Dziękujemy, Twoja wycena jest w trakcie realizacji.
W ciągu 5 minut otrzymasz ją na podany adres e-mail.

Powrót do wyników
Nazwa projektu

Fabian 2

Powierzchnia użytkowa

148 m2

budowa domu Fabian 2 - New-House
Koszt budowy domu (PLN brutto):
Prace deweloperskie:
Po kliknięciu w „Zobacz cenę” wyświetli się formularz. Jednorazowe wypełnienie formularza odsłoni ceny wszystkich projektów.
Prace pod klucz:
Po kliknięciu w „Zobacz cenę” wyświetli się formularz. Jednorazowe wypełnienie formularza odsłoni ceny wszystkich projektów.
Prace pod klucz z ogrodem:
Po kliknięciu w „Zobacz cenę” wyświetli się formularz. Jednorazowe wypełnienie formularza odsłoni ceny wszystkich projektów.
Po kliknięciu w „Zamów gotową wycenę” i wypełnieniu formularza mogą Państwo pobrać ofertę na e-mail.
Szczegółowa wycena budowy domu
Dostosuj wycenę projektu Carmen Magdalena Optima piętorwy do własnych potrzeb i otrzymaj spersonalizowaną, darmową wycenę.
Skonfiguruj wycenę
Promocja, projekt w cenie budowy domu
Szczegóły:
Wybrany projekt przy budowie domu z New-House
, aby porównać projekty
Szczegółowe dane projektu

Skorzystaj z formularza i otrzymaj w 5 minut szczegółową i bezpłatną wycenę budowy domu na podstawie wybranego projektu.

Proszę podaj numer telefonu

Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Zleć nam również

Koszty budowy w różnych etapach:

Etap budowy:
Cena całkowita brutto
Stan surowy
Prace deweloperskie
Prace pod klucz
Zagospodarowanie terenu + ogród
Stan deweloperski
Stan pod klucz
Prace pod klucz z ogrodem

Najważniejsze parametry projektu:

Nazwa projektu: Fabian 2
Nazwa Pracowni: Archiportal
Nazwa Architekta: Katarzyna Maciejewska
Rodzaj domu: parterowy
Garaż: podwójny

Opis domu Fabian 2

 

Projekt Fabian 2 to jeden z częściej spotykanych nowoczesnych domów. Klasyka jednak okazuje się zazwyczaj bardzo trafnym i sprawdzonym rozwiązaniem. Charakteryzuje się on powierzchnią użytkową wynoszącą 148,36 metrów kwadratowych. Ten parterowy dom będzie zatem idealny dla tych, którzy nie potrzebują ogromnej powierzchni do życia.

Do budowy domu o wyżej podanej powierzchni potrzebna będzie również działka o odpowiedniej wielkości. Minimalne wymiary terenu pod planowaną realizację tego projektu powinny wynosić 23,34 x 26,34 m.

Już od pierwszego spojrzenia projekt ten przyciąga uwagę. Nowoczesny, minimalistyczny, a zarazem dosyć klasyczny wygląd domu zapewnia połączenie bardzo ciekawie wyglądających materiałów elewacyjnych.

Fundamenty tego domu zostały wykonane z betonu. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe powstały z betonu komórkowego i zostały ocieplone styropianem. Ściany wewnętrzne zaś zbudowano z betonu komórkowego, jak i z płyty gipsowo-kartonowej. Ponad żelbetowym stropem wylewanym wznosi się drewniana więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową.

Ponadto projekt Fabian 2 posiada ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe. Wszystko uzależnione jest od preferencji inwestora. Możliwe jest także zastosowanie tutaj rekuperacji z wentylacją mechaniczną, zamiast wentylacji grawitacyjnej, która pozwoli odzyskiwać ciepło z powietrza wydalanego przez instalację wentylacyjną.

Warto wspomnieć, że połączenie ogrzewania gazowego z mechaniczną wentylacją z rekuperacją z pewnością sprawi, że dom ten będzie ekonomiczny i koszty jego eksploatacji nie będą znacząco wysokie. Warto także pamiętać, że ogrzewanie gazowe to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie naszego domu, stąd jego zastosowanie jest rekomendowane.

Szczegółowe dane techniczne:

1. Powierzchnia użytkowa 148,36 m²

2. Powierzchnia zabudowy 265,14 m²

3. Powierzchnia całkowita 231,97 m²

4. Powierzchnia netto 182,81 m²

5. Kubatura brutto 1 250 m³

6. Powierzchnia dachu 354,82 m²

7. Kąt nachylenia dachu 25°

8. Wysokość budynku 7,60 m

9. Min. szerokość działki 23,34 m

10. Min. długość działki 26,34 m

11. Fundamenty betonowe

12. Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego 24cm + 20cm styropianu

13. Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie]

14. Strop żelbetowy wylewany

15. Więźba dachowa drewniana

16. Pokrycie dachu dachówka ceramiczna lub cementowa

17. Ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe

18. Wentylacja grawitacyjna + jako alternatywa: wentylacja mechaniczna z rekuperacją

19. Garaż dwustanowiskowy 34,45 m²

 

Po wejściu do wiatrołapu od razu zauważyć możemy drzwi, które prowadzą do dwustanowiskowego garażu. Tam z kolei zaprojektowano drzwi do kotłowni, będącej sercem instalacji grzewczej tego domu. Możemy wyjść z niej bezpośrednio na zewnątrz.

W lewym skrzydle domu wyznaczono strefę dzienną. Należą do niej przestronny salon z licznymi przeszkleniami i kominkiem, część jadalniana oraz kuchnia. Poza dużą powierzchnią roboczą posiada ona także niewielką spiżarnię, która z pewnością będzie świetnym miejscem do składowania niemieszczącego się w szafkach sprzętu kuchennego, a także idealnie się spisze w przechowywaniu domowych przetworów.

Idąc w kierunku prawego skrzydła tej kondygnacji, na wprost wiatrołapu mijamy toaletę i pomieszczenie gospodarcze, które może posłużyć chociażby za pralnię. Dalej przechodzimy obok jednego z pokoi. Co ciekawe, w suficie naprzeciwko drzwi wejściowych do niego znajdują się schody opuszczane, prowadzące na duży strych.

W sąsiedztwie zaprojektowano dużą łazienkę, w której znajdzie się miejsce jednocześnie na wannę i kabinę prysznicową. Idąc dalej, mijamy kolejny pokój sypialniany. Na końcu korytarza ulokowano dwoje drzwi. Jedne z nich prowadzą do pokoju sypialnianego, drugie zaś do głównej sypialni z prywatną garderobą i łazienką. Ponadto wyjść możemy z niej także na taras.

Całkowity rzut parteru: 182,81 m²

1. Wiatrołap 4,66 m²

2. Spiżarnia 2,24 m²

3. Kuchnia 11,22 m²

4. Pokój dzienny + jadalnia 36,28 m²

5. Korytarz 18,08 m²

6. Toaleta 2,90 m²

7. Pomieszczenie gospodarcze 4,53 m²

8. Łazienka 8,20 m²

9. Łazienka 5 m²

10. Pokój 13,65 m²

11. Garderoba 2,58 m²

12. Pokój 11,17 m²

13. Pokój 11,17 m²

14. Pokój 9,34 m²

15. Kotłownia 7,34 m²

16. Garaż dwustanowiskowy 34,45 m²

Całkowity rzut poddasza: 61,17 m²

1. Strych 61,17 m² (233,80 m²)

 

Portfolio

Oblicz swoją zdolność kredytową
Zbuduj dom z New-HouseZobacz nasze referencje
Z bloga New-HouseBudowa domu krok po kroku

Podobne projekty

SWOBODNY D76
Wyświetl cenę
134m2
parterowy
Wisienka
Wyświetl cenę
73m2
parterowy
Beverly
Wyświetl cenę
117m2
parterowy

Kategorie projektu:

Wybierz projekt z gotową wyceną budowy domu

Wystarczy nam, że wypełnicie Państwo poniższe kryteria, a w ciągu kilku sekund wyświetlą się projekty spełniające zadane założenia
Filtruj wyniki wyszukiwania
Minimalna powierzchnia użytkowa domu: 140 m2
Maksymalna powierzchnia użytkowa domu: 230 m2
Maksymalna cena: 1867000