Akademia Budowlana

Najczęściej spotykane technologie budowy domów

Spis treści:

Chociaż murowane domy jednorodzinne są zdecydowanie najpopularniejszą technologią wybieraną przez inwestorów na polskim rynku nieruchomości, to warto wiedzieć, że rozwiązań jest znacznie więcej. Warto rozważyć chociażby domy z keramzytu, domy szkieletowe, domy z prefabrykatów, domy ze stali. Które z nich będzie najlepszym rozwiązaniem? Aby pomóc Państwu w podjęciu decyzji przedstawimy wady i zalety każdego z rozwiązań, a także poddamy je ocenie pod kątem funkcjonalności, jakości i ceny.

 

Firma New-House zajmuje się kompleksową budową domów do 1991 roku.  Udało nam się zrealizować ponad 1500 domów jednorodzinnych w różnych technologiach. Specjalizujemy się w technologii murowanej, bo jest to zdecydowanie najczęściej wybierany sposób budowy wśród naszych klientów, jednak inne sposoby realizacji nie są nam obce. Nasi pracownicy to wyspecjalizowani fachowcy z dużym doświadczeniem oraz szerokimi zasobami wiedzy, dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać budowę domu z zastosowaniem różnych technologii. Co więcej, zawsze jeszcze przed rozpoczęciem współpracy przykładamy szczególną wagę do tego, żeby technologia budowy i cały przebieg współpracy były idealnie dopasowane do potrzeb indywidualnego klienta. Zawsze mogą Państwo skorzystać z doradztwa oraz wsparcia merytorycznego u naszych specjalistów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na https://new-house.com.pl/budowa-domu.

 

W tym artykule szczegółowo opiszemy:

Naszym celem jest przedstawienie kompleksowej wiedzy w przystępny sposób, by z naszą pomocą mogli Państwo wybrać idealnie dopasowaną do Państwa potrzeb realizację.

 

 

Domy murowane – charakterystyka, wady i zalety

 

Technologia murowana jest zdecydowanie najczęstszym wyborem pośród polskich inwestorów. To sprawdzone, dobre rozwiązanie, które służy inwestorom od wielu lat. Czy jest niezastąpione? Trzeba przyznać, że to rozwiązanie ma dużo zalet, ale pojawiają się również silne wady.

Dom murowany jest realizowany zwykle albo z użyciem cegły silikatowej albo ceramicznej. Zdecydowanie to cegły ceramiczne są najczęściej wybierane ze względu na przystępną cenę i wysoką trwałość. Z kolei cegły silikatowe są droższe, zapewniają silną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i drobnoustrojami, są wytrzymalsze (przez co stosuje się je do budowania budynków piętrowych), ale mają gorszą izolację akustyczną i wymagają lepszej izolacji cieplnej.

 

Jakie zalety mają domy murowane?

 

 

Jakie wady mają domy murowane?

 

Kiedy warto zdecydować się na dom murowany? Jeżeli odpowiada Państwu standardowy proces realizacji i nie zależy Państwu na bardzo szybkim procesie budowy – to będzie bardzo dobry wybór. Co więcej, warto podkreślić, że na dom murowany zdecydowanie łatwiej jest uzyskać kredyt w banku, ponieważ jest to powszechny i znany sposób realizacji.

 

 

Domy szkieletowe – charakterystyka, wady i zalety

 

Choć moda na domy szkieletowe powoli rośnie w siłę to wciąż nie można powiedzieć, że ta technologia jest już popularna. Dom szkieletowy to symbol budownictwa amerykańskiego, gdzie takie realizacje nazywa się również domami kanadyjskimi. Domy szkieletowe są realizowane w oparciu o wiele drewnianych belek oraz desek, które tworzą konstrukcję budynku, a dzięki wykorzystaniu kotew są przymocowywane do fundamentów budynku, górna część jest z kolei mocowana do stropu. Tak przygotowany szkielet jest następnie obijany przez płyty gipsowo-kartonowe, folię paroizolacyjną, docelową izolację (np. wełnę mineralną). Ściany działowe domu szkieletowego są dwa razy cieńsze, wypełnia się je specjalnym materiałem izolacyjnym.

 

Jakie zalety mają domy szkieletowe?

 

 

Jakie wady mają domy szkieletowe?

 

Jeżeli zależy Państwu na bardzo sprawnie poprowadzonej budowie, której koszt nie powinien być wyższy niż koszt znacznie dłużej trwającej budowy domu murowanego – to dom szkieletowy może być rozwiązaniem dla Państwa.

 

Domy z keramzytu – charakterystyka, wady i zalety

 

To bardzo ciekawa technologia budowy domu, która coraz częściej interesuje inwestorów w Polsce. Dom z keramzytu powstaje dzięki materiałowi ceramicznemu w formie prefabrykatów. Jest do wykonywany z granulek keramzytowych, a pierwotnie był wykorzystywany do budowy kadłubów statków, ze względu na jednoczesną lekkość i wysoką trwałość. Grubość ścian z keramzytu to dziesięć centymetrów dla ścian wewnętrznych, a piętnaście dla ścian zewnętrznych.  Materiał nie jest jednak odpowiedni do realizowania budynków o wielu kondygnacjach.

 

Jakie zalety mają domy z keramzytu?

 

 

Jakie wady mają domy z keramzytu?

 

Komu polecamy domy z keramzytu? Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy jednocześnie na świetnej jakości i szybkości wykonania realizacji. Co więcej, dom z keramzytu będzie także bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które są alergikami lub cierpią na choroby układu oddechowego, ponieważ materiał nie pozwala na pojawienie się wilgoci. Sam dom jest przez cały rok zachowany w optymalnych, dobrych warunkach termicznych. Niestety, nie jest to rozwiązanie dla każdego ze względu na wysokie koszta materiałów i realizacji. Trzeba mieć to na uwadze.

 

 

Domy z prefabrykatów – charakterystyka, wady i zalety

 

Ta technologia pozwala na bardzo szybką realizację domu jednorodzinnego bez względu na pogodę i porę roku. Tego typu realizacje są w dużej mierze realizowane w fabryce, gdzie powstają na miarę dopasowane materiały takie jak ściany, stropy lub elementy kondygnacji. Przygotowane w fabryce są dostarczane na działkę klienta, a sama realizacja jest wykonywana na miejscu w ekspresowym tempie.

 

Jakie zalety mają domy z prefabrykatów?

 

 

Jakie wady mają domy z prefabrykatów?

 

Budowa domu prefabrykowanego ma wiele wad, ale czasami warto ją rozważyć. Przede wszystkim będzie to bardzo dobre rozwiązanie, gdy mają Państwo odpowiednią sumę pieniędzy, a zależy Państwu na bardzo szybkiej budowie. Na taką inwestycję decydują się również osoby, które mają dużą ilość pieniędzy, a ze względu na ryzyko spadku wartości pieniądze chcą je gdzieś ulokować.

 

Domy ze stali – charakterystyka, wady i zalety

 

To kolejny rodzaj domu szkieletowego, z tymże w tej konstrukcji zamiast drewnianych desek i belek, stosuje się elementy stalowe. Dom ze stali nie jest popularnym widokiem na polskim rynku budowlanym, ale to nie znaczy, że nie należy się przyjrzeć tej technologii. To błyskawiczna forma budowy, która pozwala na uzyskanie lekkiego szkieletu domu jednorodzinnego.

 

Jakie zalety mają domy ze stali?

 

 

Jakie wady mają domy ze stali?

 

Jeżeli poszukują Państwo technologii, która pozwoli na szybką i ekonomiczną realizację domu jednorodzinnego to domy ze stali mogą być dla Państwa dobrym rozwiązaniem. Jeżeli zadbają Państwo o odpowiednią izolację akustyczną i termiczną, taki dom może służyć Państwu bez problemu przez wiele lat.

 

 

Kompleksowa budowa domu z firmą New-House

 

Wciąż się Państwo zastanawiają, jaka technologia będzie dla Państwa odpowiednia? Chętnie pomożemy podjąć Państwu decyzję, przedstawimy bliżej szczegóły każdego z rozwiązań i wyjaśnimy kwestie, które wydają się Państwu niezrozumiałe. Nasi klienci przez cały proces realizacji mogą liczyć na nasze wsparcie merytoryczne. Co więcej, dbamy aby budowa wymarzonego domu nie była dla klienta stresująca, dlatego zajmujemy się realizacją kompleksowo – tak by klient mógł się wprowadzić do gotowego, wykończonego domu. Dbamy również o kwestie formalne realizacji, a zakończona przez nas budowa jest obejmowana dziesięcioletnią gwarancją jakości.

 

Zachęcamy Państwa do kontaktu, chętnie odpowiemy na ewentualne pytania. Nasze dane kontaktowe są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Można się z nami kontaktować codziennie (również w weekendy) w godzinach 7-21. Zapraszamy do współpracy!

Budujemy domy jednorodzinne sprawnie i solidnie!

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*
Obowiązki informacyjne.
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.