Remonty

Ile kosztuje remont domu?

Jeśli stoją Państwo przed decyzją o odnowieniu wnętrza swojego domu, zapewne w Państwa głowie pojawia się również pytanie: ile kosztuje remont domu? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź – na cenę zawsze wpływa wiele złożonych czynników. Aby uzmysłowić sobie to, jaki koszt można ponieść decydując się na generalny remont domu, warto wiedzieć jakie są etapy remontu, zakres prac firmy, a także poznać aktualne ceny materiałów remontowo-budowlanych.

New-House to firma oferująca kompleksowe usługi remontowo-budowlane. Kompleksowa budowa domu to współpraca w formie „zaprojektuj i wybuduj”, dzięki czemu klient może zlecić wszystkie usługi związane z realizacją projektu, jednej firmie. New-House łączy ludzi o wysokim poziomie profesjonalizmu – cenionych profesjonalistów w branży. Dzięki temu potencjalny inwestor może podjąć się współpracy z firmą na każdym etapie – usługę może rozpocząć wsparcie w doborze odpowiedniej działki pod budowę, a zakończyć budowa i remont domu.

Generalny remont domu wymaga współpracy projektantów oraz wykonawców z odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Kompleksowa budowa domów, którą oferuje New-House, pozwala na podjęcie współpracy z wszystkimi profesjonalistami w jednej firmie. Budowa i remontu domu mogą zostać wykonane w jednej firmie, a dzięki temu zyskają Państwo nie tylko na niższych kosztach usługi, ale również na płynności i szybkości wszystkich wykonanych prac.

Generalny remont domu – zakres prac

Jeżeli planują Państwo skorzystanie z usług remontowych, warto określić najpierw ich zakres. To ważna informacja, która w dużej mierze wpływa na to jaki będzie miał remont domu koszt. W firmie New-House wyróżniamy dwa podstawowe zakresy prac:

Mniejszy remont domu – tego rodzaju usługa wiąże się głównie z pracami wykończeniowymi wewnątrz budynku. Mowa tutaj o układaniu glazury, terakoty, wstawieniu drzwi, gruntowaniu i malowaniu ścian, osadzaniu parapetów i tym podobnym pracom.

Większy remont domu – ten zakres prac określa zazwyczaj generalny remont domu. Wiąże się to z wykonaniem przebudowy, zwiększeniem kubatury budynku, wykonaniem instalacji, prac tynkarskich i wielu innych zadań. Ważnym aspektem jest fakt, że żeby wykonać takie usługi remontowe, konieczne będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia od zarządu gminy.

Zakres pełnej współpracy z firmą remontowo-budowlaną znacząco wpływa na to ile kosztuje remont domu. Konieczne jest, by mieć to na uwadze. Co więcej, ważne jest, aby inwestor miał świadomość, że przed rozpoczęciem remontu powinien zostać wykonany odpowiedni projekt. Dopiero na podstawie takiego dokumentu można podjąć się prac wykonawczych. Współpracujący z nami architekci wykonują takie projekty i chętnie podejmą współpracę również z Państwem. Aby poznać dokładne szczegóły takiej usługi, zachęcamy do kontaktu osobistego. Nasze dokładne dane kontaktowe mogą Państwo poznać pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Pracujemy codziennie od godziny 7 do 21, więc każde pytanie o usługi remontowe mogą Państwo do nas kierować w dowolnej chwili.

Remont domu krok po kroku

Jeżeli mają już Państwo gotowy projekt realizacji, można zacząć remont domu. Taki proces można podzielić na kilka etapów, które są płynnie ze sobą powiązane. Dzięki jasnemu określeniu wszystkich kroków, praca przebiega sprawniej, a inwestor może ją w prosty sposób nadzorować i wie, czego może się w danym momencie spodziewać.

Remont domu – etap I

Usługi remontowe w pierwszym etapie współpracy są określane jako remont stanu surowego. Do obowiązków firmy remontowo-budowlanej należy zrealizowanie takich prac jak wyburzenia ścian, wykonanie podciągów i elementów konstrukcyjnych budynku. Pierwszy etap, jeśli chodzi o remont domu, obejmuje również między innymi usługi murarskie oraz wykonanie stropu.

Remont domu – etap II

Generalny remont domu na tym etapie obejmuje wykonanie instalacji. Warto wiedzieć, że jeżeli mieszkają Państwo w domu, który był budowany trzydzieści lub czterdzieści lat temu, wówczas koniecznie powinno się wykonać ich wymianę. Stare, niewymieniane przewody w każdej chwili mogą odmówić dalszej współpracy, w ten sposób łatwo doprowadzić do zwarcia, a w najgorszym wypadku nawet do pożaru. Jednak prace remontowe powinny objąć nie tylko instalacje elektryczne, ale również gazowe, wodne, kanalizacyjne. Przestarzałe instalacje mogą sprawiać trudności na różnym poziomie i nie sprostać wymaganiom, które będą przed nimi stawiały najnowsze technologie.

Usługi remontowe od New-House obejmują wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, a także elektrycznej.

Reklama

Remont domu – etap III

Prace remontowe na tym etapie to usługi deweloperskie. Przede wszystkim wykonuje się wówczas różnego typu prace tynkarskie oraz cementowe, np. wylewki posadzki. Kiedy realizuje się generalny remont domu, coraz częściej inwestorzy decydują się na to, by na tym etapie wzbogacić dom o rozwiązania energooszczędne. Ważne jest jednak, by były one ujęte we wcześniejszym projekcie przygotowanym przez architekta.

Oczywiście, termoizolacja znacząco wpływa na to jaki ma remont domu koszt, ale jest to cena, którą warto ponieść. Wykorzystanie materiałów energooszczędnych pozwala na wielokrotne obniżenie kosztów ogrzewania domu w przeciągu roku. Przykładowo dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych, który został wybudowany tradycyjnie, będzie wymagał od inwestora poniesienia rocznych kosztów nawet 12 tysięcy złotych za ogrzanie budynku. Natomiast inwestorzy, którzy zdecydują się na remont domu z materiałami termoizolacyjnymi, mogą się spodziewać obniżenia kosztów ogrzewania na jedyne dwa tysiące złotych w skali roku! Budowa i remont domu z zastosowaniem takich rozwiązań to inwestycja, która może się Państwu bardzo szybko zwrócić.

Remont domu – etap IV

Ostatni krok to prace remontowe domu pod klucz. Na tym etapie firma New-House wykonuje wszystkie usługi, które mają przygotować budynek do bezpośredniego zamieszkania przez inwestora. Usługi remontowe w czwartym etapie obejmują wykończenie podłóg oraz ścian, wstawienie drzwi i tym podobne zadania. Po zakończeniu tego etapu generalny remont domu można uznać za finalnie zakończony, a domownicy mogą się wprowadzić do nowego, wyremontowanego budynku.

Te cztery etapy nakreślają w prosty sposób zakres prac wykonywanych przez New-House. Oczywiście, jest to proces, który jest zazwyczaj mocno zindywidualizowany i może się mniej lub bardziej różnić, w zależności od oczekiwań i potrzeb klienta. Z tego względu tak ważny jest etap współpracy z architektem, który wykonuje projekt remontu domu.

 

Remont domu – współpraca z architektem

To jaki będzie miał remont domu koszt, w dużej mierze zależy od architekta. Dlaczego? To on wskazuje w projekcie na to, jakie mają zostać użyte koncepcje, metody oraz materiały. Wszystkie prace budowlane są wykonywane zgodnie ze wskazówkami, które określi projektant. Z tego względu bardzo ważne jest, aby podjąć współpracę z profesjonalistą. Firma New-House wśród swoich pracowników ma architektów, którzy są cenieni w całej Polsce, mają za sobą lata doświadczenia oraz konkretną, specjalistyczną wiedzę. Jako dowód ich profesjonalizmu, mogą Państwo sprawdzić realizacje, które zostały wykonane zgodnie z ich projektami: https://new-house.com.pl/realizacje

