Budowa domu w województwie świętokrzyskim

Budowa domu w województwie świętokrzyskim

Mieszkanie w mieście oprócz niewątpliwych zalet ma również sporo wad. Przekonał się o tym boleśnie każdy, kto w 2020 roku został zamknięty w domu z powodu pandemii koronawirusa. Niemożność wyjścia na zewnątrz i kontaktu z zielenią dała się we znaki wielu z nas. Zapragnęliśmy posiadać, choć skrawek własnego ogródka, aby bez problemów spędzać na nim czas z najbliższymi bez względu na narzucone z zewnątrz ograniczenia. Dodatkowo wiele osób jest zmęczonych szaleńczym wręcz tempem życia powodującym nieustanny stres. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego nie są w tym zakresie wyjątkiem, ponieważ tego rodzaju trend obserwujemy na terenie całego kraju.

A jeśli dodamy do tego ograniczenia związane z mieszkaniem w budownictwie wielorodzinnym oraz konieczność funkcjonowania z nie zawsze przyjaźnie nastawionymi sąsiadami przestaje dziwić fakt, że wiele osób podejmuje decyzję o wyprowadzce na tereny podmiejskie oraz wiejskie. Nie oznacza to jednak, że porzucają oni miasto na dobre i nagle zaczynają zajmować się hodowlą zwierząt i uprawą roli. Bynajmniej. Istnieje duża grupa ludzi, którzy swoje życie zawodowe prowadzą w mieście, wykorzystując wszystko, co oferuje, ale po pracy wracają do domu na przedmieściach, w którym z powodzeniem ładują przysłowiowe akumulatory.

Wyzwania, z jakimi mierzą się inwestorzy z Kielc i okolic

Każdy świadomy inwestor zdaje sobie jednak sprawę, że od podjęcia decyzji o budowie domu do fizycznego zamieszkania w nim jest długa, nie zawsze łatwa droga. Ilość niezbędnych formalności oraz spraw, których należy dopilnować oraz decyzji, które należy podjąć, może przerażać szczególnie osoby, które zajmują się tym po raz pierwszy w życiu i zwyczajnie nie mają ani wiedzy, ani doświadczenia w tej materii. Nie brakuje również osób, które są tak przerażone tym, co ich czeka, że odwlekają decyzję o budowie w nieskończoność, aby w końcu porzucić to zamierzenie całkowicie.

Na szczęście istnieje skuteczny i sprawdzony w praktyce sposób na to, aby poradzić sobie, ze wszystkim, co dotyczy budowy domu i nie tracić na to ani zbędnego czasu, ani tym bardziej energii i nerwów. Wystarczy zdecydować się na współpracę z New-House – doświadczoną firmą budowlaną, która od 1991 roku stawia domy jednorodzinne w całej Polsce. Z naszą pomocą mieszkańcy Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic, Sandomierza oraz innych miast zlokalizowanych w województwie świętokrzyskim budują swoje domy szybko, sprawnie i bez zbędnego stresu. Jak to się dzieje?

Budowa domu z New-House

W czasie blisko 30 lat działalności, nasza firma wybudowała ponad 1500 nieruchomości jednorodzinnych na terenie całego kraju. Mamy niezbędne doświadczenie, szeroką i ciągle aktualizowaną wiedzę fachową oraz zaplecze technologiczne do realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Dysponujemy również zespołem sprawdzonych fachowców z różnych dziedzin budownictwa oraz architektury co sprawia, że możliwa jest z nami budowa domu od A do Z. W praktyce oznacza to, że wspieramy naszych klientów na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia budowlanego od zakupu działki poprzez fizyczną budowę domu na zagospodarowaniu terenu wokół nieruchomości i odbiorze budynku kończąc.

Nie trzeba dodawać, że taka pomoc pozwala zaoszczędzić czas, ale również pieniądze, które w przypadku samodzielnego nadzoru budowy mogłyby zostać bezpowrotnie utracone w nietrafionych inwestycjach, rozwiązaniach lub współpracownikach. Można więc bez cienia wątpliwości powiedzieć, że budowa domu z New-House po prostu się opłaca!

Wsparcie, doradztwo, realizacja, czyli wszystko, na co możesz liczyć, współpracując z New-House?

Doradzamy na etapie wyboru i zakupu działki budowlanej

Znajdziemy dla Ciebie odpowiednią działkę niezależnie od tego, czy chcesz zamieszkać w okolicach Skarżyska-Kamiennej, Buska-Zdroju, Jędrzejowa czy Pińczowa. Dodatkowo sprawdzimy teren zarówno pod kątem technicznym, jak również administracyjnym i prawnym. W praktyce oznacza to, że zyskasz pełną wiedzę na temat powierzchni terenu, którym jesteś zainteresowany, jego topografii, kształtu, specyficznych warunków gruntowych czy zalesienia. Jeśli działka jest nieuzbrojona, sprawdzimy również, czy możliwe będzie podpięcie niezbędnych przyłączy? Skontrolujemy dla Ciebie także bliskie i nieco dalsze sąsiedztwo, abyś zyskał obraz warunków do życia na danym terenie. Sprawdzimy również planowane w przyszłości inwestycje, aby nic Cię nie zaskoczyło, gdy już zamieszkasz w swoim wymarzonym domu.

Skontrolujemy też zapisy znajdujące się w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego właściwym dla danego terenu dzięki czemu dowiesz się jak powinien wyglądać dom, który możesz wybudować na konkretnej działce. Sprawdzimy także zapisy w księdze wieczystej nieruchomości i inne ważne aspekty prawne dotyczące nieruchomości. A jeśli takie będzie Twoje życzenie pomożemy Ci również zorganizować źródło finansowania dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji i aktualnych możliwości.

To wszystko pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zyskać pewność, że inwestycja jakiej dokonujesz jest bezpieczna. Minimalizację stresu dostajesz od nas GRATIS!

Doradzamy na etapie wyboru i zakupu projektu budowlanego

Jeśli jesteś właścicielem symetrycznej działki na korzystnie ukształtowanym terenie z pewnością rozważysz zakup gotowego projektu domu. W naszej obszernej bazie projektowej znajdują się domy o różnym metrażu, rozkładzie i stylistyce wykończenia dzięki czemu każdy zainteresowany inwestor jest w stanie znaleźć wśród nich ten, który idealnie wpisze się w jego indywidualne potrzeby i oczekiwania. Jeśli jednak nie znajdziesz wśród nich swojego wymarzonego domu możesz zlecić wykonanie projektu nieruchomości naszym architektom. Oczywiście możesz zakupić projekt również w innym miejscu a my zajmiemy się kompleksową budową domu według jego założeń.

 

Wspieramy na etapie uzyskania pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę to coś co spędza sen z powiek inwestorów nie tylko z województwa świętokrzyskiego. Ilość dokumentacji jaką należy w tym celu skompletować i różnorodne zawiłości prawne z jakimi trzeba się mierzyć odstraszyły już niejednego. Na szczęście z naszą pomocą prawidłowe przygotowanie wniosku oraz niezbędnych dokumentów jest znacznie łatwiejsze. Nasza wiedza i doświadczenie w tych kwestiach sprawia, że załatwienie formalności przebiega z reguły tak sprawnie jak to tylko jest możliwe. I co ważne bez zbędnego w tej sytuacji stresu, który towarzyszy inwestorom podejmującym się tego przedsięwzięcia z pojedynkę.

Wspieramy na etapie załatwienia i wykonania przyłączy budowlanych

Jeśli zakupiona przez inwestora działka nie jest uzbrojona konieczne jest zarówno skompletowanie dokumentacji niezbędnej do podpisania umów z dostawcami mediów jak i fizyczne wykonanie przyłączy budowlanych. Pomagamy klientom zarówno w pierwszej jak i drugiej sprawie dzięki czemu wyposażenie terenu w przyłącza energetyczne, gazowe oraz wodno-kanalizacyjne nie stanowi problemu.

Fizycznie wybudujemy Twój dom

  • Stan surowy zamknięty w praktyce obejmuje prace, których wykonanie pozwala doprowadzić do sytuacji w której możemy bezpiecznie zostawić dom na zimę i dokończyć budowę wiosną. Składają się na niego takie działania jak: wykonanie fundamentów, ścian, stropów, schodów, kominów, montaż okien, drzwi zewnętrznych oraz dachu.

  • Stan deweloperski polega na wyposażeniu nieruchomości we wszystkie niezbędne i planowane instalacje jak również prace związane z ociepleniem domu, wykończeniem ścian, wykonaniem wylewek podłogowych oraz elewacji zewnętrznej.

  • Budowa domu pod klucz obejmuje wszystkie prace związane z wykończeniem budynku tak aby po ich zakończeniu dom był fizycznie gotowy na przyjęcie mieszkańców. Na ten etap składają się takie prace jak: malowanie i tapetowanie ścian, malowanie sufitów, montaż wybranych rodzajów podłóg, montaż drzwi wewnętrznych, wykończenie stolarki okiennej parapetami, wykonanie podbitki dachowej. Warto jednak pamiętać, że przedstawiony tutaj zakres prac nie wyczerpuje katalogu działań jakich możemy się podjąć realizując budowę domu od A do Z.

Wspieramy na etapie zagospodarowania przestrzeni wokół budynku

Dysponujemy odpowiednimi specjalistami w zakresie architektury zieleni dzięki czemu w zakresie kompleksowej budowy domu możesz zlecić nam także przygotowanie ogrodu i inne prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół nieruchomości. Ich zakres obejmuje zarówno prace ziemne o różnym poziomie zaawansowania jak i wykonanie ciągów komunikacyjnych w postaci ścieżek i chodników oraz przygotowanie podjazdu, tarasu, schodów zewnętrznych jak również montaż ogrodzenia i bramy wjazdowej. A to zaledwie część usług jakie możemy zaproponować na tym etapie. To jakie prace wokół domu wykonamy zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestora w tym zakresie.

Wspieramy na etapie formalnego odbioru budynku

To, że nieruchomość jest fizycznie gotowa nie oznacza bynajmniej że można się do niej wprowadzić. Aby było to możliwe konieczny jest bowiem formalny odbiór budynku przez uprawionych do tego specjalistów. Odbiory składające się na ten kończący budowę domu etap mają na celu sprawdzenie czy dom jest zgodny z projektem przedstawionym podczas starania się o pozwolenie na budowę oraz kontrolę sprawności instalacji kominowej, elektrycznej, gazowej oraz wodno-kanalizacyjnej.

Niestety tak prosto wygląda to wyłącznie na papierze ponieważ w praktyce etap ten wymaga skompletowania rozległej dokumentacji. Na szczęście inwestorzy realizujący budowę domu z New-House nie muszą się o to martwić ponieważ przygotowaniem dokumentów zajmują się nasi fachowcy, którzy niejedno tego rodzaju przedsięwzięcie z powodzeniem zrealizowali. Ich doświadczenie oraz wiedza fachowa są tutaj kluczem do sukcesu.

Jak pokazały wszystkie powyższe przykłady kompleksowa budowa domu z New-House jest nie tylko sprawna ale również bezstresowa. Wielu inwestorów z województwa świętokrzyskiego uważa, że z nami budowa domu jest nawet przyjemna, choć nigdy wcześniej nie sądzili, że to w ogóle jest możliwe. Nie ukrywamy, że takie opinie są dla nas największą nagrodą, powodem do osobistej dumy oraz motorem do tego aby ciągle się rozwijać i oferować coraz szerszy zakres usług.

Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów i już niedługo cieszyć się komfortem jaki daje posiadanie własnego domu? Już dziś skontaktuj się z naszą infolinią i poznaj szczegóły oferowanej współpracy. Dla Twojej osobistej wygody nasi doradcy są dostępni przez 7 dni w tygodniu w godzinach 7.00 – 21.00. Czekamy na Twój telefon!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły