Kalkulator budowy domów

Wypełnij kalkulator i sprawdź bezpłatnie koszty budowy

Jaki jest koszt budowy domu?

Budowa domu zawsze składa się z wielu etapów – zaczynamy od wyboru i zakupu działki, a następnie zastanawiamy się nad projektem przyszłego domu. Te dwa etapy pozwolą na podjęcie pierwszych prac budowlanych. Nie wiesz, jaki jest standardowy koszt budowy domu w Polsce? Możesz to szybko sprawdzić.

Firma New-House ma za sobą wieloletnie doświadczenie w budowaniu domów i dlatego doskonale znamy ten rynek. Bazując na naszej wiedzy i latach pracy przygotowaliśmy specjalistyczny kalkulator budowy domu. Nasi klienci mogą łatwo i szybko zapoznać się z ceną domów, które ich interesują. Nie wiesz, na jaki projekt Cię stać? Korzystając z naszego kalkulatora, wszystkiego się dowiesz i przetestujesz różne możliwości.

koszt budowy domu z firmą New-House


Kalkulator budowy domu

Autorskie narzędzie New-House to intuicyjny kalkulator budowy domu, który pozwoli klientowi przeanalizować potencjalne koszty z różnych perspektyw. Jest on całkowicie darmowy i bardzo prosty w użyciu. Uwzględniliśmy tam najważniejsze zależne wpływające na to, ile kosztuje budowa domu, aby nasi klienci mogli sprawdzić to możliwie najszybciej. Jak działa kalkulator budowlany? Opiszemy to w kilku prostych podpunktach.

To już wszystko – sprawdzenie, jaki jest koszt budowy domu, jest szybkie i proste. Na końcu formularza wystarczy tylko wpisać swoje dane kontaktowe, abyśmy mogli na podany adres mailowy przesłać Ci informację, ile kosztuje budowa domu według Twojego pomysłu.

Jeśli interesują Cię projekty domów z kosztorysem, to możesz także zapoznać się z naszymi projektami z gotową wyceną. Znajdziesz je w bazie pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

 

Budowa domu – koszt stanu deweloperskiego

Ile kosztuje wybudowanie domu? To pytanie, które zawsze słyszymy od naszych klientów i zawsze staramy się im odpowiedzieć najlepiej jak to możliwe, chociaż wiemy, że to trudne. Dlaczego? Ponieważ właściwą odpowiedzią na to pytanie jest: to zależy. Każda budowa domu koszt ma indywidualny, zależny od wielu różnych czynników. Na część z nich wskazuje nasz kalkulator budowy domu.

 

Jeśli wypełnisz krótki formularz w naszym kalkulatorze budowlanym, otrzymasz mailową informację zwrotną na temat kosztów budowy Twojego domu. Wyliczone tam dane wskazują, jak wygląda koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Jeśli interesuje Cię budowa domu pod klucz i chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej, skontaktuj się z nami: https://new-house.com.pl/kontakt.

Jeśli na Twoim mailu znalazła się już informacja np. na temat tego, jaki jest koszt budowy domu parterowego to możesz się zastanawiać, co obejmie taka budowa. Budowa do stanu deweloperskiego oznacza, że zapewnimy:

Oczywiście, nie musisz podejmować współpracy dotyczącej akurat budowy domu w stanie deweloperskim. Na Twoją prośbę możemy dla Ciebie przygotować również wycenę wybudowania domu w stanie surowym, a także podać koszt budowy domu pod klucz. Zajmujemy się również zagospodarowywaniem terenu zielonego, jeśli inwestor wyrazi zainteresowanie taką usługą.

 

Szacunkowy koszt wybudowania domu

Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje wybudowanie domu warto także pomyśleć o tym, od czego właściwie zależy jego cena. Jeszcze jakiś czas temu można było zauważyć domy tańsze niż dziś – od czego to zależy i co wpływa na zmianę ceny budowy domów?

Można analizować to z wielu perspektyw. Świat dynamicznie się zmienia, a to ma duży wpływ na gospodarkę, w tym również budownictwo. Jedne z podstawowych zmian, które można zauważyć to:

Co więcej, zmieniają się również przepisy prawne. Warto wiedzieć chociażby, że od 2021 roku zmieni się koszt budowy domu jednorodzinnego – powinny być one energooszczędne i spełniać nowe wymogi termoizolacyjności. Będzie to się wiązało z zastosowaniem innych, droższych komponentów budowlanych.

Czy powinniśmy się tym martwić? Wszystko zależy od naszej perspektywy. Powinniśmy pamiętać o tym, że wyższe koszty budowy są w pewnym sensie czymś naturalnym – nasza gospodarka na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat silnie się zmieniła i zarobki przeciętnego obywatela również są wyższe. Można powiedzieć, że koszt wybudowania domu wzrósł proporcjonalnie do wzrostu naszych zarobków.

 

kalkulator budowy domu New-House

Jak zbudować dom - finansowanie

Wysokość raty kredytowej wraz z ofertą finansową, wyślemy na maila, po wypełnieniu formularza

Dziękujemy za skorzystanie z formularza. Wysokość raty kredytowej, wraz z ofertą na finansowanie budowy wysłaliśmy na podanego maila.


Czy warto rezygnować z budowy domu na rzecz kupna mieszkania? Zdecydowanie nie. Wzrost cen nie ominął również tego aspektu gospodarki. Sama cena budowy bloków wzrosła w ostatnim czasie o 10%, a koszt materiałów budowlanych oraz robocizny również wiąże się z ostateczną ceną mieszkania. Ceny mieszkań również rosną i właśnie dlatego warto pamiętać o tym, w jak wielu aspektach własny dom, jest wygodniejszy i korzystniejszy od mieszkania w bloku.

Czas na Twoją decyzję.

Wiesz już, ile kosztuje budowa domu, jakich usług w ramach tej ceny możesz się spodziewać oraz co wpływa na podany koszt. To dobra baza wiedzy do podjęcia decyzji o budowie. Koszt budowy domu kalkulator wyliczył zgodnie z Twoimi preferencjami, ale możesz również sprawdzić projekty domów z kosztorysem. Wierzmy, że podejmiesz taką decyzję, która pozwoli Ci na zadowolenie przez długie lata.

Jeśli w międzyczasie pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kalkulator budowy domu

          

W New-House doskonale wiemy, że jednym z najważniejszych czynników decydujących o inwestycji we własny dom jest koszt budowy. Aby maksymalnie uprościć naszym klientom rozeznanie się w cenach, przygotowaliśmy autorski kalkulator budowy domu – proste i innowacyjne narzędzie, dzięki któremu w kilka chwil można wyliczyć szacunkowe koszty budowy domu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
           

Koszt budowy domu to dla większości inwestorów najistotniejszy czynnik, który przesądza o zdecydowaniu się zarówno na inwestycję w ogóle, jak i wybór konkretnego projektu. Zanim przedstawimy to, jak działa przygotowany przez nas kalkulator kosztów budowy domu, warto zapoznać się z ogólnymi cenami, jakie panują obecnie na rynku budowlanym.
            

            Szacunkowa wycena budowy

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w I kwartale 2019 r. średni koszt budowy jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej wynosił około 4132 zł. Szacuje się również, że w 2019 r. koszty budowy domu wzrosną o około 8-9% w porównaniu do 2018 r. Składa się na to zarówno wzrost cen materiałów, jak i rosnące koszty robocizny. Według szacunków ekspertów, najbardziej, bo o około 33%, wzrosną ceny materiałów drewnianych i płyt OSB, izolacje termiczne będą droższe o około 14%, materiały do budowy ścian i kominów – o około 12%, zaś wapna i cementu – o około 3,7%.

Choć w pierwszej chwili może wydawać się to niepokojące, to jednak należy mieć świadomość, że podobna, a nawet jeszcze wyższa jest dynamika wzrostów cen mieszkań – z opublikowanych na początku czerwca 2019 r. badań wynika, że we wszystkich większych miastach w Polsce mieszkania podrożały o około 9-10% rok do roku. Decydując się na własną nieruchomość trzeba więc liczyć się z wydatkami – bez względu na to, czy ma to być dom czy mieszkanie. W całokształcie jednak budowa domu może okazać się tylko nieznacznie droższa od zakupu dużego mieszkania w prestiżowej lokalizacji, a o korzyściach płynących z zamieszkiwania we własnym domu nikogo nie trzeba przecież przekonywać.

            Wycena budowy – na czym można oszczędzić?

Należy również pamiętać, że na pewnych elementach budowy można oszczędzić.

            

            

                

 

                

                

                
            

            Kalkulator budowy domu od New-House – jak działa?

Kalkulator budowlany przygotowany przez naszą firmą to proste i intuicyjne narzędzie, które w kilka chwil pozwoli poznać szacunkową cenę wybranego domu! Jak z niego skorzystać? To naprawdę nic trudnego!

            

 1. Podaj powierzchnię domu, jaka Cię interesuje – przemyśl, jak liczną masz rodzinę, jakie macie potrzeby, ile pomieszczeń będzie niezbędnych, by Wasze codzienne życie było komfortowe.
 2. Wybierz województwo, w którym mieszkasz lub w którym chcesz wybudować dom – lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników przesądzających o kosztach budowy domu!
 3. Zdecyduj się na rodzaj domu – do wyboru masz trzy: parterowy, z poddaszem użytkowym albo piętrowy. To również bardzo istotny czynnik, który przesądzi o końcowej cenie.
 4. Czas na wybór rodzaju dachu! Zdecydować się możesz na dach płaski lub spadzisty – w zależności od Twoich preferencji oraz możliwości finansowych (budowa dachu to około 30% kosztów budowy domu w stanie surowym).
 5. Bardzo istotną kwestią jest wybór stropu – może być drewniany lub betonowy. Nie martwi się, jeśli na tym etapie nie umiesz podjąć odpowiedniej decyzji! Zaznacz opcję „nie wiem” – nasz kalkulator budowy i tak wyliczy dla Ciebie szacunkowe koszty!
 6. Dla wielu inwestorów ważny jest garaż – może być jednostanowiskowy, dwustanowiskowy, choć oczywiście dostępne są także domy bez garażu w bryle budynku. Wybierz interesującą Cię opcję.
 7. Wypełnij formularz i wpisz swoje dane kontaktowe. Na podany adres mailowy wysłana zostanie wiadomość zawierająca wstępną wycenę wybranego domu!

Prawda, że to proste?

            Kalkulator budowy domu – dlaczego warto?

Kalkulator do samodzielnego wyliczania wysokość rat kredytów czy pożyczek to już od lat standard w branży finansowej – wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i w kilka chwil zyskać interesującą nas wiedzę. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu np. na wizyty w bankach, gdzie pracownicy przedstawiają odpowiednie wyliczenia.

Teraz podobnie jest w branży budowlanej! Nie trzeba już umawiać się z firmami architektonicznymi czy wykonawczymi, ani nawet do nich dzwonić – kalkulator budowy domu to praktyczne narzędzie, które pozwala przez Internet uzyskać wszystkie niezbędne informacje do podjęcia decyzji o budowie!
            
Oczywiście warto pamiętać, że kalkulator kosztów budowy domu to jedynie narzędzie orientacyjne – umożliwia on oszacowanie nakładów potrzebnych na inwestycję. Jej ostateczną cenę poznamy dopiero w szczegółowym kosztorysie budowy – w New-House na bieżąco je aktualizujemy, biorąc pod uwagę np. warunki panujące na rynku budowlanym, koszty materiałów czy robocizny. Dzięki temu klient ma gwarancję, że przedstawiona przez nas wycena budowy jest możliwie najbardziej precyzyjna.

Kalkulator budowy domu od New-House to nieoceniona, a także – co bardzo ważne – zupełnie darmowa pomoc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych! Za skorzystanie z kalkulatora nie pobieramy żadnych opłat – wystarczy jedynie podać swoje dane, a szacunkowy koszt budowy trafi na wskazany adres mailowy. Budowa własnego domu nie musi być nieziszczalnym marzeniem – w New-House pomagamy je realizować!


            Kalkulator budowy domu, pomoc przy kredycie hipotecznym

Osoby, które marzą o własnym kącie, często borykają się z pytaniem - kupno gotowego mieszkania od dewelopera, czy budowa domu jednorodzinnego? Zarówno jedno jak i drugie wymaga od nas sporego wydatku finansowego. Musimy wziąć pod uwagę fakt, iż mieszkanie/dom to często inwestycja życia. Pomocnym narzędziem w podjęciu decyzji będzie kalkulator budowy domu https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Kalkulator budowy domu pozwala na określenie kosztów naszej przyszłej inwestycji i podjęcie odpowiedniej dla nas decyzji.

Zakup domu od dewelopera to jedna z form spełnienia marzenia o własnym kącie do mieszkania. Zaletą tego rozwiązania jest to, że całą potrzebę realizujemy od razu, bez zbędnych formalności. Nie trzeba się martwić o pozwolenia oraz analizowanie rozwiązań budowlanych. Minusem zakupu domu od dewelopera jest obawa przed tym, czy deweloper jest firmą wiarygodną, rzetelną. Poza tym kupując gotowy dom musimy godzić się na zastosowane rozwiązania.

Budowa domu od podstaw natomiast gwarantuje nam wybór dowolnego projektu domu lub zlecenie wykonania indywidualnego projektu architektowi, który dopasuje do naszych potrzeb cały układ pomieszczeń. Kluczowym zagadnieniem jest oszacowanie kosztów budowy. Cała trudność polega na tym, iż rynek jest dynamiczny, ceny zmieniają się. Zarówno ceny materiałów i robocizny są w ciągłej zmianie. W trakcie sezonu nawet 3 miesiące robi różnicę. Mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki i utrudnienia. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie możliwość skorzystania z kalkulatora budowy domu, który pozwala oszacować orientacyjne koszty naszej przyszłej inwestycji. Obliczając koszty budowy domu otrzymujemy cenę w trzech wariantach tj. stan surowy, stan deweloperski oraz opcja pod klucz. W zależności od uzyskanego kosztorysu jesteśmy w stanie podjąć decyzję o budowie domu lub mamy jeszcze szansę taką decyzję zmodyfikować.

Orientacyjną wartość inwestycji jaką jesteśmy w stanie samodzielnie wyliczyć za pomocą kalkulatora budowy domu będzie zawsze przybliżeniem kosztów budowy domu. Możemy natomiast obliczyć te koszty dokładnie, dzięki skorzystaniu ze szczegółowego kosztorysu budowy domu w odniesieniu do konkretnie wybranego gotowego projektu domu na naszej stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow. Znajduje się tam zbiór gotowych projektów z aktualną wyceną kosztów budowy. Do dyspozycji Państwa jest tam przygotowanych kilka tysięcy gotowych wycen.

Kalkulator budowlany to z pewnością pomoc przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Ważnym krokiem w staraniach o finansowanie budowy domu jest określenie, na jaki kredyt nas stać. Pomocnym narzędziem w tym wypadku będzie kalkulator kredytu hipotecznego https://new-house.com.pl/jak-zbudowac-dom/artykuly/finansowanie. Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszemy wartości takie jak: kwota kredytu oraz okres spłaty kredytu. Po uzupełnieniu wartości otrzymamy na e-maila informację, ile będzie wynosiła nasza rata kredytowa wraz z ofertą finansową. Należy pamiętać, żeby skontaktować się ze specjalistą w zakresie doradztwa kredytowego, ponieważ kalkulator hipoteczny pokaże nam przybliżoną wartość, a nie ostateczną ofertę.
        
Skupmy się teraz na konkretnych przykładzie:

Wybierając projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni około 200 m2 obliczając  kalkulatorem budowy domu uzyskamy koszt stanu deweloperskiego w wysokości  780000 zł, koszt opcji pod klucz przyjmując, że za każdy m2 to 1300 zł - uzyskamy kwotę 260 000 zł. Całkowity koszt budowy domu to 1040000 zł. Z kolei korzystając z kalkulatora kredytu hipotecznego rata za wybrany projekt będzie na poziomie 4020 zł/m-c. koszt budowy domu to

Zaletą powyższych kalkulatorów jest niewątpliwie szybkość z jaką możemy policzyć zarówno koszty budowy domu jak i obliczyć wartość kredytu hipotecznego. Jest to rozwiązanie wygodne dla Inwestora. Dzięki kalkulatorom, jak i gotowym wycenom bez wychodzenia z domu porównamy koszty związane z inwestycją budowy domu. Narzędzia te są bezpłatne i łatwe w użyciu. Nie trzeba posiadać obszernej wiedzy, aby móc skorzystać z ich praktycznych funkcji. Dzięki powyższym kalkulatorom można bezpieczne i optymalnie podjąć decyzje dotyczące wymarzonego domu oraz jego finansowania.  

        Ile kosztuje budowa domu?

Ile kosztuje budowa domu? Odpowiedzi na takie pytanie szuka każdy planujący budowę  Inwestor. Wydatki na inwestycję zależą od wielu czynników. Między innymi od kształtu i konstrukcji bryły, rodzaju dachu, zastosowanych w projekcie rozwiązań konstrukcyjnych, ale także standardu wykończenia. Im bardziej rozłożysta bryła i skomplikowany dach, tym drożej  nasza budowa będzie kosztowała. Warto już na etapie wyboru projektu zwracać uwagę na te elementy.

Sprawdźmy zatem jak przedstawiają się koszty budowy domu z firmą budowlaną New-House. Koszt budowy domu  nasz kalkulator podaje w zależności od województwa. Ceny są zróżnicowane. Przedstawione koszty budowy domu szacujemy do stanu deweloperskiego, oznacza to, że dom będzie posiadał:
        

       

Projekt domu o dowolnej powierzchni można obliczyć na podstawie kosztów budowy na naszym kalkulatorze https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu

Kolejnym sposobem poznania kosztów budowy domu jest pobranie szczegółowej wyceny z naszej strony internetowej https://new-house.com.pl/projekty-domow , na której znajdują się aktualne wyceny kilku tysięcy gotowych projektów. Tutaj ceny są dokładne i szczególnie z tego narzędzia polecamy korzystać.  

Kosztorys jest zupełnie bezpłatny, pozwala obliczyć koszty całej inwestycji, tak by było można zorientować się w koniecznych środkach do budowy domu. Może to pomóc również w zaplanowaniu finansowania, jak również samego kredytu hipotecznego.

Warto podkreślić fakt, iż powyższe koszty budowy domu nie obejmują zakupu działki, doprowadzenia mediów, zakupu i adaptacji projektu domu, ogrodzenia oraz zagospodarowania terenu wokół domu. Te i inne koszty można spróbować oszacować na stronie https://new-house.com.pl/jak-zbudowac-dom/kategorie

Budowa domu nie jest tanim przedsięwzięciem, jednak spora część Inwestorów decyduje się na ten krok. Wydaje się, że korzyści zdecydowanie przeważają nad kosztami.

        Jak sprawdzić, ile kosztuje budowa domu?

Budowa domu to bardzo ważny moment w życiu człowieka, każdy chce być na niego możliwie najlepiej przygotowanym… przede wszystkim pod kątem finansowym. Jak jednak oszacować ile kosztuje budowa domu w danym roku, skoro ceny materiałów budowlanych i robocizny stale się zmieniają? Na jakie materiały się zdecydować, żeby możliwie najbardziej ograniczyć koszta związane z realizacją? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Państwu poznać najważniejsze kwestie wpływające na to, jaki ma budowa domu koszt.

Polscy inwestorzy budując domy jednorodzinne najczęściej wybierają realizację budynku z poddaszem użytkowym. To popularne rozwiązanie, ponieważ koszt budowy domu z poddaszem jest najniższy w przeliczeniu na cenę za metr kwadratowy powierzchni. Wynika to z faktu, że wystarczy na wieńcu stropowym parteru postawić ścianę kolankową o wysokości około 100 – 110 centymetrów, a zyskuje się dwa razy większą przestrzeń użytkową.  Drugim najczęściej wybieranym rodzajem budowy są domy piętrowe. Ta budowa domu koszt ma najwyższy z wszystkich możliwych rozwiązań, ale zyskuje się za to dużą przestrzeń i funkcjonalne wnętrze bez skośnych ścian. Najrzadziej jest wybierana budowa domu parterowego bez poddasza. Wiadomo już, że najbardziej opłacalny koszt budowy domu mają domy z poddaszem użytkowym, a najwyższa cena za metr kwadratowy wiąże się z realizacją domów piętrowych. Jak jednak dokładnie sprawdzić ile kosztuje budowa domu?

        Ile kosztuje budowa domu? Sprawdź cenę!

Firma New-House już od 1991 roku działa na rynku budowlanym. Dobrze wiemy, jak ważną kwestią dla inwestorów jest koszt budowy domu jednorodzinnego. Niemożliwe jest określić jedną  cenę, która będzie odnosić się do każdej realizacji – koszt budowy domu zależy od zbyt wielu czynników. Tak jak już wiadomo, że inaczej będzie się rysował koszt budowy domu parterowego i piętrowego, tak wśród innych ważnych zależnych można wymieć: grunt pod budowę, bryłę domu, rodzaj realizowanego dachu, uwzględnienie w projekcie piwnicy lub garażu itp. Jak w takim razie sprawdzić, ile kosztuje budowa domu? Polecamy dwa, sprawdzone rozwiązania.

               

Kalkulator budowy domu

To narzędzie przygotowane specjalnie na potrzeby inwestorów chcących obliczyć potencjalny koszt budowy domu jednorodzinnego. Kalkulator na podstawie aktualnych cen obowiązujących na rynku budowlanym i na podstawie podanych informacji o planowanej budowie, obliczy przybliżony koszt budowy domu jednorodzinnego do stanu deweloperskiego. Kalkulator budowy domu jest bardzo prosty w użyciu, a korzystanie z niego jest darmowe i nielimitowane. Wystarczy kilka minut, by sprawdzić jaki będzie miała wymarzona budowa domu koszt. Narzędzie będzie potrzebowało od Państwa określeniu tylko sześciu danych: powierzchnię użytkową, województwo planowanej budowy, rodzaj domu, dachu i stropu, a także wielkość (lub brak) garażu. Wszystkie obliczenia dotyczące kosztów budowy zostaną przekazane na wskazany przez Państwa adres mailowy. Z kalkulatora można skorzystać po wejściu w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

Kolejnym rozwiązaniem jest zapoznanie się z gotowymi projektami z aktualną wyceną. Baza projektów od firmy New-House jest bardzo bogato wyposażona i zróżnicowana, dzięki czemu z łatwością mogą Państwo poznać koszt budowy domu parterowego, piętrowego i z poddaszem użytkowym. Gotowe projekty domów są także zróżnicowane pod kątem metrażu realizacji oraz ceny. Są tam na przykład realizacje, którzy budowa domu koszt ma na poziomie do 500 tysięcy złotych, a są też takie, których koszt będzie przekraczał 1,5 miliona. Filtry wyszukiwania pozwolą Państwu z łatwością znaleźć projekt idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb i wymagań. Warto też pamiętać, że każdy z gotowych projektów może zostać poddany adaptacji.

Każda z gotowych realizacji jest uzupełniona o cenę projektu, a także koszt budowy domu jednorodzinnego do stanu deweloperskiego. Ponadto można tam znaleźć rzuty budynku oraz wizualizację budowy. Jeżeli natomiast interesuje Państwa  koszt budowy domu pod klucz, przy każdym projekcie jest możliwość zamówienia szczegółowej wyceny realizacji oraz zamówienie planu kredytu. Gotowe projekty domów jednorodzinnych można obejrzeć na stronie internetowej firmy New-House: https://new-house.com.pl/projekty-domow

       


        Jak obniżyć koszt budowy domu jednorodzinnego?

Zależy Państwu na możliwie najtańszej budowie domu jednorodzinnego? Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pomogą Państwu w obniżenie kosztów realizacji.

Grunt pod budowę domu

Budowa domu koszt ma w dużym stopniu uzależniony od rodzaju działki pod budowę. Niektóre tereny są bardziej wymagające i na przykład mogą łatwo spowodować zalanie budowy, więc konieczne będzie przeprowadzenie drenażu – to dodatkowe koszta. Najlepiej jest budować dom na gruntach spoistych. Co więcej ważny jest też kształt działki – im mniej standardowy, tym bardziej skomplikowane i kosztowniejsze będzie zrealizowanie budowy.

Bryła budynku

Najtańsza realizacja budowy domu jednorodzinnego wymaga możliwie jak najmniej skomplikowanej bryły budynku. Najbardziej optymalny koszt budowy domu wyniesie realizacja prostokątna bryła z najmniejszą możliwą liczbą dodatków architektonicznych. Warto również zdecydować się na prostą, tradycyjną konstrukcję dachu.

Powierzchnia użytkowa

Na koszt budowy domu jednorodzinnego znacząco wpływa ostateczna powierzchnia użytkowa domu. Oczywiście, im mniejszy dom tym również mniejszy koszt realizacji. Warto również pamiętać, że decydując się na budowę domu z poddaszem użytkowym można uzyskać najniższą cenę za metr kwadratowy. Przy budowie najlepiej jest zrezygnować z dodatkowych udogodnień – piwnicy, garażu, tarasu lub balkon

              

        Budowa domu z firmą New-House

Jeżeli stoją Państwo przed podjęciem decyzji o budowie domu, warto nawiązać współpracę ze sprawdzoną, doświadczoną firmą wykonawczą. New-House zajmuje się kompleksową budową domów od 1991 roku i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród inwestorów. Dbamy o profesjonalne wykonanie prac budowlanych od A do Z. Pomagamy naszym klientom już na etapie wyboru odpowiedniej działki pod budowę, a także w znalezieniu wymarzonego projektu domu. Lata dbania o zadowolenie naszych klientów, dopasowywanie się do ich potrzeb i szczególna troska o dobrze wykonane prace zaowocowały bardzo dobrą renomą firmy. Opinie na temat współpracy z firmą New-House mogą Państwo poznać na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje Już ponad dwustu klientów podzieliło się swoim zdaniem na ten temat.

Bardzo zachęcamy do zapoznania się również z przykładowymi budowami domów jednorodzinnych, które mieliśmy przyjemność wykonywać: https://new-house.com.pl/realizacje. Jak można tam zauważyć – zajmujemy się bardzo zróżnicowanymi projektami, ponieważ różne są również potrzeby i marzenia inwestorów.

Jeżeli interesuje Państwa kompleksowa budowa domu – bardzo chętnie podejmiemy się współpracy. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań – zawsze chętnie na wszystko odpowiemy. Chcą Państwo sprawdzić koszt budowy domu pod klucz? Dopytać o szczegóły naszej oferty? Wystarczy się z nami skontaktować, numer telefonu oraz adres mailowy są dostępne pod linkiem: https://new-house.com.pl/kontakt Zapraszamy!


         Kalkulator kosztów budowy domu od New-House

Każdy inwestor przed rozpoczęciem realizacji zadaje sobie to trudne pytanie: ile będzie kosztować budowa domu jednorodzinnego? Odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna, a co więcej z każdym rokiem może brzmieć inaczej. Jak w takim razie przygotować się finansowo na budowę wymarzonego domu? Najlepszym wyborem będzie kalkulator budowlany online.

Proces budowy domu wymaga dużych nakładów finansowych, poświęcenia swojego czasu, energii i zaangażowania. Zdecydowanie łatwiej jest przez całą realizację, gdy jest się świadomym potencjalnych kosztów inwestorem. My – jako firma budowlana New-House – od 1991 roku współpracujemy  z różnorodnymi inwestorami. Wykonaliśmy już blisko tysiąc pięćset domów jednorodzinnych, każda realizacja wiąże się z innymi potrzebami i poczekaniami, ale nie zmienia się jedno – każdy inwestor chce wiedzieć, jaki będzie koszt budowy domu. Znając potrzeby naszych klientów przygotowaliśmy specjalne narzędzie pozwalające sprawdzić kwotę realizacji. To autorski, przygotowany przez naszych specjalistów kalkulator budowy domu online.

         Czym jest kalkulator budowlany od firmy New-House?

To narzędzie zostało przygotowane, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych inwestorów i pomóc im w podejmowaniu kolejnych decyzji i zaplanowaniu realizacji budowy. To proste i intuicyjne narzędzie, które obliczy dla Państwa koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Nasz kalkulator budowlany jest darmowy i dostępny dla każdego zainteresowanego – wystarczy wejść na naszą stronę internetową, by z niego skorzystać: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu Aby obliczyć koszt budowy domu jednorodzinnego wystarczy dosłownie kilka minut!

Kalkulator budowy domu online, który został przygotowany przez naszych specjalistów podaje bardzo dokładne obliczenia, ponieważ poza informacji podanymi przez inwestora na temat planowanej budowy, bazuje również na aktualnych danych dotyczących cen i kosztów na rynku budowlanym.

        Jak działa kalkulator kosztów budowy domu?

Zastanawia Państwa jak skorzystać z przygotowanego przez nas kalkulatora? Wbrew pozorom jest to bardzo proste w użyciu, intuicyjne narzędzie. Wyjaśnimy Państwu wszystkie czynności krok po kroku.

Gdy wejdę Państwo w wymienionych wyżej link pojawi się nasz kalkulator budowy domu, z sześcioma podpunktami do wypełnienia.

        

 1. Powierzchnia użytkowa domu – jednym z podstawowych zagadnień wpływających na koszt budowy domu jednorodzinnego jest jego wymiar. W tym podpunkcie powinni Państwo podać powierzchnię planowanej realizacji. Firma New-House wykonywała zarówno mniejsze budynki o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych, jak i duże rezydencje wykraczające poza 300 metrów kwadratowych.
 2. Województwo wykonywanej realizacji – aby kalkulator kosztów budowy domu mógł wyliczyć kwotę realizacji konieczne jest podanie lokalizacji planowanej budowy. Warto jednak pamiętać, że firma New-House działa na terenie całej Polski i mogą Państwo podjąć z nami współpracę bez względu na miejsce budowy.
 3. Rodzaj domu – kolejny ważny aspekt to, w jaki sposób ma zostać wykonana budowa. Do wyboru są domy parterowe, piętrowe oraz domy z poddaszem użytkowym. Najtańszą ceną za metr kwadratowy budowy ma bez dwóch zdań dom z poddaszem, później plasują się domy parterowe, a na końcu domy piętrowe. Oczywiście, polecamy aby poza ceną realizacji wziąć również pod uwagę funkcjonalność i dopasowanie budowy do własnych potrzeb.
 4. Rodzaj dachu – istotny wpływ na wynik, który poda kalkulator kosztów budowy domu, ma wybrany przez Państwa rodzaj dachu. Tradycyjne rozwiązanie – dach spadzisty – jest najczęściej wybierany przez inwestorów, ponieważ gwarantuje niższe koszta realizacji. Płaskie dachy są częściej wybierane przy budowach domów nowoczesnych.
 5. Rodzaj stropu – warto również określić, jaki chcą Państwo zastosować rodzaj stropu. Kalkulator budowy domu od New-House proponuje dwa rozwiązania: drewniany i betonowy. Jeżeli jeszcze Państwo nie wiedzą, który z nich będzie lepszym wyborem, istnieje możliwość zaznaczenia opcji „Nie wiem”. Nasz kalkulator budowlany i tak obliczy dla Państwa szacowany koszt budowy.
 6. Rodzaj garażu – w następnym kroku powinni Państwo określić, czy chcą Państwo by budowa objęła również realizację garażu, a jeśli tak – to czy ma być on jednostanowiskowy czy wielostanowiskowy.

        

Po uzupełnieniu tych sześciu podpunktów konieczne będzie podanie swoich danych kontaktowych, na które będą mogły zostać przesłane wykonane obliczenia. Wynik, który poda kalkulator budowlany online, po chwili pojawi się na Państwa skrzynce mailowej. Warto pamiętać, że korzystanie z narzędzia jest nieograniczone, więc mogą Państwo sprawdzić kilka możliwości, aby wybrać taką, która najbardziej się Państwu spodoba. Jeżeli mają Państwo natomiast jakiekolwiek pytania, coś się okaże niejasne – zachęcamy do kontaktowania się z nami. Nasi specjaliści są dostępni codziennie w godzinach 7-21 i chętnie odpowiedzą na Państwa pytania o kalkulator kosztów budowy domu. Co więcej, firma New-House może wykonać dla Państwa szczegółową wycenę, gdzie zostanie podany koszt budowy domu pod klucz.

        Kiedy przyda się kalkulator budowy domu?

Kiedy jest planowana budowa domu kalkulator okazuje się niezbędnym wsparciem całe realizacji. Jest przydatny pod wieloma aspektami. Zalety tego narzędzia to między innymi:

Oszczędność czasu – wybierając kalkulator budowlany online mogą Państwo zaoszczędzić bardzo dużo swojego czasu. Nie będą Państwo musieli korzystać ze skomplikowanych wzorów ani poszukiwać aktualnych informacji na temat cen materiałów budowlanych. Nasz kalkulator kosztów budowy domu obliczy to za Państwa w przeciągu kilku minut.

Zaplanowanie finansów – bardzo ważnym etapem planowania realizacji budowy domu jest zaplanowanie, jaka kwota zostanie przeznaczona na taką pracę. Zdecydowanie łatwiej i sprawniej jest wykonywana budowa domu, gdy kalkulator wskaże na cenę kosztów.    

Wygoda – dzięki internetowemu, darmowemu narzędziu znacznie przyjemniej i wygodniej jest sprawdzić koszt budowy. Co więcej, mogą Państwo korzystać z niego wielokrotnie i nie będzie się to wiązało z żadnymi zobowiązaniami.

Świadoma realizacja – gdy budowa domu jest wykonywana świadomie łatwiej jest kontrolować każdy jej etap, a także być pewnym proponowanych kosztów.

        Budowa domu z firmą New-House

Budowa domu jednorodzinnego nie musi się kojarzyć ze stresem. Decydując się na zlecenie takiej realizacji otrzymują Państwo pewność dobrze wykonanej, profesjonalnej pracy, gdzie wszystko zostanie wykonane solidnie oraz terminowo. Firma New-House zajmuje się nie tylko samą budową. Wspieramy naszych klientów w procesie wyboru działki pod budowę, a także projektu domu – oferujemy wykonanie indywidualnego projektu lub skorzystanie z jednej z gotowych propozycji mieszczących się w naszej bazie: https://new-house.com.pl/projekty-domow Co więcej, inwestorzy, którzy decydują się na współpracę z nami, mogą mieć pewność, że zajmiemy się również kwestią formalną realizacji. Oferujemy również nasze wsparcie merytoryczne i doradztwo, gdy będą Państwo tego potrzebować.

Zachęcamy do współpracy z nami oraz do korzystania z możliwości, które oferuje nasz kalkulator budowy domu. W przypadku ewentualnych pytań zapraszamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt