Budowa domu w województwie wielkopolskim

Budowa domu w województwie wielkopolskim

Kogo z nas nigdy nie zdenerwował uciążliwy sąsiad, teściowa lub miejskie korki może czuć się prawdziwym szczęściarzem. Niestety większość Polaków mieszkających w mniejszych, większych lub tych całkiem dużych miastach od czasu do czasu irytuje się na niedogodności dzielenia przestrzeni życiowej z innymi ludźmi w budownictwie wielorodzinnym. Nie pomaga również wszechobecny stres, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, które w miastach stało się (niestety) swojego rodzaju normą oraz tempo życia wymagające od nas ciągłego pośpiechu, przez co nierzadko czujemy się jak przysłowiowy chomik biegnący w kółeczku.

W tej sytuacji nie dziwi fakt, że z roku na rok przybywa rodzin, które decydują się na wyprowadzkę z miasta. Najczęściej nie oznacza to jednak, że rzucają wszystko i zaczynają prowadzić gospodarstwo rolne. Bynajmniej. Z reguły pozostają związani z miastem zobowiązaniami zawodowymi, ale po pracy przenoszą się w bardziej przyjazną przestrzeń podmiejską lub miejską.

Rok 2020 sprawił, że ilość klientów zainteresowanych budową domu i wyprowadzką z miasta zdecydowanie wzrosła. Stało się tak, dlatego że dopiero w obliczu restrykcyjnych obostrzeń pandemicznych, które zatrzymały nas w domu, uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest to, aby mieć niczym nieskrępowany dostęp do świeżego powietrza oraz miejsca, gdzie możemy odpocząć z rodziną z dala od innych ludzi, nawet gdy koronawirus wymusza na nas to aby się izolować.

Budowa domu z New-House – dlaczego warto?

Klienci często pytają nas, dlaczego warto zdecydować się na budowę domu akurat z naszą firmą budowlaną? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – ponieważ możesz liczyć na naszą kompleksową pomoc i wsparcie na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia budowlanego, jakiego się podjąłeś. Co to oznacza w praktyce? Ano to, że wiedza, doświadczenie oraz umiejętności praktyczne naszego zespołu profesjonalistów będą do Twojej dyspozycji, począwszy od wyboru działki i projektu domu poprzez uzyskania pozwolenia na budowę i fizycznych prac realizowanych na placu budowy na zagospodarowaniu terenu i przeprowadzeniu formalnego odbioru nieruchomości kończąc.

Domy jednorodzinne budujemy od 1991 roku i w tym czasie stworzyliśmy przestrzeń do życia dla ponad 1500 rodzin nie tylko na terenie Poznania, Leszna, Kalisza, Konina oraz innych miast i miasteczek znajdujących się na terenie województwa wielkopolskiego.

Przyjrzyjmy się teraz, na co możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na kompleksową budowę domu z New-House?

Doradzamy w wyborze działki budowlanej

Niezależnie czy chcesz zamieszkać w Chodzieży, Czarnkowie, Gnieźnie czy Gostyniu pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniej działki budowlanej, a następnie sprawdzimy ją zarówno pod kątem technicznym, jak również administracyjnym i prawnym. Dzięki temu szybko zyskasz jasny obraz sytuacji i podejmiesz prawdziwie świadomą decyzję o zakupie terenu pod budowę. W ramach współpracy sprawdzimy dla Ciebie między innymi powierzchnię, topografię, kształt, zalesienie terenu oraz jego dostęp do mediów i otoczenie, które mogłoby zakłócić Ci spokojne życie. Przeanalizujemy również założenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego i księgi wieczyste nieruchomości. A jeśli takie będzie Twoje życzenie, pomożemy również w pozyskaniu źródła finansowania zarówno na zakup działki, jak i budowę domu.

Doradzamy w wyborze projektu budowlanego

Z naszą pomocą możesz wybrać i zakupić projekt domu z bazy, który będzie idealnie pasował na Twoją działkę. Wykonamy również jego adaptację. Możesz nam także zlecić wykonanie projektu na indywidualne zamówienie. Wybudujemy dla Ciebie dom także, jeśli kupiłeś projekt wcześniej w innym miejscu.

