Budowa domu w województwie lubelskim

Budowa domu w województwie lubelskim

Zamieszkanie we własnym domu jest marzeniem wielu Polaków bez względu na region kraju. Rok 2020 zdecydowanie spotęgował negatywne odczucia związane z życiem w budownictwie wielorodzinnym. Zamknięci w swoich mieszkaniach podczas lockdownu boleśnie odczuliśmy negatywne skutki odseparowania od przyrody i świeżego powietrza. Mieszkańcy województwa lubelskiego nie są tutaj wyjątkiem. W konsekwencji coraz więcej osób z Białej Podlaskiej, Chełma, Lublina czy Zamościa zaczęło poważnie rozważać wyprowadzkę na tereny podmiejskie. I mowa tutaj nie tylko o tych, którym już wcześniej taki pomysł chodził po głowie. Wskazuje na to również zwiększone zainteresowanie zakupem działek w atrakcyjnych lokalizacjach, większa liczba kontaktów notowanych na naszej działającej 7 dni w tygodniu infolinii informacyjnej oraz nasze rozmowy z klientami.

Jest jednak grupa potencjalnych inwestorów, których ciągle odstrasza ogrom decyzji, formalności oraz spraw, których należy osobiście dopilnować, decydując się na wybudowanie domu za miastem. Czy jednak wszystko musimy robić sami? Niekoniecznie! Klienci decydujący się na kompleksową budowę domu z New-House mogą liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji. Dzięki temu inwestorzy odzyskują cenny czas, jaki w innym wypadku musieliby poświęcić sprawom urzędowym i pracom prowadzonym na placu budowy. Zyskują również spokój, ponieważ pomoc fachowców z naszej firmy pozwala uniknąć kosztownych w skutkach błędów czy to na etapie zakupu działki, wyboru projektu czy materiałów wykorzystywanych podczas budowy domu.

New-House – Twój partner w budowie domu!

Firma budowlana New-House oferuje budowę domów od A do Z na terenie całego kraju. Oznacza to, że nasz zespół zajmuje się zarówno kwestiami formalnymi, jak również pracami budowlanymi. Mamy rozległą wiedzę fachową pozwalającą nam wyjść obronną ręką z każdej, nawet najbardziej problematycznej sytuacji. Dysponujemy również doświadczeniem w realizacji projektów o różnym poziomie zaawansowania. A nasze nowoczesne zaplecze technologiczne daje nam dużą swobodę w wyborze technologii, w których możemy pracować. Działamy na rynku od 1991 roku i w tym czasie z powodzeniem zrealizowaliśmy ponad 1500 budowlanych inwestycji jednorodzinnych.

Jednak nie spoczywamy na przysłowiowych laurach, tylko nieustannie poszerzamy posiadane kompetencje, aby świadczyć usługi na prawdziwie europejskim poziomie i zapewniać inwestorom dostęp do innowacyjnych rozwiązań stosowanych na świecie. Odpowiedzią na nasze codzienne zaangażowanie jest zaufanie i ich radość w momencie, kiedy odbierają klucze do swojego wymarzonego domu!

W czym pomagamy klientom w województwie lubelskim?

Doradztwo w wyborze i zakupie działki budowlanej

Wybór i zakup działki budowlanej dla osoby, która nigdy wcześniej tego nie robiła, może być nie tylko problematyczny, ale również bardzo stresujący. Szczególnie że nie wystarczy znaleźć interesującej nas nieruchomości, podpisać umowę i zapłacić. Zanim staniemy się właścicielami konkretnego terenu, należy bowiem sprawdzić szereg zmiennych, od których zależy powodzenie dalszych etapów budowy domu oraz ich koszt. Na szczęście nasi klienci mogą liczyć na nas od początku swojej przygody pt. budowa domu.

W praktyce oznacza to, że nie tylko znajdziemy dla nich odpowiednią działkę w interesującej lokalizacji, ale także fakt, że sprawdzimy ją zarówno pod kątem technicznym (powierzchnia, kształt, topografia, zalesienie, rodzaj gruntu, media, otoczenie itp.), jak również w kontekście administracyjnym (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, stan prawny, właściciele, obciążenia, planowane inwestycje w okolicy itp.). Takie wsparcie pozwala maksymalnie zminimalizować ryzyko nabycia terenu, który z jakichś względów nie będzie się nadawał pod zabudowę jednorodzinną lub taka zabudowa będzie czasochłonna i ponadprzeciętnie kosztowna. Nie trzeba dodawać, że taka pomoc pozwala podjąć świadomą decyzję i zdejmuje z inwestora niepotrzebne napięcie i stres.

Doradztwo w wyborze projektu budowlanego

Inwestor planujący budowę nieruchomości może zakupić gotowy projekt domu lub zdecydować się na zamówienie projektu indywidualnego. W obu przypadkach oferujemy fachowe wsparcie. Nasi architekci zadbają także o adaptację gotowego projektu do indywidualnych wymagań terenu, na którym ma stanąć i wprowadzą modyfikacje zgłoszone przez klienta. Warto również wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wybudowali dom na podstawie projektu, który inwestor zakupił wcześniej. Wszystko sprowadza się do tego, aby cały proces przebiegł tak sprawnie, jak to tylko jest możliwe.

Aktywna pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę

Sprawy urzędowe podczas budowy domu to coś, co spędza przysłowiowy sen z powiek wielu inwestorów. Naprawdę wielu z nich wolałoby własnymi rękoma murować ściany niż załatwiać pozwolenie na budowę i inne formalności. Na szczęście współpracując z nami, nie muszą robić ani jednego, ani drugiego. Od tego jesteśmy! Skompletujemy niezbędną dokumentację i pomożemy prawidłowo sporządzić wniosek, aby nic nie stanęło na przeszkodzie sprawnemu uzyskaniu pozwolenia na budowę niezależnie czy inwestor buduje w Puławach, Świdniku, Kraśniku, Łukowie czy w innej lokalizacji w województwie lubelskim.

Wsparcie w wykonaniu przyłączy budowlanych

Nieuzbrojone działki budowlane nie należą w naszym kraju do rzadkości. Dlatego inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup terenu, który dopiero trzeba wyposażyć w niezbędne przyłącza potrzebują wsparcia zarówno podczas załatwiania kompletu niezbędnych formalności i podpisania umów z dostawcami mediów, jak również w fizycznym wykonaniu przyłączy na działce. Z nami cały proces przebiega sprawnie, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie w tej materii i wiemy, jak działać skutecznie, aby przyłącza prądu, wody, kanalizacji i gazu pojawiły się na działce możliwie najszybciej.

Wykonanie właściwych prac budowlanych

Gdy inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę, a działka wyposażona jest w niezbędne przyłącza budowlane, możemy rozpocząć właściwe prace na placu budowy. Budowa domu pod klucz podzielona jest zasadniczo na trzy główne etapy, z których każdy obejmuje konkretne prace. Warto jednak wiedzieć, że poniższy katalog nie wyczerpuje zakresu współpracy, jaki możemy zaoferować naszym klientom. Na zlecenie inwestora możliwe jest wykonanie szeregu prac dodatkowych.

1. Stan surowy zamknięty obejmuje:

 • wykonanie fundamentów domu,

 • wykonanie ścian oraz stropów,

 • wykonanie schodów wewnętrznych,

 • montaż okien oraz drzwi zewnętrznych,

 • wykonanie dachu oraz kominów

2. Stan deweloperski obejmuje:

 • wyposażenie domu w komplet niezbędnych instalacji np. wodno-kanalizacyjna, elektryczna, alarmowa, CCTV, telefoniczna itp.,

 • ocieplenie i wykończenie ścian oraz elewacji,

 • wykonanie wylewek podłogowych.

3. Stan pod klucz obejmuje:

 • malowanie i tapetowanie ścian,

 • malowanie sufitów,

 • montaż podłóg w wybranej technologii,

 • wykończenie stolarki okiennej i montaż parapetów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykonanie podbitki dachowej.

Pomoc w zagospodarowaniu terenu wokół domu

Czym byłby dom na przedmieściach bez doskonale zagospodarowanego terenu? Odpowiedź jest prosta – byłby niekompletny. Dlatego fachowcy z New-House pomagają naszym klientom również na tym etapie. Oferujemy zarówno niezbędne prace ziemne, jak również wykonanie infrastruktury komunikacyjnej wokół nieruchomości w postaci ścieżek i chodników. Z naszą pomocą możliwe jest również postawienie ogrodzenia, montaż bramy wjazdowej, jak i wykonanie tarasu, schodów zewnętrznych czy podjazdu. Jednym słowem wszystko, czego może potrzebować dom, by stać się doskonałym miejscem do życia i wypoczynku.

Realne wsparcie w formalnym odbiorze budynku

Choć po zakończeniu prac składających się na budowę domu pod klucz nieruchomość jest fizycznie przygotowana do zamieszkania, to nie można się wprowadzić, dopóki nie zostanie przeprowadzony formalny odbiór budynku przez odpowiednie służby. Ma on na celu sprawdzenie, czy ostatecznie wykonana nieruchomość zgadza się z projektem domu przedstawionym na etapie starania się o pozwolenie na budowę. Jego zadaniem jest także kontrola wszystkich instalacji. Stąd konieczny jest zarówno odbiór instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, jak i odbiór kominiarski. Jak można się domyślić, przeprowadzenie wszystkich prac składających się na odbiór nieruchomości wymaga wcześniejszego skompletowania i przedłożenia szeregu dokumentów. W przypadku współpracy z New-House zajmują się tym nasi specjaliści, dzięki czemu wszystko przebiega poprawnie i bez zbędnej zwłoki.

Trzeba uczciwie przyznać, że zakres wsparcia, jaki oferujemy inwestorom, zaskoczył już niejednego z nich i przekonał do współpracy nawet największych sceptyków. Dzięki temu, jak polska długa i szeroka z powodzeniem budujemy domy jednorodzinne. Jeśli więc mieszkasz w Biłgoraju, Dęblinie, Terespolu, Kazimierzu Dolnym czy innej miejscowości województwa lubelskiego i masz w planach budowę domu, poważnie rozważ współpracę z nami! Już dziś skontaktuj się z naszą infolinią i opowiedz nam o swoim pomyśle na dom. Zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc Ci go zrealizować.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu w godzinach 7.00 do 21.00, więc zdążysz zadzwonić, nawet jeśli jesteś osobą bardzo zajętą. Zapraszamy i z niecierpliwością czekamy na Twój telefon!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły