Akademia Budowlana

Co to jest mikrocement i gdzie możemy go stosować?

Spis treści:

 

Co to jest mikrocement

 

Mikrocement należy do grupy bardzo popularnych materiałów budowlanych. Można go wykorzystać do wykańczania zarówno posadzek, jak również ścian. Jest to idealne rozwiązanie do cieszących się dużym zainteresowaniem stylów industrialnych, loftowych oraz minimalistycznym. W tym artykule dowiesz się, co to jest mikrocement, jak wygląda jego aplikacja, a także, ile kosztuje ten materiał.

 

Czym właściwie jest mikrocement?

 

Mikrocement to specjalistyczna zaprawa cienkowarstwowa wykorzystywana do wykańczania wnętrz. Najczęściej stosuje się go na posadzki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykończyć nim również ściany. Podobnie jak beton, wprowadza do wnętrza pewną surowość, ale w odpowiednich aranżacjach dane naprawdę niesamowite możliwości. Co więcej, zaprawa ta jest dostępna w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu, łatwiej jest ją wkomponować do wnętrza. Wystarczy bardzo cienka warstwa licząca 3mm, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. W ofercie producentów, mikrocement może figurować pod nazwami: mikrobeton oraz beton crie. Materiał zabezpiecza się dodatkową warstwą lakieru poliuretanowego, który chroni przed wilgocią i decyduje o wykończeniu.

 

Jakie zastosowanie posiada mikrocement?

 

Mikrocement to bardzo popularny materiał wykończeniowy, który doskonale odnajduje się w stylu minimalistycznym, industrialnym oraz loftowym. Coraz więcej współczesnych domów powstaje właśnie na podstawie powyższych stylów. Mikrocement wykorzystuje się do wykańczania wnętrz. Można go aplikować na podłogi, a także na ściany, w celu uzyskania jednolitej i gładkiej powierzchni o ciekawej stylistyce. W artykule na temat budowy domu znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat nowoczesnych materiałów budowlanych i wykończeniowych znajdujących zastosowanie we współczesnym budownictwie. Mikrocementu nie stosuje się na zewnątrz budynku, ponieważ jest on porowaty, a co za tym idzie, podatny na uszkodzenia od nadmiaru wilgoci. O ile można go zabezpieczyć przed wilgocią wewnątrz domu, o tyle na zewnątrz byłoby to niezwykle karkołomne zadanie.