Meble kuchenne

Oferta

Spis treści:

Jak wybrać meble kuchenne i łazienkowe?

Ostatnie wykończenia wybudowanego domu, powinny uwzględniać również odpowiednią aranżację przestrzeni. Meble kuchenne i łazienkowe powinny spełniać kilka konkretnych wymagań, aby dobrze wpasowały się w całą przestrzeń. Czym się kierować przy ich wyborze? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać meble kuchenne i łazienkowe, żeby służyły przez długie lata? Warto zdecydować się na trwałe, solidne materiały, ale powinny również zostać wykonane z uwzględnieniem dobrej stylistyki. Warto, by meble do łazienki i kuchni, były wykonane w stylu adekwatnym do całej aranżacji budynku. Coraz częściej, inwestorzy decydują się na meble do kuchni na wymiar, wśród mebli łazienkowych to także coraz częstszy wybór. Czy jednak jest to lepsze rozwiązanie niż gotowe meble, które można zakupić w sklepach? Aranżacja wnętrza wcale nie należy do najprostszych i powinna być dobrze przemyślana.

Meble kuchenne i łazienkowe na wymiar – czy to dobra decyzja?

Meble do kuchni i meble do łazienki, które są wykonywane na indywidualne zlecenie, są zazwyczaj droższe niż gotowe produkty. Przygotowanie ich pod konkretne wymiary i oczekiwania, wymaga znacznie więcej czasu, pracy i zaangażowania. Jednak czasami jest to jedyne rozwiązanie, na które inwestorzy mogą się zdecydować. Meble kuchenne i łazienkowe, które można znaleźć w sklepach, mieszczą się w standardowych wymiarach, co często powoduje trudności w aranżacji przestrzeni.

Kiedy kupić meble do kuchni na wymiar?

Wśród produktów sklepowych można znaleźć wiele ciekawych propozycji mebli do kuchni. Mimo to wciąż nie ma się gwarancji, że meble oferowane przez producentów będą pasować do pomieszczenia aranżowanego przez inwestora.

Kuchnia jest często najmniejszym pomieszczeniem z całego domu, aranżacja tego wnętrza wymaga wówczas odpowiedniego zamysłu projektowego. Jak zorganizować przestrzeń, jakie meble do kuchni wybrać, żeby całościowy efekt zapewniał jednocześnie funkcjonalność i estetykę? To trudne zadanie. Meble do kuchni na wymiar mogą się wówczas świetnie sprawdzić. Wykonawcy przygotowują meble dokładnie pod podane przez inwestora wymiary. Wówczas można mieć pewność, że zarówno meble do kuchni, jak i wszystkie sprzęty elektronicznie idealnie pomieszczą się w przestrzeni – nawet tej bardzo ciasnej.

Kiedy kupić meble do łazienki na wymiar?

Dobrze zaprojektowana i wykonana łazienka, pozwala na komfort i poczucie odprężenia w tej przestrzeni. Co ułatwi osiągnięcie tego efektu – meble do łazienki na wymiar czy gotowe produkty ze sklepu? Jeżeli zależy Państwu na oryginalności i ciekawym efekcie wizualnym, to zdecydowanie warto podjąć decyzję, by zakupić meble łazienkowe z indywidualnie wykonywanego projektu. Co więcej, dużą zaletą takiego rozwiązania jest osiągnięcie wysokiej spójności stylistycznej wszystkich elementów wyposażenia.

Meble do łazienki na wymiar sprawdzą się również, jeżeli są Państwo właścicielami łazienki o nietypowych wymiarach. Zarówno w małej, jak i ponadprzeciętnie dużej łazience, lepiej będą wyglądać meble wykonane pod konkretne wymiary niż te uniwersalne. Ponadto, na takie rozwiązanie decydują się również inwestorzy, którzy mają łazienkę ze skośnymi ścianami lub nieszablonowymi wnękami, które wymagają indywidualnego zagospodarowania.

Jakie meble do kuchni wybrać?

Poza decyzją o zakupie mebli ze sklepu lub na zamówienie, warto również się zastanowić nad tym, jak powinny one wyglądać i czym charakteryzować. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, to jako osoby od lat związane z branżą, uważamy, że powinna to być kwestia idealnie dopasowana do wizji inwestora. Dobry projektant wnętrz będzie w stanie zaproponować takie meble do kuchni, które będą jednocześnie dopasowane do oczekiwań i do możliwości finansowych klienta.

Można jednak wyróżnić kilka trendów, które są ostatnio najbardziej popularne wśród mebli kuchennych. Jeszcze niedawno kuchnie polskich inwestorów były wykonywane w bardzo ciepłych kolorach, na przykład jasnobrązowym lub beżowym. Dzisiaj już się od tego odchodzi. Bardzo popularne są białe meble kuchenne. Jeśli sama kuchnia jest mała, to meble są często o wysokim połysku, dzięki czemu można osiągnąć optycznie większą przestrzeń. Z kolei inwestorzy, którzy mają do dyspozycji większą powierzchnię, lubią wybierać matowe białe meble kuchenne. Jeśli chodzi o samą kolorystykę, coraz więcej osób wybiera również szarość, niektórzy inwestorzy decydują się również wpleść w aranżację czarne akcenty. Do łask wracają także drewniane meble do kuchni – to gwarancja świetnego efektu.

Jakie meble do łazienki wybrać?

Meble łazienkowe powinny być wybierane ze szczególnym uwzględnieniem ich trwałości oraz odporności. Ze względu na stałą styczność z wilgocią są szczególnie narażone na procesy niszczenia, powinny być przed tym odpowiednio zabezpieczone, na przykład lakierem poliuretanowym. Same meble do łazienki najczęściej są wykonywane z takich materiałów, jak: płyta HPL, płyta MDF, drewno oraz stal nierdzewna. Co ciekawe, meble łazienkowe również coraz częściej realizowane są w białej kolorystyce. Jest to spowodowane tym, że jasne barwy optycznie zwiększają przestrzeń.

Przed zakupem konkretnych mebli łazienkowych, warto zmierzyć całe pomieszczenie, którą ma się do dyspozycji. To pomoże zaplanować meble, które będą miały się znaleźć w przestrzeni. Dobrze jest również wykorzystać szafki wiszące, by uzyskać dodatkowe miejsca do zagospodarowania. Ergonomia i funkcjonalność są bardzo ważne, szczególnie jeśli chodzi o meble kuchenne i łazienkowe.

Meble kuchenne i łazienkowe – aranżacja wnętrz u architekta

Samodzielna aranżacja przestrzeni domu może sprawiać wiele satysfakcji i być ciekawą przygodą. Niestety, jej efekty często nie są zadowalające. Współpraca z profesjonalnym projektantem wnętrz pozwoli na to, by meble kuchenne i łazienkowe były idealnie dopasowane do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Efekt będzie spójny pod kątem stylistycznym, a jednocześnie zostaną zapewnione komfort oraz wygoda. Wiedza oraz doświadczenie architekta sprawiają, że zwraca on uwagę nawet na najdrobniejsze detale. Architekt wnętrz zaproponuje Państwu w pełni spójną aranżację, która będzie obejmowała nie tylko meble kuchenne i meble łazienkowe, ale również oświetlenie, sprzęt elektroniczny, wybór materiałów wykonawczych. Wskaże również na konkretne miejsca zakupu wymaganych produktów, a wszystko będzie dopasowane do Państwa oczekiwań.

Meble kuchenne i łazienkowe – projekt i montaż z New-House

Firma New-House zajmuje się budową domów od A do Z – w naszych usługach leży również wykonawstwo aranżacji wnętrza. Współpracujący z New-House inwestorzy mogą skorzystać z usług naszych architektów i uzyskać indywidualny projekt aranżacji kuchni i łazienki. Jeśli chcą Państwo zapoznać się z wykonanymi przez nas realizacjami budowy domu pod klucz, zapraszamy na naszą stronę internetową: https://new-house.com.pl/realizacje.

Nie wiedzą Państwo, jakie meble do kuchni lub jakie meble do łazienki wybrać? Inwestorzy, którzy decydują się na współpracę z firmą New-House mogą liczyć na szeroką formę współpracy wraz z doradztwem merytorycznym i projektowym. Zapewniamy pełne zadowolenie z wykonanej pracy, budowa domu pod klucz jest obejmowana również dziesięcioletnią gwarancją. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opiniami naszych klientów: https://new-house.com.pl/referencje.

W przypadku ewentualnych pytań lub chęci nawiązania współpracy, zachęcamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt20@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new