Budowa domu w województwie kujawsko-pomorskim

Budowa domu w województwie kujawsko-pomorskim

Budowa domu to przysłowiowy temat rzeka, na który powstało już wiele artykułów, książek i programów telewizyjnych. Wynika to bezpośrednio z ilości zagadnień i spraw, jakimi należy się zająć podczas realizacji takiego przedsięwzięcia. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że wiele osób, które chciałby wybudować własny dom, nie decyduje się na to, ponieważ nie dysponuje odpowiednią wiedzą fachową i doświadczeniem nie wspominając już o wolnym czasie, którego przecież też nikt nie ma w nadmiarze. Wszystkich, którzy są w takiej sytuacji, z pewnością ucieszy to, że budową nie trzeba zajmować się samodzielnie. I nie chodzi nam tutaj o fizyczne postawienie domu na posiadanej działce, ale również o wszystkie sprawy administracyjne i organizacyjne, jakich trzeba dopilnować. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy zlecić budowę domu profesjonalistom z naszej firmy.

New-House – specjaliści od domów jednorodzinnych!

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku czy innym mieście zlokalizowanym w województwie kujawsko-pomorskim możesz podjąć kompleksową współpracę z New-House. Jeśli więc masz dość uciążliwych sąsiadów w bloku, mieszkania z rodzicami lub teściami albo chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku i wszechobecnego smogu to jesteś we właściwym miejscu.

Możemy Ci pomóc także, gdy decyzję o budowie domu na przedmieściach podjąłeś w efekcie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W 2020 roku zgłaszało się do nas wielu inwestorów, którzy podczas lockdownu uświadomili sobie, jak ważne jest to, aby w każdym momencie niezależnie do panującej sytuacji epidemiologicznej móc bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie. Prognozujemy, że ten trend utrzyma się również w kolejnych latach.

Podejmując współpracę z firmą budowlaną New-House masz do dyspozycji wieloletnie doświadczenie, rozległą i ciągle aktualizowaną wiedzę fachową oraz umiejętności praktyczne specjalistów z różnych dziedzin pracujących w naszej firmie i współpracujących z nią. To w połączeniu z zaawansowanym technologicznie zapleczem sprzętowym pozwala nam świadczyć usługi budowlane na prawdziwie europejskim poziomie. Potwierdzi to ponad 1500 zadowolonych inwestorów, którzy współpracowali z nami na przestrzeni blisko 30 lat działalności.

Jeśli tylko zechcesz, będziemy przy Tobie od chwili, gdy podejmiesz decyzję o budowie domu. Pomożemy Ci znaleźć i wybrać odpowiednią działkę i projekt domu, będziemy Cię wspierać w czasie uzyskiwania pozwolenia na budowę i doprowadzenia mediów, uzyskasz naszą pomoc także podczas formalnego odbioru nieruchomości i zagospodarowania terenu wokół niej. Weźmiemy na siebie zarówno sprawy techniczne, jak i administracyjne, ponieważ naszym celem jest sprawić, aby budowa domu była dla Ciebie przyjemnością i wspomnieniem, do którego będziesz wracać, a nie traumatycznym wydarzeniem, o którym będziesz chciał jak najszybciej zapomnieć. Zaufanie i zadowolenie naszych klientów jest dla nas nieustannym powodem do dumy i ciągłego rozwoju.

Dowiedz się, w czym możemy Ci pomóc, jeśli zdecydujesz się na budowę domu z New-House?

Fachowa pomoc w wyborze działki budowlanej

Mieszkańcy Grudziądza, Inowrocławia, Brodnicy oraz innych miast i miasteczek znajdujących się w województwie kujawsko-pomorskim mogą liczyć na naszą profesjonalną pomoc już na etapie poszukiwania odpowiedniej działki budowlanej. Nie tylko znajdziemy teren w określonym miejscu, ale dodatkowo sprawdzimy go pod kątem technicznym i administracyjnym.

Skontrolujemy w Twoim imieniu np.:

 • powierzchnię, kształt, topografię i zalesienie działki,

 • rodzaj gruntu i poziom wód gruntowych,

 • dostęp do niezbędnych mediów – w przypadku, gdy teren jest nieuzbrojony,

 • możliwe uciążliwości wynikające z otaczającej teren infrastruktury tj. tory kolejowe, droga szybkiego ruchu oraz prowadzonej w pobliżu działalności komercyjnej,

 • plany inwestycyjne, których realizacja może obniżyć komfort życia inwestora w bliższej lub nieco dalszej przyszłości,

 • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego w kontekście wymagań, jakie powinna spełniać nieruchomość wybudowana na danym terenie,

 • Księgę wieczystą parceli pod kątem właścicieli gruntu oraz ewentualnych zobowiązań ciążących na działce.

Ze swojej strony możemy także pomóc w załatwieniu korzystnego finansowania zakupu działki budowlanej. Tak kompleksowe wsparcie pomoże Ci podjąć świadomą decyzję odnośnie do terenu, który planujesz zakupić, co niewątpliwie przełoży się na minimalizację stresu, jaki wywołuje tego rodzaju przedsięwzięcie.

Profesjonalne doradztwo w wyborze odpowiedniego projektu budowlanego

Nasi klienci dla swojej wygody najczęściej decydują się na zakup gotowego projektu domu z naszej bazy projektowej. Szczególnie że jesteśmy w stanie pomóc im również na tym etapie, sprawdzając, czy wybrany przez nich projekt będzie możliwy do wybudowania na posiadanym terenie. Nasi architekci zajmą się także jego adaptacją do warunków panujących na działce budowlanej. Dajemy również możliwość zamówienia indywidualnego projektu domu uwzględniającego wszystkie wymagania inwestora. Możemy wybudować nieruchomość także według projektu budowlanego, który został zakupiony poza naszą firmą. Jesteśmy w tym zakresie niezwykle elastyczni, ponieważ zależy nam na tym, aby każdy współpracujący z nami klient był zadowolony ze swojego wyboru.

Pomoc podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę tylko w teorii jest proste. W praktyce wymaga bowiem posiadania szerokiej wiedzy nie tylko o obowiązującym prawie. Ilość i złożoność dokumentacji, jaką należy przedłożyć oraz spraw formalnych, których trzeba dopilnować może przerazić nawet najbardziej zaprawionych inwestorów. Na szczęście klienci współpracujący z New-House mają do dyspozycji aktualną wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie naszego zespołu w tym zakresie co znacznie ułatwia postępowanie i sprawia, że jest ono znacznie mniej stresujące niezależnie czy dotyczy terenu położonego w pobliżu Aleksandrowa Kujawskiego, Chełmna, Mogilna, Świecia czy innych miast w kujawsko-pomorskim.

Wsparcie w wykonaniu przyłączy budowlanych

Jeśli zdecydujesz się na zakup droższej, ale uzbrojonej działki budowlanej to ten akapit możesz spokojnie pominąć, ponieważ nie będzie Cię dotyczył. Jeśli jednak kupisz działkę nieuzbrojoną, to przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych należy doprowadzić do niej niezbędne przyłącza: prądu, gazu, wody oraz kanalizacji. Ich fizyczne wykonanie na posiadanym terenie poprzedza szereg formalności związanych z podpisaniem umów z dostawcami mediów, którym należy dostarczyć odpowiednią dokumentację. Dopiero gdy umowy mamy w ręce możemy poprowadzić przyłącza przez działkę. New-House pomaga inwestorom zarówno na etapie formalnym, jak i budowlanym związanym z wykonaniem przyłączy. Wszystko po to, aby przebiegły one tak sprawnie, jak to tylko jest możliwe.

Fizyczne prace budowlane

Jeśli dobrnęliśmy do tego etapu, to oznacza, że media zostały szczęśliwie doprowadzone na działkę, a i prawomocne pozwolenie na budowę zostało wydane. W przypadku kompleksowej budowy domu z New-House najczęściej mamy do czynienia z trzema następującymi po sobie etapami fizycznych prac budowlanych, po których nieruchomość jest gotowa do zamieszkania. Współpraca z jednym wykonawcą pozwala utrzymać ciągłość prac i dostaw materiałów na budowie, dzięki czemu ryzyko opóźnień zostaje maksymalnie zminimalizowane. Gdy ekipy zajmujące się poszczególnymi zadaniami zmieniają się bez zwłoki, cała budowa sprawnie posuwa się do przodu. W sytuacji, gdy inwestorzy samodzielnie zajmują się budową, trudno jest zgrać różnych fachowców w odpowiednim czasie, szczególnie że większość z nich to osoby skrajnie zajęte. Taka sytuacja może w konsekwencji doprowadzić do sporych opóźnień, przez które inwestor straci nie tylko cenny czas, ale również pieniądze. Dlatego lepiej od początku współpracować z jednym wykonawcą, który zajmie się wszystkim, jak należy.

Poniżej przedstawiamy katalog prac, które składają się na każdy z etapów fizycznej budowy domu. Należy jednak pamiętać, że nie wyczerpuje on zadań, jakimi możemy się zająć. Ostateczny zakres prac każdorazowo ustalany jest indywidualnie i zależy od potrzeb i oczekiwań konkretnego inwestora.

1. Stan surowy zamknięty obejmuje następujące prace:

 • wykonanie fundamentów,

 • wykonanie ścian oraz stropów,

 • wykonanie schodów wewnętrznych,

 • montaż okien oraz drzwi zewnętrznych,

 • wykonanie dachu oraz kominów.

2. Stan deweloperski obejmuje prace tj.:

 • wyposażenie w niezbędne instalacje np. wodno-kanalizacyjna, elektryczna, alarmowa, CCTV, telefoniczna itp.,

 • ocieplenie i wykończenie ścian oraz elewacji,

 • wykonanie wylewek podłogowych.

3. Stan pod klucz obejmuje poniższe prace:

 • malowanie i tapetowanie ścian,

 • malowanie sufitów,

 • montaż podłóg w wybranej technologii,

 • wykończenie stolarki okiennej i montaż parapetów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykonanie podbitki dachowej.

Pomoc w zagospodarowaniu terenu wokół domu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda nowoczesna nieruchomość wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego też kompleksowej pomocy w zagospodarowaniu terenu wokół domu nie mogło zabraknąć w katalogu oferowanych przez nas usług. Odpowiednio przygotowane otoczenia budynku pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i sprawić by sprzyjała ona odpoczynkowi i spędzaniu czasu na zewnątrz.

W New-House mamy specjalistów, którzy zajmą się zarówno wykonaniem robót ziemnych, jak również wytyczeniem i przygotowaniem szlaków komunikacyjnych wokół nieruchomości w postaci ścieżek i chodników. Wykonujemy dla klientów również oczka wodne. Na życzenie budujemy także przydomowe tarasy, jeśli takowe nie były uwzględnione w projekcie domu. Tworzymy też podjazdy i schody zewnętrzne. Na życzenie montujemy także bramy i ogrodzenia wykonane w wybranej przez inwestora technologii. To oczywiście niejedyne prace, jakie możemy zaproponować w zakresie zagospodarowania przestrzeni.

Wsparcie na etapie podczas formalnego odbioru budynku

Budynek jest gotowy do zamieszkania w momencie zakończenia prac składających się na budowę domu pod klucz, jednakże nie oznacza to, że można się do niego wprowadzić. Co więcej, takie działanie byłoby niezgodne z obowiązującym w naszym kraju prawem, które stanowi, że budynek musi wpierw przejść formalny odbiór przez wyznaczone do tego służby. Mają one za zadanie skontrolować nie tylko poprawne działanie wszystkich występujących w nieruchomości instalacji, ale również zgodność powstałego domu z projektem, który został przedstawiony na etapie starania się o pozwolenie na budowę. Tyle teorii. W praktyce etap ten oznacza konieczność skompletowania gigantycznej wręcz ilości drobiazgowej dokumentacji, która już niejednego inwestora przyprawiła o ból głowy. Na szczęście z pomocą naszych specjalistów zarówno zgromadzenie dokumentów, jak i fizyczne przeprowadzenie odbioru przebiega sprawnie i bez zbędnej zwłoki, która mogłaby zostać spowodowana brakami formalnymi.

I jak? Udało się nam Ciebie pozytywnie zaskoczyć zakresem współpracy, na jaki możesz liczyć, zlecając nam budowę domu od A do Z? Mamy nadzieję, że tak i że przekonaliśmy Cię, że z naszą pomocą realizacja inwestycji budowlanej może być znacznie mniej stresująca i znacznie bardziej przyjemna niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Wsparcie profesjonalistów, którzy niejedno tego rodzaju zlecenie z powodzeniem zrealizowali, jest nieocenione szczególnie dla inwestorów, którzy podejmują się budowy domu po raz pierwszy w życiu.

Chcesz dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów z województwa kujawsko-pomorskiego? W takim razie czekamy na Twój telefon. Nasza infolinia dla Twojej wygody działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 do 21.00. Nie czekaj! Skontaktuj się z naszymi doradcami i opowiedz o swoim pomyśle na dom. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci zrealizować Twoje marzenie i stworzyć idealne miejsce do życia dla Ciebie i Twoich bliskich. Od tego jesteśmy!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły