Budowa domu w województwie mazowiecki

Budowa domu w województwie mazowiecki

W życiu wielu osób przychodzi taki moment, gdy podejmują decyzję o budowie domu. Część inwestorów ma po prostu dość życia w centrach miast z ich nieustannym zgiełkiem i znikomym dostępem do natury. I nie chodzi tutaj bynajmniej o całkowite odcięcie od zdobyczy cywilizacyjnych dostępnych w Warszawie, Siedlcach, Radomiu, Płocku czy innych miastach województwa mazowieckiego a jedynie o stworzenie sobie bezpiecznej przestrzeni do życia z dala od wszechobecnych neonów, codziennego pośpiechu i stresu, jaki się z nimi wiąże. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że wiele osób, które są zawodowo związane z przestrzenią miejską, po pracy wraca do domu na wsi lub przedmieściach gdzie mogą odpocząć i naładować przysłowiowe „akumulatory”.

Warto sobie jednak uświadomić, że od zdecydowania o budowie domu do fizycznej przeprowadzki czeka nas wiele decyzji, formalności oraz spraw, jakich należy dopilnować, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na szczęście nie trzeba wszystkiego robić samemu, narażając się tym samym na nadmierny stres. Rozwiązaniem jest powierzenie budowy domu w województwie mazowieckim doświadczonym specjalistom z firmy New-House, którzy kompleksowo zajmą się tematem zarówno od strony formalnej, jak i wykonawczej. Budujemy od A do Z domy w Warszawie i okolicach zapewniając wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

Budowa z New-House – dlaczego warto?

Firma budowlana New-House działa na rynku od 1991 roku i w tym czasie wybudowaliśmy ponad 1500 nieruchomości w całym kraju, które po dziś dzień cieszą swoich właścicieli i ich najbliższych. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie, rozległą wiedzę fachową, którą nieustannie aktualizuje i poszerza oraz umiejętności praktyczne co w połączeniu z nowoczesnym zapleczem technologicznym pozwala nam realizować najbardziej wymagające projekty budowlane nie tylko w województwie mazowieckim, ale także w innych częściach naszego kraju. Z naszą pomocą nowym domem możesz cieszyć się już po sześciu (stan deweloperski) lub dziewięciu (budowa pod klucz) miesiącach. Warto również dodać, że na nasze usługi dajemy aż 10-letnią gwarancję. Przyjrzyjmy się zatem bliżej na jaką pomoc możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na budowę domu od A do Z z naszą firmą?

Wyceń swoją inwestycję

Kalkulator

Budowa domu z New-House w województwie mazowieckim

Pomoc w wyborze działki budowlanej

Wspieramy naszych klientów już na etapie wyboru i zakupu działki budowlanej. Sprawdzimy dla Ciebie wszystkie aspekty techniczne interesującego Cię terenu tj. powierzchnię, kształt, topografię, zalesienie, rodzaj gruntu, otoczenie czy dostęp do mediów. Zajmiemy się także kontrolą spraw administracyjnych tj. sprawdzenie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, co można wybudować na konkretnej działce, sprawdzenie stanu prawnego terenu czy plany inwestycyjne w okolicy. Warto również nadmienić, że pomagamy także w pozyskaniu źródła finansowania zarówno na zakup działki, jak i budowę domu. Nie trzeba dodawać, że nasze wsparcie w tym zakresie stanowi nie tylko duże ułatwienie dla inwestora, ale i ogromną oszczędność czasu, którego nikt przecież nie ma w nadmiarze.

Pomoc w wyborze projektu budowlanego

Nasze wsparcie dla klientów z województwa mazowieckiego obejmuje również doradztwo podczas wyboru oraz pomoc w adaptacji odpowiedniego projektu budowlanego z oferowanej bazy gotowych projektów z wyceną.

ADD

A jeśli takie jest życzenie inwestora, możemy przygotować dla niego indywidualny projekt domu uwzględniający jego osobiste oczekiwania oraz preferencje. Współpraca z New-House może się odbywać także na podstawie projektu, który klient już posiada. Jak widać, możliwości w tym zakresie są bardzo szerokie, dzięki czemu każdy inwestor znajdzie wśród nich rozwiązanie, które idealnie wpisze się w jego aktualne potrzeby.

Pomoc w pozyskaniu pozwolenia na budowę

Jak polska długa i szeroka pozwolenie na budowę spędza sen z powiek inwestorów. Nie inaczej jest w przypadku klientów z województwa mazowieckiego. Klienci z Warszawy, Pruszkowa, Legionowa, Piaseczna i innych miejscowości mogą liczyć na naszą pomoc także na tym etapie przygotowań do budowy domu. Wspieramy ich w prawidłowym sporządzeniu wniosku oraz skompletowaniu wszystkich dokumentów niezbędnych do sprawnego uzyskania pozwolenia na budowę.

Wykonanie przyłączy budowlanych

W przypadku działek nieuzbrojonych niezbędne jest, wykonanie przyłączy energetycznych, gazowych, wodnych oraz kanalizacyjnych. A to oznacza po pierwsze załatwienie wszystkich formalności z tym związanych a po drugie fizyczne wykonanie przyłączy na działce. Z naszą pomocą oba etapy tego procesu przeprowadzane są tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

Budowa domu – stan surowy zamknięty

W tym miejscu rozpoczynamy fizyczne prace na placu budowy: przygotowujemy fundamenty, wznosimy ściany, przygotowujemy stropy, schody, kominy i inne niezbędne elementy, które składają się na stan surowy otwarty. Stan surowy zamknięty uzyskujemy, gdy dodatkowo zamontujemy okna, drzwi zewnętrzne oraz dach.

Budowa domu – stan deweloperski

Na ten etap składa się wyposażenie budynku we wszystkie media, czyli kompletne instalacje niezbędne do funkcjonowania, do których należą sieci wodno-kanalizacyjne, elektryczne, alarmowe, ale również punkty telefoniczne czy telewizyjne. Na stan deweloperski składa się również ocieplenie i wykończenie ścian oraz elewacji, jak również wykonanie wylewek na podłogach.

Budowa domu pod klucz

Po zakończeniu prac składających się na budowę domu pod klucz jest on de facto gotowy do wprowadzenia. Pełne wykończenia nieruchomości obejmuje między innymi montaż podłóg, drzwi wewnętrznych i parapetów, malowanie ścian czy wykonanie podbitki dachowej. Oczywiście to jedynie niewielki wycinek z katalogu prac, jaki mogą przeprowadzić specjaliści z New-House, aby przygotować dom na przyjęcie mieszkańców. Na życzenie inwestora możemy wykonać także inne niewymienione tutaj działania.

Pomoc w zagospodarowaniu terenu

New-House bierze na siebie również prace składające się na ten etap. Przeprowadzamy niezbędne roboty ziemne, dla dobrej komunikacji tyczymy ścieżki i chodniki, wykonujemy podjazdy, tarasy, ogrodzenia, schody zewnętrzne i montujemy bramy. To jakie zadania zostaną wykonane na terenie przyległym do nieruchomości, zależy od indywidualnych preferencji inwestora.

Pomoc w odbiorze domu

Aby odbiór budynku przebiegł sprawnie, wymagane jest uprzednie sporządzenia dokładnej dokumentacji zawierającej wszystkie niezbędne załączniki. Dopiero na jej podstawie możliwe jest przeprowadzenie odbioru instalacji elektrycznej, gazowej i wodno-kanalizacyjnej oraz odbioru kominiarskiego. Po zakończeniu formalności i pozytywnym odbiorze nieruchomości przekazujemy właścicielom klucze do ich nowego domu, do którego mogą się wprowadzić praktycznie w chwilę później.

Jak pokazują wszystkie powyższe przykłady, decydując się na współpracę z New-House możesz liczyć na kompleksowe wsparcie i pomoc w każdej sprawie związanej z planowaną i prowadzoną budową. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że kompleksową budowę domu zleca nam wielu klientów nie tylko z Warszawy, ale również z innych miast województwa mazowieckiego tj. Otwock, Żyrardów, czy Mińsk Mazowiecki. Jeśli również i Ty masz takie plany, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły