Budowa domu w województwie podkarpackim

Budowa domu w województwie podkarpackim

Wiele osób, którym po głowie chodzi pomysł wyprowadzki do własnego domu, potrzebuje konkretnego wyzwalacza, który sprawi, że postanowią swoje zamierzenia wprowadzić w czyn. Czasem takim impulsem do działania jest niemożność porozumienia się z rodziną, z którą mieszkamy pod jednym dachem lub sąsiadami z bloku czy kamienicy. W 2020 roku częstą motywacją do rozpoczęcia budowy domu była pandemia i związane z nią ograniczenia. Wiosenny lockdown zamknął większość społeczeństwa w czterech ścianach, które błyskawicznie okazały się za małe, aby pomieścić wszystkich domowników w jednym czasie przez 24 godziny na dobę. Nie bez znaczenia był również brak dostępu do przyrody i przysłowiowego świeżego powietrza.

Nic więc dziwnego, że wraz z pierwszymi oznakami luzowania obostrzeń Polacy gremialnie zainteresowali się działkami budowlanymi oraz możliwościami budownictwa jednorodzinnego w naszym kraju. Zauważyliśmy taki trend również w naszej firmie, oferującej kompleksowe podejście do tematu budowy domu. I województwo podkarpackie nie jest tutaj odosobnionym regionem naszego kraju.

Czego boi się Polak, który buduje dom?

Mieszkańcy Rzeszowa, Przemyśla, Mielca, Stalowej Woli oraz innych miejscowości położonych w województwie podkarpackim najczęściej obawiają się ogromu formalności, oraz spraw, jakie będą do dopilnowania podczas budowy domu. Na szczęście to nie do końca prawda, ponieważ wiele z kwestii administracyjnych i technicznych można zlecić firmie budowlanej zajmującej się budową domów od A do Z. Takim przedsiębiorstwem jest New-House, który od 1991 roku z powodzeniem spełnia marzenia Polaków o własnym miejscu do życia. W tym czasie wybudowaliśmy ponad 1500 nieruchomości prywatnych na terenie całego kraju, co potwierdza grono zadowolonych klientów. Jeśli chcesz do nich dołączyć, dowiedz się, na jaką pomoc z naszej strony możesz liczyć na każdym etapie budowy domu?

Wsparcie podczas wyboru i zakupu działki pod budowę domu  

Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś działki budowlanej, możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, ile rzeczy powinieneś sprawdzić, zanim podpiszesz umowę. Dlatego nasze wsparcie dla inwestorów rozpoczyna się właśnie w momencie, gdy poszukują odpowiedniego terenu pod budowę. Nasz zespół nie tylko znajdzie nieruchomość w określonej przez klienta lokalizacji, ale również sprawdzi ją zarówno pod kątem technicznym, jak i administracyjnym.

Szczegółowe wsparcie New-House na tym etapie obejmuje między innymi:

 • sprawdzenie działki pod kątem powierzchni, kształtu, topografii, zalesienia,

 • ewentualne badania gruntu,  

 • sprawdzenie możliwości podłączenia niezbędnego uzbrojenia (jeśli mamy do czynienia z terenem nieuzbrojonym).

 • skontrolowanie bliskiego i dalszego otoczenia pod kątem możliwych uciążliwości,

 • sprawdzenie planów inwestycyjnych dotyczących okolicy działki,

 • kontrola Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego,

 • sprawdzenie stanu prawnego działki w księdze wieczystej,

 • pomoc w pozyskaniu korzystnego źródła finansowania zakupu działki budowlanej oraz budowy domu.

Jak widzisz, nasza pomoc już na tym etapie jest niezwykle kompleksowa, co oznacza, że dzięki niej zaoszczędzisz czas i unikniesz kosztownych błędów, które mogłaby pociągnąć za sobą nietrafiona inwestycja. Nie wspominając już o spokoju, jaki zyskasz, wiedząc, że wybierasz sprawdzony teren pod budowę domu.

Wsparcie podczas wyboru i zakupu projektu budowlanego

Powszechna dostępność i różnorodność gotowych projektów domów sprawia, że większość inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie. Jeśli również i ty postanowisz z niego skorzystać, to do Twojej dyspozycji oddajemy ogromną bazę projektów z wyceną. Ze swojej strony pomożemy Ci znaleźć nieruchomość, która spełni Twoje indywidualne oczekiwania w kwestii stylistyki oraz metrażu. Dodatkowo zwrócimy uwagę, aby dom był możliwy do wybudowania na posiadanym przez Ciebie terenie. A gdy wybierzesz projekt, zajmiemy się jego konieczną adaptacją do warunków panujących na działce.

Nasi architekci są do dyspozycji także w sytuacji, gdy postanowisz zamówić indywidualny projekt domu. Możesz również kupić projekt nieruchomości poza naszą firmą, a my wybudujemy dla Ciebie dom na jego podstawie.

Wsparcie podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę

Uzyskiwanie pozwolenia na budowę jawi się naszym klientom jako senny koszmar. Nic dziwnego, ponieważ jest to dość złożona procedura, która wymaga znajomości wielu zagadnień i skompletowania sporej ilości dokumentów. Na szczęście decydując się na kompleksową budowę domu z New-House pomożemy Ci zarówno podczas wypełniania wniosku, jak również w trakcie kompletowania niezbędnych załączników. Niezależnie czy mieszkasz w Tarnobrzegu, Krośnie, Dębicy, Jarosławiu czy w innym mieście wchodzącym w skład województwa podkarpackiego możesz na nas liczyć!  

Wsparcie podczas wykonania przyłączy budowlanych do nieruchomości

Jeśli kupisz działkę uzbrojoną, to ten etap nie będzie Cię dotyczył. Jeśli zaś zdecydujesz się na zakup terenu, do którego dopiero trzeba doprowadzić niezbędne media, to pomożemy Ci zarówno w czasie kompletowania dokumentacji niezbędnej do podpisania umów z dostawcami, jak również w fizycznym wykonaniu przyłączy na posiadanej przez Ciebie działce. Mamy wieloletnie doświadczenie oraz rozległą wiedzę fachową obejmującą ten temat co sprawia, że nadzorowane przez nas prace przebiegają szybko, bez zbędnej zwłoki i niepotrzebnych opóźnień.

Właściwe prace budowlane

Gdy inwestor dysponuje pozwoleniem na budowę, a na działce mamy wykonane przyłącza możemy rozpocząć właściwe działania budowlane, które zasadniczo dzielimy na trzy etapy. Przyjrzyjmy się bliżej pracom, jakie najczęściej składają się na każdy z nich.

Etap pierwszy – dom w stanie surowym zamkniętym:  

 • przygotowanie fundamentów,

 • budowa ścian i stropów,

 • budowa schodów,

 • budowa kominów,

 • montaż stolarki okiennej i drzwi wejściowych,

 • montaż dachu.

Etap drugi – dom w stanie deweloperskim:

 • wyposażenie budynku w instalację elektryczną,

 • wyposażenie budynku w instalację wodno-kanalizacyjną,

 • wyposażenie budynku w instalację alarmową, telefoniczną i telewizyjną,

 • ocieplenie ścian i wykończenie ścian,

 • wykonanie wylewek podłogowych,

 • wykonanie elewacji.

Etap trzeci – dom w stanie pod klucz:  

 • malowanie i tapetowanie ścian,

 • malowanie sufitów,

 • montaż wybranych rodzajów podłóg,

 • wykończenie okien i montaż parapetów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykonanie podbitki dachowej.

Wsparcie podczas zagospodarowania terenu wokół nieruchomości

Po zakończeniu prac związanych z budową domu pod klucz Twój nowy dom będzie de facto gotowy do wprowadzenia. Jednak aby nieruchomość była kompletna i harmonijna konieczne będzie jeszcze wykonanie niezbędnych prac wokół budynku.

W zakresie współpracy z New-House możesz liczyć na wykonanie poniższych prac – pamiętaj jednak, że lista nie wyczerpuje dostępnych możliwości, a jedynie wskazuje najczęściej realizowane zadania:

 • niezbędne roboty ziemne,

 • tyczenie ścieżek,

 • kładzenie chodników,

 • wykonanie tarasu,

 • wykonanie podjazdu,

 • wykonanie schodów zewnętrznych,

 • stawianie ogrodzenia,

 • montaż bramy wjazdowej do posesji.

Wsparcie podczas formalnego odbioru budynku

Formalny odbiór nieruchomości jest konieczny do tego, aby w domu można fizycznie zamieszkać. Wprowadzenie się do budynku bez dokonania niezbędnych odbiorów (instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej i kominiarskim) jest niezgodne z obowiązującym prawem i obarczone karą. Odbiór wiąże się jednak z koniecznością dopilnowania wielu formalności i przedstawienia szeregu dokumentów. Samodzielne uporanie się z tym zadaniem jest dla inwestorów - którzy najczęściej na co dzień nie zajmują się budowlanką - niezwykle skomplikowane, czasochłonne i obarczone sporym ryzykiem błędów. Współpracują z New-House możesz liczyć na naszą pomoc także podczas tego etapu kończącego budowę domu.

Czy po zapoznaniu się z zakresem wsparcia, jakie oferujemy naszym klientom w czasie budowy domu, poczułeś, że taka budowa Cię interesuje? Wielu inwestorów przyznaje, że właśnie fakt jak wiele zagadnień bierzmy na siebie w trakcie budowy domu od A do Z, przekonało ich do realizacji marzenia życia. Jeśli więc mieszkasz w województwie podkarpackim i masz dość uciążliwych sąsiadów lub pomieszkiwania u teściów to zapraszamy Cię do współpracy w zakresie stworzenia swojego miejsca na ziemi, w którym to Ty będziesz dyktował warunki!

Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości? A może chcesz dowiedzieć się, od kiedy możemy zacząć? Nasza infolinia czeka na Twój telefon! Dla Twojej wygody jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 do 21.00.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły