Okna aluminiowe

Oferta

Spis treści:

Czy warto zdecydować się na okna aluminiowe do domu?

Chociaż wciąż najczęściej wybieranymi przy budowie domu oknami są te z PCV, to okna aluminiowe zdobywają coraz większą popularność. Szczególnie chętnie wybierają je osoby realizujące budowę nowoczesnego domu. Jednak wciąż wielu inwestorów zastanawia się, czy warto wybierać właśnie okna aluminiowe do domu.

Jeszcze niedawno okna aluminiowe można było zauważyć tylko w budynkach użyteczności publicznej. Dopiero od niedawna inwestorzy śmielej decydują się na montaż okien aluminiowych. Materiał, z którego są wykonane, to przecież gwarancja trwałości i solidności. Ponadto aluminium jest materiałem, który można wykorzystać na wiele sposobów, w zależności od inwencji projektanta lub inwestora. Czy jest to najlepsze rozwiązanie? Jak mają okna aluminiowe wady i zalety? Warto to dokładnie przeanalizować przed wyborem rodzaju okien do swojego domu.

Okna aluminiowe – wady i zalety

Okna do domu powinny być wybierane rozsądnie. Warto zapoznać się z różnymi zestawieniami ich parametrów, sprawdzić oferty kilku producentów, a nawet skonsultować się ze specjalistą. Okna powinny być szczelne, mieć dobry poziom termoizolacji oraz akustyki, być wytrzymałe, a także dobrze dopasować się do stylistyki domu. Czy takie są okna aluminiowe?

Okna aluminiowe – zalety

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonywane te okna. Aluminium jest materiałem trwałym, a co za tym idzie odpornym na różne czynniki zewnętrze. Okna aluminiowe są znacznie mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, niż konkurencyjne rozwiązania. Ponadto cechują się dużą wytrzymałością na różne czynniki atmosferyczne – okna aluminiowe są odporne na wilgoć, duże nasłonecznienie, wiatr.

Kolejna zaleta to łatwość montażu. Okna aluminiowe mogą być wykorzystane w każdym budynku. Montaż okien aluminiowych jest bardzo prosty, dzięki niezwykłej lekkości zastosowanego materiału. Ponadto nowoczesne okna aluminiowe można wykorzystywać przy stawianiu dużych przeszkleń w ścianach budynku. Ich wielkość jest praktycznie nieograniczona, można ją swobodnie dostosować do własnych oczekiwań. Duża płaszczyzna, jeśli chodzi o montaż okien aluminiowych, nie wpływa na zmianę parametrów termoizolacji!

Co więcej, aluminium jest tak przyjaznym materiałem, że łatwo go uformować w dowolne kształty. Koło, trapez – okna aluminiowe świetnie się sprawdzą. Nowoczesne okna aluminiowe mają tę zaletę, że po prostu wyglądają bardzo estetycznie. Mają wąskie, delikatne profile okienne, dzięki czemu prezentują się znacznie bardziej elegancko niż inne rozwiązania. Smukłe profile, jakie mają okna aluminiowe do domu, dają również poczucie, że okno jest większe niż w rzeczywistości. Dużą zaletą, jeśli chodzi o okna aluminiowe jest fakt, że mogą być zrealizowane w dowolnym kolorze. Nie trzeba się decydować na tradycyjną biel lub czerń.

Okna aluminiowe do domu bardzo łatwo utrzymać w dobrej kondycji przez wiele lat. Tak wytrzymały materiał nie zżółknie od słońca, te okna są również odporne na korozję. Aby utrzymać je w czystości wystarczy przemyć je raz na jakiś czas, ale nie wymagane są do tego żadne specjalistyczne środki.

Wady okien aluminiowych

To, co zazwyczaj dyskredytuje okna aluminiowe, to ich cena. Najtańszym rozwiązaniem wciąż są okna plastikowe, natomiast okna aluminiowe do domu potrafią być o około pięćdziesiąt, a nawet siedemdziesiąt procent droższe. To duża różnica w cenie, na którą decydują się tylko te osoby, których zalety okien aluminiowych zdecydowanie przekonują. Na wysoką cenę tych okien wpływa miedzy innymi ich produkcja na zamówienie inwestora.

Jak wspominaliśmy wcześniej, okna aluminiowe do domu są bardzo wytrzymałe. Niestety, w sytuacji, gdy dojdzie już do jakiegoś uszkodzenia (na przykład zarysowania lub wgniecenia), cały profil okienny jest do wymiany. Niemożliwe jest przeprowadzenie renowacji.

Część inwestorów, jako wadę okien aluminiowych wskazuje ich zimną ramę. Chłodny w dotyku materiał powoduje nieprzyjemne odczucia, co bardzo niepodobna się niektórym osobom. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne okna aluminiowe dają możliwość zastosowania wkładek PCV zapewniających lepszą izolację cieplną lub wykonanie okna z drewnianymi nakładkami.

Szczelne okna aluminiowe są standardem na rynku i łatwo je znaleźć. Nowoczesne rozwiązania mają zamontowane specjalne przekładki termiczne, a wypełnienie okien aluminiowych jest stworzone z dobrych materiałów termoizolacyjnych. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet najbardziej szczelne okna aluminiowe nie będą miały tak dobrych parametrów termoizolacyjności, jak okna PCV lub okna drewniane. Z tego względu dużo osób rezygnuje z zakupu okien aluminiowych na rzecz innego rozwiązania.

Okna aluminiowe czy PCV?

Jeśli chodzi o okna aluminiowe wady i zalety rozkładają się mniej więcej równolegle, ale waga konkretnych czynników jest zależna od indywidualnych potrzeb każdego inwestora. Wiele osób kieruje do nas pytania o to, co wybrać – okna aluminiowe czy PCV?

To trudne pytanie, które powinno być rozstrzygane zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi inwestorów. Warto sobie odpowiedzieć na przykład na pytanie o to, czy istotniejszy jest dla Państwa elegancki, nowoczesny wygląd czy możliwość zaoszczędzania pieniędzy? Warto również mieć na uwadze również to, że lepszy parametry izolacji cieplnej występuje w oknach PCV.

Jeżeli wciąż nie wiedzą Państwo, czy zdecydować się na okna aluminiowe czy PCV to zachęcamy do skontaktowania się z jednym ze specjalistów firmy New-House. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w doborze odpowiednich okien do Państwa domu.

Okna aluminiowe do domu – komu zlecić montaż?

Montaż okien aluminiowych wykonuje się zazwyczaj na etapie budowy domu, która powinna być realizowana przez firmę z bogatym, wieloletnim doświadczeniem i dobrymi opiniami od wcześniejszych klientów.

Firma New-House wykonuje kompleksowe prace budowlane już od 1991 roku. Wykonaliśmy już około tysiąca pięciuset realizacji domów budowlanych. Nasza współpraca z inwestorami jest bardzo szeroka, ponieważ wierzymy, że kompleksowa budowa domu jest najbardziej efektywna i zapewnia inwestorom największy komfort. Ponadto poza doradztwem specjalistów, zapewniamy klientom wiele innowacyjnych rozwiązań, które pomogą im w podjęciu decyzji dotyczących budowy domu. Na naszej stronie internetowej można skorzystać na przykład z kalkulatora budowy domu (https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu) lub zapoznać się z obszerną bazą gotowych projektów domów (https://new-house.com.pl/projekty-domow).

Natomiast, jeśli chcą Państwo zobaczyć przykładowe budowane przez nas domy jednorodzinne i wykorzystane w nich okna aluminiowe, to zapraszamy do zakładki „Realizacje” na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/realizacje. W przypadku ewentualnych pytań o montaż okien aluminiowych lub nasze usługi, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dla Państwa dostępni w każdy dzień tygodnia, nasze dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt58@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new