Jaki jest koszt budowy domu?

Koszty budowy domu - kalkulator wycen

          

W New-House doskonale wiemy, że jednym z najważniejszych czynników decydujących o inwestycji we własny dom jest koszt budowy. Aby maksymalnie uprościć naszym klientom rozeznanie się w cenach, przygotowaliśmy autorski kalkulator budowy domu – proste i innowacyjne narzędzie, dzięki któremu w kilka chwil można wyliczyć szacunkowe koszty budowy domu. Kalkulator uwzględnia materiały budowlane, które są niezbędne w trakcie budowy domu.
           

Cena budowy domu to dla większości inwestorów najistotniejszy czynnik, który przesądza o zdecydowaniu się zarówno na inwestycję w ogóle, jak i wybór konkretnego projektu. Zanim przedstawimy to, jak działa przygotowany przez nas program wyliczający koszt budowy domu, warto zapoznać się z ogólnymi cenami, jakie panują obecnie na rynku budowlanym.

            

            Szacunkowa wycena budowy

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w IV kwartale 2023 r. średni koszt budowy jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej wynosił około 6386 zł. Szacuje się również, że w 2024 r. koszty budowy domu wzrosną o około 8-9% w porównaniu do 2023 r. Składa się na to, w dalszym ciągu utrzymująca się na stosunkowo wysokim poziomie inflacja, a także wzrost cen materiałów, jak i rosnące koszty robocizny. Według szacunków ekspertów, najbardziej podrożały wapno i cement – nawet o 12%. Jednak podwyżki nie ominęły również pozostałych grup towarów, w tym farb i lakierów – 0 4%, chemii budowlanej – o 2%, wyposażenia, w tym AGD – o 1%.

Warto jednak podkreślić, że rok 2024 przyniósł pierwsze od dłuższego czasu korekty cen. Najwyższe obniżki dotyczą płyt OSB i drewna, których ceny jeszcze do niedawna wzrastały sokowo. Obecnie zakup tego typu materiałów wiąże się z kosztem niższym nawet o 24%. Drugi, najniższy spadek dotyczy materiałów wykończeniowych i izolacyjnych – tutaj możemy spodziewać się kosztów niższych nawet o 10% względem lat ubiegłych. Tańsze są obecnie również dachy, rynny i sucha zabudowa – obniżka o 8%. Mniej zapłacimy za stawianie ścian i kominów – do 7% oraz ogólnego otoczenia domu – spadek o 6%. Również niższe okażą się prace związane z wykończeniem domu. Koszty oświetlenia i elektryki odnotowały spadek na poziomie 4%. Płytki, łazienki, kuchnie i niezbędne instalacje, w tym ogrzewanie, to kolejna korekta, tym razem o 2%. Najmniejsze obniżki dotknęły stolarki okiennej, jednak tu również możemy liczyć na ogólne obniżenie cen o 0,3%.

Choć w pierwszej chwili może wydawać się to niepokojące, to jednak należy mieć świadomość, że podobna, a nawet jeszcze wyższa jest dynamika wzrostów cen mieszkań – z opublikowanych na początku stycznia 2024 r. badań wynika, że w ubiegłym roku we wszystkich większych miastach w Polsce mieszkania podrożały o około 10-15% rok do roku. Decydując się na własną nieruchomość trzeba więc liczyć się z wydatkami – bez względu na to, czy ma to być dom czy mieszkanie. W całokształcie jednak budowa domu może okazać się tylko nieznacznie droższa od zakupu dużego mieszkania w prestiżowej lokalizacji, a o korzyściach płynących z zamieszkiwania we własnym domu nikogo nie trzeba przecież przekonywać.

            Wycena budowy – na czym można oszczędzić?

Należy również pamiętać, że na pewnych elementach budowy można oszczędzić.

  • Bez problemu uda się oszczędzić już na etapie wyboru projektu domu. Gotowe projekty, dostępne na naszej stronie, to wydatek rzędu 3000-6000 zł i – co ważne – są one dostępne od ręki. Dodatkowo, decydując się na skorzystanie z oferowanych przez nas usług kompleksowej budowy domu, gotowy projekt zostanie wliczony do ceny ogólnej całego przedsięwzięcia. Za projekt wykonany przez architekta na indywidualne zamówienie trzeba będzie zapłacić nawet kilka razy więcej. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie tego typu pozwala na pełne dopasowanie bryły budynku oraz ogólnej funkcjonalności domu, do indywidualnych potrzeb i preferencji danego inwestora.
  • Prosta bryła i nieskomplikowana architektura domu również pozwalają oszczędzić. Dom z tradycyjnym dwuspadowym dachem będzie o wiele tańszy w budowie niż skomplikowany wielopołaciowy łamaniec z oczkiem. Marzy nam się balkon? Wystarczy jeden, a nie cztery – da to kilkanaście złotych oszczędności.
  • Warto przemyśleć obecność pomieszczeń gospodarczych. Czy na pewno potrzebujemy garażu zintegrowanego z bryłą domu? Zbudowanie blaszanej zadaszonej wiaty w głębi posesji na pewno będzie tańsze. Nie wyobrażamy sobie domu bez piwnicy? Miejmy świadomość, że to dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy.
  • Już podczas samej budowy warto decydować się na proste, dobrze znane technologie, które zna każdy wykonawca. Dzięki temu stawki za robociznę nie będą wygórowane, można też uniknąć błędów, które występują czasami przy budowach trudnych pod względem technologicznym.
  • Należy pamiętać, że zlecając budowę jednemu wykonawcy generalnemu, takiemu jak nasza firma New-House, przekazujemy mu obowiązek kupna potrzebnych surowców i materiałów. Firma taka kupuje je ze stawką podatku VAT wynoszącą 8%. Jeśli inwestor chciałby kupować materiały sam, płaci aż 23% VAT-u.  
  • Olbrzymie oszczędności poczynić można na etapie wykańczania domu. Oczywiście jeśli ktoś ceni luksus, może zdecydować się na marmurowe schody, dębowe parkiety i miedzianą wannę. Można jednak także zbudować schody drewniane, na podłodze położyć panele, a zamiast wanny wstawić do łazienki prysznic.

                
            

            Kalkulator budowy domu 2024 od New-House – jak działa?

Kalkulator budowlany przygotowany przez naszą firmą to proste i intuicyjne narzędzie, które w kilka chwil pozwoli poznać szacunkową cenę wybranego domu! Jak z niego skorzystać? To naprawdę nic trudnego!

            

  1. Podaj powierzchnię domu, jaka Cię interesuje – przemyśl, jak liczną masz rodzinę, jakie macie potrzeby, ile pomieszczeń będzie niezbędnych, by Wasze codzienne życie było komfortowe.
  2. Wybierz województwo, w którym mieszkasz lub w którym chcesz wybudować dom – lokalizacja to jeden z najważniejszych czynników przesądzających o kosztach budowy domu!
  3. Decyduj się na rodzaj domu – do wyboru masz trzy: parterowy, z poddaszem użytkowym albo piętrowy. To również bardzo istotny czynnik, który przesądzi o końcowej cenie.
  4. Czas na wybór rodzaju dachu! Zdecydować się możesz na dach płaski lub spadzisty – w zależności od Twoich preferencji oraz możliwości finansowych (budowa dachu to około 30% kosztów budowy domu w stanie surowym).
  5. Bardzo istotną kwestią jest wybór stropu – może być drewniany lub betonowy. Nie martwi się, jeśli na tym etapie nie umiesz podjąć odpowiedniej decyzji! Zaznacz opcję „nie wiem” – nasz kalkulator budowy i tak wyliczy dla Ciebie szacunkowe koszty budowy domu na rok 2024!
  6. Dla wielu inwestorów ważny jest garaż – może być jednostanowiskowy, dwustanowiskowy, choć oczywiście dostępne są także domy bez garażu w bryle budynku. Wybierz interesującą Cię opcję.
  7. Wypełnij formularz i wpisz swoje dane kontaktowe. Na podany adres mailowy wysłana zostanie wiadomość zawierająca wstępną wycenę wybranego domu!

Prawda, że to proste?

            Kalkulator kosztów budowy domu 2024 – dlaczego warto?

Kalkulator do samodzielnego wyliczania wysokość rat kredytów czy pożyczek to już od lat standard w branży finansowej – wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i w kilka chwil zyskać interesującą nas wiedzę. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu np. na wizyty w bankach, gdzie pracownicy przedstawiają odpowiednie wyliczenia.

Teraz podobnie jest w branży budowlanej! Nie trzeba już umawiać się z firmami architektonicznymi czy wykonawczymi, ani nawet do nich dzwonić – kalkulator budowy domu 2024 to praktyczne narzędzie, które pozwala przez Internet uzyskać wszystkie niezbędne informacje do podjęcia decyzji o budowie!


Oczywiście warto pamiętać, że  kalkulator ceny budowy domu to jedynie narzędzie orientacyjne – umożliwia on oszacowanie nakładów potrzebnych na inwestycję. Jej ostateczną cenę poznamy dopiero w szczegółowym kosztorysie budowy – w New-House na bieżąco je aktualizujemy, biorąc pod uwagę np. warunki panujące na rynku budowlanym, koszty materiałów czy robocizny. Dzięki temu klient ma gwarancję, że przedstawiona przez nas  wycena budowy jest możliwie najbardziej precyzyjna.

Program wyliczający koszt budowy domu od New-House to nieoceniona, a także – co bardzo ważne – zupełnie darmowa pomoc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych! Za skorzystanie z kalkulatora nie pobieramy żadnych opłat – wystarczy jedynie podać swoje dane, a szacunkowy koszt budowy trafi na wskazany adres mailowy. Budowa własnego domu nie musi być nieziszczalnym marzeniem – w New-House pomagamy je realizować!


            Kalkulator budowy domu 2024, pomoc przy kredycie hipotecznym

Osoby, które marzą o własnym kącie, często borykają się z pytaniem - kupno gotowego mieszkania od dewelopera, czy wzniesienie domu jednorodzinnego? Zarówno jedno jak i drugie wymaga od nas sporego wydatku finansowego. Musimy wziąć pod uwagę fakt, iż mieszkanie/dom to często inwestycja życia. Pomocnym narzędziem w podjęciu decyzji będzie kalkulator budowy domu https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Program ten pozwala na określenie kosztów naszej przyszłej inwestycji i podjęcie odpowiedniej dla nas decyzji.

Zakup domu od dewelopera to jedna z form spełnienia marzenia o własnym kącie do mieszkania. Zaletą tego rozwiązania jest to, że całą potrzebę realizujemy od razu, bez zbędnych formalności. Nie trzeba się martwić o pozwolenia oraz analizowanie rozwiązań budowlanych. Minusem zakupu domu od dewelopera jest obawa przed tym, czy deweloper jest firmą wiarygodną, rzetelną. Poza tym kupując gotowy dom musimy godzić się na zastosowane rozwiązania.

Projekt domu od podstaw natomiast gwarantuje nam wybór dowolnego projektu domu lub zlecenie wykonania indywidualnego projektu architektowi, który dopasuje do naszych potrzeb cały układ pomieszczeń. Kluczowym zagadnieniem jest oszacowanie kosztów budowy. Cała trudność polega na tym, iż rynek jest dynamiczny, ceny zmieniają się. Zarówno ceny materiałów i robocizny są w ciągłej zmianie. W trakcie sezonu nawet 3 miesiące robi różnicę. Mogą pojawić się nieprzewidziane wydatki i utrudnienia. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie możliwość skorzystania z kalkulatora budowy domu, który pozwala oszacować orientacyjne koszty naszej przyszłej inwestycji. Obliczając koszty budowy domu otrzymujemy cenę w trzech wariantach tj. stan surowy, stan deweloperski oraz opcja pod klucz. W zależności od uzyskanego kosztorysu jesteśmy w stanie podjąć decyzję o budowie domu lub mamy jeszcze szansę taką decyzję zmodyfikować.

Orientacyjną wartość inwestycji jaką jesteśmy w stanie samodzielnie wyliczyć za pomocą kalkulatora budowy domu będzie zawsze przybliżeniem kosztów budowy domu. Możemy natomiast obliczyć te koszty dokładnie, dzięki skorzystaniu ze szczegółowego kosztorysu budowy domu w odniesieniu do konkretnie wybranego gotowego projektu domu na naszej stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow. Znajduje się tam zbiór gotowych projektów z aktualną wyceną kosztów budowy. Do dyspozycji Państwa jest tam przygotowanych kilka tysięcy gotowych wycen.

Kalkulator budowlany to z pewnością pomoc przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Ważnym krokiem w staraniach o finansowanie budowy domu jest określenie, na jaki kredyt nas stać. Pomocnym narzędziem w tym wypadku będzie kalkulator kredytu hipotecznego https://new-house.com.pl/jak-zbudowac-dom/artykuly/finansowanie. Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszemy wartości takie jak: kwota kredytu oraz okres spłaty kredytu. Po uzupełnieniu wartości otrzymamy na e-maila informację, ile będzie wynosiła nasza rata kredytowa wraz z ofertą finansową. Należy pamiętać, żeby skontaktować się ze specjalistą w zakresie doradztwa kredytowego, ponieważ kalkulator hipoteczny pokaże nam przybliżoną wartość, a nie ostateczną ofertę.

 

Skupmy się teraz na konkretnym przykładzie:

>Wybierając projekt domu z poddaszem użytkowym o powierzchni około 200 m2 obliczając kalkulatorem budowy domu uzyskamy koszt stanu deweloperskiego w wysokości 1 195 782 zł brutto, koszt opcji pod klucz przyjmując, że za każdy m2 to 1069 zł - uzyskamy kwotę 213 800 zł. Całkowity wydatek związany z budową domu to 1 409 433 zł brutto. Z kolei korzystając z kalkulatora kredytu hipotecznego rata za wybrany projekt znajdować się będzie na poziomie 4092 zł/m-c, dla kredytu udzielanego na 30 lat.

Zaletą powyższych kalkulatorów jest niewątpliwie szybkość z jaką możemy policzyć zarówno koszty budowy domu jak i obliczyć wartość kredytu hipotecznego. Jest to rozwiązanie wygodne dla Inwestora. Dzięki kalkulatorom, jak i gotowym wycenom bez wychodzenia z domu porównamy koszty związane z inwestycją budowy domu. Narzędzia te są bezpłatne i łatwe w użyciu. Nie trzeba posiadać obszernej wiedzy, aby móc skorzystać z ich praktycznych funkcji. Dzięki powyższym kalkulatorom można bezpieczne i optymalnie podjąć decyzje dotyczące wymarzonego domu oraz jego finansowania.

Warto przy tym pamiętać, że wysokość raty określona przez kalkulator budowy domu ma charakter wyłącznie orientacyjny, a ostateczna wysokość raty uzależniona będzie od ogólnej oceny zdolności kredytowej inwestora.

        Ile kosztuje budowa domu?

Ile wynosi cena budowy domu? Odpowiedzi na takie pytanie szuka każdy planujący budowę Inwestor. Wydatki na inwestycję zależą od wielu czynników. Między innymi od kształtu i konstrukcji bryły, rodzaju dachu, zastosowanych w projekcie rozwiązań konstrukcyjnych, ale także standardu wykończenia. Im bardziej rozłożysta bryła i skomplikowany dach, tym drożej nasza budowa będzie kosztowała. Warto już na etapie wyboru projektu zwracać uwagę na te elementy

Sprawdźmy zatem jak przedstawiają się koszty budowy domu z firmą budowlaną New-House. Cenę budowy domu nasz kalkulator podaje w zależności od województwa. Ceny są zróżnicowane. Przedstawione koszty budowy domu szacujemy do stanu deweloperskiego, oznacza to, że dom będzie posiadał:

  • Stan surowy z pokryciem dachowym
  • Elewację oraz ocieplenie
  • Instalację hydrauliczną oraz elektryczną
  • Posadzki
  • Tynk wewnętrzny i zewnętrzny.

Projekt domu o dowolnej powierzchni można obliczyć na podstawie kosztów budowy na naszym kalkulatorze https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu

Kolejnym sposobem poznania kosztów budowy domu jest pobranie szczegółowej wyceny z naszej strony internetowej https://new-house.com.pl/projekty-domow , na której znajdują się aktualne wyceny kilku tysięcy gotowych projektów. Tutaj ceny są dokładne i szczególnie z tego narzędzia polecamy korzystać. 

Kosztorys jest zupełnie bezpłatny, pozwala obliczyć koszty całej inwestycji, tak by było można zorientować się w koniecznych środkach do budowy domu. Może to pomóc również w zaplanowaniu finansowania, jak również samego kredytu hipotecznego.

Warto podkreślić fakt, iż powyższe koszty budowy domu nie obejmują zakupu działki, doprowadzenia mediów, zakupu i adaptacji projektu domu, ogrodzenia oraz zagospodarowania terenu wokół domu. Te i inne koszty można spróbować oszacować na stronie https://new-house.com.pl/jak-zbudowac-dom/kategorie

Wzniesienie domu nie jest tanim przedsięwzięciem, jednak spora część Inwestorów decyduje się na ten krok. Wydaje się, że korzyści zdecydowanie przeważają nad kosztami.

        Jak sprawdzić, ile wynosi budowa domu?

Projekt domu i jego budowa to bardzo ważny moment w życiu człowieka, każdy chce być na niego możliwie najlepiej przygotowanym… przede wszystkim pod kątem finansowym. Jak jednak oszacować ile kosztują prace budowlane w danym roku, skoro ceny materiałów budowlanych i robocizny stale się zmieniają? Na jakie materiały się zdecydować, żeby możliwie najbardziej ograniczyć koszta związane z realizacją? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Państwu poznać najważniejsze kwestie wpływające na to, jaki ma budowa domu koszt.

Polscy inwestorzy budując domy jednorodzinne najczęściej wybierają realizację budynku z poddaszem użytkowym. To popularne rozwiązanie, ponieważ wydatek związany z budową domu z poddaszem jest najniższy w przeliczeniu na cenę za metr kwadratowy powierzchni. Wynika to z faktu, że wystarczy na wieńcu stropowym parteru postawić ścianę kolankową o wysokości około 100 – 110 centymetrów, a zyskuje się dwa razy większą przestrzeń użytkową. Drugim najczęściej wybieranym rodzajem budowy są domy piętrowe. Ta budowa domu koszt ma najwyższy z wszystkich możliwych rozwiązań, ale zyskuje się za to dużą przestrzeń i funkcjonalne wnętrze bez skośnych ścian. Najrzadziej jest wybierana budowa domu parterowego bez poddasza. Wiadomo już, że najbardziej opłacalny koszt budowy domu mają domy z poddaszem użytkowym, a najwyższa cena za metr kwadratowy wiąże się z realizacją domów piętrowych. Jak jednak dokładnie sprawdzić ile kosztuje budowa domu?

        Ile kosztuje budowa domu? Sprawdź cenę!

Firma New-House już od 1991 roku działa na rynku budowlanym. Dobrze wiemy, jak ważną kwestią dla inwestorów jest koszt budowy domu jednorodzinnego. Niemożliwe jest określić jedną cenę, która będzie odnosić się do każdej realizacji – kosztorys budowy domu zależy od zbyt wielu czynników. Tak jak już wiadomo, że inaczej będzie się rysowała wartość domu parterowego i piętrowego, tak wśród innych ważnych zależnych można wymieć: grunt pod budowę, bryłę domu, rodzaj realizowanego dachu, uwzględnienie w projekcie piwnicy lub garażu itp. Jak w takim razie sprawdzić, ile wynosi wzniesienie domu? Polecamy dwa, sprawdzone rozwiązania.

               

Kalkulator budowy domu 2024

To narzędzie przygotowane specjalnie na potrzeby inwestorów chcących obliczyć potencjalny wydatek związany z budową domu jednorodzinnego. Kalkulator na podstawie aktualnych cen obowiązujących na rynku budowlanym i na podstawie podanych informacji o planowanej budowie, obliczy przybliżony koszt budowy domu jednorodzinnego do stanu deweloperskiego. Program wyliczający koszty realizacji domu jest bardzo prosty w użyciu, a korzystanie z niego jest darmowe i nielimitowane. Wystarczy kilka minut, by sprawdzić jaki będzie miała wymarzona budowa domu koszt. Narzędzie będzie potrzebowało od Państwa określeniu tylko sześciu danych: powierzchnię użytkową, województwo planowanej budowy, rodzaj domu, dachu i stropu, a także wielkość (lub brak) garażu. Wszystkie obliczenia dotyczące kosztów budowy zostaną przekazane na wskazany przez Państwa adres mailowy. Z kalkulatora można skorzystać po wejściu w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

Kolejnym rozwiązaniem jest zapoznanie się z gotowymi projektami z aktualną wyceną. Baza projektów od firmy New-House jest bardzo bogato wyposażona i zróżnicowana, dzięki czemu z łatwością mogą Państwo poznać koszt budowy domu parterowego, piętrowego i z poddaszem użytkowym. Gotowe projekty domów są także zróżnicowane pod kątem metrażu realizacji oraz ceny. Są tam na przykład realizacje, których budowa wynosi do 500 tysięcy złotych, a są też takie, których koszt będzie przekraczał 1,5 miliona. Filtry wyszukiwania pozwolą Państwu z łatwością znaleźć projekt idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb i wymagań. Warto też pamiętać, że każdy z gotowych projektów może zostać poddany adaptacji.

Każda z gotowych realizacji jest uzupełniona o cenę projektu, a także koszt budowy domu jednorodzinnego do stanu deweloperskiego. Ponadto można tam znaleźć rzuty budynku oraz wizualizację budowy. Jeżeli natomiast interesuje Państwa koszt budowy domu pod klucz, przy każdym projekcie jest możliwość zamówienia szczegółowej wyceny realizacji oraz zamówienie planu kredytu. Gotowe projekty domów jednorodzinnych można obejrzeć na stronie internetowej firmy New-House: https://new-house.com.pl/projekty-domow

       


        Jak obniżyć koszt budowy domu jednorodzinnego?

Zależy Państwu na możliwie najtańszej budowie domu jednorodzinnego? Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które pomogą Państwu w obniżenie kosztów realizacji.

Grunt pod budowę domu

Wydatek związany z budową domu jest w dużym stopniu uzależniony od rodzaju działki pod budowę. Niektóre tereny są bardziej wymagające i na przykład mogą łatwo spowodować zalanie budowy, więc konieczne będzie przeprowadzenie drenażu – to dodatkowe koszty. Najlepiej jest budować dom na gruntach spoistych. Co więcej ważny jest też kształt działki – im mniej standardowy, tym bardziej skomplikowane i kosztowniejsze będzie zrealizowanie budowy.

Bryła budynku

Najtańsza projekt domu jednorodzinnego wymaga możliwie jak najmniej skomplikowanej bryły budynku. Najbardziej optymalny koszt budowy domu wyniesie realizacja prostokątna bryła z najmniejszą możliwą liczbą dodatków architektonicznych. Warto również zdecydować się na prostą, tradycyjną konstrukcję dachu.

Powierzchnia użytkowa

Na koszt wzniesienia domu jednorodzinnego znacząco wpływa ostateczna powierzchnia użytkowa domu. Oczywiście, im mniejszy dom tym również mniejszy koszt realizacji. Warto również pamiętać, że decydując się na budowę domu z poddaszem użytkowym można uzyskać najniższą cenę za metr kwadratowy. Przy budowie najlepiej jest zrezygnować z dodatkowych udogodnień – piwnicy, garażu, tarasu lub balkon

              

       

Budowa domu z firmą New-House

Jeżeli stoją Państwo przed podjęciem decyzji o budowie domu, warto nawiązać współpracę ze sprawdzoną, doświadczoną firmą wykonawczą. New-House zajmuje się kompleksową budową domów od 1991 roku i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród inwestorów. Dbamy o profesjonalne wykonanie prac budowlanych od A do Z. Pomagamy naszym klientom już na etapie wyboru odpowiedniej działki pod budowę, a także w znalezieniu wymarzonego projektu domu. Lata dbania o zadowolenie naszych klientów, dopasowywanie się do ich potrzeb i szczególna troska o dobrze wykonane prace zaowocowały bardzo dobrą renomą firmy. Opinie na temat współpracy z firmą New-House mogą Państwo poznać na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje Już ponad dwustu klientów podzieliło się swoim zdaniem na ten temat.

Bardzo zachęcamy do zapoznania się również z przykładowymi budowami domów jednorodzinnych, które mieliśmy przyjemność wykonywać: https://new-house.com.pl/realizacje. Jak można tam zauważyć – zajmujemy się bardzo zróżnicowanymi projektami, ponieważ różne są również potrzeby i marzenia inwestorów.

Jeżeli interesuje Państwa kompleksowa budowa domu – bardzo chętnie podejmiemy się współpracy. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań – zawsze chętnie na wszystko odpowiemy. Chcą Państwo sprawdzić koszt budowy domu pod klucz? Dopytać o szczegóły naszej oferty? Wystarczy się z nami skontaktować, numer telefonu oraz adres mailowy są dostępne pod linkiem: https://new-house.com.pl/kontakt Zapraszamy!


         Kalkulator ceny budowy domu od New-House

Każdy inwestor przed rozpoczęciem realizacji zadaje sobie to trudne pytanie: ile będzie kosztować projekt domu jednorodzinnego i jego budowa? Odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna, a co więcej z każdym rokiem może brzmieć inaczej. Jak w takim razie przygotować się finansowo na budowę wymarzonego domu? Najlepszym wyborem będzie kalkulator budowlany online.

Proces budowy domu wymaga dużych nakładów finansowych, poświęcenia swojego czasu, energii i zaangażowania. Zdecydowanie łatwiej jest przez całą realizację, gdy jest się świadomym potencjalnych kosztów inwestorem. My – jako firma budowlana New-House – od 1991 roku współpracujemy z różnorodnymi inwestorami. Wykonaliśmy już blisko tysiąc pięćset domów jednorodzinnych, każda realizacja wiąże się z innymi potrzebami i poczekaniami, ale nie zmienia się jedno – każdy inwestor chce wiedzieć, jaki będzie koszt budowy domu. Znając potrzeby naszych klientów przygotowaliśmy specjalne narzędzie pozwalające sprawdzić kwotę realizacji. To autorski, przygotowany przez naszych specjalistów kalkulator budowy domu online.

         Czym jest kalkulator budowlany od firmy New-House?

To narzędzie zostało przygotowane, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych inwestorów i pomóc im w podejmowaniu kolejnych decyzji i zaplanowaniu realizacji budowy. To proste i intuicyjne narzędzie, które obliczy dla Państwa koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Nasz kalkulator budowlany jest darmowy i dostępny dla każdego zainteresowanego – wystarczy wejść na naszą stronę internetową, by z niego skorzystać: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu Aby obliczyć koszt budowy domu jednorodzinnego wystarczy dosłownie kilka minut!

Kalkulator kosztów domu online, który został przygotowany przez naszych specjalistów podaje bardzo dokładne obliczenia, ponieważ poza informacji podanymi przez inwestora na temat planowanej budowy, bazuje również na aktualnych danych dotyczących cen i kosztów na rynku budowlanym.

        Jak działa kalkulator kosztów budowy domu?

Zastanawia Państwa jak skorzystać z przygotowanego przez nas kalkulatora? Wbrew pozorom jest to bardzo proste w użyciu, intuicyjne narzędzie. Wyjaśnimy Państwu wszystkie czynności krok po kroku.

Gdy wejdą Państwo w wymieniony wyżej link, pojawi się nasz kalkulator kosztów budowy domu, z sześcioma podpunktami do wypełnienia.

        

  1. Powierzchnia użytkowa domu – jednym z podstawowych zagadnień wpływających na koszt budowy domu jednorodzinnego jest jego wymiar. W tym podpunkcie powinni Państwo podać powierzchnię planowanej realizacji. Firma New-House wykonywała zarówno mniejsze budynki o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych, jak i duże rezydencje wykraczające poza 300 metrów kwadratowych.

  2. Województwo wykonywanej realizacji – aby kalkulator kosztów budowy domu mógł wyliczyć kwotę realizacji konieczne jest podanie lokalizacji planowanej budowy. Warto jednak pamiętać, że firma New-House działa na terenie całej Polski i mogą Państwo podjąć z nami współpracę bez względu na miejsce budowy.

  3. Rodzaj domu – kolejny ważny aspekt to, w jaki sposób ma zostać wykonana budowa. Do wyboru są domy parterowe, piętrowe oraz domy z poddaszem użytkowym. Najtańszą ceną za metr kwadratowy budowy ma bez dwóch zdań dom z poddaszem, później plasują się domy parterowe, a na końcu domy piętrowe. Oczywiście, polecamy aby poza ceną realizacji wziąć również pod uwagę funkcjonalność i dopasowanie budowy do własnych potrzeb.

  4. Rodzaj dachu – istotny wpływ na wynik, który poda kalkulator kosztów budowy domu, ma wybrany przez Państwa rodzaj dachu. Tradycyjne rozwiązanie – dach spadzisty – jest najczęściej wybierany przez inwestorów, ponieważ gwarantuje niższe koszty realizacji. Płaskie dachy są częściej wybierane przy budowach domów nowoczesnych.

  5. Rodzaj stropu – warto również określić, jaki chcą Państwo zastosować rodzaj stropu. Kalkulator od New-House proponuje dwa rozwiązania: drewniany i betonowy. Jeżeli jeszcze Państwo nie wiedzą, który z nich będzie lepszym wyborem, istnieje możliwość zaznaczenia opcji „Nie wiem”. Nasz kalkulator budowlany i tak obliczy dla Państwa szacowany koszt budowy.

  6. Rodzaj garażu – w następnym kroku powinni Państwo określić, czy chcą Państwo by budowa objęła również realizację garażu, a jeśli tak – to czy ma być on jednostanowiskowy czy wielostanowiskowy.

        

Po uzupełnieniu tych sześciu podpunktów konieczne będzie podanie swoich danych kontaktowych, na które będą mogły zostać przesłane wykonane obliczenia. Wynik, który poda kalkulator budowlany online, po chwili pojawi się na Państwa skrzynce mailowej. Warto pamiętać, że korzystanie z narzędzia jest nieograniczone, więc mogą Państwo sprawdzić kilka możliwości, aby wybrać taką, która najbardziej się Państwu spodoba. Jeżeli mają Państwo natomiast jakiekolwiek pytania, coś się okaże niejasne – zachęcamy do kontaktowania się z nami. Nasi specjaliści są dostępni codziennie w godzinach 7-21 i chętnie odpowiedzą na Państwa pytania o kalkulator kosztów budowy domu. Co więcej, firma New-House może wykonać dla Państwa szczegółową wycenę, gdzie zostanie podany koszt budowy domu pod klucz. W naszej ofercie znajdziesz gotowe projekty domów i konkretnych pomieszczeń gospodarczych.

        Kiedy użycie kalkulatora budowy domu może być przydatne?

Kiedy jest planowana budowa domu kalkulator okazuje się niezbędnym wsparciem całe realizacji. Jest przydatny pod wieloma aspektami. Zalety tego narzędzia to między innymi:

Oszczędność czasu – wybierając kalkulator budowlany online mogą Państwo zaoszczędzić bardzo dużo swojego czasu. Nie będą Państwo musieli korzystać ze skomplikowanych wzorów ani poszukiwać aktualnych informacji na temat cen materiałów budowlanych. Nasz kalkulator kosztów budowy domu obliczy to za Państwa w przeciągu kilku minut.

Zaplanowanie finansów – bardzo ważnym etapem planowania realizacji budowy domu jest zaplanowanie, jaka kwota zostanie przeznaczona na taką pracę. Zdecydowanie łatwiej i sprawniej jest wykonywana budowa domu, gdy kalkulator wskaże na cenę kosztów.

Wygoda – dzięki internetowemu, darmowemu narzędziu znacznie przyjemniej i wygodniej jest sprawdzić koszt budowy. Co więcej, mogą Państwo korzystać z niego wielokrotnie i nie będzie się to wiązało z żadnymi zobowiązaniami.

Świadoma realizacja – gdy budowa domu jest wykonywana świadomie łatwiej jest kontrolować każdy jej etap, a także być pewnym proponowanych kosztów.

        Budowa domu z firmą New-House

Budowa domu jednorodzinnego nie musi się kojarzyć ze stresem. Decydując się na zlecenie takiej realizacji otrzymują Państwo pewność dobrze wykonanej, profesjonalnej pracy, gdzie wszystko zostanie wykonane solidnie oraz terminowo. Firma New-House zajmuje się nie tylko samą budową. Wspieramy naszych klientów w procesie wyboru działki pod budowę, a także projektu domu – oferujemy wykonanie indywidualnego projektu lub skorzystanie z jednej z gotowych propozycji mieszczących się w naszej bazie: https://new-house.com.pl/projekty-domow Co więcej, inwestorzy, którzy decydują się na współpracę z nami, mogą mieć pewność, że zajmiemy się również kwestią formalną realizacji. Oferujemy również nasze wsparcie merytoryczne i doradztwo, gdy będą Państwo tego potrzebować.

Zachęcamy do współpracy z nami oraz do korzystania z możliwości, które oferuje nasz kalkulator budowy domu. W przypadku ewentualnych pytań zapraszamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt

 

Ile kosztuje budowa domu?

Na to, ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego, wpływa wiele zmiennych. Poznając wszystkie z nich, można świadomie zdecydować co zmienić lub z czego zrezygnować, aby wybudowanie domu było tańsze. Jeśli zastanawiasz się, ile może kosztować budowa domu, o określonych parametrach zachęcamy do skorzystania z kalkulatora budowy domu New-House. Wystarczy, że podasz oczekiwaną powierzchnię użytkową domu, wybierzesz województwo, w którym planujesz budowę oraz rodzaj domu, rodzaj dachu, rodzaj stropu, wielkość garażu i podasz swój adres e-mail. W odpowiedzi otrzymasz szacunkową wycenę budowy domu (stanu surowego, stanu deweloperskiego i stanu pod klucz) w oparciu o wybrane kryteria. A wszystko to szybko, sprawnie i wprost z własnego fotela.

 

Spis treści:

  • Co wpływa na koszt budowy domu jednorodzinnego?

  • Specyfika działki budowlanej

  • Rodzaj projektu domu

  • Jak poznać koszt budowy domu według projektu znajdującego się w bazie New-House – instrukcja krok po kroku

  • Przykłady gotowych projektów domów wraz z wyceną ich budowy

  • Bryła budynku

  • Wielkość budynku

  • Ilość kondygnacji

  • Czy w budynku będzie piwnica?

  • Rodzaj dachu

  • Rodzaj i wielkość garażu

  • Sposób ogrzewania budynku

  • Budowa domu – na czym możemy zaoszczędzić, a na czym oszczędzać nie wolno?

  • Koszt budowy domu z New-House

  • New-House – co bierzemy na siebie w trakcie budowy domu?

Co wpływa na koszt budowy domu jednorodzinnego?

Specyfika działki budowlanej

Na koszt zakupu działki budowlanej wpływa lokalizacja – im bardziej popularna, prestiżowa i pożądana tym cena ziemi będzie wyższa. Ważna jest również wielkość parceli, jej kształt oraz fakt czy działka jest uzbrojona, czy też nie. Nie bez znaczenia jest także odległość od większego miasta oraz dostępność infrastruktury ułatwiającej codzienne funkcjonowanie – komunikacji miejskiej, placówek ochrony zdrowia, placówek oświatowych w postaci żłobków, przedszkoli, szkół różnego szczebla edukacji oraz placówek handlowych i rekreacyjnych.

Należy jednak mieć świadomość, że zakup działki w niskiej cenie nie zawsze się opłaca. Tak – wiemy, że na pierwszy rzut oka brzmi to nieco absurdalnie, jednak zaraz to wyjaśnimy. Tania parcela najczęściej jest niewielka, ma nietypowy kształt lub jest nieuzbrojona.

Co to oznacza dla inwestroa, który zdecyduje się na jej zakup:

  • Inwestor będzie musiał zająć się doprowadzeniem niezbędnych mediów tj. prąd, gaz, woda oraz kanalizacja, a to pochłania wiele czasu i co najważniejsze środków – może się więc okazać, że docelowo za wszystko zapłacimy znacznie więcej niż gdybyśmy od razu kupili droższą, lecz uzbrojoną działkę.

  • Działka niewielkich rozmiarów lub w nietypowym kształcie najczęściej uniemożliwia wykorzystanie jednego z gotowych projektów domów, co oznacza, że konieczne jest zamówienie projektu indywidualnego, który jest droższy, a jego wykonanie pochłania więcej czasu.

Jeśli więc zależy nam na realnych oszczędnościach w zakresie budowy domu, powinniśmy przeanalizować wszystkie za i przeciw działki, którą zamierzamy kupić, aby później nie przeżyć niemiłego zaskoczenia. Inwestorzy, którzy kompleksową budowę domu jednorodzinnego zlecają New-House mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów zarówno na etapie poszukiwania parceli we wskazanym regionie, jak i na sprawdzenie jej pod kątem technicznym i administracyjnym. Dzięki ich pomocy klienci podejmują świadomą decyzję o zakupie na podstawie wszystkich niezbędnych informacji. Tak jest zdecydowanie szybciej i co najważniejsze bezpieczniej dla ich finansów oraz ich samych.

 

Rodzaj projektu domu

Jeśli chodzi o projekt oraz jego wpływ na koszt budowy domu to do wyboru mamy dwie możliwości:

  • tańszy i szybszy w realizacji projekt gotowy – koszt od około 2000 zł do 5000 zł, czas oczekiwania kilka dni robocze, nie wymaga udziału inwestora w projektowaniu,

  • droższy i zdecydowanie dłuższy w realizacji projekt indywidualny przygotowywany na zamówienie – koszt od 5000 zł do 15 000 zł, czas oczekiwania od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, wymagany udział inwestora w procesie projektowym.

Każde z powyższych rozwiązań – jak to w życiu bywa – ma zarówno zalety, jak i ograniczenia. To które z nich wybierze inwestor, zależy od działki, jaką dysponuje, ustępstw, na jakie jest gotowy przystać względem swojego wyobrażenia o idealnej przestrzeni do życia oraz zasobności jego portfela.

Obecnie inwestorzy coraz częściej wybierają gotowe projekty domów jednorodzinnych, których ogromną bazę zgromadziliśmy również na stronie New-House. Wśród nich są budynki utrzymane w różnorodnej stylistyce, dzięki czemu każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć wśród nich ten jedyny trafiający w jego potrzeby i oczekiwania. Co warto podkreślić projekty domów znajdujące się w naszych zasobach to projekty z aktualną wyceną budowy domu. W praktyce oznacza to, że jeszcze przed zakupem interesującego Cię projektu możesz sprawdzić, jaki będzie koszt jego wybudowania. To wygodne rozwiązanie cenione przez odwiedzających naszą stronę użytkowników, dzięki któremu są w stanie błyskawicznie, wprost z własnego fotela ocenić czy wybrany projekt mieści się w ich możliwościach finansowych, czy konieczne będzie pozyskanie dodatkowego źródła finansowania inwestycji.

 

Jak poznać koszt budowy domu według projektu znajdującego się w bazie New-House – instrukcja krok po kroku

  1. Wejdź na stronę https://new-house.com.pl/projekty-domow.

  2. Znajdź interesujący Cię projekt, korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki.

  3. Wybierz projekt, którego koszt realizacji chcesz poznać i wejdź na dedykowaną mu podstronę.

  4. Znajdź na niej przycisk opisany komunikatem: Zamów dokładną wycenę i kliknij go.

  5. W formularzu, do którego zostaniesz przeniesiony, wypełnij wszystkie wymagane pola poprawnymi i aktualnymi danymi. Będziemy ich potrzebować, aby przesłać Ci wycenę budowy domu według wybranego projektu gotowego aktualną na dzień jej przesłania.

  6. Dodatkowo w podziękowaniu za Twoje zaufanie otrzymasz dostęp do wycen budowy pozostałych projektów znajdujących się w naszej bazie – dzięki temu będziesz mieć możliwość porównania wielu domów.

  7. Jeśli na stronie projektu natrafisz na komunikat: Wycena wkrótce, nie zrażaj się. Oznacza on jedynie to, że przygotowanie wyceny dla Ciebie zajmie nam chwilę dłużej – najczęściej kilka dni roboczych. Postępuj więc zgodnie z powyższą instrukcją i codziennie sprawdzaj swoją skrzynkę e-mail.

 

Przykłady gotowych projektów domów wraz z wyceną ich budowy:

dom parterowy o powierzchni użytkowej 138 m² z garażem dwustanowiskowym,

koszt budowy pod klucz na dzień 26.03.2024 r wynosi 1 115 655 zł brutto,

dom o powierzchni 186 m² z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym,

koszt budowy pod klucz na dzień 26.03.2024 r wynosi 1 333 188 zł brutto,

dom piętrowy o powierzchni użytkowej 279 m² z garażem jednostanowiskowym,

koszt budowy pod klucz na dzień 26.03.2024 r wynosi 1 881 169 zł brutto,

dom o powierzchni 95 m² z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym,

koszt budowy pod klucz na dzień 26.03.2024 r wynosi 941 638 zł brutto,

dom o powierzchni 197 m² z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym,

koszt budowy pod klucz na dzień 26.03.2024 r wynosi 1 517 432 zł brutto.

 

Bryła budynku

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nowoczesne budownictwo jednorodzinne najczęściej wykorzystuje proste bryły budynków? Powody zasadniczo są dwa:

  1. dom o prostej bryle jest tańszy w budowie,

  2. prosta bryła budynku realnie ogranicza występowanie mostków termicznych, przez które ogrzane powietrze ucieka z domu, dzięki czemu do jego ogrzania będziemy potrzebować mniej energii, więc będzie ono tańsze.

Jeśli więc zależy Ci na realnych oszczędnościach zarówno w trakcie budowy, jak i w późniejszych latach podczas eksploatacji domu powinieneś poważnie rozważyć wybudowanie nowoczesnego domu o prostej bryle – szczególnie że taka nieruchomość może być równie atrakcyjna co dom utrzymany w klasycznej stylistyce.

 

Wielkość budynku

Co do zasady dom jednorodzinny nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt mały, nadto powinien uwzględniać zarówno aktualną sytuację rodzinną, jak i plany na przyszłość. Większy dom zawsze oznacza wyższy koszt budowy oraz późniejszego użytkowania np. ogrzewania. Dlatego też planując budowę domu, warto postawić na projekt, który będzie w maksymalny sposób wykorzystywał dostępną przestrzeń np. poprzez rozsądne rozplanowanie i minimalizację ciągów komunikacyjnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym można mieszkać wygodnie i komfortowo również na mniejszej przestrzeni oszczędzając sobie jednocześnie zbędnych wydatków teraz i w przyszłości.

 

Ilość kondygnacji

Każda dodatkowa kondygnacja budynku to dodatkowe koszty związane z budową stropów i schodów. Tak więc im mniej pięter tym mniejszy będzie koszt budowy domu jednorodzinnego. To doskonała wiadomość szczególnie dla fanów domów parterowych. Warto rozważyć budowę takiej nieruchomości również w sytuacji, gdy zależy nam na oszczędnościach.

 

Czy w budynku będzie piwnica?

Piwnica podnosi koszt budowy domu o 30% - koniec kropka. Jeśli więc chcesz realnie obniżyć koszt budowy, to powinieneś przemyśleć, czy jest Ci ona niezbędnie potrzebna. Może się bowiem okazać, że jej funkcję może z powodzeniem pełnić np. poddasze użytkowe lub składzik, dzięki czemu wygenerujesz realne oszczędności.

 

Rodzaj dachu

Im bardziej skomplikowany jest dach, tym jest droższy, ponieważ każde załamanie i krzywizna wymagają nie tylko dodatkowych materiałów budowlanych, ale również więcej czasu poświęconego na ich wykonanie co podnosi koszt robocizny. Najtańsze w wykonaniu są dachy dwuspadowe nachylone od 30 do 45 stopni. Są one również najpopularniejsze w naszym kraju.

 

Rodzaj i wielkość garażu

Najtańszy w wykonaniu jest garaż znajdujący się w bryle budynku. Wybudowanie garażu wolnostojącego jest droższe zarówno w budowie, jak i w eksploatacji choćby dlatego, że zdecydowanie trudniej go ogrzać. Jeśli natomiast podoba Ci się gotowy projekt domu bez garażu, a nie chcesz narażać się na dodatkowe koszty związane z budową garażu wolnostojącego, zawsze możesz rozważyć budowę przydomowej wiaty, która może nie jest garażem, ale stanowi atrakcyjną cenowo alternatywę.

 

Sposób ogrzewania budynku

To, jaki rodzaj ogrzewania wybierzemy, wpłynie zarówno na koszt wybudowania domu jednorodzinnego, jak i również na koszty związane z jego eksploatacją we wszystkich kolejnych latach. Dlatego tak ważne jest, aby decyzję tą podjąć w pełni świadomie, realnie rozważając zarówno sytuację obecną, jak i możliwą przyszłość np. w zakresie dostępności oraz cen surowców niezbędnych do ogrzewania. Nadto wybierając sposób ogrzewania naszego domu, warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, które będą przyjazne dla domowego budżetu oraz środowiska. Oba te warunki spełniają odnawialne źródła energii.

 

Budowa domu – na czym możemy zaoszczędzić, a na czym oszczędzać nie wolno?

Jak zdążyłeś już zauważyć to, ile będzie kosztowała budowa domu, zależy od rozwiązań, jakie wybierzesz w momencie zamawiania gotowego projektu domu lub wykonania projektu indywidualnego. Aby wygenerować realne oszczędności, najczęściej wystarczy jedno rozwiązanie zastąpić tańszym bez utraty na estetyce i komforcie. Jeśli jednak nie wiesz jak się za to zabrać, ponieważ na co dzień nie działasz w branży budownictwa jednorodzinnego, zawsze możesz zlecić to naszym specjalistom. Zadzwoń i dowiedz się jakie możliwości kompleksowej współpracy oferujemy.

Chcemy jednak z całą mocą stwierdzić, że jest jedna sprawa w trakcie budowy domu, na której nigdy nie można oszczędzać – są to materiały budowlane. Należy bowiem mieć świadomość, że dom budujemy na lata i jeśli ma w tym czasie w pełni spełniać swoją funkcję powinien być wykonany z surowców najwyższej jakości. Szczególnie że poczynione na tym etapie oszczędności są najczęściej chwilowe, a co za tym idzie w swojej istocie pozorne. Dlaczego? Ponieważ dom wybudowany z materiałów wątpliwej jakości może nastręczać wiele problemów w późniejszej eksploatacji i stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców. Brzmi poważnie? I takie jest w istocie, ponieważ surowce niskiej jakości mogą zawierać substancje potencjalnie niebezpieczne dla ludzi, a dzięki nieodpowiedniej wytrzymałości istnieje realne ryzyko uszkodzenia konstrukcji lub nawet jej zawalenia. Mamy nadzieję, że powyższe informacje skutecznie zniechęciły Cię do sięgnięcia po tanie surowce, które tanie są tak naprawdę jedynie w momencie ich zakupu, a problemy związane z ich wykorzystaniem mogą wygenerować poważne koszty i jeszcze poważniejsze problemy.

 

Koszt budowy domu z New-House

New-House to przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w budownictwie jednorodzinnym. Domy dla polskich rodzin, na terenie całego kraju budujemy nieprzerwanie do 1991 roku. W tym czasie zrealizowaliśmy ponad 1500 projektów. W trakcie naszej wieloletniej działalności bacznie obserwujemy, jak zmieniają się oczekiwania inwestorów. I do właśnie na podstawie tych obserwacji przygotowaliśmy kompleksową propozycję, która odpowiada na potrzeby współczesnych klientów, którzy nie chcą, aby budowa domu zdominowała ich życie na długi czas. Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy reprezentują różne dziedziny związane z budową domów, którzy biorą na siebie wszystkie zagadnienia, jakimi w trakcie budowy należy się zająć. W praktyce oznacza to zarówno roboty budowlane, jak i wszystkie formalności. Jeśli zastanawiasz się, co to konkretnie oznacza, zerknij na poniższą listę.

 

New-House – co bierzemy na siebie w trakcie budowy domu?

  • znalezienie działki budowlanej we wskazanym przez inwestora regionie,

  • sprawdzenie wybranej działki budowlanej pod kątem technicznym i administracyjnym,

  • znalezienie gotowego projektu domu spełniającego oczekiwania inwestora i wymagania MPZP lub warunków zabudowy,

  • wykonanie projektu domu na zamówienie, jeśli z jakichś powodów nie można skorzystać z projektu gotowego,

  • formalności i fizyczne prace związane z doprowadzeniem na działkę prądu, gazu, wody oraz kanalizacji,

  • formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę,

  • wsparcie w zakresie pozyskania dodatkowego źródła finansowania budowy domu jednorodzinnego,

  • zakup i logistykę materiałów budowlanych,

  • budowa domu do stanu wybranego przez inwestora przy podpisaniu umowy z New-House,

  • aranżacja wnętrz nowopowstałego domu,

  • zagospodarowanie teren wokół budynku,

  • formalności związane z technicznym odbiorem budynku.

 

Jeśli perspektywa budowy domu, w trakcie której będziesz normalnie żyć i wypoczywać jest dla Ciebie atrakcyjna, już dziś skontaktuj się z nami i poznaj dostępne możliwości. Chętnie opowiemy Ci również więcej na temat sposobów na obniżenie kosztów budowy domu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8.00 – 20.00. Zapraszamy.

 

 

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły