Brak wyników spełniających podane kryteria

Nina 2 Nova D PLUS strop monolityczny

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
97 m2

Dom przy Przyjemnej

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
65 m2

California

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
105 m2

Sopran 4

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
139 m2

Z130

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
151 m2

Z456

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
157 m2

Miarodajny-wariant XX C333y

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
51 m2

Nina 2 Nova D 37 PLUS strop monolityczny

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
97 m2

Viking 3

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
121 m2

Dom przy Klonowej 5

Rata miesięczna (stan deweloperski):
Cena całkowita brutto (stan deweloperski):
Powierzchnia użytkowa:
92 m2

Projekty domów od New-House

Kiedy zdecydujemy się na budowę domu stoi przed nami trudny wybór. W głowie krążą różnorodne, piękne projekty domów, a można wybrać tylko jeden. Gotowe projekty domów z kosztorysem mogą ułatwić ten wybór.

New-House buduje domy od 1991 roku, mamy za sobą więcej niż 1500 prac budowlanych. Stale się rozwijamy i poznajemy potrzeby naszych klientów. Wiemy jak trudno zdecydować się na to, jak ma wyglądać przyszły dom, dlatego stworzyliśmy dla inwestorów bazę bogatą w projekty domów z kosztorysem. Można tam obejrzeć szereg gotowych koncepcji, które różnią się od siebie metrażem, rodzajem budynku, stylem projektowania i innymi zależnościami. Gotowe projekty domów i ich cenę można poznać pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

 

Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego?

Jak można zaobserwować, w naszej bazie jest wiele projektów. Głównym podziałem, jaki stosujemy przy rozróżnianiu domów, są ich rodzaje. Czym się różnią te projekty domów jednorodzinnych? Czym się kierować przy wyborze? Spieszymy z pomocą i odpowiadamy:

 

Projekty domów parterowych

To jeden z najpopularniejszych wyborów wśród naszych klientów. Dom parterowy ma w sobie wiele atutów ze względu na prostą budowę – brak schodów i skośnych ścian znacznie ułatwia aranżację przestrzeni. Ponadto wybierając projekt domu jednorodzinnego z jednym piętrem, sprawiamy, że całe rodzinne życie jest w jednym miejscu. Łatwiej jest wtedy dbać o bliskość relacji, a także łatwiejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim domownikom. Jeżeli mieszkamy z osobami starszymi lub z małymi dziećmi schody bez wątpienia mogą okazać się dużym utrudnieniem w funkcjonowaniu.

Parterowy dom jednorodzinny wcale nie musi być ciasny, wszystko zależy od możliwości finansowych inwestora oraz zakupionej działki. W naszej bazie można znaleźć projekty domów o różnych wielkościach. Mogą to być domy o powierzchni stu metrów kwadratowych, dwustu metrów czy też trzystu. Jeśli nie znajdziesz w naszej bazie projektu, który odpowiadałby Ci metrażem – możemy wykonać dla Ciebie indywidualny projekt domu lub zmodyfikować, któryś z podobających Ci się projektów.

Projekty domów New-House

Projekty domów z poddaszem użytkowym

To drugie z najpopularniejszych projektów, które wykonujemy dla naszych klientów. Dużą zaletą tego rodzaju domu jest niska cena względem uzyskanej przestrzeni. Projekt domu jednorodzinnego z poddaszem to idealne rozwiązanie dla osób, które mają do wykorzystania małą działkę, a chcą uzyskać na niej względnie duży metraż domu.

Ponadto taki dom to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie urozmaicenia architektoniczne. Projekt domu z poddaszem użytkowym może zostać wzbogacony na przykład o balkon albo efektowne okna dachowe. Nasze gotowe projekty domów to także domy z poddaszem. Galeria domów New-House jest bogata w projekty o różnym metrażu i różnym stylu projektowym. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

 

Projekty domów piętrowych

Chociaż nie są to najczęściej wybierane przez Polaków projekty, to powoli zyskują większe zainteresowanie. To idealne rozwiązanie dla osób, których interesują projekty domów na wąską działkę. Dom piętrowy łączy w sobie zalety domu parterowego i domu z poddaszem użytkowym. Uzyskujemy możliwość łatwiej aranżacji, ponieważ nie mamy tutaj skośnych ścian, a co więcej otrzymujemy maksymalnie duży metraż domu na małej przestrzeni.

To funkcjonalne, praktyczne rozwiązanie często wykorzystywane przez duże rodziny.

 

Projekty domów nowoczesnych

Nasi klienci coraz częściej interesują się nowinkami architektonicznymi i zamiast domów tradycyjnych wybierają projekty domów nowoczesnych. Plany domów nowoczesnych różnią się przede wszystkim pod kątem zastosowanego stylu – to minimalistyczne, oryginalne budynki. Klienci często decydują się na wykorzystanie w nich inteligentnego oprogramowania sterującego alarmem lub oświetleniem.

Wśród nowoczesnych domów popularność zdobywa np. dom stodoła. Projekty domów w tym stylu to połączenie prostoty i nowoczesnej architektury. Nowoczesny dom stodoła to budynek w kształcie równej, prostokątnej bryły ze spadzistym dachem. Takie plany domów często oferują dużą ilość przeszkleń – dzięki temu dom zyskuje naturalne światło oraz poczucie większej przestrzeni.

Projekty domów nowoczesnych to wciąż nowe rozwiązanie w Polsce i często wyróżniają się spośród innych. Jeżeli zależy Ci na innych, oryginalnych rozwiązaniach sprawdź projekty domów nowoczesnych w naszej galerii.

 

Nasze projekty domów

Galeria domów New-House jest bogata w wiele propozycji, jednak są projekty, które nasi klienci wybierają najchętniej. Zwykle decydują się na domy parterowe lub domy z poddaszem użytkowym, w wyborach przeważają też metraże od 250 do 300 metrów kwadratowych.

Wśród konkretnych projektów największym zainteresowaniem inwestorów cieszą się te trzy plany domów:

 

Dom na Parkowej

To dom parterowy o powierzchni 120 metrów kwadratowych, ale architekt zajmujący się projektem uwzględnił możliwość zagospodarowania również poddasza, w przypadku zainteresowania inwestora. Projekt domu na Parkowej powstał na wzór tradycyjnych, polskich dworków, dlatego jego wygląd jest tak wyjątkowy i przypada do gustu wielu klientom. Wizualizacja gotowego projektu jest dostępna pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1068. Dom został zaprojektowany w kształcie litery L i został w nim uwzględniony garaż na dwa auta.

 

Willa Floryda

To piętrowy dom, który jest zupełnie inny niż ten wspomniany wcześniej. Projekt domu przedstawia dużą, ponad trzystumetrową powierzchnię z garażem na trzy samochody, tarasem oraz basenem. Dom jest utrzymany w nowoczesnym, komfortowym stylu. Pomieszczenia zostały rozmieszczone na powierzchni dwóch pięter, wszystko jest funkcjonalne i szczegółowo przemyślane. Pełny projekt domu można obejrzeń pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1445.

Projekty domów jednorodzinnych New-House

Dom z widokiem

To kolejny dom piętrowy, tym razem utrzymany w klimatach miejskiej nowoczesności. Ważną kwestią było uwzględnienie wysokiej funkcjonalności budynku, co widać po przemyślanym rozmieszczeniu pomieszczeń. Projektanci zadbali o dobre ocieplenie, więc jest to projekt domu energooszczędnego. Plan domu zawiera również garaż na dwa auta oraz zadaszony taras. Więcej na jego temat można przeczytać tutaj: https://new-house.com.pl/projekt/1074.

To tylko trzy projekty domów od New-House – jest ich znacznie więcej. Wszystkie gotowe projekty domów z kosztorysem można poznać w naszej galerii projektów. Oczywiście, wykonujemy również zlecenia indywidualne – jeśli masz w głowie jakiś plan i szukasz osoby do jego realizacji skontaktuj się z nami. Nasi architekci chętnie wykonają dla Ciebie projekt domu. Współpracujemy również z osobami, które mają już gotowy projekt i szukają wyłącznie wykonawcy.

 

Przez lata pracy współpracowaliśmy z klientami o różnorodnych wymaganiach i potrzebach, mamy duże doświadczenie i szeroką wiedzę. Możesz podjąć z nami współpracę na każdym etapie, a my zadbamy o to, by efekt Cię satysfakcjonował. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szczegółów naszej pracy lub sprawdziłeś nasze projekty domów i chcesz dowiedzieć się więcej na temat któregoś z nich – skontaktuj się z nami: https://new-house.com.pl/kontakt.

Gotowe projekty domów z wyceną

Gotowe projekty domów jednorodzinnych podbiły rynek budowlany. Coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na taki rodzaj współpracy z architektem. Gotowy projekt domu jest tańszy, a propozycji jest tak dużo, że z łatwością można znaleźć taką realizację, która idealnie będzie wpasowywać się w potrzeby inwestora.

Budowa domu jednorodzinnego może się odbywać na postawie projektu indywidualnego lub gotowego. Wśród inwestorów jest wyraźny podział pomiędzy zwolennikami każdej z tych wersji. Jednak jako firma budowlana z długoletnim doświadczeniem na rynku zauważamy, że gotowe projekty domów z wyceną zdobywają coraz większą popularność. Trudno się dziwić tej tendencji – takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele przekonujących zalet.

Jakie korzyści dają gotowe projekty domów?

Inwestorzy, którzy decydują się na gotowe projekty domów z wyceną, kierują się zazwyczaj kilkoma głównymi wyznacznikami.

Cena realizacji – gotowy projekt domu jest najtańszą z możliwych opcji. Propozycji realizacji jest w sieci całe mnóstwo, a ich ceny oscylują zazwyczaj w granicach 2 – 5 tysięcy złotych. To bardzo konkurencyjna cena, a dla wielu inwestorów kwestia finansowa jest jednym z głównych wyznaczników podejmowanych decyzji.

Czas oczekiwania – gotowe projekty można kupić w każdej chwili. Nie trzeba przeprowadzać analizy potrzeb i możliwości, nie trzeba czekać na propozycje ze strony architekta – wszystko jest już gotowe. Budowa domu z gotowego projektu nie ma w sobie elementów zaskoczenia. Jeszcze przed zdecydowaniem się na budowę mogą Państwo sprawdzić projekt, jego wizualizację, a często również zdjęcia wcześniejszych realizacji.

Szeroki wybór – budowa domu z gotowego projektu wielu osobom kojarzy się z nudną, nieciekawą realizacją. To bardzo mylne stwierdzenie. Gotowe projekty domów jednorodzinnych są aktualnie bardzo popularnym rozwiązaniem, dlatego firmy budowlane starają się oferować możliwie najciekawsze, najbardziej zróżnicowane rozwiązania. Z łatwością można dopasować projekt pod kątem metrażu, ceny realizacji, a nawet stylistyki.

Gotowy projekt domu czy indywidualny?

Wielu inwestorów kieruje do nas pytanie, czy lepiej jest wybrać gotowy projekt domu czy indywidualny. Trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź, bo każdemu z inwestorów będzie zależało na czymś zupełnie innym.

Pod uwagę zdecydowanie warto wziąć finanse. Gotowy projekt domu jednorodzinnego mogą Państwo kupić nawet za dwa tysiące złotych, natomiast indywidualna realizacja nie będzie tańsza niż dwanaście tysięcy. Zazwyczaj projekt indywidualny ma cenę w granicach 15-30 tysięcy.

Budowa domu z gotowego projektu może być ciekawą, niebanalną realizacją, ale nie sprawdzi się, jeżeli mają Państwo bardzo skonkretyzowane oczekiwania. Inwestorzy, którzy mają w głowie jasno określoną, bardzo oryginalną wizję powinni skorzystać z indywidualnej współpracy z architektem, ponieważ gotowy projekt może nie spełnić ich oczekiwań. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ponadprzeciętnie dużych realizacji, gotowe projekty domów trzymają się raczej standardowych wymiarów. Warto jednak pamiętać, że gotowy projekt domu nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z indywidualnych, dopasowanych do swoich potrzeb rozwiązań. Po zakupie gotowego projektu można wykonać jego adaptację, która wciąż jest bardzo opłacalna. Decydując się na małe zmiany w realizacji koszt przeprowadzenia adaptacji nie powinien być wyższy niż 800 złotych, natomiast duże modernizacje (zmiana kubatury, układu ścian nośnych itp.) będą generować koszt około 3 - 4 tysięcy złotych. Zazwyczaj suma zakupu gotowego projektu i wykonania adaptacji nie jest większa niż siedem - osiem tysięcy.

Gotowe projekty domów z wyceną od New-House

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów przygotowaliśmy na naszej stronie dostęp do pełnej bazy, gdzie są gotowe projekty domów z wyceną. Mogą je Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Jest to baza bardzo zróżnicowanych projektów pod każdym kątem. Filtry wyszukiwania dzielą wyniki ze względu na:

Każdy projekt domu jest wyposażony w informacje na temat swojej ceny, dodatkowo mogą Państwo sprawdzić dokładne wymiary realizacji, rzuty budynku, a także przyjrzeć się komputerowej wizualizacji zakończonej budowy. Wchodząc w dowolnie wybrany projekt mogą Państwo sprawdzić również koszt budowy domu do stanu deweloperskiego oraz koszt pojedynczej raty miesięcznej. Jeżeli interesują Państwa gotowe projekty domów z wyceną budowy pod klucz, wystarczy kliknąć w odnośnik „Zamawiam szczegółową wycenę”.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych od New-House to na przykład:

Aruba 2 – to parterowy dom o powierzchni 103 metrów kwadratowych. Znajdują się tam między innymi dwie sypialnie oraz przestrzenny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Na tyłach domu mieści się przytulny taras. W projekcie nie został uwzględniony garaż. Więcej o tej realizacji można przeczytać na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19673.

Medulin A – jest to gotowy projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. Jego powierzchnia użytkowa obejmuje 156 metrów kwadratowych, w projekcie znajduje się dwustanowiskowy garaż oraz taras. To realizacja o prostej, lecz efektownej, nowoczesnej elewacji. Warto zapoznać się z wizualizacją budowy pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/19418.

Willa Floryda – ta realizacja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które interesują gotowe projekty domów dużych i nieprzeciętnych. Willa Floryda ma powierzchnię użytkową 363 metrów kwadratowych rozplanowanych na dwóch piętrach. Bryła budynku jest bardzo oryginalna i szybko przykuwa wzrok. Projekt został wzbogacony o wiele udogodnień takich jak basen, taras, balkony, wielostanowiskowy garaż. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1445.

Budowa domu z gotowego projektu z firmą New-House

Mamy nadzieję, że po tym artykule będzie Państwu łatwiej podjąć decyzję na temat tego, czy gotowy projekt domu czy indywidualny będzie dla Państwa lepszy. Bez względu na to, jaka forma realizacji bardziej się Państwu spodoba – zachęcamy do współpracy z naszą firmą. Od 1991 roku wykonujemy kompleksową budowę domów – zapewniamy zarówno indywidualny, jak i gotowy projekt domu, a następnie jego wykonawstwo. Nasze ostatnie realizacje mogą Państwo sprawdzić na stronie internetowej New-House: https://new-house.com.pl/realizacje.

Zapewniamy dokładną, sprawną realizację oraz dziesięć lat gwarancji na wykonane usługi. Jako potwierdzenie naszego profesjonalizmu mogą służyć opinie naszych klientów: https://new-house.com.pl/referencje. Ponad dwustu inwestorów wystawiło nam już referencje.

Zachęcamy do współpracy!

 

Projekty domów z kosztorysem – co warto wiedzieć?

Inwestorzy decydujący się na budowę domu jednorodzinnego stają przed trudnym pytaniem: ile będzie ich kosztować realizacja wymarzonego domu? Odpowiedź jest o tyle skomplikowana, że na cenę wpływa wiele niestabilnych czynników. Z tego względu coraz więcej inwestorów decyduje się na gotowe projekty domów z kosztorysem. To pewne rozwiązanie, które daje jednoznaczną informację o kosztach budowy. Co jednak trzeba wiedzieć przed zdecydowaniem się na taką ofertę?

Samo słowo „kosztorys” to bardzo pojemne pojęcie. Przy jego pomocy określa się wartość każdej z wykonywanych przez fachowców robót budowlanych. W związku z tym można uzyskać zarówno pełny kosztorys budowy domu jednorodzinnego, jak i sam kosztorys wykonania dachu lub nawet wykonania usługi hydraulicznej. Większość inwestorów interesują jednak gotowe projekty domów z kosztorysem budowy. Warto jednak wiedzieć, że tego typu kosztorysy również dzielą się na różne rodzaje. Który będzie Państwu potrzebny? Podpowiadamy!

Jakie ma rodzaje kosztorys budowy domu jednorodzinnego?

Kosztorys to bardzo ważny dokument, który jest podstawą do zawarcia jasno określonej, przejrzystej umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą. Jeśli interesują Państwa projekty domów z kosztorysem, warto zapoznać się z wszystkimi rodzajami, które można spotkać na rynku budowlanym.

Inwestorski kosztorys budowy domu

To podstawowy dokument określający koszt realizacji budowlanej, jest zdecydowanie najczęściej wykorzystywany przy gotowych projektach domów. Jego zadaniem jest dokładne przedstawienie wszystkich cen, które są związane z inwestycją. Inwestorski kosztorys budowy domu jest przygotowywany na etapie projektowania realizacji. Warto wiedzieć, że tego typu projekty domów z kosztorysem są realizowane w oparciu o rozporządzenie ministra infrastruktury. Inwestorzy wybierają projekt budowy domu z kosztorysem inwestorskim ponieważ daje im to możliwość sprawdzenia koniecznej do realizacji kwoty, a także pozwala na wnioskowanie o kredyt w banku.

Ofertowy kosztorys budowy domu

Ciekawą rozwiązaniem na projekty domów z kosztorysem jest również kosztorys ofertowy. Jest to dokument przygotowywany zwykle w odpowiedzi na przetarg. Firma wykonawcza przygotowuje kosztorys ofertowy, by móc uzyskać dane zlecenie. Jest on realizowany indywidualnie i służy, jako podstawa do rozmów o dalszej współpracy. Potencjalny wykonawca przedstawia projekt budowy domu z kosztorysem, a inwestor ma prawo go odrzucić lub zaakceptować.

Powykonawczy kosztorys budowy domu

Kosztorys budowy może zostać zrealizowany po wykonaniu wszystkich robót. Taki rodzaj współpracy jest wykonywany zazwyczaj w momencie, gdy istnieją trudności w dokładnym określeniu zakresu prac, a tym samym również kosztów realizacji. Powykonawczy kosztorys budowy domu pozwala na ostateczne określenie kosztów. Ważne jest, by wszystkie prace wykonywane podczas realizacji były uwzględnione w dokumentacji technicznej, dzienniku budowy oraz książce obmiaru. Poza rozliczeniem finansowym pomiędzy inwestorem a wykonawcą, powykonawczy kosztorys budowy domu wykorzystuje się również do rozliczeń podatkowych.

Zamienny kosztorys budowy domu

Ten typ kosztorysu to dokument zamienny dla kosztorysu ofertowego. Wykorzystuje się go w momencie, gdy w trakcie realizacji pojawią się nowe, nieoczekiwane koszty. Wprowadza się wówczas zmiany w wykonanym wcześniej kosztorysie. Należy jednak pamiętać, że zamienny kosztorys budowy domu pozwala na wprowadzenie zmian tylko w tych elementach, które były już uwzględnione w pierwotnym kosztorysie – nie można wprowadzać dodatkowych usług, prac.

Projekty domów z kosztorysem – na jaką kwotę się przygotować?

Jak powszechnie wiadomo, projekty domów z kosztorysem mają pomóc inwestorowi w poznaniu ceny realizacji wymarzonej budowy. Co jednak wpływa na wysokość kwoty realizacji? Decydując się na inwestorski kosztorys budowy warto jest skorzystać z kalkulacji szczegółowej. Cenę kosztorysową można obliczyć przy pomocy formuły:

Dany wzór pozwala na obliczenie ceny kosztorysowej (Ck) w formie iloczynu konkretnych czynników:

Obliczona na podstawie takiego wzoru cena kosztorysowa jest proponowaną przez wykonawcę ceną, za którą zobowiązuje się zrealizować konkretną realizację. Jeśli jeszcze żaden projekt budowy domu z kosztorysem nie spodobał się Państwu na tyle, by zdecydować się na realizację, a chcą Państwo poznać szacunkowy koszt budowy, warto skorzystać z kalkulatora budowlanego. Po wpisaniu kilku podstawowych informacji dotyczących wymarzonej realizacji, narzędzie obliczy dla Państwa koszt budowy do stanu deweloperskiego. Kalkulator od firmy New-House jest dostępny pod adresem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Gotowe projekty domów z kosztorysem

Dla inwestorów, których interesują gotowe projekty domów z kosztorysem budowy, bardzo przydatna może się okazać baza gotowych projektów z wyceną od firmy New-House. Są one dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. To szeroko rozbudowana, bardzo zróżnicowana baza, dzięki której będą mogli Państwo z łatwością znaleźć wymarzona realizację.

Dlaczego jest to idealne miejsce dla osób, które interesują gotowe projekty domów z kosztorysem? Każdy z umieszczonych tam projektów jest uzupełniony w informacje o cenie zakupu, kosztach budowy do stanu deweloperskiego, wymiarach budynku i działki. Można również zapoznać się z rzutami budynku i komputerową wizualizacją budowy pod klucz. Na stronie mogą Państwo również zamówić szczegółową wycenę kompleksowej realizacji oraz plan kredytu. Warto również pamiętać, że każdy projekt domu może zostać poddany adaptacji i dopasowany do konkretnych oczekiwań.

Projekty domów z kosztorysem od New-House

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł rozjaśnić Państwu wszystkie informacje o tym, jak wygląda kosztorys budowy domu jednorodzinnego. Firma New-House działa na rynku budowlanym od 1991 roku i od zawsze staramy się dzielić naszą wiedzą z inwestorami. Nasza współpraca z klientem to nie tylko wykonawstwo, ale również wsparcie merytoryczne. Dzięki takiej formie współpracy inwestorom łatwiej jest podejmować najlepszej dla danej realizacji decyzje. Co więcej, budowa domu pod klucz z firmą New-House to także dziesięcioletnia gwarancja na wykonane usługi. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opiniami naszych klientów na temat naszej oferty: https://new-house.com.pl/referencje.

Jeżeli mają Państwo pytania o kosztorys budowy domu jednorodzinnego lub o nasze usługi – zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7-21. Nasze dane są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.
 

Czy warto budować dom z antresolą?

Jak stworzyć dom, którego wnętrze będzie niebanalne? W jaki sposób maksymalnie wykorzystać przestrzeń? Idealnym rozwiązaniem będzie dom z antresolą! To świetny sposób na zagospodarowanie powierzchni domu i jednoczesne uzyskanie efektownego urozmaicenia aranżacyjnego.

Antresola choć nie stanowi osobnej, dodatkowej kondygnacji to jest umieszczona ponad częścią parterową budynku. Jest to tak zwane półpiętro, zazwyczaj jednopokojowe. Jest to dobry sposób na zagospodarowanie pomieszczeń o wysoko ulokowanych sufitach. Wielu inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie również z powodów czysto estetycznych – to ciekawe urozmaicenie klasycznych realizacji. Podobają się Państwu domy z antresolą? W tym artykule dowiedzą się Państwo:

a także, znajdą Państwo:

Dom z antresolą niesie ze sobą wiele zalet i warto wciąć to rozwiązanie pod uwagę już na etapie budowy domu. Ujęcie realizacji już we wstępnym projekcie pozwala na przyspieszenie i ułatwienie pracy wykonawczej, a także zmniejszenie kosztów budowy.

Jak są budowane domy z antresolą?

Oczywiście, antresola może zostać zrealizowana w już gotowym, wybudowanym domu. Warto jednak zdecydować się na to rozwiązanie szybciej. Dom budowany z myślą o umieszczeniu w nim antresoli będzie miał całościowo zdecydowanie lepiej zorganizowaną przestrzeń, będzie bardziej funkcjonalny. Dom z antresolą może zostać budowany według gotowego projektu lub na indywidualne zamówienie u architekta.

Gotowe projekty domów z antresolą można znaleźć w bazie przygotowanej przez firmę New-House. Są to realizacje zróżnicowane pod kątem stylistycznym, powierzchniowym, cenowym – z łatwością znajdą tam Państwo coś dla siebie. Każdy projekt może również zostać poddany adaptacji i dopasowany do konkretnych potrzeb. Projekty domów z antresolą znajdą Państwo pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. W dalszej części artykułu przedstawiamy bliżej konkretne realizacje z naszej bazy projektów.

Dobrym rozwiązaniem jest również budowa domu na podstawie projektu indywidualnego. Jest to co prawda droższe rozwiązanie, ale pozwala na znacznie lepsze dopasowanie całej realizacji do oczekiwań i możliwości inwestora. Zdecydowanie się na taką współpracę szczególnie poleca się osobom, które chcą zrealizować dom nieprzeciętnie duży lub mały albo gdy budowa ma być realizowana na wymagającej, niestandardowej działce. Indywidualny projekt domu z antresolą poleca się także osobom, które mają bardzo skonkretyzowane oczekiwania, co do efektu.

Dom z antresolą – warunki realizacji

Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby dom z antresolą mógł zostać zrealizowany? Głównym wyznacznikiem do realizacji jest posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni. Aby antresola w salonie była możliwa do wykonania wymagany jest bardzo wysoki sufit. Poruszanie się po półpiętrze musi być wygodne dla domowników, dlatego zaleca się, żeby cała wysokość pomieszczenia wynosiła około czterech metrów.

Jeżeli chcą Państwo, by antresola w domu była wykorzystana jako sypialnia, wówczas minimalną jej wysokością będzie 1,2 metra. Natomiast, gdy ma to być pomieszczenie rekreacyjne (biblioteka, biuro, garderoba) wysokość powinna być zdecydowanie wyższa, tak aby domownik mógł się tam swobodnie wyprostować.

Projekt domu z antresolą od New-House

Dla osób, które interesuje na przykład projekt domu z antresolą nad salonem, bardzo dużym wsparciem mogą się okazać gotowe projekty domów jednorodzinnych. To wśród inwestorów popularny teraz sposób na znalezienie wymarzonej realizacji, dla innych może to posłużyć jako źródło inspiracji do stworzenia własnego, indywidualnego projektu. Przedstawiamy Państwu trzy projekty domów z antresolą w salonie, które są zróżnicowane pod kątem ceny, powierzchni i stylu.

Riwiera 2

To piętrowy budynek o łącznej powierzchni użytkowej 163 metrów kwadratowych. Zostały tu zastosowane ciekawe przeszklenia, które zdobią efektowną elewację. Na parterze mieści się gabinet, wc, sień, kuchnia oraz obszerny (32,57 m2) salon z antresolą. Jest tu również część gospodarcza, natomiast na piętrze domu Riwiera 2 została umieszczona strefa nocna. Aby obejrzeć ten projekt domu z antresolą nad salonem, wystarczy wjeść w link: https://new-house.com.pl/projekt/1144.

Dom z Widokiem 4

Jest to nieco większy dom z antresolą nad salonem niż wcześniejsza propozycja. Ma on dwa piętra i powierzchnię 285 metrów kwadratowych, mieszczą się tu cztery sypialnie, więc będzie idealny dla pięcioosobowej rodziny. Również salon z antresolą jest w tej realizacji znacznie większy, ponieważ liczy sobie 53,23 metry kwadratowe. Cały projekt można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1076.

Willa Floryda

Jeżeli marzy się Państwu wyjątkowy, bardzo duży dom z antresolą, to będzie idealne rozwiązanie. Willa Floryda obejmuje aż 363 metry kwadratowe, a sam salon z antresolą to niemal sześćdziesiąt metrów kwadratowych. Jest to bardzo rozbudowany projekt z wieloma udogodnieniami dla domowników, ma na przykład wielostanowiskowy garaż, gabinet, pokój rekreacyjny, szeroko rozbudowaną część gospodarczą i duży taras. Dla wielu osób ten dom z antresolą jest równoznaczny z wymarzoną realizacją. Projekt można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1445.

Czy warto zdecydować się na dom z antresolą?

Projekt domu jednorodzinnego musi być przede wszystkim dopasowany do potrzeb i oczekiwań samego inwestora. Dlatego trudno jest odpowiedzieć na pytanie, czy takie rozwiązanie będzie dla Państwa odpowiednie. Warto skonsultować swoje dylematy z projektantem.

Dom z antresolą to przed wszystkim dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania. Wielu inwestorów decyduje się na stworzenie tam sypialni, gabinetu, kąta telewizyjnego lub miejsca do zabawy dla dzieci. Można tam spędzać czas z całą rodziną i przyjaciółmi. Dużą zaletą antresoli jest to, że po prostu wzbogaca ona aranżację – to niebanalne, przyciągające wzrok rozwiązanie.

Czy domy z antresolą mają jakieś wady? Niestety, decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać o zadbaniu o odpowiednie ogrzewanie całego budynku. Niedopasowany do takiej realizacji system ogrzewania może skutkować dużą różnicą temperatur (na przykład na antresoli będzie gorąco, podczas gdy w salonie chłodno). Dom z antresolą powinien również mieć dobrze poprowadzoną wentylację powietrza. Konieczne jest też zadbanie o dobry projekt oświetlenia.

Dom z antresolą w wykonaniu firmy New-House

Od 1991 roku działamy na rynku budowlanym i wiemy, że dom z antresolą jest marzeniem wielu inwestorów. Zrealizowaliśmy już niejeden dom jednorodzinny w takim stylu. Co więcej, na nasze kompleksowe usługi oferujemy dziesięć lat gwarancji. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszymi wcześniejszymi pracami, które są dostępne na stornie internetowej firmy New-House: https://new-house.com.pl/realizacje.

Aby zadać nam pytanie o domy z antresolą lub o nasze usługi można się z nami kontaktować codziennie w godzinach 7-21. Zachęcamy, nasze dane kontaktowe są dostępne tutaj: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

Gotowe projekty domów z wyceną budowy

Podstawą do rozpoczęcia budowy domu musi być projekt. Można zamówić indywidualny projekt realizacji u architekta, lecz wiąże się to z dużym wydatkiem finansowym. Jednak ostatnio bardzo popularne stały się gotowe projekty domów z wyceną budowy i jest ich w sieci bardzo dużo. Można z łatwością znaleźć taki wymarzony projekt domu w niskiej cenie.

Gotowy projekt domu to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku wielu realizacji. Czy będzie idealne dla każdego? Oczywiście, że nie – nie ma niczego, co będzie odpowiadać potrzebom wszystkich inwestorów. Jednak ilość zalet, jakie mają gotowe projekty domów przekonuje zdecydowaną większość osób.

Jakie zalety mają gotowe projekty domów?

Inwestorzy, którzy decydują się na takie rozwiązanie, kierują się zazwyczaj trzema głównymi czynnikami:

Koszt – jeśli chodzi o gotowy projekt domu cena jest zdecydowanie bardziej korzystna niż w przypadku indywidualnej realizacji. Decydując się na projekt od architekta trzeba się liczyć z kosztem większym niż 12 tysięcy złotych, natomiast decydując się na gotowe domy cennik może się okazać nawet cztery razy niższy.

Szeroki wybór – gotowe projekty z wyceną budowy to bardzo popularne rozwiązanie w ostatnim czasie. W związku z tym inwestorzy mają możliwość zapoznania się z bardzo dużą ilością projektów. Prawdopodobieństwo znalezienia takiego, który skradnie ich serce jest bardzo wysokie.

Możliwość adaptacji – wiele osób woli wybrać indywidualny projekt, ponieważ daje on możliwość pełnego dostosowania do wymagań i potrzeb inwestora. Warto jednak pamiętać, że gotowy projekt domu można poddać adaptacji, która pozwoli na wprowadzenie oczekiwań zmian. Co więcej, zakup gotowego projektu i wykonanie jego adaptacji to wciąż zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż indywidualna współpraca z architektem.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

Gdzie można znaleźć gotowe projekty domów? Wystarczy wejść na stronę internetową firmy New-House, a w zakładce „Projekty z gotową wyceną” znajdą Państwo wszystkie konieczne informacje: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Baza gotowych projektów firmy New-House umożliwia skorzystanie z wielu filtrów wyszukiwania, które pomogą Państwu znaleźć projekt najbardziej zbliżony do konkretnych oczekiwań. Można szukać projektu domu pod kątem ceny jego realizacji, powierzchni budynku, a także rodzaju budowy.

W każdym projekcie czekają na Państwa konkretne informacje:

Każdy projekt jest szczegółowo opisany, lecz w przypadku ewentualnych niejasności lub pojawienia się jakichś pytań – zawsze mogą się Państwo konsultować z naszymi specjalistami. Są dostępni przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7-21. Dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Gotowe projekty domów parterowych

Domy parterowe to lubiane, klasyczne rozwiązanie – nie brakuje takich realizacji w naszej bazie. Wiemy, że dla osób, które interesują gotowe domy cennik też jest ważny – z tego względu przedstawiamy realizacje w różnych zakresach cenowych.

Cytrus 6 – to gotowy projekt domu parterowego o powierzchni 164 metrów kwadratowych. Realizacja obejmuje dwustanowiskowy garaż. Elewacja domu jest nowoczesna i wykorzystuje różne formy architektoniczne. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19661.

Wymarzony 11 - to realizacja domu jednorodzinnego o 119 m2. Projekt został wzbogacony o jednostanowiskowy garaż, a także taras znajdujący się na tyłach domu. Budynek ma duże, efektowne przeszklenia, które gwarantują nowoczesny wygląd. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19630.

Bora Bora – to gotowy projekt domu o małej powierzchni (92 m2). Został on dobrze zaprojektowany, dzięki czemu powierzchnia jest maksymalnie funkcjonalna. Przy budynku jest także garaż jednostanowiskowy. Elewacja domu łączy kontrastową kolorystkę, dzięki czemu przykuwa wzrok. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19485.

Gotowe projekt domów piętrowych

Inwestorzy, którym zależy na większej przestrzeni i oryginalnej stylistyce, chętniej wybierają domy piętrowe niż parterowe. Gotowe projekty domów piętrowych od New-Hosue są bardzo zróżnicowane – być może któryś z nich będzie Państwa wymarzonym domem jednorodzinnym.

Achilles – to nowoczesny, ciekawy dom o niebanalnej bryle. Zostały tu zastosowane różne materiały, co zdecydowanie zwraca uwagę. Achilles to gotowy projekt domy z powierzchnią użytkową 177 metrów kwadratowych i garażem na jedno auto. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/6859/

Bitola – jeśli interesują Państwa gotowe projekty domów jednorodzinnych z dużą przestrzenią użytkową, ten dom może się Państwu spodobać. Oferuje on 179 metrów kwadratowych, dwustanowiskowy garaż, duży balkon. W tym domu można się poczuć bardzo komfortowo. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19400.

E-166 – ta realizacja to idealne rozwiązanie dla osób, które interesują gotowe projekty domów jednorodzinnych w stylu eleganckich rezydencji. W projekcie jest taras, balkon, a także podwójny garaż. Graficzna wizualizacja pokazuje także, jak dom może się prezentować z wybudowanym basenem. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3639.

Gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym

Domy z poddaszem to wciąż najczęściej wybierane projekty przez polskich inwestorów. Jednym z najważniejszych czynników przemawiających za tym wyborem jest najniższa cena za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Dlatego też tego typu gotowe projekty domów z wyceną są częstym zakupem wśród naszych klientów.

Morfeusz II - ten gotowy projekt domu zdecydowanie spodoba się inwestorom poszukującym realizacji przypominającej klasyczny dworek. To elegancki dom z ciekawą bryłą, jego powierzchnia zajmuje 151 metrów kwadratowych. Ma także podwójny garaż. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/7286.

Zr5 – to realizacja o szczególnie dużym metrażu, ponieważ obejmuje aż 345 metrów kwadratowych. To dom dla osób, które lubią niebanalne rozwiązania – podkreśla to już sama bryła budynku, która jest w ciekawym kształcie wykorzystującym załamania i łuki. To budynek z podwójnym garażem. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3211/.

Brygida – tym razem propozycją jest gotowy projekt domu, który w elewacji wykorzystuje elementy kamienne i duże przeszklenia. Oryginalny efekt jest pewny. Realizacja jest wykonywana na 143 metrach kwadratowych. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3211.

Kompleksowa budowa domu z firmą New-House

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi propozycjami dostępnymi w naszej bazie, znajdą tam Państwo wiele rozwiązań i być może, któreś z nich szczególnie się Państwu spodoba. Jeżeli jednak gotowe projekty domów z wyceną budowy nie są tym, czego Państwo poszukują – możemy wykonać projekt na indywidualne zamówienie. W takim wypadku polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora budowlanego, który oszacuje dla Państwa przewidywany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1991 roku i współpracowaliśmy już z wieloma inwestorami. Wykonujemy zarówno gotowe projekty domów z wyceną budowy, jak i indywidualne plany. Co więcej, zajmujemy się również kompleksową budową domów na bazie projektów wykonywanych przez zewnętrznych architektów. Forma współpracy zależy od Państwa – my zapewniamy sprawną i dokładną realizację.

Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!

 

Projekty domów na wąskie działki – New-House

Działka budowlana ma bardzo duży wpływ na późniejszy przebieg realizacji. Istotne są jej warunki gruntowe, a także jej kształt i wymiary. Zdarza się, że inwestorzy dostaną działkę w spadku lub znajdą teren w wymarzonej lokalizacji, ale działka okazuje się być wyjątkowo wąska. Wówczas pojawia się pytanie, czy trudno jest znaleźć projekty domów na wąskie działki. Zdecydowanie nie! Mają Państwo szerokie pole wyboru wśród projektów.

Inwestorów często interesują projekty domów na wąską działkę do 18m, a nawet projekty domów na wąską działkę do 14 metrów i węższe. Niestandardowe działki nie są rzadkością, dlatego znalezienie odpowiedniego projektu nie powinno być dla Państwa trudne. W zależności od Państwa oczekiwań i możliwości finansowych, mogą Państwo skorzystać z oferty projektu domu na zamówienie lub z szerokiej bazy gotowych projektów. Wśród interesujących rozwiązań mieści się również wykonanie adaptacji gotowego projektu, tak by go bardziej dostosować do indywidualnych oczekiwań klienta. Jakie rozwiązanie będzie dla Państwa najkorzystniejsze? Pomożemy w wyborze!

Gotowe projekty domów na wąską działkę

Aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem wśród inwestorów są gotowe projekty. Inwestorzy chętnie je wybierają z wielu względów. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest bardzo tanie, bo ceny gotowych projektów domów na wąską działkę zaczynają się już od dwóch tysięcy złotych. Co więcej, pracownie projektowe wiedząc, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania oferuje bardzo dużo ciekawych projektów. Baza propozycji jest bardzo szeroka i różnorodna pod względem ceny, stylistyki, technologii i wymiarów. To właśnie dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że bez trudu znajdą Państwo interesujące gotowe projekty domów na wąską działkę.

Firma New-House współpracuje z wieloma pracowniami i przygotowała dla swoich klientów szeroką bazę gotowych projektów: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Nie muszą się już Państwo kontaktować z poszczególnymi pracowniami, ponieważ projekty od architektów z różnych firm zostały zebrane w jednym miejscu. Przedstawimy Państwu przykładowe projekty domów na wąską działkę, które można znaleźć w naszej bazie.

Gwiazdka III – to projekt piętrowego domu jednorodzinnego bez garażu. Cały budynek obejmuje dokładnie 121,5 metrów kwadratowych. Aby wybudować ten dom konieczna będzie działka o minimalnych wymiarach 17,77 metrów na 18,42 metrów. Powierzchnia użytkowa domu została funkcjonalnie, praktycznie zaplanowana, dlatego świetnie odnajdzie się tutaj nawet sześcioosobowa rodzina. W części dziennej umieszczono pokój łączący salon i jadalnię, ma on kominek i wyjście do ogrodu. Jest tu także gabinet, który w razie potrzeby może służyć, jako dodatkowa sypialnia. Parter obejmuje również łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano trzy sypialnie, łazienkę oraz garderobę. Ten gotowy projekt domu został wykonany w eleganckim stylu, budynek przywodzi na myśl staropolskie dworki. Ta propozycja bez wątpienia spodoba się osobom, które interesują projekty domów na wąską działkę do 18m. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/7123.

Z45 – jest to piękny projekt domu na wąską działkę, który został zrealizowany w formie budynku z poddaszem użytkowym. Jego powierzchnia użytkowa obejmuje 105 metrów kwadratowych, a sam projekt przedstawia prostą bryłę z tradycyjnym, dwuspadowym dachem. Elewacja została wykonana w białych tonach i połączona z drewnem, dzięki czemu daje poczucie nowoczesnej elegancji. Niewielka kubatura budynku sprawia, że może on zostać zrealizowany na wielu działkach, a przy tym wciąż będzie odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Dom Z45 ma w projekcie trzy funkcjonalne sypialnie i łazienkę na poddaszu, natomiast parter to strefa dzienno-gospodarcza i obejmuje przestrzenny salon, kuchnię, łazienkę i przedsionek. W planie budowy nie został uwzględniony garaż. Ten projekt będzie odpowiadał osobom, którym zależy na tym, by znaleźć projekty domów na wąską działkę do 14 m. Ta realizacja wymaga działki o szerokości 13,98 metra na 17,78 metra długości. Aby lepiej zapoznać się z projektem zapraszamy na stronę: https://new-house.com.pl/projekt/2640.

Dylan – następną propozycją dla Państwa będzie dom o nieco większej przestrzeni użytkowej – posiada on 145 metrów kwadratowych i został zrealizowany, jako dom dwupiętrowy. Dylan wymaga działki o wymiarach minimum 18,11 metrów szerokości na 23,55 długości. Jego elewacja jest bardzo jasna, minimalistyczna, więc bez wątpienia spodoba się osobom poszukującym nowoczesnych rozwiązań. Warto również podkreślić, że jest to realizacja wzbogacona o jednostanowiskowy garaż samochodowy. Dom Dylan może wybrać większa rodzina, ponieważ posiada on na piętrze aż cztery sypialnie, garderobę, pralnię i wspólną łazienkę. Z kolei na parterze mieści się dodatkowa łazienka, kuchnia, pokój dzienny, garderoba wejściowa oraz pomieszczenie gospodarcze. Ten dom to świetnie zaprojektowana, funkcjonalna przestrzeń, która spodoba się inwestorom, których interesują projekty domów na wąską działkę do 19m. Więcej informacji na temat projektu jest dostępnych na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/7041.

Projekty na wąską działkę z adaptacją

Zainteresowały Państwa dostępne w naszej bazie projekty na wąską działkę? Zachęcamy do skorzystania z nich i zrealizowania swojego wymarzonego domu jednorodzinnego. Warto pamiętać, że nasi architekci są w stanie zrealizować adaptację, tak by projekt był idealnie dopasowany do Państwa potrzeb i do warunków na działce. W ramach adaptacji można dokonać wielu zmian, na przykład może zostać zmienione położenie okien, drzwi, a nawet ścian. Część inwestorów decyduje się nawet na zwiększenie lub zmniejszenie kubatury budynku. W sprawie konkretnych pytań o adaptację, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami. Będą oni mogli wówczas zweryfikować czy oczekiwana przez Państwa zmiana może zostać wprowadzona na wybranym projekcie.

Projekty domów na wąską działkę na indywidualne zlecenie

Jeżeli posiadają Państwo wyjątkowo problematyczną działkę warto zdecydować się na indywidualną współpracę z architektem. Wówczas mogą mieć Państwo pewność, że projekt domu na wąską działkę będzie idealnie dopasowany do zakupionego przez Państwa terenu. Co więcej, indywidualne projekty na wąską działkę są również polecane dla osób, które mają bardzo konkretne oczekiwania co do technologii budowania, stylistyki realizacji i rozmieszenia pomieszczeń. Chociaż współpraca z architektem jest droższa niż gotowe projekty (ceny zaczynają się od 12 tysięcy złotych), to pozwoli Państwu na zrealizowanie takiego projektu, który będzie dopasowany do Państwa pod dosłownie każdym względem.

Przed rozpoczęciem współpracy zachęcamy również Państwa do zweryfikowania możliwych kosztów budowy domu. Nasz kalkulator budowlany w przeciągu kilku minut pomoże Państwu sprawdzić wymagany nakład finansowy na realizację do stanu deweloperskiego. Kalkulator budowy domu od New-House jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Wybuduj dom na wąskiej działce z firmą New-House

Jesteśmy firmą budowlaną, która działa na rynku od 1991 roku. Wybudowaliśmy w tym czasie ponad 1500 domów jednorodzinnych, w tym również na działkach wąskich i problematycznych. Nasze prace są kompleksowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować inwestorom spokój i pewność solidnie wykonanej realizacji. Zapewniamy Państwu dziesięć lat gwarancji na całą budowę!

W przypadku ewentualnych pytań o projekty domów na wąską działkę i ich realizację lub w przypadku chęci nawiązania współpracy, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni do poniedziałku do niedzieli w godzinach 7-21 i chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Nasze dane kontaktowe znajdują się pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Budowa domu na wąskiej działce nie musi być problematyczna! Zapraszamy do współpracy!

 

 

Gotowe projekty domów z piwnicą od New-House

Dom z piwnicą czy bez? Inwestorzy stojący przed rozpoczęciem budowy domu często zadają sobie to pytanie. Kiedyś posiadanie piwnicy było bardzo powszechne, większość domów jednorodzinnych było w nich wyposażone. Dzisiaj domy są realizowane nieco inaczej, coraz mniej osób decyduje się na projekty domów z piwnicą. Czy warto wykonać dom z piwnicą? Ile kosztuje taka realizacja? Gdzie znaleźć ciekawe projekty domów z piwnicą? Na te pytania odpowiemy Państwu w tym artykule.

Jako firma New-House działamy na rynku budowlanym nieprzerywanie od 1991 roku. Przez ten czas udało nam się wybudować już ponad 1500 domów jednorodzinnych. Każda z tych realizacji była zupełnie inna – spotykaliśmy się z różnym podłożem, różnymi oczekiwaniami klientów, budowane domy miały różne powierzchnie, były realizowane w różnych stylach i technologiach. Często w naszych realizacjach pojawiały się domy z piwnicą. Czy polecamy takie rozwiązanie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Wszystko jest zależne od Państwa potrzeb i oczekiwań.

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto zdecydować się na taką realizację?

Jeszcze niedawno domy z piwnicą były oczywistym rozwiązaniem. Dlaczego? Wbrew pozorom nie chodziło o uzyskanie dodatkowej przestrzeni gospodarczej. Kiedyś podpiwniczenie były wykonywane przez wszystkim po to, by uzyskać lepszą izolację termiczną budynku. Dodatkową zaletą było oczywiście to, że dzięki zapewnieniu niskiej temperatury była idealnym miejscem na przechowywanie zapasów żywnościowych, przetworów – pełniła funkcję spiżarni.

Dzisiaj, gdy domy jednorodzinne, są wykonywane ze świetną izolacją, nie ma konieczności realizowania dodatkowej przestrzeni w formie podpiwniczenia. Spiżarnia czy kotłownia są teraz znacznie częściej umieszczane na parterze.

Czy w takim razie dom z piwnicą jest złym rozwiązaniem? Skądże! Inwestorzy wciąż wybierają gotowe projekty domów z piwnicą i być może, dla Państwa to również okaże się idealnym rozwiązaniem. Decydując się na dom z piwnicą zyskuje się dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Podpiwniczenie jest odizolowane od części dziennej i sypialnianej budynku, więc można tam znaleźć miejsce na chwilę spokoju i wytchnienia. Podpiwniczenie jest aktualnie często wykorzystywane do stworzenia siłowni, sali bilardowej, kina domowego, pralni, suszarni, biura, domowej biblioteki – wybór jest szeroki i zależny od Państwa osobistych preferencji.

Szczególnie warto rozważyć projekty domów z piwnicą w poniższych przypadkach:

Ile kosztuje dom z piwnicą?

Wiemy, że dla inwestorów często decydującym aspektem w kontekście budowy domu jest cena realizacji. Decydując się na dom z piwnicą trzeba być świadomym tego, że wygeneruje to dodatkowe koszty. Szacuje się, że na jeden metr kwadratowy piwnicy trzeba przeznaczyć kilkaset złotych. Dokładny koszt jest zależny od tego, na jakim terenie jest wykonywana realizacja oraz w jakiej technologii. Ceny wahają się w granicach 200-600 złotych za metr kwadratowy. Jeżeli dom jest budowany na niestabilnych gruntach (torf, glina itp.) lub badania geotechniczne wykażą wysoki poziom wód gruntowych, koszt realizacji będzie zbliżony do wyższej granicy. Wynika to z potrzeby przeprowadzenia dodatkowych izolacji oraz wykorzystania specjalistycznego posadowienia domu na fundamentach pośrednich.

Szacuje się, że cały koszt budowy domu z piwnicą będzie wyższy o około 30% niż realizacja domu bez podpiwniczenia. Jeśli natomiast chcą Państwo sprawdzić, ile może wynieść koszt budowy samego domu jednorodzinnego, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora budowlanego: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Korzystanie z naszego narzędzia jest całkowicie darmowe oraz nielimitowane. Dzięki niemu w kilka minut sprawdzą Państwa koszt budowy swojej wymarzonej realizacji.

Gotowe projekty domów z piwnicą

Jeżeli chcą Państwo wybudować dom z piwnicą, mają Państwo dwie możliwości: budować dom na podstawie indywidualnie przygotowanego projektu lub wybrać gotowe projekty domów z piwnicą. Oba rozwiązania są świetne! Gotowe rozwiązania zapewnią Państwu zdecydowanie niższy koszt, natomiast indywidualne realizacje będą idealnie odpowiadać Państwu oczekiwaniom i potrzebom.

Firma New-House ma dla swoich klientów przygotowaną szeroko wyposażoną bazę gotowych projektów, w których znajdą Państwo tysiące propozycji domów jednorodzinnych: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Wśród nich bez problemu znajdą Państwo również nie jeden projekt domu z piwnicą. Są wśród nich na przykład poniższe realizacje:

Rezydencja Parkowa 3 – to duży dom jednorodzinny z poddaszem użytkowy, cały budynek obejmuje 259 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Bez problemu zmieści się tutaj nawet siedmioosobowa rodzina, dzięki odpowiedniej liczbie sypialni oraz sporej przestrzeni integracyjnej. Co więcej, warto podkreślić, że jest to projekt domu z piwnicą i garażem dwustanowiskowym. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/1142.

Carmen Magdalena A – to projekt domu piętrowego z garażem dwustanowiskowym oraz piwnicą. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 154 metry kwadratowe i będzie odpowiednia dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny. Dom jest wykonany w nowoczesnym stylu i maksymalnie wykorzystuje przestrzeń. Bez wątpienia doceni to wielu inwestorów. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego projektu, wystarczy wejść w link: https://new-house.com.pl/projekt/19636.

Warto również pamiętać, że nasi architekci mogą wykonać dla Państwa adaptację wybranego gotowego projektu. Warto wiedzieć, że projekt nie musi mieć ujętego podpiwniczenia, a mimo to w większości z nich można dokonać adaptacji i zrealizować projekt, jako dom z piwnicą. Wystarczy skontaktować się z naszymi specjalistami! Są oni dostępni codziennie w godzinach 7-21 i chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Domy z piwnicą budowane z New-House

Zachęcamy Państwa do podjęcia współpracy z firmą New-House w ramach realizacji budowy domu. Nasze prace są solidne i wykonywane terminowo. Budowa domu do stanu deweloperskiego zajmuje nam sześć miesięcy, natomiast budowa domu pod klucz to zaledwie dziewięć miesięcy. Co więcej, warto wiedzieć, że nasi klienci zyskują aż dziesięć lat gwarancji na całą realizację. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opiniami naszych klientów na temat współpracy: https://new-house.com.pl/referencje oraz obejrzenia naszych realizacji domów jednorodzinnych: https://new-house.com.pl/realizacje.

Projekt domu z piwnicą to Państwa marzenie? Chętnie je zrealizujemy!

Kontakt

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu od 7:00 do 21:00. Chętnie odpowiemy na każde Państwa pytanie. Zachęcamy do kontaktu.

kontakt73@new-house.com.pl

+48 504 125 130

* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*

Tak   Nie
WWyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.