Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym – najlepsze propozycje
Spis treści:
Domy parterowe zwieńczone dwuspadowym dachem to bardzo praktyczne konstrukcje, które przykuwają uwagę inwestorów ze względu na umiarkowane koszty budowy. Wszystkie wnętrza rozplanowane na jednej kondygnacji oraz brak schodów oznaczają także lepszą i bezpieczniejszą komunikację, co z pewnością docenią osoby starsze, ale i rodziny z małymi dziećmi. W tym miejscu prezentujemy ciekawe projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym.
Jakie zalety posiada projekt domu parterowego z dwuspadowym dachem?
Dom parterowy posiada wszystkie pomieszczenia rozplanowane na jednej kondygnacji i nie posiada schodów. Oznacza to prostą i bezpieczną komunikację i łatwy dostęp do wszystkich wnętrz w domu. Zaletą domów parterowych z dwuspadowym dachem są także niższe koszty budowy domu. To proste konstrukcje, w których można zaoszczędzić zarówno na konstrukcji dachu, na prostszym stropie, na braku okien dachowych, czy też na braku schodów. Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym są chętnie wybierane przez młode rodziny z małymi dziećmi, ale również przez seniorów, którzy chcą ograniczyć konieczność chodzenia po schodach. Pomimo rozłożenia wnętrz na jednej kondygnacji, w domu parterowym można zachować podział na strefę dzienną i nocną.
Na co zwrócić uwagę przeglądając projekty domów parterowych?
Domy parterowe o większej powierzchni użytkowej mogą wymagać znacznie większej działki, aniżeli domy z poddaszem. W związku z tym warto zwrócić uwagę na minimalne wymiary działki, potrzebnej do wybudowania takiego domu. Na pewno warto także przyjrzeć się technologii i konkretnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, które decydują o kosztach budowy domu. Analizując projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym na pewno należy sprawdzić liczbę pomieszczeń, zwłaszcza sypialni oraz łazienek. To na ich podstawie oceniamy, dla jakiej liczby osób jest wybrany dom. Inwestorzy mogą także zwrócić uwagę na kąt nachylenia dwuspadowego dachu. Większy kąt nachylenia może w przyszłości oznaczać łatwiejszą adaptację poddasza, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Przykładowe projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym
Domy parterowe to praktyczne i proste konstrukcje, oferujące duży komfort i swobodę komunikacyjną, a szeroki wybór dostępnych projektów sprawia, że każdy inwestor może znaleźć projekt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb. Szukasz nowoczesnego i sprawdzonego projektu? Poniżej pokrótce opisujemy ciekawe projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym:
uA79
Jest to dom zachowany w koncepcji nowoczesnej stodoły, a w zasadzie dwóch stodół połączonych ze sobą łącznikiem, w którym mieści się wejście do domu. We wschodniej części domu znajduje się strefa nocna złożona z trzech sypialni, dwóch łazienek i pralni, a także dwustanowiskowy garaż. W części zachodniej dostępny jest salon z dostępem do tarasu, jadalnia, kuchnia oraz toaleta. Powierzchnia użytkowa domu uA79 wynosi 140 m2. Kąt nachylenia dwuspadowego dachu wynosi 42 st. Do budowy tego domu potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 25,04 x 29.98 m.
Kira II
To praktyczny dom usytuowany na planie prostokąta, z podcieniem wejściowym obejmującym także wejście do jednostanowiskowego garażu przylegającego do wschodniej ściany. Powierzchnia użytkowa domu Kira II wynosi 146 m2. Wejście do domu wiedzie przez wiatrołap, z którego przechodzimy na wprost do holu. Na prawo od wejścia usytuowana jest sypialnia z garderobą oraz łazienka. Punkt centralny zajmuje duży pokój dzienny z jadalnią oraz kuchnia ze spiżarnią. Na lewo od tej części domu znajduje się strefa nocna z trzema sypialniami i łazienką. Kąt nachylenia dachu wynosi 30 st., a do realizacji projektu Kira II potrzebna jest działka o wymiarach: 18,82 x 28,92 m.
Telma
Telma to dom parterowy zwieńczony dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 30 st. Budynek posiada dwustanowiskowy garaż wysunięty przed bryłę domu. Powierzchnia użytkowa domu Telma wynosi 152 m2. Wejście do domu wiedzie przez wiatrołap, z którego przechodzimy na wprost do holu. Zachodnia część domu to strefa dzienna, w której mieszczą się: salon, jadalnia oraz kuchnia wyposażona w spiżarnię. Na prawo od wejścia położona jest toaleta, a naprzeciwko niej położony jest korytarz prowadzący do strefy nocnej. Dostępne są tu cztery sypialnie, dwie łazienki i pralnia. Do wybudowania domu Telma potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 23,90 x 27,70 m.
Rozłogi
To klimatyczny dom zachowany w rustykalnym stylu. Budynek posiada jednostanowiskowy garaż przylegający do zachodniej ściany domu. Wejście do mu wiedzie przez wiatrołap, z którego przechodzimy na wprost do holu. Na prawo od wejścia usytuowane są dwie sypialnie z własnymi łazienkami. W punkcie centralnym mieści się salon z jadalnią i kuchnia wyposażona w spiżarnię. Obok jadalni dostępny jest gabinet. Za strefą dzienną położona jest duża sypialnia z garderobą i łazienką. Powierzchnia użytkowa domu Rozłogi wynosi 149 m2. Ten projekt można zrealizować na działce o min. wymiarach: 29,84 x 24,04 m.
Pelikan XVIII
Pelikan XVIII to dom parterowy zwieńczony dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 25 st. Budynek posiada dwustanowiskowy garaż wysunięty przed ścianę frontową domu. Wejście do domu wiedzie przez wiatrołap, z którego można przejść w prawo do kotłowni i garażu oraz na wprost do holu. Na lewo od wejścia usytuowana jest strefa dzienna, na którą składają się: salon, jadalnia i kuchnia. Na prawo od wejścia zlokalizowana jest strefa nocna z trzema sypialniami, łazienką i toaletą. Dom Pelikan XVIII posiada powierzchnię użytkową 152 m2. Do realizacji tego projektu potrzebna jest działka o min. wymiarach: 19,53 x 31,92 m.
Dom przy Bukowej 34
To dom parterowy usytuowany na planie prostokąta z dwustanowiskowym garażem wysuniętym przed ścianę frontową. Powierzchnia użytkowa Domu przy Bukowej 34 wynosi 140 m2. Wejście do domu wiedzie przez wiatrołap, z którego można przejść na wprost do holu oraz w prawo do kotłowni i garażu. Na prawo od wejścia usytuowany jest gabinet, a także przestronny pokój dzienny z kominkiem i kuchnia. Korytarz wychodzący z holu prowadzi do wnętrz strefy nocnej. Dostępne są tu trzy sypialnie, dwie łazienki, toaleta oraz garderoba. Kąt nachylenia dwuspadowego dachu wynosi 30 st. Dom można wybudować na działce o min. wymiarach: 26,80 x 24,25 m.
Gdzie znaleźć dobre projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym?
Na stronie internetowej firmy New House znajdziesz obszerny katalog gotowych projektów domów. Współpracujemy z wieloma cenionymi w branży pracowniami architektonicznymi, dzięki czemu możemy zaoferować inwestorom nawet kilkanaście tysięcy różnych projektów. Wśród nich dostępne są również projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym. Co ważne, na stronie New House masz możliwość sprawdzenia kosztów budowy domu na różnych etapach inwestycji jeszcze przed zakupem projektu. To znacznie ułatwi wybór projektu dostosowanego do swoich potrzeb.