Pomagamy w pozyskaniu pozwolenia na budowę
Klienci z wielkopolski oraz innych regionów naszego kraju często borykają się z problemami w zakresie skompletowania drobiazgowej dokumentacji, która niezbędna jest do uzyskania pozwolenia na budowę. Trudności nastręcza również prawidłowe wypełnienie wniosku. Problemy te nie dotyczą jednak inwestorów, który zdecydowali się na budowę domu od A do Z z New-House, ponieważ oni mogą liczyć na naszą pomoc w tym zakresie.

Wykonujemy przyłącza budowlane

W naszym kraju nie brakuje terenów przeznaczonych pod budowę domu, które nie mają wykonanych niezbędnych przyłączy. Działka nieuzbrojona najczęściej jest tańsza, jednakże w gestii nowego właściciela pozostaje zarówno podpisanie umów z dostawcami mediów, jak również fizyczne wykonanie przyłączy na należącym do niego terenie. Z naszym wsparciem przygotowanie odpowiedniej dokumentacji i stworzenie przyłączy energetycznych, wodno-kanalizacyjnych i gazowych przebiega tak sprawnie, jak to tylko jest możliwe.

Budujemy dom

  • Na stan surowy składają się prace związane z wykonaniem fundamentów, ścian stropów, schodów, kominów oraz montażem stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych i dachu.

  • Stan deweloperski zawiera w sobie wyposażenie budynku we wszystkie instalacje oraz prace związane z ociepleniem i wykończeniem ścian, elewacji, jak również z  wykonaniem wylewek podłogowych.

  • Z domem pod klucz mamy do czynienia, gdy wykonana zostaje podbitka dachowa, malowanie ścian i sufitów, montaż podłóg, drzwi wewnętrznych i parapetów.

Należy również pamiętać, że na życzenie klienta możemy podjąć się również innych niewymienionych wyżej prac.

Pomagamy w zagospodarowaniu terenu

Fizycznie wykończony dom do pełnej funkcjonalności potrzebuje jeszcze odpowiedniego zagospodarowania terenu wokół nieruchomości. Dlatego nasza oferta kompleksowej budowy domów nie mogła pominąć tego etapu, w którego czasie wykonamy dla Ciebie:

  • mniej lub bardziej zaawansowane roboty ziemne,

  • podjazdy, tarasy, ścieżki i chodniki,

  • schody zewnętrzne,

  • ogrodzenia i bramy wjazdowe.

Pomagamy w odbiorze budynku

Po zakończeniu prac składających się na budowę domu pod klucz nieruchomość jest fizycznie przygotowana do przyjęcia domowników. Jednakże wprowadzenie się jest możliwe dopiero w momencie, gdy wykonany zostanie formalny odbiór budynku przez odpowiednie służby. Na tym etapie nasza pomoc jest dla inwestorów szczególnie cenna, ponieważ odbiór poprzedza skompletowanie niezwykle drobiazgowej dokumentacji, dotyczącej nowo wybudowanego domu co nierzadko przekracza możliwości klienta.

Na szczęście od tego ma nas! Kiedy nieruchomość zostanie sprawdzona pod kątem zgodności z projektem przedstawionym na etapie starania się o pozwolenie na budowę, skontrolowana zostanie instalacja gazowa, elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz kominowa i nie zostaną stwierdzone żadne uchybienia, odbiór zostanie zakończony powodzeniem. Wtedy z pełną odpowiedzialnością przekazujemy inwestorowi klucze do nowego domu.

Dzięki wszechstronnej pomocy New-House na każdym etapie budowy domu inwestorzy oszczędzają nie tylko czas, ale również pieniądze, które mogliby stracić, decydując się na zakup niewłaściwej działki budowlanej, projektu domu lub materiałów przeznaczonych do budowy domu. Nie wspominając już o obniżeniu poziomu stresu, który z reguły towarzyszy realizacji spraw, w których klienci nie czują się specjalistami, ponieważ brak im specjalistycznej wiedzy budowlanej i doświadczenia. Współpraca z jednym wykonawcą oznacza również sprawne dostawy niezbędnych surowców i płynne zmiany fachowców na placu budowy, dzięki czemu utrzymanie ustalonych terminów jest znacznie łatwiejsze.

Zainteresowała Cię nasza propozycja i rozważasz budowę domu z New-House? Będzie nam niezwykle miło powitać Cię wśród grona zadowolonych klientów z województwa wielkopolskiego. Skontaktuj się już dziś z naszą infolinią, która dla Twojej wygody czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Czekamy na Twój telefon! Wspólnie stworzymy dom Twoich marzeń!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły