Projekt domu

Przed budową domu:

Dokumentacja
Projekt, planowanie
Przed budową domu

Projekt domu

Firma New-House działa na rynku budownictwa jednorodzinnego w Polsce nieprzerwanie od 1991 roku. W związku z tym mamy nie tylko doświadczenie w zakresie kompleksowej budowy domów, ale również wiedzę zdobytą we współpracy z inwestorami reprezentującymi różnorodne podejście do realizacji inwestycji budowlanych. Jednak gdybyśmy mieli wskazać najbardziej czasochłonne, energochłonne i problematyczne etapy podczas budowy to bez wątpienia na podium znalazłby się wybór właściwego projektu domu. Z pewnością dzieliłby to zaszczytne miejsce z wyborem działki budowlanej oraz poszukiwaniem odpowiednich fachowców. A przynajmniej na to wskazują nasze wieloletnie kontakty z klientami. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie ułatwić inwestorom poszukiwanie projektu odpowiedniej nieruchomości.

W tym celu na naszej stronie internetowej stworzyliśmy obszerną bazę gotowych projektów domów jednorodzinnych. Znajdziesz w niej domy zaprojektowane przez czołowe polskie pracownie. To nieruchomości reprezentujące różne style architektoniczne od nieśmiertelnej klasyki, która jest zawsze w modzie po modernistyczne budynki rodem z filmów science fiction. Mamy w zasobach nowoczesne domy parterowe, klasyczne domy z poddaszem oraz wygodne nieruchomości piętrowe o różnorodnej powierzchni użytkowej. Wśród nich znajdziesz również takie przeznaczone na działki o problematycznym ukształtowaniu.

Jak wybrać gotowy projekt domu?

Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie odpowiedniego projektu domu może nastręczać niemałych trudności, ponieważ na tym etapie należy wziąć pod uwagę naprawdę sporo zmiennych. Sprawy nie ułatwia również to, że dom to inwestycja na lata a nierzadko i na całe życie. W tej sytuacji nasze aktualne potrzeby i oczekiwania to jedno, drugim natomiast są nasze plany na przyszłość oraz ewentualna zmiana sytuacji życiowej związana np. z narodzinami dzieci lub starzejącymi się rodzicami. Do tego dochodzą obecne możliwości finansowe, ponieważ dom trzeba za coś wybudować, wymiary działki, bo nieruchomość musi się zmieścić, a dobrze byłoby, gdyby zostało jeszcze miejsce na ogród. Nie można zapomnieć również o preferencjach inwestorów w zakresie estetyki, bo przecież dom powinien się im zwyczajnie podobać. A to tylko niektóre ze zmiennych, jakie należy wziąć pod uwagę, przeglądając gotowe projekty domów. Nic dziwnego, że w obliczu takiego nagromadzenia informacji przyszłego inwestora może zwyczajnie dopaść niemoc.

Aby ułatwić klientom wybór projektu domu, na naszej stronie internetowej zamieściliśmy praktyczną wyszukiwarkę obejmującą najważniejsze warunki, jakie warto wziąć pod uwagę, poszukując idealnej nieruchomości. Stanowi ona realną pomoc na tym niełatwym etapie. Wykorzystaliśmy w niej nasze doświadczenie oraz wiedzę zdobytą w trakcie wieloletnich kontaktów z klientami.

Wyszukiwarka gotowych projektów domów

Wyszukiwarka gotowych projektów domów znajdująca się na stronie internetowej New-House została zaprojektowana w taki sposób, by realnie ułatwiała znalezienie domów, które wpisują się w oczekiwania inwestora.

Można w niej sprecyzować poniższe informacje o poszukiwanej nieruchomości:

 • powierzchnia domu,

 • rodzaj domu – parterowy, z poddaszem użytkowym, piętrowy,

 • rodzaj dachu – płaski, spadzisty,

 • rodzaj garażu – na jeden lub dwa pojazdy.

W ofercie mamy zarówno klasyczne domki z ogródkiem, jak i również zaawansowane w budowie wille oraz obszerne zapierające dech w piersiach rezydencje. Wśród dostępnych nieruchomości każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie czy jest fanem klasyki, zaawansowanego minimalizmu czy nowoczesnych rozwiązań technologicznych w codziennym użytkowaniu. A każdy z dostępnych w naszej bazie projektów jest od Ciebie zaledwie o kilka kliknięć myszką.

Gotowy projekt domu z aktualną wyceną

Oprócz tysięcy projektów, które możesz łatwo przeglądać, dzięki intuicyjnej wyszukiwarce nasza baza projektowa ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – każdy projekt domu, który się z niej znajduje, posiada aktualną wycenę budowy. W praktyce oznacza to, że gdy jakiś projekt spodoba Ci się na tyle, że zaczniesz poważnie rozważać jego realizację, możesz błyskawicznie sprawdzić, na jakiego rzędu koszty powinieneś się przygotować. Nie ma łatwiejszej metody sprawdzenia, czy konkretny projekt mieści się w naszym budżecie. Kosztorysy budowy domów według projektów znajdujących się w zasobach New-House są na bieżąco aktualizowane na podstawie obecnych cen materiałów budowlanych, stawki robocizny oraz wynajmu sprzętu niezbędnego w trakcie realizacji inwestycji budowlanej.

