Okna drewniano-aluminiowe

Oferta

Spis treści:

Okna drewniano-aluminiowe

 

Okna drewniano-aluminiowe są odpowiedzią producentów na potrzeby klientów poszukujących stolarki posiadającej wszystkie zalety okien wykonanych z drewna, których konserwacja nie będzie taka czasochłonna. Okna tego typu od wewnątrz są elegancko drewniane, a od zewnątrz – dzięki aluminium – zapewniają doskonałą ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Można więc powiedzieć, że okna drewniano-aluminiowe to taki złoty środek pomiędzy estetyką okien drewnianych a wytrzymałością okien wykonanych z aluminium. W niniejszym tekście przyjrzymy się im nieco bliżej.

 

Spis treści:

  • Charakterystyka i budowa okien drewniano-aluminiowych

  • Estetyka okien drewniano-aluminiowych

  • Energooszczędne okna drewniano-aluminiowe

  • Zalety i wady okien drewniano-aluminiowych

  • Wybierz okna drewniano-aluminiowe z New-House

 

Charakterystyka i budowa okien drewniano-aluminiowych

Okna drewniano-aluminiowe można z powodzeniem nazwać hybrydą, ponieważ stanowi sprawne połączenie estetyki drewna zabezpieczonego z zewnątrz profilami aluminiowymi. Uzyskany w ten sposób produkt łączy najlepsze cechy obu materiałów przy jednoczesnym wyeliminowaniu niewielkiej odporności drewna na zmienne warunki pogodowe. Można by więc rzec, że to okna idealne – piękne i wytrzymałe zarazem.

Okna drewniano-aluminiowe mogą mieć różną konstrukcję. W wersji najprostszej na profilach drewnianych od zewnątrz mocowane są aluminiowe nakładki doskonale dopasowane do wszystkich elementów okna. Nadto, aby chronić drewno, z którego wykonane są profile okienne, montuje się aluminiowy okapnik, pełniący funkcję rynny, dzięki któremu woda skraplająca się we wnętrzu aluminiowych osłon może swobodnie odpływać, co eliminuje możliwość zawilgocenia drewna. Dodatkowo w miejscu styku nakładek i profili montuje się uszczelki. W przypadku profili o grubości ponad 80 mm wykonanych z 4 warstw klejonki rezygnuje się z czwartej warstwy i w zamian montuje się profil aluminiowy. Dzięki temu unika się tworzenia bardzo grubych ram okiennych. W takim przypadku pakiet szybowy osadza się pomiędzy drewnem a profilem aluminiowym, jednakże punktem jego oparcia jest drewno.

Aby podnieść właściwości termoizolacyjne okien będących połączeniem drewna i aluminium stosuje się odpowiednie materiały termoizolacyjne, które mocowane są po zewnętrznej stronie pomiędzy ramą a nakładką. Materiał służący do ocieplenia można wypełniać również profil aluminiowy. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się piankę poliuretanową lub polistyren ekstrudowany.

Innym rozwiązaniem konstrukcyjnym stosowanym w przypadku okien drewniano-aluminiowych jest okno zespolone z dodatkową czwartą szybą, która przyklejana jest wprost do zewnętrznej ramki aluminiowej. Co ciekawe, pomimo że szyba ta jest połączona z pakietem trzyszybowym i otwiera się razem z nim, to można ją odryglować, aby ją wygodnie umyć lub skontrolować stan techniczny znajdującej się tam żaluzji, która jest zasilana solarnie i sterowana z wykorzystaniem np. aplikacji w smartfonie.

Estetyka okien drewniano-aluminiowych

Okna drewniano-aluminiowe występują w tak wielu wzorach i kolorach, że można je bez najmniejszych nawet problemów dopasować do budynków utrzymanych w różnorodnej stylistyce. W praktyce oznacza to, że nie ma znaczenia czy planujesz wybudowanie klasycznej nieruchomości, czy ultranowoczesnego domu, ponieważ do każdego z nich możesz dobrać pasujące rozwiązanie w zakresie okien wykonanych z połączenia drewna i aluminium.

Typy krawędzi spotykane w profilach drewniano-aluminiowych:

  • półokrągłe, tradycyjne krawędzie (softline),

  • spadziste i jedynie delikatnie zaokrąglone krawędzie,

  • ostro ścięte krawędzie znajdujące się pod kątem prostym względem szyb.

Również aluminiowe nakładki można z powodzeniem dopasować do wymagań architektury, w której utrzymany jest budynek. Do wyboru jest szeroka gama kolorystyczna oraz różnorodne kształty nakładek – całkowicie proste idealne do budynków nowoczesnych, delikatnie zaokrąglone, skośne, a nawet takie stylizowane na zabytkowe ramy, wyposażone w efekt licowania zarówno ościeżnicy, jak i skrzydła. Inwestorów może zainteresować również fakt, że nakładki aluminiowe produkowane są także w wersji renowacyjnej – oznacza to, że produkt taki można zamontować na oknach, które zostały już wcześniej wprawione, dodając im tym samym wytrzymałości. To ciekawe rozwiązanie dla właścicieli domów, którzy na etapie ich budowy z jakichś powodów nie zdecydowali się na zakup okien drewniano-aluminiowych jednak po czasie docenili walory użytkowe aluminiowych nakładek okiennych.

Energooszczędne okna drewniano-aluminiowe

Klasyczne okna drewniano-aluminiowe wyposażone są w szklane pakiety dwukomorowe lub trzykomorowe, które w połączeniu z aluminiową nakładką, warstwą termoizolacyjną oraz dopasowanymi uszczelkami pozwalają uzyskać niski współczynnik przenikania ciepła. Już najprostsze okna tego typu (o profilach grubości 68 mm z dwukomorowym pakietem szybowym) pozwalają osiągnąć współczynnik przenikania ciepła wymagany obecnie dla budownictwa mieszkaniowego, czyli Uw = 1,1 W/(m2∙K). Przy profilach o grubości powyżej 80 mm wyposażonych w trzyszybowe przeszklenia o współczynniku Ug = 0,7 W/(m2∙K) i przekładki z termoizolacji lub nakładki izolacyjne osiągany współczynnik przenikania ciepła wynosi nawet Uw = 0,8 W/(m2∙K) co w praktyce oznacza, że tego typu okna nadają się do domów pasywnych. A to nadal nie koniec, ponieważ w oknach drewniano-aluminiowych można zastosować także profile o grubości ponad 90 mm, które wyposażone w dwukomorowe lub trzykomorowe pakiety szybowe o współczynniku Ug = 0,3-0,5 W/(m2∙K) osiągają współczynnik przenikania ciepła niższy niż 0,7 W/(m2∙K). A to już jest wartość, która robi wrażenie nawet na największych sceptykach.

Zalety i wady okien drewniano-aluminiowych

Zalety:

  • okna tego typu nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych od zewnątrz – z powodzeniem wystarczy zwykłe mycie kilka razy w roku,

  • są doskonale zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych tj. wiatr, deszcz czy śnieg oraz przed wpływem promieni słonecznych,

  • ponadprzeciętna trwałość,

  • doskonała izolacyjność termiczna,

  • bardzo dobra dźwiękoszczelność,

  • możliwość wykonania okien w różnym kształcie – także łuków czy kół,

  • właściwa stabilność profili dzięki zastosowaniu elementów wykonanych z aluminium,

  • wysoki poziom estetyki i różnorodna kolorystyka – okna od wewnętrznej strony są klasycznie drewniane a od zewnątrz można je z powodzeniem dopasować do koloru elewacji lub innych, charakterystycznych elementów budynku,

  • wzornictwo, które pasuje zarówno do domów nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w klasycznej stylistyce.

Wady:

  • dopłata za okładzinę aluminiową nie pozostaje bez wpływu na cenę,

  • każde okno drewniano-aluminiowe wyceniane jest w sposób indywidualny.

Wybierz okna drewniano-aluminiowe z New-House

New-House kompleksową budową domów jednorodzinnych zajmuje się nieprzerwanie od ponad 30 lat. W tym czasie byliśmy świadkami zmieniających się technologii, jak również potrzeb inwestorów. Obserwowaliśmy z uwagą zarówno jedne, jak i drugie, aby realizowane przez nas projekty wykorzystywały nowatorskie rozwiązania idealnie dopasowane do oczekiwań klientów. Nie inaczej było w przypadku okien, wśród których królowały najpierw konstrukcje drewniane, później te wykonane z PCV i aluminium. Współcześni inwestorzy oczekują, aby okna były doskonałym zabezpieczeniem nieruchomości przed zmienną pogodą oraz niekontrolowaną ucieczką ogrzanego powietrza z budynku jednak nie bez znaczenia jest również ich estetyka. Odpowiedzią na takie potrzeby są nowoczesne okna drewniano-aluminiowe coraz częściej wybierane przez współpracujących z nami klientów. Jeśli zastanawiasz się, czy sprawdzą się one także w przypadku Twojego domu, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy mogą zrobić dla Ciebie o wiele więcej niż pomoc przy wyborze odpowiednich okien do nowo budowanej nieruchomości jednorodzinnej.

Nasze przedsiębiorstwo ma na koncie ponad 1500 realizacji domów na terenie całego kraju. Budujemy domy kompleksowo, co oznacza, że bierzemy na siebie zarówno formalności administracyjne niezbędne do załatwienia na różnych etapach realizacji przedsięwzięcia budowlanego np. związane z doprowadzeniem mediów, uzyskaniem pozwolenia na budowę czy odbiorem technicznym budynku. W Twoim imieniu zajmiemy się także zakupem i logistyką materiałów budowlanych oraz fizyczną budową domu do wybranego przez Ciebie stanu. Możemy Cię wspierać także podczas poszukiwania działki budowlanej czy gotowego projektu domu, który spełni Twoje oczekiwania i będzie możliwy do wybudowania na posiadanej parceli. A to nadal nie wszystko, ponieważ nasi specjaliści chętnie zajmą się także zaprojektowaniem i wykonaniem aranżacji wnętrz oraz otoczenia nieruchomości. Tobie pozostanie jedynie spakowanie swoich rzeczy osobistych i przewiezienie ich do wymarzonego domu, który powstanie szybciej, niż się spodziewasz. I to przy minimalnym nakładzie czasu z Twojej strony, ponieważ wszystkim zajmą się fachowcy z New-House.

Jeśli zainteresowała Cię ta krótka prezentacja naszej oferty i chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy dla Twojej wygody dyżurują 7 dni w tygodniu w godzinach 7.00 – 21.00. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że możesz być osobą bardzo zajętą, która znajdzie czas na rozmowę w mało standardowych godzinach. Zadzwoń do nas i daj sobie szansę na zamieszkanie w domu marzeń, który chętnie dla Ciebie wybudujemy!


 


 

Umów spotkanie na Google Meet lub bezpośrednio w firmie. Umawianie spotkań jest możliwe w dni pracujące od godziny 8:00 do 20:00

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt64@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new