Akademia Budowlana

Budowa rezydencji – najważniejsze informacje

Spis treści:

 

Budowa rezydencji – najważniejsze informacje

 

Rezydencja z definicji to reprezentacyjna siedziba królewska, rodowa lub biskupia. Słowo to kojarzy nam się z wystawnymi domami cechującymi się ekskluzywnym wyglądem. W praktyce, rezydencja zawsze ma charakter indywidualny, a o jej finalnym kształcie decyduje inwestor. Przeglądając jednak projekty rezydencji możemy zauważyć wiele cech wspólnych. W tym miejscu dowiesz się, jak przebiega budowa rezydencji, a także, czym charakteryzuje się ten budynek.

 

Czym charakteryzuje się rezydencja?

 

 

Rezydencja to reprezentacyjny dom jednorodzinny lub wielorodzinny. Może to być zarówno pojedynczy budynek, jak również zespół budynków, w skład w których wchodzić będzie dom, garaż, jak również budynki gospodarcze. Jeśli chodzi o wygląd takiego budynku, tutaj nie ma w zasadzie ścisłej definicji. Budowa rezydencji w dużej mierze przyjmuje charakter indywidualny i zależy przede wszystkim od oczekiwań inwestora. Przeglądając jednak projekty domów w stylu rezydencji, dostępne na stronie New House, można jednak dostrzec pewne cechy wspólne.

 

Aktualnie, rezydencje kojarzą się przede wszystkim z domami piętrowymi. Dominują domy zachowane w modernistycznej stylistyce, o nieregularnych kształtach, zakończone stropodachem i dachem czterospadowym. Dostępne są również rezydencje w stylu skandynawskim zwieńczone dwuspadowym dachem. Zazwyczaj są to bardzo duże domy o powierzchni użytkowej powyżej 200m2. Rezydencją z pewnością możem