Projekty posiadają zarówno kosztorys uproszczony wskazujący całkowity koszty przedsięwzięcia, jak i również kosztorys szczegółowy wskazujący, na jakie wydatki należy się przygotować na każdym z etapów budowy domu. Dzięki temu możesz drobiazgowo zaplanować wydatki i uniknąć niepotrzebnych stresów w trakcie budowy. Co ważne kosztorys przyda się także, jeśli inwestor ma w planach pozyskanie finansowania na budowę w postaci kredytu hipotecznego, ponieważ większość banków wymaga dołączenia go do dokumentacji niezbędnej do rozpatrzenia wniosku o kredytowanie. Nie trzeba więc niczego dodatkowo zamawiać ani tworzyć.

Jak poznać koszt budowy domu znajdującego się w bazie New-House?

 1. Odwiedź już dziś stronę internetową New-House i w górnej belce z menu odnajdź zakładkę zatytułowaną – Projekty z gotową wyceną.

 2. Na dedykowanej podstronie znajdziesz prostą w obsłudze wyszukiwarkę, o której już wspominaliśmy w niniejszym tekście – skorzystaj z niej, wykorzystując parametry podstawowe lub zaawansowane, aby znaleźć domy, które spełniają Twoje oczekiwania.

 3. Z wyników wyszukiwania wybierz projekt, który wzbudził Twoje zainteresowanie i którego wycenę budowy chciałbyś poznać.

 4. Na stronie konkretnego projektu znajdź przycisk opisany komunikatem: Zamów dokładną wycenę i kliknij go.

 5. Zostaniesz przeniesiony do formularza – wypełnij w nim wszystkie obowiązkowe pola, zwracając szczególną uwagę na poprawność wpisanych danych, ma to kluczowe znaczenie w przypadku adresu e-mail, ponieważ to na niego wyślemy Ci wycenę budowy domu.

 6. Wyślij formularz, a my w odpowiedzi na korespondencje prześlemy Ci wycenę budowy domu aktualną na dzień wysyłki.

 7. Dodatkowo w ramach podziękowania za zaufanie i poświęcony czas otrzymasz od nas dostęp do wycen budowy domów na podstawie innych projektów znajdujących się w naszych zasobach.

 8. UWAGA – w trakcie przeglądania bazy gotowych projektów na naszej stronie internetowej możesz natrafić na dom opisany informacją: wycena wkrótce. Jeśli chcesz poznać wycenę jego budowy, nie zrażaj się tym. Postępuj zgodnie z powyższymi krokami, a wycena znajdzie się na twojej skrzynce mailowej w ciągu kilku dni roboczych.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że New-House zajmuje się także adaptacją gotowych projektów domów do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub uzyskanych warunków zabudowy, jak również specyficznych warunków gruntowych panujących na posiadanej parceli. Możemy również zrealizować dla Ciebie kompleksową budowę domu od przysłowiowego A do Z. Zrobimy to niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup projektu z naszych zasobów, czy z innego miejsca.

A może indywidualny projekt domu?

Jeśli żaden z projektów znajdujących się w bazie New-House nie spełnia Twoich oczekiwań, chętnie wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt domu. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się inwestorzy, którzy posiadają działkę o nietypowym kształcie. Nierzadko korzystają z niego także klienci planujący wybudowanie domu o metrażu przekraczającym 200 metrów kwadratowych. Nasi architekci to profesjonaliści specjalizujący się w różnorodnych stylach dlatego jesteśmy pewni, że znajdziemy fachowca, który z sukcesem zaprojektuje dom spełniający oczekiwania każdego z domowników.

Realizacja projektu budowlanego z New-House!

Gdy masz już działkę budowlaną i projekt domu, który możesz na niej zrealizować, musisz podjąć decyzję, w jaki sposób wybudujesz swój dom? Ze swojej strony rekomendujemy budowę domu z New-House! To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni swój czas i spokój. Nasza firma tym różni się od innych przedsiębiorstw specjalizujących się w budownictwie jednorodzinnym, że do budowy domów podchodzimy kompleksowo. W praktyce oznacza to, że nie tylko stawiamy mury i wyposażamy budynek we wszystkie niezbędne instalacje oraz systemy, ale zajmujemy się także stroną administracyjną i prawną tego przedsięwzięcia. Z naszą pomocą znajdziesz teren pod budowę i drobiazgowo go sprawdzisz, aby nic Cię nie zaskoczyło ani teraz, ani w przyszłości. Pomożemy Ci również na etapie wyboru projektu budowlanego, kompletowania dokumentów niezbędnych do uruchomienia przyłączy mediów i uzyskania pozwolenia na budowę, fizycznego wykonania przyłączy, aranżacji wnętrz i terenu wokół domu, jak również podczas formalnego odbioru budynku przez wyznaczone do tego służby. Wszystko po to, abyś przez cały proces budowy przeszedł tak sprawnie, spokojnie i bezstresowo jak to tylko jest możliwe. W czasie realizacji inwestycji budowlanej będziesz więc normalnie pracować i żyć, ponieważ wszystkim, co ważne zajmą się nasi oddelegowani specjaliści.

Jeśli taka budowa Ci odpowiada, zachęcamy do współpracy. Jej szczegóły chętnie przedstawią Ci nasi doradcy, którzy dla Twojej wygody dyżurują od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 -21.00. Możesz zwrócić się do nich również z nurtującymi Cię pytaniami. Zapraszamy serdecznie!

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt25@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new