Domy do 500 tys

Czy można wybudować dom do 500 tys.?

Firma New-House istnieje na rynku od 1991 roku i niemal od trzydziestu lat obserwujemy ciągłe zmiany zachodzące na rynku budowlanym. Stale zwiększają się koszty budowy domu ze względu na wzrost cen materiałów budowlanych, a także z powodu coraz większych kosztów opłacenia pracowników. Wiemy, że nie pozostaje to bez wpływu na inwestorów. To oni martwią się najbardziej i zastanawiają się, ile pieniędzy będą potrzebować na realizację wybranego projektu. Czy można wybudować dom do 500 tys.?

Jeśli po Państwa głowie wciąż krąży pytanie „czy za 500 tys. wybuduję dom” to chcielibyśmy zapewnić, że wybudowanie domu w tej kwocie wciąż jest możliwe. Jako profesjonalna firma oferujemy szeroką, zróżnicowaną bazę projektów domów, która jest dopasowana do różnych potrzeb inwestorów zarówno pod kątem finansowym, jak i pod względem metrażu, rozmieszczenia pokojów i stylu wykonania budowy. Mogą być Państwo pewni, że z firmą New-House zbudują Państwo zarówno dom do 500 tys., jak i dom do 400 tys.

 

Domy do 500 tys. – konkretne projekty

Na naszej stronie internetowej istnieje cała baza projektów, w której znajdą Państwo szereg przykładowych realizacji. Aby znaleźć odpowiadający Państwu projekt wystarczy zastosować odpowiednie filtry wyszukiwania odnośnie ceny, metrażu lub rodzaju domu. W tym wypadku, skoro interesują Państwa domy do 500 tys. warto zapoznać się z tymi projektami: https://new-house.com.pl/projekty-domow/domy-do-500tys. Są tam wyszczególnione domy, których budowa do stanu deweloperskiego, nie przekroczy wybranej kwoty. Przygotowaliśmy również zestawienie trzech przykładowych projektów, które pozwoli się Państwu zapoznać z możliwymi realizacjami.

Z13 – pierwszy dom, z jakim chcielibyśmy Państwa zapoznać jest realizacją projektu, który powstał w pracowni Z500. To dom z poddaszem, który obejmuje 114 metrów kwadratowych. Jeśli interesują Państwa domy za 500 tys., wybór tego projektu zapewni Państwu możliwość zamknięcia się właśnie w tej kwocie. Niska cena przy względnie dużym metrażu została uzyskana, dzięki zdecydowaniu się na budowę z poddaszem. Przy takim rodzaju domu uzyskują Państwo najniższą cenę za metr kwadratowy przestrzeni. Z13 obejmuje trzy sypialnie na piętrze, a na parterze znajduje się jeszcze jeden dodatkowy pokój do dowolnego przeznaczenia. Minimalna wielkość działki dla budowy tego domu powinna wynosić 16,86 metrów szerokości oraz 18,46 metrów długości. W projekcie nie został uwzględniony garaż. Szczegóły projektu, jego dokładne koszty oraz wizualizację poznają Państwo pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/2609.

Dom przy Altanowej – ten projekt przygotowała dla nas pracownia Galeria Domów, jego realizacja to zdecydowanie dom do 500 tys. Dom przy Altanowej jest budynkiem parterowym o powierzchni 87 metrów kwadratowych. Wato wiedzieć, że w projekcie uwzględniono również jednostanowiskowy garaż oraz przydomowy taras. W projekcie znajdują się dwie sypialnie, a w samym centrum domu został umieszczony spory, trzydziestometrowy pokój dzienny z kominkiem. Aby wybudować ten dom wymagana jest działka o minimalnych wymiarach 19,55 metrów szerokości i 20,5 metrów długości. Więcej szczegółów znajdą Państwo w linku: https://new-house.com.pl/projekt/1561.

E-113 – to kolejny dom do 500 tys., który chcielibyśmy Państwu zaproponować. Wyszedł on spod ręki projektantów współpracującej z nami pracowni E-domy. To dom parterowy, ale z możliwością wykorzystania poddasza. Powierzchnia budynku obejmuje 107 metrów kwadratowych, a działka do jego budowy powinna wynosić minimum 23,01 metrów szerokości i minimum 21,31 metrów długości. Dom E-113 oferuje dwie sypialnie i podobnie jak Dom przy Altanowej duży pokój dzienny, który jest połączeniem salonu oraz jadalni. Ten dom do 500 tys. został wyposażony również w jednostanowiskowy garaż oraz umieszczony na tyłach domu taras o powierzchni 23,68 metrów kwadratowych. W przypadku zdecydowania się na budowę tego domu zyskują Państwo również możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni na poddaszu, która obejmuje aż 48,61 metrów kwadratowych. Szczegóły domu są przedstawione pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/3580.

Mamy szczerą nadzieję, że po przedstawieniu tych projektów nie mają już Państwo żadnych wątpliwości, a szukanie odpowiedzi na pytanie „czy za 500 tys wybuduje dom?” nie jest już konieczne. Zarówno domy do 500 tys., jak i domy do 400 tys. są jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Co więcej, są to domy ładne, funkcjonalne i nie muszą ograniczać się do bardzo małego metrażu – może to być nawet przestrzeń ponad 110 metrów kwadratowych, z garażem i tarasem!

 

Dom do 400 tys. – na czym zaoszczędzić?

Część inwestorów decyduje się na budowę domu według własnego projektu. To również może się okazać dobrym pomysłem, warto jednak wiedzieć na jakie szczegóły zwracać uwagę. Jakie wybory spowodują wygenerowanie większej ceny za budowę, a co wpłynie na to, że jej koszt będzie niższy? Służymy pomocą! Mamy świadomość tego, że część inwestorów ma w głowie gotowy projekt swojego wymarzonego domu. Jak go zrealizować i jaka będzie jego ostateczna cena? Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne narzędzie, które ułatwi poznanie kosztów budowy domu. Jest to nasz kalkulatory budowlany, z którego mogą Państwo skorzystać całkowicie za darmo, na stronie: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Po określeniu 6 czynników wpływających na ostateczne kwotę, na Państwa adres mailowy zostanie wysłana wiadomość określająca szacowane koszty budowy do stanu deweloperskiego wymarzonego przez Państwa domu. Jakie jednak podjąć decyzje, by końcowa cena była możliwie najniższa? Czym się kierować, by wybudować dom do 400 tys.? Podpowiadamy!

  • Rodzaj domu – mogą Państwo zdecydować się na 3 różne rodzaje: dom parterowy, dom z poddaszem użytkowym oraz dom piętrowy. Chcąc możliwie najbardziej obniżyć koszta proponujemy od razu zrezygnować z budowy domu piętrowego, ponieważ z wszystkich rodzajów jest on najdroższy w realizacji. Tańszą opcją jest dom parterowy, jednakże trzeba mieć na uwadze fakt, że taki budynek będzie wymagał większej działki niż w przypadku budowy domu o dwóch kondygnacjach. Najtańszym rodzajem domu jest zdecydowanie dom z poddaszem użytkowym. Zyskują tutaj Państwo najniższą cenę za metr kwadratowy. Wynika to z szybkiej i łatwej budowy takiego domu – wystarczy dodać ścianę kolankową na 110 centymetrów i otrzymuje się dwa razy większą powierzchnię.  Co więcej, dom z poddaszem użytkowym ma również tę zaletę, że do jego budowy można użyć małej działki, co również pozawala na obniżenie ogólnych kosztów.
  • Rodzaj dachu -  aby wybudować dom za 500 tys. lub za 400 tys. warto również się zastanowić, w jaki sposób na jego cenę wpływa wybór dachu. Powinien być płaski czy spadzisty? Jeśli spadzisty to ile powinien mieć stopni – 35 czy 45? Odpowiedź na każde z tych pytań jest bardzo istotna. Najtańszą opcją jest prosty, dwuspadowy dach o tradycyjnym 35-stopniowym kącie nachylenia, bez dodatkowych okien dachowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze wybór takiego dachu pasuje do planowej bryły budynku.
  • Garaż – wśród wcześniejszych przykładów pokazujących domy za 500 tys. mogli Państwo zauważyć, że część z nich posiadała garaż, a część nie. Jeżeli chcą Państwo przeznaczyć całą kwotę na uzyskanie możliwie jak największej przestrzeni mieszkalnej należy zrezygnować z realizacji garażu. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie, nasi inwestorzy zwykle po jakimś czasie decydują się na jego budowę. Jeśli interesuje Państwa dom za 400 tys. lub za 500 tys. zdecydowanie odradzamy garaże wielostanowiskowe lub dwustanowiskowe. W przypadku budowy takiego domu najlepszą decyzją będzie garaż na jeden samochód.

Jeżeli chcą Państwo zaoszczędzić, warto również wziąć pod uwagę termoizolacyjne rozwiązania podczas realizacji. Co prawda, koszt budowy domu energooszczędnego wzrasta o około 2 lub 3%, ale późniejsze koszty jego utrzymania są znacznie niższe. Roczny koszt ogrzania domu energooszczędnego jest nawet do 3 razy niższy niż w przypadku tradycyjnej budowy.

Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości w stylu „czy za 500 tys wybuduje dom?” po tym artykule już Państwa opuściły. Dom za 500 tys., a nawet za 400 tys. jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Firma New-House niejednokrotnie wykonywała takie realizacje, chętnie wykonamy ją również dla Państwa. Zachęcamy do kontaktu, nasze dane są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły