Projekty domów tradycyjnych – czym się charakteryzują?

Dom tradycyjny to najczęściej bardzo prosta i nieskomplikowana konstrukcja. Dominują tu domy parterowe oraz domy z poddaszem użytkowym zwieńczone dwuspadowym dachem. Domy tradycyjne może wieńczyć także dach czterospadowy. Raczej nie stosuje się natomiast dachów płaskich i stropodachów, jako iż one kojarzą się bardziej ze stylem nowoczesnym, tudzież miejskim. Domy tradycyjne są usytuowane na planie prostokąta, ale mogą posiadać różne elementy architektoniczne, takie jak chociażby: wykusze, lukarny, balkony.
To pokazuje, jak bardzo różnorodne mogą być projekty domów tradycyjnych. Nie ma tu bowiem jednoznacznej definicji, która mocno zawężałaby ten styl. Tu chodzi raczej o podejście do sztuki budownictwa oraz do założeń funkcjonalnego oraz komfortowego domu. Nie stosuje się udziwnień oraz nowoczesnych rozwiązań, które mogłyby windować koszty budowy domu. Właśnie dlatego, projekty domów tradycyjnych cieszą się tak dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów.
W katalogu projektów domów tradycyjnych znajdziemy wiele różnorodnych domów, których na pewno nie da się przypisać do jednego stylu. Jak już mówiliśmy, projekty tradycyjne stawiają po prostu na proste i dobrze znane rozwiązania, które od lat cieszą się największym uznaniem. Wśród domów tradycyjnych można wyróżnić:
Tak duża różnorodność sprawia, że każdy inwestor może bez trudu znaleźć praktyczny i elegancki dom dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb, ale także krajobrazu dookoła działki budowlanej.
Wybierając projekt domu tradycyjnego w pierwszej kolejności wybieramy rodzaj domu. Zdecydowanie najpopularniejsze są tutaj domy parterowe oraz domy z poddaszem użytkowym. Jeśli chodzi o konstrukcję dachu, prym wiodą dachy dwuspadowe oraz czterospadowe. Nieco rzadziej trafiają się domy piętrowe. Kolejnym krokiem jest oszacowanie potrzeb domowników względem liczby pokoi, łazienek oraz dodatkowych pomieszczeń. To wpływa na łączną powierzchnię użytkową.
Wybierając projekt domu tradycyjnego należy także odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie udogodnienia potrzebujemy: wykusz w jadalni? Dodatkowy taras przy sypialni małżeńskiej lub gabinecie? A może balkony, loggie lub tarasy widokowe na górnej kondygnacji? Pamiętajmy, że każde takie udogodnienie oznacza dodatkowe koszty. W trakcie wyboru projektu warto zastanowić się nad miejscem lub miejscami do parkowania. Domy tradycyjne mogą posiadać garaż jednostanowiskowy lub dwustanowiskowy, zwykle w bryle domu, ale również wiatę z miejscem postojowym.
Na stronie firmy budowlanej New-House znajdziesz obszerny katalog liczący kilkanaście tysięcy gotowych projektów domów. Wśród nich znajdziesz kilka tysięcy projektów domów tradycyjnych, które charakteryzują się prostotą, uniwersalnym stylem, funkcjonalnością, ale również eleganckim wyglądem. Projekty te zostały stworzone przez wykwalifikowane pracownie architektoniczne, z którymi współpracuje nasza firma. Co ważne, są one dostępne z wyceną, którą można sprawdzić jeszcze przed zakupem gotowego projektu. Pozwala to dobrać projekt dopasowany do budżetu. Firma New-House oferuje także kompleksową adaptację i realizację projektu w technologii murowanej.