Dziękujemy, Twoja wycena jest w trakcie realizacji.
W ciągu 5 minut otrzymasz ją na podany adres e-mail.

Powrót do wyników
Nazwa projektu

LK&1587

Powierzchnia użytkowa

255 m2

budowa domu LK&1587 - New-House
Prace deweloperskie brutto: Zobacz cenę
Prace pod klucz brutto: Zobacz cenę
Prace pod klucz z ogrodem brutto: Zobacz cenę
Rata kredytowa, miesięczna: Zobacz cenę

Określ koszty budowy domu według tego projektu

Skorzystaj z formularza i otrzymaj w 5 minut szczegółową i bezpłatną wycenę budowy domu na podstawie wybranego projektu.

Proszę podaj numer telefonu

Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Szczegółowe dane projektu

, aby porównać projekty

Zleć nam również

Koszty budowy w różnych etapach:

Etap budowy:
Cena całkowita brutto
Stan surowy
Prace deweloperskie
Prace pod klucz
Zagospodarowanie terenu + ogród
Stan deweloperski
Stan pod klucz
Prace pod klucz z ogrodem

Najważniejsze parametry projektu:

Nazwa projektu: LK&1587
Nazwa Architekta: mgr inż. arch. LESZEK KALANDYK
Rodzaj domu: parterowy
Garaż: podwójny

Opis domu LK&1587

Projekt LK&1587 to nowoczesny dom parterowy w całkiem klasycznym wydaniu. Charakteryzują go przede wszystkim nowoczesne i duże przeszklenia, spadzisty dach i materiały wykończeniowe o naturalnym charakterze, które wykorzystano do zrobienia jego elewacji.

Ten parterowy budynek cechuje się całkiem dużą powierzchnią użytkową, która wynosi 255,54 metrów kwadratowych. Aby jego budowa była możliwa, musimy być posiadaczami odpowiednio dużej działki. Minimalne wymiary działki, która nada się pod wzniesienie tego domu, wynoszą 29,00 x 31,00 m.

Projekt LK&1587 charakteryzuje się bardzo ciekawą bryłą, która została urozmaicona lukarnami i wykuszami. Ich zastosowane sprawia, że dom nie jest nudny i wygląda nowocześnie. Mimo nowoczesnego designu projekt ten nadal wygląda przytulnie i przyjaźnie. Jeśli już mówimy o jego bryle, warto wspomnieć także o jego elewacji, która z daleka przyciąga wzrok. Do jego wykończenia użyto materiałów najwyższej jakości, które sprawią, że dom ten wyglądać będzie dobrze przez wiele lat.

Przechadzając się wokół domu, naszym oczom od razu rzucać się będą jego systemy okienne. Ich wielkość, rozmieszczenie czy kształt są bardzo charakterystyczne dla nowoczesnych budynków, które w ostatnim czasie są najbardziej pożądane przez wielu inwestorów. Zalet takich przeszkleń jest sporo. Poza tym, że wyglądają one bardzo estetycznie i powiększają optycznie przestrzeń, ich zastosowanie posiada także inny ważny plus. Dzięki nim do wewnątrz dostaje się znacznie więcej promieni słonecznych, co z kolei pozwala na utrzymanie przyjemniej temperatury bez konieczności podkręcania ogrzewania.

Warto wspomnieć także o wykorzystaniu ogrzewania podłogowego i gazowego wraz z mechaniczną wentylacją z rekuperacją. Ich zastosowanie sprawi, że dom ten będzie ekonomiczny i koszty jego eksploatacji nie będą znacząco wysokie. Musimy wiedzieć o tym, że instalacja gazowa jest jednym z bardziej przyjaznych przyrodzie systemów grzewczych, w porównaniu chociażby z kotłami opalanymi węglem, które emitują bardzo dużo zanieczyszczeń. Rekuperator zaś będzie w stanie odzyskać część ciepła wydalanego przez instalację wentylacyjną, generując tym samym kolejne oszczędności.

Ławy fundamentowe projektu LK&1587 powstały w technologii żelbetowej, ściany fundamentowe zaś w technologii betonowej. Z kolei ściany zewnętrzne zbudowano z pustaków ceramicznych firmy Wienerberger i ocieplono je styropianem. Ściany wewnętrzne nośne i działowe również wzniesiono z pustaków ceramicznych. Zwieńczenie domu stanowi żelbetowy strop monolityczny, ponad którym wznosi się drewniana konstrukcja dachu. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na zastosowanie aluminiowych okien i drzwi balkonowych firmy Aluprof, które swoim wyglądem idealnie wpisują się w stylistykę tego budynku.

Szczegółowe dane techniczne:

 1. Powierzchnia użytkowa 255,54 m²
 2. Powierzchnia zabudowy 355,95 m²
 3. Wysokość budynku 9,10 m
 4. Kąt nachylenia dachu 35 °
 5. Minimalne wymiary działki 29,00 x 31,00 m
 6. Ławy fundamentowe żelbetowe
 7. Ściany fundamentowe betonowe
 8. Ściany zewnętrzne pustak ceramiczny Porotherm                                                                                                                                o gr. 30 cm firmy                                                                                                                                                           Wienerberger, docieplenie                                                                                                                                       styropianem Austrotherm EPS                                                                                                                                 FASSADA PREMIUM o gr. 20                                                                                                                                        cm
 9. Ściany wewnętrzne nośne pustaki ceramiczne                                                                                                                                                      Porotherm Profi firmy                                                                                                                                                 Wienerberger o gr. 25 cm
 10. Ściany działowe pustaki ceramiczne                                                                                                                                                      Porotherm Profi firmy                                                                                                                                                 Wienerberger o gr. 11,5cm
 11. Strop żelbetowy, monolityczny
 12. Konstrukcja dachu drewniana
 13. Okna i drzwi balkonowe                                                                aluminiowe firmy Aluprof
 14. Sposób ogrzewania gazowe, podłogowe
 15. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Główne drzwi prowadzą nas do sieni. Po lewej stronie ulokowano niedużą garderobę, która świetnie sprawdzi się w przechowywaniu chociażby odzieży wierzchniej. Sień łączy się także z dużym korytarzem, który prowadzi nas do lewego i prawego skrzydła domu.

W lewej części zaprojektowano strefę dzienną. Pierwsze mijamy niedużą toaletę i pomieszczenie gospodarcze. W samym środku części dziennej znalazł się duży stół z krzesłami, który wyznacza strefę jadalni. Zaraz za nim ulokowano kuchnię z wyspą i spiżarnią. Nada się ona do przechowywania domowych przetworów czy niemieszczącego się w szafkach sprzętu kuchennego. Na samym końcu zauważyć można przestronny salon z kominkiem, który dzięki dużym przeszkleniom otwiera się na taras. Tam z kolei znajdziemy strefę wypoczynkową i miejsce na drewno do kominka.

Prawe skrzydło stanowi strefa sypialniana i techniczna. Idąc korytarzem, mijamy najpierw wejście do małego przedsionka, który otwiera się na pralnię i kotłownię. Z obu tych pomieszczeń możemy wyjść przed dom, gdzie zlokalizowano dwustanowiskową wiatę garażową. Strefę techniczną od sypialnianej rozdziela gabinet, który został umieszczony między nimi. W części sypialnianej zaprojektowano trzy sypialnie i pokój gościnny. Jedna z nich ma dostęp do własnej garderoby i prywatnej łazienki. Dwie pozostałe sypialnie zostały wyposażone w garderoby. Na korytarzu ulokowano do dyspozycji tych dwóch sypialni i pokoju gościnnego łazienkę.

Parter (powierzchnia użytkowa: 255,54 m2)

 1. Sień 11,27 m2
 2. Garderoba 6,19 m2
 3. Korytarz 33,96 m2
 4. Pomieszczenie gospodarcze 2,46 m2
 5. WC 2,66 m2
 6. Kuchnia 26,28 m2
 7. Spiżarnia 4,57 m2
 8. Pokój dzienny z jadalnią 44,22 m2
 9. Łazienka 8,16 m2
 10. Sypialnia 16,99 m2
 11. Garderoba 2 7,17 m2
 12. Pokój 15,62 m2
 13. Garderoba 3 3,82 m2
 14. Garderoba 4 3,80 m2
 15. Pokój 2                                                                15,54 m2
 16. Łazienka 2 9,56 m2
 17. Pokój gościnny 10,18 m2
 18. Gabinet 10,36 m2
 19. Korytarz 2 3,19 m2
 20. Pralnia 7,85 m2
 21. Kotłownia 11,69 m2

Portfolio

Oblicz swoją zdolność kredytową
Zbuduj dom z New-HouseZobacz nasze referencje
Z bloga New-HouseBudowa domu krok po kroku

Podobne projekty

Kategorie projektu:

Wybierz projekt z gotową wyceną budowy domu

Wystarczy nam, że wypełnicie Państwo poniższe kryteria, a w ciągu kilku sekund wyświetlą się projekty spełniające zadane założenia
Filtruj wyniki wyszukiwania
Minimalna powierzchnia użytkowa domu: 140 m2
Maksymalna powierzchnia użytkowa domu: 230 m2
Maksymalna cena: 1867000