Kalkulator budowy domu

Wypełnij kalkulator i sprawdź bezpłatnie koszty budowy

Kalkulator budowy domu

W New-House doskonale wiemy, że jednym z najważniejszych czynników decydujących o inwestycji we własny dom jest koszt budowy. Aby maksymalnie uprościć naszym klientom rozeznanie się w cenach, przygotowaliśmy autorski kalkulator budowy domu – proste i innowacyjne narzędzie, dzięki któremu w kilka chwil można wyliczyć szacunkowe koszty budowy domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Koszt budowy domu to dla większości inwestorów najistotniejszy czynnik, który przesądza o zdecydowaniu się zarówno na inwestycję w ogóle, jak i wybór konkretnego projektu. Zanim przedstawimy to, jak działa przygotowany przez nas kalkulator kosztów budowy domu, warto zapoznać się z ogólnymi cenami, jakie panują obecnie na rynku budowlanym.

Szacunkowa wycena budowy

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w I kwartale 2019 r. średni koszt budowy jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej wynosił około 4132 zł. Szacuje się również, że w 2019 r. koszty budowy domu wzrosną o około 8-9% w porównaniu do 2018 r. Składa się na to zarówno wzrost cen materiałów, jak i rosnące koszty robocizny. Według szacunków ekspertów, najbardziej, bo o około 33%, wzrosną ceny materiałów drewnianych i płyt OSB, izolacje termiczne będą droższe o około 14%, materiały do budowy ścian i kominów – o około 12%, zaś wapna i cementu – o około 3,7%.

Choć w pierwszej chwili może wydawać się to niepokojące, to jednak należy mieć świadomość, że podobna, a nawet jeszcze wyższa jest dynamika wzrostów cen mieszkań – z opublikowanych na początku czerwca 2019 r. badań wynika, że we wszystkich większych miastach w Polsce mieszkania podrożały o około 9-10% rok do roku. Decydując się na własną nieruchomość trzeba więc liczyć się z wydatkami – bez względu na to, czy ma to być dom czy mieszkanie. W całokształcie jednak budowa domu może okazać się tylko nieznacznie droższa od zakupu dużego mieszkania w prestiżowej lokalizacji, a o korzyściach płynących z zamieszkiwania we własnym domu nikogo nie trzeba przecież przekonywać.

Wycena budowy – na czym można oszczędzić?

Należy również pamiętać, że na pewnych elementach budowy można oszczędzić.

Kalkulator budowy domu od New-House – jak działa?

Kalkulator budowlany przygotowany przez naszą firmą to proste i intuicyjne narzędzie, które w kilka chwil pozwoli poznać szacunkową cenę wybranego domu! Jak z niego skorzystać? To naprawdę nic trudnego!

  1. Podaj powierzchnię domu, jaka Cię interesuje – przemyśl, jak liczną masz rodzinę, jakie macie potrzeby, ile pomieszczeń będzie niezbędnych, by Wasze codzienne życie było komfortowe.
  2. Wybierz województwo, w którym mieszkasz lub w którym chcesz wybudować dom – lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników przesądzających o kosztach budowy domu!
  3. Zdecyduj się na rodzaj domu – do wyboru masz trzy: parterowy, z poddaszem użytkowym albo piętrowy. To również bardzo istotny czynnik, który przesądzi o końcowej cenie.
  4. Czas na wybór rodzaju dachu! Zdecydować się możesz na dach płaski lub spadzisty – w zależności od Twoich preferencji oraz możliwości finansowych (budowa dachu to około 30% kosztów budowy domu w stanie surowym).
  5. Bardzo istotną kwestią jest wybór stropu – może być drewniany lub betonowy. Nie martwi się, jeśli na tym etapie nie umiesz podjąć odpowiedniej decyzji! Zaznacz opcję „nie wiem” – nasz kalkulator budowy i tak wyliczy dla Ciebie szacunkowe koszty!
  6. Dla wielu inwestorów ważny jest garaż – może być jednostanowiskowy, dwustanowiskowy, choć oczywiście dostępne są także domy bez garażu w bryle budynku. Wybierz interesującą Cię opcję.
  7. Wypełnij formularz i wpisz swoje dane kontaktowe. Na podany adres mailowy wysłana zostanie wiadomość zawierająca wstępną wycenę wybranego domu!

Prawda, że to proste?

Kalkulator budowy domu – dlaczego warto?

Kalkulator do samodzielnego wyliczania wysokość rat kredytów czy pożyczek to już od lat standard w branży finansowej – wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i w kilka chwil zyskać interesującą nas wiedzę. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu np. na wizyty w bankach, gdzie pracownicy przedstawiają odpowiednie wyliczenia.

Teraz podobnie jest w branży budowlanej! Nie trzeba już umawiać się z firmami architektonicznymi czy wykonawczymi, ani nawet do nich dzwonić – kalkulator budowy domu to praktyczne narzędzie, które pozwala przez Internet uzyskać wszystkie niezbędne informacje do podjęcia decyzji o budowie!

Oczywiście warto pamiętać, że kalkulator kosztów budowy domu to jedynie narzędzie orientacyjne – umożliwia on oszacowanie nakładów potrzebnych na inwestycję. Jej ostateczną cenę poznamy dopiero w szczegółowym kosztorysie budowy – w New-House na bieżąco je aktualizujemy, biorąc pod uwagę np. warunki panujące na rynku budowlanym, koszty materiałów czy robocizny. Dzięki temu klient ma gwarancję, że przedstawiona przez nas wycena budowy jest możliwie najbardziej precyzyjna.

Kalkulator budowy domu od New-House to nieoceniona, a także – co bardzo ważne – zupełnie darmowa pomoc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych! Za skorzystanie z kalkulatora nie pobieramy żadnych opłat – wystarczy jedynie podać swoje dane, a szacunkowy koszt budowy trafi na wskazany adres mailowy. Budowa własnego domu nie musi być nieziszczalnym marzeniem – w New-House pomagamy je realizować!