Budowa domu w województwie warmińsko-mazurskim

Budowa domu w województwie warmińsko-mazurskim

Budowa domu niezależnie od lokalizacji to duże przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga zaangażowania czasu, sił i środków. Z tego powodu wiele osób, które skrycie marzą o stworzeniu własnego miejsca do życia, nigdy nie decyduje się na jego wybudowanie. Nie inaczej jest wśród mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Choć chyba coś się w tej sprawie zmienia, ponieważ od pewnego czasu zauważyć można trend wynikający ze zmęczenia mieszkaniem w aglomeracjach miejskich, który sprawia, że część rodzin decyduje się na wyprowadzkę na tereny podmiejskie oraz wieś. A jeśli już wyprowadzka to, czemu nie do domu, który jest dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań? Dlatego, zamiast kupować gotowe nieruchomości, inwestorzy często decydują się wybudować dom w wybranym przez siebie miejscu.

Do wzmocnienia tego trendu bez wątpienia przyczynił się także rok 2020 i związana z nim pandemia koronawirusa. Zamknięci w czterech ścianach mieszkańcy wielorodzinnego budownictwa miejskiego brutalnie uświadomili sobie, że są odcięci od otaczającej ich przyrody i zapragnęli posiadać, choć skrawek ziemi, na którym będą mogli bezpiecznie spędzać czas z rodziną i najbliższymi w przypadku, gdyby taka sytuacja kiedykolwiek miała się powtórzyć.

Część inwestorów z Olsztyna, Elbląga, Ełku czy Iławy podejmuje decyzję o budowie w momencie, gdy dowiadują się, że to wcale nie jest tak, że trzeba wszystko załatwiać samodzielnie. Że można liczyć na wsparcie nie tylko podczas fizycznej budowy domu, ale także w kwestii spraw administracyjnych i operacyjnych. Tak, to prawda! Decydując się na współpracę z doświadczoną firmą budowlaną taką jak New-House można liczyć na pomoc na każdym etapie budowy domu, od znalezienia odpowiedniej działki budowlanej poprzez fizyczną budowę na odbiorze nieruchomości kończąc.

Budowa z New-House – dlaczego warto zdecydować się na współpracę?

Firma budowlana New-House działa na polskim rynku od 1991 roku i w tym czasie profesjonalnie i fachowo spełniła marzenia ponad 1500 rodzin o własnym domu. Wybudowane przez nas nieruchomości jednorodzinne cieszą klientów na terenie całego kraju. A dzięki temu, że jest to budowa domów od A do Z inwestorzy oszczędzają cenny czas a nierzadko również pieniądze, które mogliby niekorzystnie ulokować bez naszego aktywnego wsparcia na każdym etapie prowadzonego przedsięwzięcia.

Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie branżowe, szeroką wiedzą, którą nieustannie poszerza, aby świadczyć usługi na prawdziwie europejskim poziomie oraz nowoczesne zaplecze techniczne. Takie połączenie pozwala nam realizować nawet najbardziej zaawansowane projekty budowlane i spełniać oczekiwania wymagających klientów. Jesteśmy fachowcami w tym, co robimy, a potwierdzeniem najwyższej jakości naszych prac jest 10-letnia gwarancja na świadczone usługi. Zaufanie naszych klientów jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego każdego dnia robimy wszystko, aby go nie zawieść.

Dowiedz się, na jakie wsparcie z naszej strony możesz liczyć, decydując się na budowę domu z New-House w województwie warmińsko-mazurskim i innych częściach Polski?

Etap 1 – profesjonalne wsparcie w zakupie działki budowlanej

Ostróda, Giżycko, Kętrzyn, Szczytno – to tylko niektóre z miejscowości, w których możemy znaleźć dla Ciebie atrakcyjną działkę budowlaną. A to nie wszystko, ponieważ po znalezieniu interesującego Cię terenu sprawdzimy go zarówno pod kątem technicznym, jak i administracyjnym. Wszystko po to, abyś oszczędził cenny czas, a jednocześnie dokonał w pełni świadomego zakupu, zdając sobie sprawę zarówno z zalet, jak i ograniczeń konkretnego terenu.

Skontrolujemy między innymi:

 • powierzchnię, kształt, ukształtowanie, topografię i zalesienie terenu,

 • skład gruntu,

 • dostęp do mediów,

 • bliskie i dalsze otoczenie nieruchomości oraz plany inwestycyjne,

 • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego,

 • stan prawny działki, jej właścicieli oraz księgę wieczystą.

Na życzenie inwestora możemy także pomóc w uzyskaniu korzystnego źródła finansowania zakupu działki budowlanej oraz kompleksowej budowy domu.

Etap 2: fachowa pomoc w wyborze projektu budowlanego

Pomożemy Ci w dobraniu gotowego projektu budowlanego, który będzie spełniał zarówno Twoje indywidualne oczekiwania, jak i będzie możliwy do zrealizowania na posiadanej przez Ciebie działce. Następnie przeprowadzimy jego adaptację do warunków środowiskowych. Nasi architekci są do dyspozycji także, gdybyś zdecydował się na zamówienie indywidualnego projektu domu. Wybudujemy dla Ciebie dom także na podstawie projektu, który zakupiłeś gdzie indziej. Jak widzisz, możliwości jest w tym zakresie naprawdę sporo.

Etap 3 – kompetentne wsparcie w pozyskaniu pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę to sprawa, która stresuje polskich inwestorów niezależnie od miejsca, w którym chcą wybudować swój dom. Ilość dokumentów, jakie należy skompletować oraz poziom skomplikowania wniosku może przytłoczyć nawet osobę, która wcześniej nie miała żadnych problemów w kwestiach urzędowych. Dlatego w kompleksowej ofercie naszych usług nie mogło zabraknąć wsparcia na tym etapie. Jeśli zdecydujesz się na budowę domu od A do Z z New-House możesz liczyć na naszą pomoc podczas kompletowania dokumentacji i wypełniania wniosku o pozwolenie na budowę, dzięki czemu unikniesz czasochłonnych pomyłek.

Etap 4 – rzetelna pomoc przy wykonaniu przyłączy budowlanych

Jeśli teren pod budowę domu jest nieuzbrojony, czyli nie doprowadzono do niego przyłączy wody, kanalizacji, gazu oraz prądu pomożemy Ci zarówno w załatwieniu niezbędnych formalności, jak i ich fizycznym wykonaniu.

Etap 5 – niezawodne wykonanie prac budowlanych  

Doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego obejmuje:

 • budowę fundamentów ustaloną wcześniej metodą,

 • budowę ścian i stropów,

 • budowę schodów,

 • montaż stolarki okiennej,

 • montaż drzwi zewnętrznych prowadzących do nieruchomości,

 • budowę dachu i niezbędnych kominów.

Doprowadzenie nieruchomości do stanu deweloperskiego obejmuje:

 • stworzenie wszystkich niezbędnych instalacji,

 • ocieplenie ścian,

 • wykończenie ścian,

 • wykonanie wylewek na podłogach

 • wykończenie elewacji zewnętrznej.

Wykończenie domu pod klucz obejmuje:

 • malowanie ścian i sufitów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykończenie stolarki okiennej i montaż parapetów,

 • wykonanie podłóg w wybranej przez inwestora technologii,

 • inne prace zlecone przez klienta.

Zakończenie prac składających się na budowę domu pod klucz oznacza, że nieruchomość jest fizycznie gotowa do zamieszkania.

Jednakże, aby móc się do niej wprowadzić konieczny jest formalny odbiór budynku przez odpowiednie służby. Ze swojej strony wspieramy klientów także na tym etapie, kompletując niezbędną do odbioru dokumentację i nadzorując formalności urzędowe.  

Etap 6 – umiejętne wsparcie w zagospodarowaniu terenu

Nowoczesny dom postawiony na pustej działce straci wiele ze swojej estetyki. Aby całość wyglądała harmonijnie i była w pełni funkcjonalna, konieczne jest odpowiednie zagospodarowanie terenu znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości. Pomagamy inwestorom również na tym etapie, wykonując niezbędne prace ziemne, chodniki, ścieżki, podjazd, taras, schody zewnętrzne, montując ogrodzenie oraz bramę. Wszystko po to, abyś jak najszybciej mógł cieszyć się komfortem, jaki daje posiadanie własnego domu z ogrodem.

Jeśli podczas czytania powyższego tekstu choć raz zaświtała Ci w głowie myśl o tym, jak fantastycznie byłoby zamieszkać w domu jednorodzinnym to znak, że powinieneś poważnie rozważyć naszą propozycję. Szczególnie że jak widzisz, oferujemy Ci naprawdę kompleksowe wsparcie bez względu na etap budowy domu. To jak spokojnie i bezpiecznie przebiega budowa domu z New-House potwierdzić mogą nie tylko klienci z Bartoszyc, Mrągowa, Działdowa czy Braniewa, ale również z innych miejscowości znajdujących się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Ich zaufanie jest dla nas największą nagrodą, za którą dziękujemy. Chcesz do nich dołączyć? Skontaktuj się już dziś z naszą infolinią, która dla Twojej wygody działa 7 dni w tygodniu od godziny 7.00 do 21.00. 

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły