Nasza firma zrealizowała już ponad 1500 najróżniejszych projektów budowlanych. Portfolio bogate jest w budynki stworzone w najróżniejszych stylach architektonicznych – od nowoczesnych willi po domki w stylu wiejskim. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy Wam listę kilku ciekawych domów pasywnych, które ostatnimi czasy są bardzo modne oraz pożądane przez wielu inwestorów na polskim, jak i zagranicznym rynku.
Warto pamiętać o tym, że każdy z tych domów został wyposażony w systemy ogrzewania podłogowego i pompy ciepła wraz z mechaniczną wentylacją z rekuperacją. Ich zastosowanie sprawi, że domy te będą ekonomiczne i koszty ich eksploatacji nie będą znacząco wysokie. Musimy wiedzieć o tym, że pompa ciepła jest jednym z najbardziej przyjaznych przyrodzie systemów grzewczych, w porównaniu chociażby z kotłami opalanymi węglem, które emitują bardzo dużo zanieczyszczeń. Rekuperator zaś będzie w stanie przefiltrować i odzyskać znaczną część ciepła wydalanego przez instalację wentylacyjną, generując tym samym kolejne oszczędności.
Projekt HG 04 energo+
Projekt HG 04 energo+ to niskoenergetyczny dom parterowy, który cechuje się powierzchnią użytkową 113,3 metrów kwadratowych. Dom o tej powierzchni użytkowej będzie wymagał odpowiednio dużej działki. Aby inwestycja była możliwa do zrealizowania, musimy posiadać parcelę o minimalnych wymiarach 21,76 x 27,81 m.
Projekt HG 04 energo+ charakteryzuje się nowoczesnym rozstawem okien i drzwi, a także minimalistyczną i prostą bryłą, która wygląda bardzo ponadczasowo. Warto także wspomnieć o jego elewacji, która sprawia, że dom wygląda przytulnie i przyjaźnie.
Wchodząc głównymi drzwiami do domu, znajdujemy się w sieni, która połączona jest z garderobą, a także z pomieszczeniem technicznym służącym chociażby za domowe centrum ogrzewania i pralnię. Z tej strefy z kolei przedostać się możemy do holu, który łączy wszystkie pomieszczenia w tym domu. Zaraz przy wejściu ze sieni ulokowano przestronną kuchnię z niedużą spiżarnią, która świetnie sprawdzi się w przechowywaniu chociażby domowych przetworów. Naprzeciwko zaprojektowano duży salon z jadalnią, który dzięki obecności przeszkleń otwiera się na taras i ogród.
W sypialnianej części domu znajdziemy aż cztery pokoje. W ich sąsiedztwie znajdziemy również dwie łazienki. Na zewnątrz znajduje się również wejście do dwustanowiskowego garażu i ewentualnego zewnętrznego pomieszczenia gospodarczego.
https://new-house.com.pl/projekt/24886
Projekt HG 07 passive
Projekt HG 07 passive to niskoenergetyczny dom parterowy z poddaszem, który cechuje się powierzchnią użytkową 147,8 metrów kwadratowych. Będzie zatem idealnym lokum dla 4-osobowej, a nawet 5-osobowej rodziny. W projekcie tym postawiono na otwarte przestrzenie pozbawione ograniczających je, zbędnych ścian działowych. Dlatego też salon połączony jest z kuchnią, jadalnią i wyjściem na taras. Dom ten może być także wyposażony w dwustanowiskowy garaż. Do jego budowy potrzebna będzie działka o odpowiednie wielkości. Aby inwestycja była możliwa do zrealizowania, musimy posiadać parcelę o minimalnych wymiarach 26,38 x 19,18 m.
Parter tego domu to przede wszystkim strefa dzienna. Zlokalizowano tam duży i przestronny salon z jadalnią, który dzięki dużym przeszkleniom otwiera się na taras z ogrodem. Sąsiaduje z nimi kuchnia z dużą powierzchnią blatów roboczych i niedużą spiżarnią znajdującą się naprzeciwko, która idealnie nada się do przechowywania chociażby domowych przetworów. W sąsiedztwie wiatrołapu, który stanowi wejście do tego budynku i połączony jest z garderobą, ulokowano pomieszczenie techniczne z pomieszczeniem gospodarczym, łazienkę i pokój. Na zewnątrz znalazło się również wejście do dwustanowiskowego garażu.
Poddasze zaś jest bez wątpienia strefą nocna tego budynku. Zaprojektowano tam aż cztery sypialni. Ponadto wyznaczono tam także przestrzeń na dużą ogólnodostępną łazienkę oraz równie dużą garderobę.
https://new-house.com.pl/projekt/24911
Projekt HG 10 energo+
Projekt HG 10 energo+ to niskoenergetyczny dom parterowy, który cechuje się powierzchnią użytkową 94,0 metrów kwadratowych. Świetnie sprawdzi się więc w przypadku 2–3 osobowej rodziny. W projekcie tym również postawiono na otwarte przestrzenie pozbawione zbędnych ścian działowych. Dom ten może być także wyposażony w dwustanowiskowy garaż.
Wchodząc głównymi drzwiami do domu, znajdujemy się w sieni, która połączona jest z garderobą. Z niej z kolei przedostać się możemy do holu, który łączy wszystkie pomieszczenia w tym domu. W prawym skrzydle ulokowano przestronną kuchnię z niedużą spiżarnią, która świetnie sprawdzi się w przechowywaniu chociażby domowych przetworów. Naprzeciwko kuchni zaprojektowano duży salon z jadalnią, który dzięki obecności przeszkleń otwiera się na taras i ogród. Strefę dzienną poprzedza obecność małego pomieszczenia gospodarczego.
W lewej części zaś znajdziemy dwa pokoje. Mogą być one zaaranżowane wedle potrzeb. Naprzeciwko nich znajdziemy dwie łazienki, obok których wyznaczono także przestrzeń na pomieszczenie techniczne, z którego zarządzać można ogrzewaniem tego domu. Na zewnątrz znajduje się również wejście do dwustanowiskowego garażu.
https://new-house.com.pl/projekt/24687
Projekt HG 12 passive
Projekt HG 12 passive to niskoenergetyczny dom parterowy z poddaszem, który cechuje się powierzchnią użytkową 118,8 metrów kwadratowych. Będzie zatem idealnym lokum dla 4-osobowej rodziny. Dom o tej powierzchni użytkowej będzie wymagał odpowiednio dużej działki. Budowa będzie, jeśli posiadać będziemy parcelę o minimalnych wymiarach 21,88 x 21,38 m.
Warto wspomnieć o niezwykle estetycznych przeszkleniach, które wraz z bardzo minimalistycznym wykończeniem sprawiają, że dom ten będzie dobrze wyglądał przez lata i niezmiennie będzie odznaczał się swoją ponadczasowością.
Parter tego domu to przede wszystkim strefa dzienna. Zlokalizowano tam duży i przestronny salon z jadalnią, który dzięki dużym przeszkleniom otwiera się na taras z ogrodem. Naprzeciwko zaprojektowano kuchnię z dużą powierzchnią blatów roboczych i niedużą spiżarnią, która idealnie nada się do przechowywania chociażby domowych przetworów. W sąsiedztwie wiatrołapu, który stanowi wejście do tego budynku, ulokowano pomieszczenie techniczne, łazienkę i pokój. Na zewnątrz znalazło się również wejście do dwustanowiskowego garażu.
Piętro zaś jest bez wątpienia strefą nocną tego budynku. Zaprojektowano tam aż trzy sypialnie, z czego dwie z nich zostały wyposażone w garderoby. Ponadto obok schodów kierujących nas na tę kondygnację, wyznaczono przestrzeń na ogólnodostępną łazienkę.