Architekci, którzy pracują dla New-House dobrze wiedzą, jak istotne, jeśli chodzi o remont domu, jest przeprowadzenie z inwestorem dokładnej rozmowy. Tylko takie rozwiązanie pozwoli na szczegółowe poznani oczekiwań oraz potrzeb klienta, a także jego możliwości finansowych. Co więcej, jeśli celem jest budowa i remont domu (lub jedno z dwóch), architekt musi zapoznać się z dokumentami określającymi stan budynku oraz działki. Poznając perspektywę wykonania przyszłych prac remontowych, projektant zaproponuje inwestorom przeprowadzenie współpracy w najbardziej korzystny i optymalnych dla nich sposób. Dzięki temu remont domu koszt może mieć na bieżąco aktualizowany, architekci pracujący z New-House w pełni skupiają się na potrzebach inwestorów. Wstępna rozmowa, analiza potrzeb oraz późniejsza możliwość dokonywania zmian obejmujących remont domu – to właśnie klucz do sukcesu.

Warto wspomnieć, że jeżeli interesuje Państwa generalny remont domu, można skorzystać ze współpracy z architektem online. Współczesna technologia pozwala na przyspieszenie i ułatwienie współpracy, dzięki użyciu połączenia internetowego. Rozmowa architekta i inwestora o tym, jak mają przebiegać prace remontowe, może odbyć się za pomocą wideokonferencji – na przykład z użyciem programu Zoom lub Skype. Konieczne dokumenty oraz propozycje, cennik usług remontowych czy też gotowy projekt – to wszystko może zostać sprawnie przekazywane za pomocą poczty mailingowej. Projekt współpracy obejmującej remont domu może zostać wykonany bez wychodzenia z domu, w dowolnej, dogodnej dla Państwa chwili. Projektowanie online ma też tę zaletę, że znacznie przyspiesza przebieg pracy.

Oczywiście, zdalna współpraca z architektem jest tylko alternatywą. Chcemy dać Państwu tę możliwość, ponieważ wierzymy, że dzisiaj to profesjonalizm i wiedza powinny decydować o wyborze projektanta, a nie lokalizacja jego biura. Zgodnie z przewidywaniami fraza „cennik usług remontowych Warszawa” już niedługo nie będzie miał racji bytu, ponieważ większość prac zostanie przełożona na usługi wykonywane zdalnie. Oferujemy jednak Państwu również skorzystanie z naszych usług stacjonarnie – nasze biuro mieści się właśnie w Warszawie. Zachęcamy do kontaktu.

Ile kosztuje remont domu aktualnie?

Część naszych inwestorów zwraca uwagę na to, że cennik usług remontowych znacznie zmienił się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nic dziwnego, że klienci zastanawiają się nad tym, co wpływa na to, ile kosztuje remont domu. Jakby nie patrzeć, czynnik finansowy jest jednym z głównych wyznaczników podjęcia decyzji o rozpoczęciu prac.

Niestety, cennik usług remontowych zmienia się w głównej mierze bez naszego wpływu. Koszty, które składają się na generalny remont domu, wynikają z wpływów czynników zewnętrznych. Oto część z nich:

Materiały remontowe i robocizna – postępująca inflacja wpływa na cennik usług remontowych. Wynika to z faktu, że stale wzrastają ceny materiałów remontowych oraz budowlanych, które są konieczne do wykonania usługi. Co więcej, wzrasta również średni koszt robocizny – opłacenie pracownika wymaga większego nakładu finansowego niż jeszcze kilka lat temu. Nie pozostaje to bez wpływu na cennik remontu domu.

Nowoczesne technologie – aktualnie możliwości wyposażenia i wykonywanych usług są znacznie szersze. Część inwestorów wykonując generalny remont domu decyduje się na to, by budynek został wzbogacony w inteligentne rozwiązania np. intuicyjne oświetlenie, monitoring, system automatycznego nawadniania ogródka i tym podobne. Takie rozwiązania pozwalają na zwiększenie funkcjonalności domu, ale wpływają również na to ile kosztuje remont domu.

Termoizolacyjne rozwiązania – wpływ na cennik remontu domu mają także możliwości związane z nowymi rozwiązaniami energooszczędnymi. Zawsze jednak podkreślamy, że jest to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Budowa i remont domu będą nieco droższe, ale inwestycja szybko się zwróci w kosztach rocznego ogrzania domu.

Oczywiście, jeśli chodzi o remont domu koszt jest także zależny od osobistych preferencji i potrzeb klienta. Jego decyzje dotyczące ostatecznego wyboru materiałów, a także poziomu skomplikowania realizowanych prac remontowych, są bardzo istotne pod kątem ponoszonych później kosztów. Dobry architekt zawsze wesprze inwestora w podejmowaniu ostatecznej decyzji i zaproponuje różne rozwiązania, tak aby ostateczny efekt wykonanego remontu w pełni zadowalał inwestora.

Jeżeli chcą Państwo poznać dokładną wycenę remontu, zapraszamy do kontaktu z firmą New-House. Zajmujemy się kompleksową budową domów oraz remontami od wielu lat. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad tym, ile kosztuje remont domu, chętnie odpowiemy na to i wiele innych pytań. Nasi konsultanci pracują codziennie i można skontaktować się z nimi za pomocą maila, telefonu lub chatu online.

 

Projekt przebudowy domu – jak wygląda cały proces?

Po latach mieszkania w domu, okazuje się czasami, że nie spełnia już on wszystkich potrzeb jego mieszkańców. Domy jednorodzinne były przed laty budowane w zupełnie inny sposób – zmienia się styl, moda, a także oczekiwania i potrzeby domowników. Warto wówczas zdecydować się na projekt przebudowy domu.

przebudowa domu z new-house

Dom jednorodzinny powinien być dostosowany do jego domowników, więc musi spełniać podstawowe zasady funkcjonalności oraz wygody. Co ciekawe, perspektywa postrzegania funkcjonalności dzisiaj i kiedyś bardzo się różni. Przebudowa starego domu jest zwykle powodowana chęcią przeorganizowania przestrzeni domowej i zmiany przeznaczenia pomieszczeń. Domy budowane przed rokiem 2000 (głównie te z przedziału lat 60-80) miały w projektach dużą ilość małych pokojów. Zazwyczaj przestrzeń parteru była podzielona na kilka pomniejszych, oddzielonych od siebie pomieszczeń. Dzisiaj domy wykonuje się zupełnie inaczej, dlatego coraz więcej osób interesuje przebudowa starego domu. Zmieniana jest funkcjonalność przestrzeni użytkowej na bardziej otwartą, ogólnodostępną. Projekty domów jednorodzinnych zazwyczaj przeznaczają sporą część powierzchni na część integracyjną – dlatego wykonywane są przestrzenne salony, które zazwyczaj są jeszcze dodatkowo łączone z otwartą kuchnią lub jadalnią.

Projekt przebudowy domu jest również często wykorzystywany, gdy inwestor znajdzie ofertę starego domu w konkurencyjnej, atrakcyjnej cenie. Często okazuje się, że taki projekt przebudowy domu z lat 70 lub 80 jest bardziej opłacalny niż budowa domu od podstaw. Trzeba mieć jednak prawdziwe szczęście, by znaleźć dom w dobrym stanie i jednocześnie dobrej cenie. Przebudowa starego domu polega wówczas nie tylko na zmianie ułożenia pomieszczeń – wykonuje się również znacznie szersze działania. W ich skład może wejść na przykład: wymiana okien oraz drzwi, odświeżenie elewacji, wykonanie dobrej jakości izolacji termicznej, zmiana kubatury budynku.

Jak przebiega przebudowa domu?

Projekt przebudowy starego domu to wieloetapowy proces, który wymaga zaplanowania odpowiedniej ilości czasu. Prace budowlane zawsze wymagają czasu na wykonanie projektu, który będzie zgodny z oczekiwaniami klienta, a także uzyskanie odpowiednich pozwoleń z urzędu. Ile czasu może zająć przebudowa starego domu? Ile kosztuje projekt przebudowy domu? Jak to zorganizować? Warto znać odpowiedź na te pytania, zanim podejmie się pierwsze kroki.

Projekt przebudowy domu powinien się zacząć od spotkania z wybranym architektem. Warto, by architekt, który będzie miał wykonać projekt przebudowy domu, współpracował z firmą wykonawczą. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy inwestora, a przy okazji umożliwi znacznie sprawniejsze, szybsze wykonanie wszystkich prac. Samo spotkanie z architektem ma pozwolić na to, by projekt przebudowy domu został wykonany zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami domowników. Projektant analizuje uzyskane od klienta informacje oraz sprawdza stan budynku. Po wstępnym rozeznaniu architekt zaproponuje inwestorom najlepsze rozwiązania. Bazując na swojej wiedzy oraz na doświadczeniu wskaże, co od strony konstrukcyjnej i technicznej może zostać w budynku zmienione, a co nie. Dobry architekt pomoże również zoptymalizować koszty realizacji przebudowy.

Po spotkaniu z architektem projekt przebudowy domu zostaje poddany wstępnej wycenie. Ile kosztuje projekt przebudowy domu? Niestety brakuje jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Koszt projektu przebudowy domu jest zależny od zakresu prac, które będą miały zostać zrealizowane, a także od wielkości i stanu, w jakim znajduje się dom. Nie jest możliwe przedstawienie konkretnej ceny dla każdego inwestora. Aby poznać koszt projektu przebudowy domu konieczna jest rozmowa o oczekiwaniach i potrzebach klienta, a także przyjrzenie się całemu budynkowi.

Po zaakceptowaniu przedstawionego planu kosztów, można przejść do dalszych prac. Ważne jest jednak, żeby inwestor miał uzyskane pozwolenie ze strony odpowiedniego urzędu. Kiedy konieczne jest wnioskowaniu o pozwolenie na wykonanie realizacji? Projekt przebudowy domu wymaga pozwolenia tylko wtedy, gdy zmianie polega kubatura budynku. Należy pamiętać, że czas oczekiwania na odpowiedź zajmuje około trzech miesięcy, więc trzeba złożyć wniosek odpowiednio szybciej.

modernizacja domu new-house

Kolejnym krokiem będzie przejście do samej realizacji. Przebudowa starego domu może trwać nawet pół roku – jest to zależne od zakresu prac, które muszą zostać wykonane. Docelowo przyjmuje się jednak, że przygotowanie domu do stanu surowego zajmuje około dwóch – trzech miesięcy, taki sam okres czasu powinno się przyjąć dla prac deweloperskich, wykończeniowych.

Coraz więcej osób decydujących się na projekt przebudowy starego domu, wybiera również projekt aranżacji wnętrza. To świetna decyzja, która pozwoli na osiągnięcie spójnego wizualnie efektu. Praca architekta umożliwia odciążenie inwestora z procesu poszukiwania odpowiednich mebli, dekoracji, a nawet armatury łazienkowej. Cała realizacja jest dobrana do ogólnego wizerunku budynku. Na przykład projekt przebudowy domu z lat 70, który został wzbogacony o profesjonalną aranżację wnętrz, może dać niesamowity efekt przy połączeniu klasyki z nowoczesnością.

Projekt przebudowy starego domu – skąd czerpać inspiracje?

Przebudowa starego domu – szczególnie domu typu kostka – może okazać się dość problematyczna pod kątem obrania stylu aranżacji. Wielu inwestorów przez długi czas zapoznaje się z różnymi realizacjami, aby później móc świadomie zdecydować, jakiego efektu oczekują po zakończonej realizacji. Warto posiłkować się przy tym różnego rodzaju inspiracjami.

projekt przebudowy new-house

Można na przykład sprawdzić przykładowe realizacje domów jednorodzinnych. Prace wykonane przez firmę New-House można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje. Znajdują się tam domy wykonane w różnych stylistykach oraz o różnej powierzchni – z łatwością znajdą tam Państwo jakąś inspirację. Dobrym rozwiązaniem, by znaleźć pomysł na projekt przebudowy starego domu, będzie zapoznanie się z gotowymi projektami domów do budowy (https://new-house.com.pl/projekty-domow). Być może któraś z wizualizacji przypadnie Państwu do gustu na tyle, że będą Państwo chcieli wykorzystać jej elementy we własnym projekcie przebudowy. Oczywiście, zawsze polecamy też skontaktowanie się z samym architektem – pomoże on w odnalezieniu idealnego rozwiązania.

Komu zlecić projekt przebudowy domu?

Poszukują Państwo odpowiedniej firmy do wykonania przebudowy starego domu? Zachęcamy do współpracy z firmą New-House. Zajmujemy się kompleksowymi usługami budowlanymi, w tym również wykonujemy przebudowy i projekty. Jesteśmy aktywni na rynku budowlanym od 1991 roku i działamy ze sprawdzonymi, doświadczonymi fachowcami. Dbamy o zadowolenie naszych klientów, dostosowujemy się do ich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Proponujemy takie rozwiązania, które są indywidualnie dopasowywane. Ponadto zakończona współpraca z klientem wiąże się z dziesięcioletnią gwarancją na wykonane usługi. Opinie na nasz temat można przeczytać na stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje. Ponad dwieście osób zdecydowało się już na wystawienie nam referencji – cieszmy się silną, dobrą renomą.

Są Państwo zainteresowani współpracą z firmą New-House? Zachęcamy do skontaktowania się z nami. Chętnie wykonamy dla Państwa wymarzony projekt przebudowy domu oraz zajmiemy się jego realizacją.

 

Remonty domów z New-House

New-House oprócz kompleksowych usług obejmujących budowę domów jednorodzinnych oferuje również usługi remontowe dla klientów indywidualnych. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, szeroką wiedzą fachową oraz nowoczesnym zapleczem technologicznym do realizacji nawet najbardziej wymagających remontów na terenie całego kraju. Nasz zespół składa się z różnorodnych profesjonalistów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednią płynność prac pod klucz oraz krótki czas ich wykonania. A nieustanna obserwacja aktualnych trendów wnętrzarskich oraz materiałowych pozwala nam zapewniać nowoczesne usługi na prawdziwie europejskim poziomie.

Realizacje

Zakres prac remontowych

Usługi remontowe realizowane przez New-House obejmują zasadniczo dwa zakresy robót:

 • Mniejszy remont domu obejmujący głównie prace wykończeniowe prowadzone wewnątrz nieruchomości tj. układanie glazury oraz terakoty, montaż drzwi, gruntowanie i malowanie ścian, osadzanie parapetów itp.

 • Większy remont domu oznaczający z reguły remont generalny. Obejmuje on niezbędne przebudowy składające się na zwiększenie kubatury nieruchomości, wykonanie instalacji, prace tynkarskie itp. Na tego rodzaju prace najczęściej konieczne jest uzyskanie specjalnego zezwolenia z odpowiedniego urzędu.

Od tego, jak duży zakres prac ma objąć remont, bezpośrednio zależeć będzie jego ostateczny koszt. Warto również wiedzieć, że prace remontowe składające się na remont generalny, powinno poprzedzić wykonanie odpowiedniego projektu. Dopiero na jego podstawie można przystąpić do prac wykonawczych. W przypadku współpracy z New-House tego rodzaju projekty wykonywane są przez naszych architektów.

Współpraca z architektem podczas remontu domu

Pomoc architekta podczas generalnego remontu nieruchomości jest niezwykle pomocna. Na podstawie rozmów z inwestorem, indywidualnych potrzeb mieszkańców, ich oczekiwań, oraz możliwości finansowych wskazuje on zarówno koncepcje, jak i metody oraz materiały, jakie mogą zostać wykorzystane podczas przeprowadzanych prac remontowych. Dzięki takiej drobiazgowej współpracy planowane prace remontowe mogą zostać przeprowadzone w najkorzystniejszy i optymalny sposób.

Warto również dodać, że współczesna technologia zapewnia możliwość współpracy z architektem online. Dzięki wideokonferencjom prowadzonym przy użyciu oprogramowania Skype lub Zoom można zaoszczędzić czas i podjąć pracę z architektem znajdującym się wiele kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. To rozwiązanie szczególnie pomocne wtedy, gdy inwestorowi zależy na współpracy z konkretnym specjalistą, którego ceni. W tej sytuacji wszystkie konieczne dokumenty, propozycje, cenniki oraz gotowy projekt remontu przekazywane są drogą mailową. Szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu.

Generalny remont domu krok po kroku

Remonty domów przeprowadzane przez New-House można zasadniczo podzielić na kilka powiązanych ze sobą etapów. Taki podział znacząco usprawnia pracę i przygotowuje inwestora na to, czego może się w konkretnym momencie spodziewać. Przyjrzyjmy się zatem temu, jak wyglądają poszczególne kroki podczas generalnego remontu nieruchomości?

1.      I etap remontu domu, czyli remont stanu surowego

Składają się na niego między innymi poniższe prace:

 • wyburzenie ścian,

 • wykonanie podciągów oraz elementów konstrukcyjnych budynku,

 • prace murarskie,

 • wykonanie stropów.

2.      II etap remontu domu

Na tym etapie wymieniane są elementy instalacji elektrycznych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych, dzięki czemu są one bezpieczniejsze i mogą spełniać wymagania, jakie stawia przed nimi współczesna technologia.

3.      III etap remontu domu, czyli usługi deweloperskie

Obejmują między innymi poniższe działania:

 • prace tynkarskie i cementowe tj. wylewki posadzki,

 • montaż rozwiązań energooszczędnych np. termoizolacji, jeśli takowe były zawarte w projekcie remontu.

4.      IV etap remontu domu, czyli remont pod klucz

Na tym etapie najczęściej wykonujemy prace wykończeniowe w zakresie ścian i podłóg oraz montaż stolarki wewnętrznej. Po ich zakończeniu remont uznaje się za zakończony.

Warto pamiętać, że katalog prac, jakimi możemy zająć się na każdym z etapów generalnego remontu nieruchomości, jest znacznie szerszy niż wspomniane wyżej działania. To jakie prace zostaną wykonane, zależy od indywidualnych potrzeb inwestora, stanu budynku oraz możliwości finansowych klienta.

Koszt remontu domu

Na ostateczny koszt generalnego remontu domu składają się poniższe czynniki:

 • Ceny materiałów remontowych i robocizny

Postępująca inflacja wpływa nie tylko na ceny materiałów wykorzystywanych podczas remontu, ale również na koszt wykonania usługi. Opłacenie pracowników wymaga bowiem większego nakładu środków finansowych niż jeszcze kilka lat temu, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na całkowity koszt remontu.

 • Koszt nowoczesnych rozwiązań technologicznych

Część inwestorów decyduje się na to, aby podczas remontu wzbogacić swój dom w inteligentne rozwiązania sterujące oświetleniem, roletami, nawadnianiem ogródka czy monitoringiem. To doskonały pomysł, dzięki któremu nieruchomość staje się bardziej wygodna i funkcjonalna, należy mieć jednak świadomość kosztów wynikających z zakupu i montażu tego rodzaju rozwiązań.

 • Koszt nowoczesnych rozwiązań termoizolacyjnych

Wykorzystanie podczas remontu rozwiązań termoizolacyjnych kosztuje, jednak należy rozpatrywać ten koszt jako inwestycję, która zwróci się nam w postaci niższych rachunków za ogrzewanie w kolejnych latach eksploatacji nieruchomości.

Jeśli planujesz generalny remont domu i zainteresowało Cię nasze podejście do tego tematu, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią, która dla Twojej wygody czynna jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00 – 21.00. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące usług remontowych i przygotujemy indywidualną propozycję współpracy. Zapraszamy! 

 
 


 

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły