Remonty

Prace remontowe wykonywane przez New House

Koszt generalnego remontu „pod klucz” w 2024 roku oscyluje w granicach od 5000 do 7000 zł za metr kwadratowy. Przykładowo, remont domu jednorodzinnego o powierzchni 200 m² może kosztować od 1 miliona do 1,4 miliona złotych. Warto zauważyć, że coraz częściej takie remonty są realizowane na podstawie projektów wnętrz, co dodatkowo podnosi koszty inwestycji.

Odpowiednie zaplanowanie zakresu usług remontowych pozwala określić wstępny kosztorys przedsięwzięcia. W firmie New-House wyróżniamy dwa podstawowe zakresy prac:

Mniejszy remont domu – związane z wykonaniem prac wykończeniowych wewnątrz budynku, w tym o układaniu glazury, terakoty, wstawieniu drzwi, gruntowaniu i malowaniu ścian, osadzaniu parapetów i tym podobnym pracom.

Większy remont domu – określany jako generalny remont domu. Wiąże się to z wykonaniem przebudowy, zwiększeniem kubatury budynku, wykonaniem instalacji, prac tynkarskich i wielu innych zadań. Ważnym aspektem jest fakt, że żeby wykonać takie usługi remontowe, konieczne będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia od zarządu gminy.

Zakres pełnej współpracy z firmą remontowo-budowlaną wpływa na to ile kosztuje remont domu. Co więcej, ważne jest, aby inwestor miał świadomość, że przed rozpoczęciem remontu powinien zostać wykonany odpowiedni projekt. Dopiero na podstawie takiego dokumentu można podjąć się prac wykonawczych. Współpracujący z nami architekci wykonują takie projekty i chętnie podejmą współpracę również z Państwem. Aby poznać dokładne szczegóły takiej usługi, zachęcamy do kontaktu osobistego. Nasze dokładne dane kontaktowe mogą Państwo poznać pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Ile kosztuje generalny remont domu?

Wiele osób planujących remont domu zastanawia się, na jakie koszty należy się przygotować. Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź – na cenę zawsze wpływa wiele złożonych czynników. Aby określić, jaki koszt można ponieść decydując się na remont domu, warto wiedzieć jakie są etapy remontu, zakres prac firmy, a także poznać aktualne ceny materiałów remontowo-budowlanych.

New-House oferuje kompleksowe usługi remontowo-budowlane dzięki współpracy w formie „zaprojektuj i wybuduj”. Wybierając tę opcję klient może zlecić wszystkie usługi związane z realizacją projektu, jednej firmie. New-House łączy cenionych profesjonalistów w branży. Dzięki temu potencjalny inwestor może podjąć się współpracy z firmą na każdym etapie – usługę może rozpocząć wsparcie w doborze odpowiedniej działki pod budowę, a zakończyć budowa i remont domu.

Remont domu wymaga współpracy projektantów oraz wykonawców z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Budowa i remontu domu mogą zostać wykonane w jednej firmie, a dzięki temu zyskają Państwo nie tylko na niższych kosztach usługi, ale również na płynności i szybkości wszystkich wykonanych prac.

Koszt remontu starego domu

Na ostateczny koszt generalnego remontu starego domu składają się poniższe czynniki:

  • Ceny materiałów remontowych i robocizny

Postępująca inflacja wpływa nie tylko na ceny materiałów wykorzystywanych podczas remontu, ale również na koszt wykonania usługi. Opłacenie pracowników wymaga bowiem większego nakładu środków finansowych niż jeszcze kilka lat temu, co nie pozostaje bez wpływu na całkowity koszt remontu starego domu.

  • Koszt nowoczesnych rozwiązań technologicznych

Część inwestorów decyduje się na zastosowanie inteligentnych rozwiązań sterujących oświetleniem, roletami, nawadnianiem ogródka czy monitoringiem. To doskonały pomysł, dzięki któremu nieruchomość staje się bardziej wygodna i funkcjonalna, należy mieć jednak świadomość kosztów wynikających z zakupu i montażu tego rodzaju rozwiązań.

  • Koszt nowoczesnych rozwiązań termoizolacyjnych

Wykorzystanie podczas remontu rozwiązań termoizolacyjnych kosztuje, jednak należy rozpatrywać ten koszt jako inwestycję, która zwróci się nam w postaci niższych rachunków za ogrzewanie w kolejnych latach.

Jeśli planujesz generalny remont domu i zainteresowało Cię nasze podejście do tego tematu, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią, która dla Twojej wygody czynna jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00 – 21.00. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące usług remontowych i przygotujemy indywidualną propozycję współpracy. Kompleksowe remonty domów są dostępne w naszej ofercie. Zajmiemy się remontem starego domu, na życzenie klienta. Wykonamy remont generalny, remont dachu, malowanie ścian, remont elewacji, czy też pozostałe prace wykończeniowe, których wymaga stary dom. Skutkiem tego, zakup starego domu będzie mógł zostać zwieńczony jego remontem.

Ile kosztuje remont domu aktualnie?

Ceny usług remontowych znacznie zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nic dziwnego, że klienci zastanawiają się nad tym, co wpływa na to, ile kosztuje remont starego domu. Jakby nie patrzeć, czynnik finansowy jest jednym z głównych wyznaczników podjęcia decyzji o rozpoczęciu prac.

Niestety, cennik usług remontowych zmienia się w głównej mierze bez naszego wpływu. Koszty, które składają się na generalny remont domu, wynikają z wpływów czynników zewnętrznych. Oto część z nich:

Materiały remontowe i robocizna – postępująca inflacja wpływa na cennik usług remontowych. Wynika to z faktu, że stale wzrastają ceny materiałów remontowych oraz budowlanych, które są konieczne do wykonania usługi. Co więcej, wzrasta również średni koszt robocizny – opłacenie pracownika wymaga większego nakładu finansowego niż jeszcze kilka lat temu.

Nowoczesne technologie – aktualnie możliwości wyposażenia i wykonywanych usług są znacznie szersze. Część inwestorów wykonując generalny remont domu decyduje się na to, by budynek został wzbogacony w inteligentne rozwiązania np. intuicyjne oświetlenie, monitoring, system automatycznego nawadniania ogródka i tym podobne. Takie rozwiązania pozwalają na zwiększenie funkcjonalności domu, ale wpływają również na to ile kosztuje remont starego domu.

Termoizolacyjne rozwiązania – wpływ na cennik remontu starego domu mają także możliwości związane z nowymi rozwiązaniami energooszczędnymi. Zawsze jednak podkreślamy, że jest to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Budowa i remont będą nieco droższe, ale inwestycja szybko się zwróci w kosztach rocznego ogrzania domu.

Oczywiście, jeśli chodzi o remont, koszt jest także zależny od osobistych preferencji i potrzeb klienta. Jego decyzje dotyczące ostatecznego wyboru materiałów, a także poziomu skomplikowania realizowanych prac remontowych, są bardzo istotne pod kątem ponoszonych później kosztów. Dobry architekt zawsze wesprze inwestora w podejmowaniu ostatecznej decyzji i zaproponuje różne rozwiązania, tak aby ostateczny efekt wykonanego remontu w pełni zadowalał inwestora.

Nasze przykładowe realizacje

Reklama

 

Remont domu krok po kroku

Jeżeli mają już Państwo gotowy projekt realizacji, można zacząć remont swojego domu. Taki proces można podzielić na kilka etapów, które są ze sobą powiązane. Dzięki jasnemu określeniu wszystkich kroków, praca przebiega sprawniej, a inwestor może ją w prosty sposób nadzorować i wie, czego może się w danym momencie spodziewać.

Remont domu – etap I

Usługi remontowe w pierwszym etapie współpracy są określane jako remont stanu surowego. Do obowiązków firmy remontowo-budowlanej należy zrealizowanie takich prac jak wyburzenia ścian, wykonanie podciągów i elementów konstrukcyjnych budynku. Pierwszy etap, jeśli chodzi o remont starego domu, obejmuje również między innymi usługi murarskie oraz wykonanie stropu.

Remont domu – etap II

Generalny remont domu na tym etapie obejmuje wykonanie instalacji. Jeżeli mieszkają Państwo w domu, który był budowany trzydzieści lub czterdzieści lat temu, wówczas koniecznie powinno się wykonać ich wymianę. Stare, niewymieniane przewody w każdej chwili mogą odmówić dalszej współpracy, w ten sposób łatwo doprowadzić do zwarcia, a w najgorszym wypadku nawet do pożaru. Jednak prace remontowe powinny objąć nie tylko instalacje elektryczne, ale również gazowe, wodne, kanalizacyjne. Przestarzałe instalacje mogą sprawiać trudności na różnym poziomie i nie sprostać wymaganiom, które będą przed nimi stawiały najnowsze technologie.

Usługi remontowe od New-House obejmują wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, a także elektrycznej.

Remont domu – etap III

Prace remontowe na tym etapie to usługi deweloperskie. Wykonuje się wówczas różnego typu prace tynkarskie oraz cementowe, np. wylewki posadzki. Kiedy realizuje się generalny remont domu, coraz częściej inwestorzy decydują się na to, by na tym etapie wzbogacić dom o rozwiązania energooszczędne. Ważne jest jednak, by były one ujęte we wcześniejszym projekcie przygotowanym przez architekta.

Oczywiście, termoizolacja znacząco wpływa na to jaki ma remont domu koszt, ale jest to cena, którą warto ponieść. Wykorzystanie materiałów energooszczędnych pozwala na wielokrotne obniżenie kosztów ogrzewania domu w przeciągu roku. Przykładowo dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych, który został wybudowany tradycyjnie, będzie wymagał od inwestora poniesienia rocznych kosztów nawet 12 tysięcy złotych za ogrzanie budynku. Natomiast inwestorzy, którzy zdecydują się na remont domu z materiałami termoizolacyjnymi, mogą się spodziewać obniżenia kosztów ogrzewania na jedyne dwa tysiące złotych w skali roku!

Remont domu – etap IV

Ostatni krok to prace remontowe domu pod klucz. Na tym etapie firma New-House wykonuje wszystkie usługi, które mają przygotować budynek do bezpośredniego zamieszkania przez inwestora. Usługi remontowe w czwartym etapie obejmują wykończenie podłóg oraz ścian, wstawienie drzwi i tym podobne zadania. Po zakończeniu tego etapu generalny remont domu można uznać za finalnie zakończony, a domownicy mogą się wprowadzić do nowego, wyremontowanego budynku.

Te cztery etapy nakreślają w prosty sposób zakres prac wykonywanych przez New-House. Oczywiście, jest to proces, który jest zazwyczaj mocno zindywidualizowany i może się mniej lub bardziej różnić, w zależności od oczekiwań i potrzeb klienta. Z tego względu tak ważny jest etap współpracy z architektem, który wykonuje projekt remontu starego domu.

Realizacje

Remont domu – współpraca z architektem

To jaki będzie miał remont domu koszt, w dużej mierze zależy od architekta. Dlaczego? To on wskazuje w projekcie, jakie mają zostać użyte koncepcje, metody oraz materiały. Wszystkie prace budowlane są wykonywane zgodnie ze wskazówkami, które określi projektant. Z tego względu bardzo ważne jest, aby podjąć współpracę z profesjonalistą. Firma New-House wśród swoich pracowników ma architektów, którzy są cenieni w całej Polsce, mają za sobą lata doświadczenia oraz konkretną, specjalistyczną wiedzę. Jako dowód ich profesjonalizmu, mogą Państwo sprawdzić realizacje, które zostały wykonane zgodnie z ich projektami: https://new-house.com.pl/realizacje

Architekci, którzy pracują dla New-House dobrze wiedzą, jak ważna jest dokładna rozmowa pozwalająca na szczegółowe poznanie oczekiwań oraz potrzeb klienta, a także jego możliwości finansowych. Co więcej, jeśli celem jest remont domu, architekt musi zapoznać się z dokumentami określającymi stan budynku oraz działki. Poznając perspektywę wykonania przyszłych prac remontowych, projektant zaproponuje inwestorom przeprowadzenie współpracy w najbardziej korzystny i optymalnych dla nich sposób. Dzięki temu remont domu koszt może mieć na bieżąco aktualizowany, architekci pracujący z New-House w pełni skupiają się na potrzebach inwestorów.

Warto wspomnieć, że jeżeli interesuje Państwa generalny remont domu, można skorzystać ze współpracy z architektem online. Współczesna technologia pozwala na przyspieszenie i ułatwienie współpracy, dzięki użyciu połączenia internetowego. Rozmowa architekta i inwestora o tym, jak mają przebiegać prace remontowe, może odbyć się za pomocą wideokonferencji. Konieczne dokumenty oraz propozycje, cennik usług remontowych czy też gotowy projekt – to wszystko może zostać sprawnie przekazywane za pomocą poczty mailingowej. Projekt współpracy obejmującej remont domu może zostać wykonany bez wychodzenia z domu, w dowolnej, dogodnej dla Państwa chwili. Projektowanie online ma też tę zaletę, że znacznie przyspiesza przebieg pracy.

Oczywiście, zdalna współpraca z architektem jest tylko alternatywą. Chcemy dać Państwu tę możliwość, ponieważ wierzymy, że dzisiaj to profesjonalizm i wiedza powinny decydować o wyborze projektanta, a nie lokalizacja jego biura. Oferujemy jednak Państwu również skorzystanie z naszych usług stacjonarnie – nasze biuro mieści się właśnie w Warszawie. Zachęcamy do kontaktu.

Projekt przebudowy domu – jak wygląda cały proces?

Po latach mieszkania w domu, okazuje się, że nie spełnia już on wszystkich potrzeb jego mieszkańców. Domy jednorodzinne były przed laty budowane w zupełnie inny sposób – zmienia się styl, moda, a także oczekiwania i potrzeby domowników. Warto wówczas zdecydować się na projekt przebudowy domu.

przebudowa domu z new-house

Dom jednorodzinny powinien być dostosowany do jego domowników, musi spełniać podstawowe zasady funkcjonalności oraz wygody. Co ciekawe, perspektywa postrzegania funkcjonalności dzisiaj i kiedyś bardzo się różni. Przebudowa starego domu jest zwykle powodowana chęcią przeorganizowania przestrzeni domowej i zmiany przeznaczenia pomieszczeń. Domy budowane przed rokiem 2000 (głównie te z przedziału lat 60-80) miały w projektach dużą ilość małych pokojów. Zazwyczaj przestrzeń parteru była podzielona na kilka pomniejszych, oddzielonych od siebie pomieszczeń. Dzisiaj domy wykonuje się zupełnie inaczej, dlatego coraz więcej osób interesuje przebudowa starego domu. Zmieniana jest funkcjonalność przestrzeni użytkowej na bardziej otwartą, ogólnodostępną. Projekty domów jednorodzinnych zazwyczaj przeznaczają sporą część powierzchni na część integracyjną – dlatego wykonywane są przestrzenne salony, które zazwyczaj są jeszcze dodatkowo łączone z otwartą kuchnią lub jadalnią.

Projekt przebudowy domu jest również wykorzystywany, gdy inwestor znajdzie ofertę starego domu w konkurencyjnej, atrakcyjnej cenie. Często okazuje się, że taki projekt przebudowy domu z lat 70 lub 80 jest bardziej opłacalny niż budowa domu od podstaw. Przebudowa starego domu polega wówczas nie tylko na zmianie ułożenia pomieszczeń – wykonuje się również znacznie szersze działania. W ich skład może wejść na przykład: wymiana okien oraz drzwi, odświeżenie elewacji, wykonanie dobrej jakości izolacji termicznej, zmiana kubatury budynku.

Jak przebiega przebudowa domu?

Projekt przebudowy starego domu to wieloetapowy proces. Prace budowlane zawsze wymagają czasu na wykonanie projektu, zgodnego z oczekiwaniami klienta, a także uzyskanie odpowiednich pozwoleń z urzędu. Ile czasu może zająć przebudowa starego domu? Ile kosztuje projekt przebudowy domu? Jak to zorganizować? Warto znać odpowiedź na te pytania, zanim podejmie się pierwsze kroki.

Projekt przebudowy domu powinien się zacząć od spotkania z wybranym architektem. Spotkanie z architektem ma pozwolić na to, by projekt przebudowy domu został wykonany zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami domowników. Projektant analizuje uzyskane od klienta informacje oraz sprawdza stan budynku. Po wstępnym rozeznaniu architekt zaproponuje inwestorom najlepsze rozwiązania. Bazując na swojej wiedzy oraz na doświadczeniu wskaże, co od strony konstrukcyjnej i technicznej może zostać w budynku zmienione, a także pomoże zoptymalizować koszty realizacji przebudowy.

Po spotkaniu z architektem projekt przebudowy domu zostaje poddany wstępnej wycenie. Koszt projektu przebudowy domu jest zależny od zakresu prac, a także od wielkości i stanu, w jakim znajduje się dom. Aby poznać koszt projektu przebudowy domu konieczna jest rozmowa o oczekiwaniach i potrzebach klienta, a także przyjrzenie się całemu budynkowi.

Po zaakceptowaniu przedstawionego planu kosztów, można przejść do dalszych prac. Należy przy tym pamiętać, że gdy zmianie ulega kubatura budynku, konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Czas oczekiwania na odpowiedź zajmuje około trzech miesięcy, więc trzeba złożyć wniosek odpowiednio szybciej.

modernizacja domu new-house

Kolejnym krokiem będzie przejście do realizacji. Przebudowa starego domu może trwać nawet pół roku – jest to zależne od zakresu prac. Docelowo przyjmuje się jednak, że przygotowanie domu do stanu surowego zajmuje około dwóch – trzech miesięcy, taki sam okres powinno się przyjąć dla prac deweloperskich, wykończeniowych.

Coraz więcej osób decydujących się na projekt przebudowy starego domu, wybiera również projekt aranżacji wnętrza. To świetna decyzja, która pozwoli na osiągnięcie spójnego wizualnie efektu. Praca architekta umożliwia odciążenie inwestora z procesu poszukiwania odpowiednich mebli, dekoracji, a nawet armatury łazienkowej. Cała realizacja jest dobrana do ogólnego wizerunku budynku.

Projekt przebudowy starego domu – skąd czerpać inspiracje?

Przebudowa starego domu – szczególnie domu typu kostka – może okazać się dość problematyczna pod kątem obrania stylu aranżacji. Warto posiłkować się przy tym różnego rodzaju inspiracjami.

projekt przebudowy new-house

Sprawdź przykładowe realizacje domów jednorodzinnych pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje. Znajdują się tam domy wykonane w różnych stylistykach oraz o różnej powierzchni.

Dobrym rozwiązaniem, by znaleźć pomysł na projekt przebudowy starego domu, będzie zapoznanie się z gotowymi projektami domów do budowy (https://new-house.com.pl/projekty-domow).

Być może któraś z wizualizacji przypadnie Państwu do gustu na tyle, że będą Państwo chcieli wykorzystać jej elementy we własnym projekcie przebudowy. Oczywiście, zawsze polecamy też skontaktowanie się z samym architektem – pomoże on w odnalezieniu idealnego rozwiązania.

Komu zlecić projekt przebudowy domu?

Zachęcamy do współpracy z firmą New-House. Zajmujemy się kompleksowymi usługami budowlanymi. Nasza firma działa od 1991 roku i współpracuje ze sprawdzonymi, doświadczonymi fachowcami. Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dostosowujemy się do ich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Proponujemy indywidualnie dopasowywane rozwiązania na które zapewniamy dziesięcioletnią gwarancją.

Ponad dwieście osób zdecydowało się już na wystawienie nam referencji – cieszmy się silną, dobrą renomą.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły