Nowoczesna stodoła

Kto powinien się zdecydować na projekt nowoczesna stodoła?

Budowa domu nie musi się wiązać ze standardowymi, schematycznymi rozwiązaniami. Domy jednorodzinne to sztuka architektoniczna i warto spojrzeć na to również pod względem wizualnym. Co ważne, nacisk na estetykę i wygląd nie oznacza zrezygnowanie z funkcjonalności domu. Jak to zrealizować? Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę projekt nowoczesna stodoła.

Inwestorzy, którzy jednocześnie poszukują nowoczesnych rozwiązań i funkcjonalności, często zastanawiają się właśnie nad realizacją tego typu. To najnowsza moda wśród obecnych stylów architektonicznych. My, jako firma budowlana New-House,, która działa od 1991 roku i ma za sobą ponad 1500 wybudowanych domów jednorodzinnych, realizowaliśmy również domy jako projekt nowoczesna stodoła. Są to domy imponujące, estetyczne i zdecydowanie przyciągające wzrok wśród standardowych realizacji na polskim rynku nieruchomości. W tym artykule opowiemy Państwu o tym, jakie ma cechy charakterystyczne dom nowoczesna stodoła oraz przedstawimy gotowe projekty domów jednorodzinnych w tej stylistyce i technologii. Kto powinien wybrać projekt nowoczesna stodoła? Czy będzie on dobrym rozwiązaniem dla Państwa? Postaramy się pomóc w odpowiedzi na te pytania.

Czym charakteryzuje się nowoczesna stodoła?

Nowoczesna stodoła to charakterystyczne domy, które cechuje przede wszystkim prosta, wysoka konstrukcja oraz energooszczędne rozwiązania. Właśnie z tego względu chętnie decydują się na nie fani innowacyjnych rozwiązań. Wśród najbardziej charakterystycznych rozwiązań znajdujących się w takich projektach, można wymienić:

Prosta bryła – główną cechą charakterystyczną dla projektu dom stodoła jest realizacja na bazie prostej, nieskomplikowanej bryły. Dzięki temu zyskuje się nowoczesny wygląd domu, wpływa to również na sprawny, niewysoki koszt samej budowy.

Dwuspadowy dach – nowoczesna stodoła wyróżnia się również realizacją dachu. Jest to dwuspadowy, zwykle o 30 stopniach dach, brakuje przy nim okapu. Jest to spowodowane troską o nieprzesłanianie okien, aby mogły one w pełni wykorzystywać promienie słoneczne. Same okna są również ułożone w charakterystyczny sposób – mniejsze są umiejscowione od strony północy, natomiast duże są ulokowane na południu, ponieważ to z tej strony można pobierać najwięcej energii słonecznej.

Innowacyjna technologia – dom stodoła jest realizowany z uwzględnieniem najnowocześniejszych instalacji energooszczędnych. Często w domach znajduje się pompa ciepła, wykorzystuje się panele fotowoltaiczne, a także montuje wentylację mechaniczną z rekuperacją. Dzięki temu dom jest przyjaźniejszy dla środowiska, a przy tym koszty jego utrzymania są bardziej przystępne.

Gotowy projekt domu nowoczesna stodoła

Nowoczesna stodoła to dom jednorodzinny, który w swoim wyglądzie nawiązuje przede wszystkim do przestrzennych budynków gospodarczych, skąd sama nazwa pochodzi. Domy posiadają nieskomplikowaną konstrukcję na bazie kwadratu lub prostokąta. Dach jest dwuspadowy, zazwyczaj z 30 stopniowym kątem nachylenia, dzięki czemu budynek zyskuje na wizerunku masywności. Sama elewacja jest najczęściej wykonywana w stylu minimalistycznym, lecz z uwzględnieniem energooszczędnych rozwiązań, na przykład okna są ustawione w taki sposób by maksymalnie wykorzystać naturalne światło słoneczne.

Jak może wyglądać projekt domu nowoczesna stodoła? W gronie tysięcy projektów domów jednorodzinnych w bazie firmy  New-House można znaleźć również takie rozwiązania. Polecamy Państwu zapoznać się z całą bazą projektową: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Wśród nich znajduje się gotowy projekt nowoczesna stodoła pod nazwą Nowoczesny 3. To idealny przykład tego typu rodzaju budynków.

Nowoczesny 3 – projekt nowoczesna stodoła

To projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, zdecydowanie spodoba się osobom, które poszukują przestrzennych rozwiązań. Powierzchnia użytkowa domu obejmuje 293 metry kwadratowe. Co ciekawe, jest to podwójnie unikalny projekt domu, ponieważ łączy dwie różne bryły. Jedną z nich jest typowa bryła dla stodoły – prosta z dwuspadowym dachem, a druga to budynek parterowy ze stropodachem. Dom Nowoczesny 3 jest oryginalny również biorąc pod uwagę samą elewację realizacji – zastosowano tutaj połączenie tynku i elementów drewnianych. Cała realizacja ma typowe cechy projektu domu nowoczesna stodoła – są tu duże okna od południa, brak okapu, instalacje energooszczędne.

Wnętrze domu zostało również bardzo ciekawie zrealizowane. Jest nowoczesne, a przy tym również komfortowe i funkcjonalne. Cała przestrzeń budynku została podzielona na trzy strefy: dzienną, gospodarczą oraz sypialnianą. Dzięki zastosowaniu takiego podziału znacznie łatwiej jest dostosować ułożenie pomieszczenia do jego przeznaczania, a także zapewnić każdemu z domowników poczucie prywatności i intymności. Na parterze w tym projekcie nowoczesna stodoła znajdą Państwo między innymi salon, jadalnia, aneks kuchenny, kotłownię, saunę, garderobę, apartament z łazienką, a także dwustanowiskowy garaż. Z kolei poddasze domu to trzy przestrzenne pokoje sypialniane, a jeden z nich ma dodatkowo prywatną łazienkę oraz garderobę.

Aby dokładniej przyjrzeć się projektowi nowoczesna stodoła, wystarczy wejść w link: https://new-house.com.pl/projekt/5149. Zdecydowanie spodoba się on wszystkim osobom, które cenią sobie funkcjonalność, komfort, energooszczędne rozwiązania i nowoczesne style architektoniczne.

Warto wiedzieć, że realizując budowę domu z firmą New-House mogą się Państwo zdecydować również na indywidualną współpracę z architektem. Projektanci z którymi współpracujemy to cenieni w Polsce specjaliści, którzy wykonali dla naszych klientów już wiele świetnych projektów domów jednorodzinnych. Zdecydowanie się na takie rozwiązanie sprawi, że dom będzie zrealizowany dokładnie z Państwa indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Warto zapoznać się z przykładowymi domami jednorodzinnymi, które były zrealizowane od A do Z w naszej firmie: https://new-house.com.pl/realizacje. Być może któryś z nich szczególnie się Państwu spodoba.

Budowa domu nowoczesna stodoła z firmą New-House

Podobają się Państwu projekty typu nowoczesna stodoła? Z chęcią podejmiemy się realizacji takiego domu. Domy jednorodzinne w naszym wykonaniu są solidne oraz realizowane bardzo sprawnie. Budowa domu do stanu deweloperskiego z firmą New-House to czas tylko sześciu miesięcy, natomiast budowa pod klucz zajmuje nam nie więcej niż dziewięć miesięcy. Warto podkreślić również fakt, że współpracując z nami zyskują Państwo dziesięć lat gwarancji na całą realizację. Zdecydowanie warto! Przejmujemy odpowiedzialność za całą realizację, która jest idealnie dopasowana do Państwa oczekiwań pod każdym kątem. Realizujemy domy jednorodzinne od A do Z, tak aby nasi klienci mogli przejść przez ten proces możliwie najbardziej bezstresowo. Zachęcamy do sprawdzenia naszych referencji od poprzednich klientów: https://new-house.com.pl/referencje.

W przypadku pytań o naszą ofertę lub o projekty nowoczesna stodoła, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści są dostępni codzienne w godzinach 7-21 – chętnie odpowiedzą na Państwa pytania. Nasze dane kontaktowe dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Nowoczesna stodoła to współczesny dom marzeń – chętnie go dla Państwa zrealizujemy!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły