Budowa domu pod klucz

  

Czy można zrealizować budowę domu jednorodzinnego bez stresu i niepotrzebnych nerwów? Owszem! Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zdecydowanie się na kompleksową współpracę z firmą budowlaną taką jak New-House. Nasi klienci nie muszą się martwić o prawidłowe wykonanie realizacji, to my przejmujemy odpowiedzialność za cały proces i realizujemy solidnie całą budowę.

Decydując się na współpracę z firmą New-House mogą mieć Państwo pewność, że wykonamy budowę domu pod klucz zaledwie w dziewięć miesięcy. Co więcej, cała realizacja zostanie objętą dziesięcioletnią gwarancją jakości. Wybudowaliśmy już ponad 1500 różnorodnych domów jednorodzinnych i cieszymy się świetnymi opiniami wśród inwestorów. Zachęcamy do zapoznania się z referencjami, które uzyskaliśmy od klientów: https://new-house.com.pl/referencje.

Jak wygląda budowa domu pod klucz z New-House? Działamy na rynku od 1991 roku i wypracowaliśmy sobie świetny system pracy, który pozwala na kompleksowe zaopiekowanie się realizacją. Nasi klienci mogą liczyć na:

 • Pomoc w wyborze i ocenie przydatności działki,

 • Doprowadzenie mediów,

 • Tysiące gotowych projektów domów jednorodzinnych lub indywidualny projekt domu,

 • Jasno przedstawione koszty realizacji,

 • Zrealizowanie wielu kwestii formalnych, w tym pozwolenia na budowę domu,

 • Terminową realizację budowy,

 • Projekt i wykonanie zagospodarowania terenu,

 • Odbiór budynku.

Oczywiście, każda współpraca jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb klienta i może przyjąć różny wymiar. Z tego względu najpierw przeprowadzamy dokładną analizę, określamy zakres wymaganych prac, a następnie wyceniamy prace pod klucz.

Interesuje Państwa sprawna i solidna budowa domu pod klucz? Zachęcamy do współpracy z naszą firmą. Gwarantujemy pełne zadowolenie z rezultatu i bezproblemową realizację. Aby poznać szczegóły naszej oferty wystarczy sprawdzić link: https://new-house.com.pl/oferta, również chętnie odpowiemy na Państwa pytania przy kontakcie osobistym. Zapraszamy!

 

Budowa domu pod klucz – odpowiedzi na częste pytania

Realizacja budowy wymarzonego domu często jest dla inwestorów stresującym momentem. Warto wtedy mieć wtedy wsparcie doświadczonej, profesjonalnej firmy budowlanej, która poza wykonawstwem oferuje również wsparcie merytoryczne. Tak przebiega budowa domu pod klucz – to kompleksowe podejście do współpracy na linii wykonawca – inwestor.

Ile kosztuje budowa domu pod klucz? Jak długo trwa? Jakie usługi są wliczone we współpracę? To tylko część pytań, które często padają w naszą stronę od inwestorów. Dzisiejszy artykuł powstał po to, byśmy mogli szczegółowo opowiedzieć Państwu na temat całego procesu, jakim jest budowa domu pod klucz. Odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania.

Czym jest budowa domu pod klucz?

Na samym początku zdefiniujmy sobie pojęcie takiej współpracy. Na rynku budowlanym funkcjonują różne formy realizacji domu, można zdecydować się na budowę domu do stanu surowego (otwartego lub zamkniętego), do stanu deweloperskiego lub właśnie na budowę domu pod klucz. Jest to najbardziej kompleksowe podejście do współpracy, dzięki któremu inwestor otrzymuje w pełni wykończony i gotowy do zamieszkania dom.

Budowa domu pod klucz nie ogranicza się tylko do wykonania realizacji domu – usługa zaczyna się znacznie wcześniej. Inwestor może skorzystać z niej już w momencie poszukiwania odpowiedniej działki pod budowę lub wyboru projektu domu. Firma budowlana pomaga wspiera również klienta w trakcie organizacji wszelkich dokumentów i spraw formalnych.

Reklama

Jak przebiega budowa domu pod klucz?

Ten typ współpracy, bez względu na to czy jest wykonywana budowa małego domu pod klucz czy też dużego, składa się z kilku istotnych etapów. Należy pamiętać, że realizacja zaczyna się znacznie wcześniej niż sama budowa. Tak wyglądają kolejne etapy pracy:

 • Wybór działki i projektu budowy - warto w tym momencie skorzystać z doradztwa architekta, który oceni, jaki projekt domu będzie dobry dla danej działki.

 • Uzyskanie pozwolenia na realizację budowy – aby złożyć wniosek w urzędzie konieczne będzie posiadanie również innych dokumentów, na przykład konieczny jest plan zagospodarowania terenu oraz sam projekt budowy domu.

 • Przyłącza budowlane – działka wymaga doprowadzenia do niej prądu, wody, elektryki i przyłączy kanalizacyjnych. Konieczne jest podpisanie umowy z gestorami, dokumenty powinny być złożone wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę domu. Jednak dopiero po pozytywnej odpowiedzi z urzędu można rozpocząć prace.

 • Stan surowy domu – na tym etapie zaczyna się już konkretna realizacja. Budowa domu pod klucz zaczyna się od samych fundamentów, następnie są wykonywane ściany nośne, strop, kominy, okna, drzwi. Zamknięcie tego etapu oznacza, że połowa realizacji jest już wykonana.

 • Stan deweloperski – budowa domu pod klucz wymaga na tym etapie wykonania tynków zewnętrznych, ocieplenia dachu, wykończenia ścian, wylewki podłogowej i podłączenia mediów.

 • Prace pod klucz – ten etap obejmuje ostateczne prace wykończeniowe. Należą do nich takie rzeczy, jak: malowanie ścian, wykonanie podbitki dachowej, parapetów, montaż podłogi itp.

 • Zagospodarowanie przestrzeni zielonej – projekt i budowa domu pod klucz mogą zostać urozmaicone o pięknie wykonaną przestrzeń wokół domu. Znacznie podwyższa to końcowy efekt estetyczny całej pracy, a ponadto zwiększa funkcjonalność terenu. W skład prac na tym etapie, poza tradycyjnymi nasadzeniami ogrodowymi, wchodzą również: drenaż działki, nawodnienie oraz okablowanie. Wykonuje się tarasy, ogrodzenia, podjazdy samochodowe, oczka wodne, a nawet baseny.

 • Odbiór techniczny budynku – ostatni etap współpracy z firmą budowlaną polega na uzyskaniu odbiorów technicznych od odpowiednich specjalistów (odbiór kominiarski, odbiór instalacji wodnokanalizacyjnej, elektrycznej i gazowej). Firma New-House również to zadanie może wziąć na siebie.

Jak widać, projekt i budowa domu pod klucz, to długi wieloetapowy proces. Oddanie wszystkich prac w ręce jednej, profesjonalnej firmy budowlanej gwarantuje to, że praca będzie wykonana sprawnie i dokładnie.

Ile trwa budowa domu pod klucz?

Inwestorów zawsze interesuje to, ile trwa budowa domu pod klucz, ponieważ chcą wiedzieć, kiedy ich wymarzony dom będzie gotowy do zamieszkania. Oczywiście, określenie szczegółowego czasu jest dość problematyczne ze względu na to, że każda budowa jest trochę inna. Jednym z istotniejszych wyznaczników jest chociażby to, czy wykonywana jest budowa małego domu pod klucz czy też chodzi o willę lub rezydencję o powierzchni trzystu metrów kwadratowych. Możemy jednak z łatwością określić czas przeciętnej budowy, która może służyć jako wyznacznik realizacji Państwa wymarzonego domu.

Na pytanie, ile trwa budowa domu pod klucz, możemy odpowiedzieć, że jest to czas około roku. Uwzględnia to kolejne etapy prac:

 • 3 miesiące na sprawy dokumentacyjne i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę,

 • 3 miesiące na realizację domu do stanu surowego,

 • 3 miesiące na prace deweloperskie,

 • 3 miesiące na prace pod klucz.

Ile kosztuje budowa domu pod klucz?

To kolejne złożone pytanie, na które najłatwiej byłoby odpowiedzieć: to zależy. Wiemy jednak, że czynnik finansowy jest bardzo ważnym aspektem w momencie podjęcia decyzji o budowie domu i stworzyliśmy dla inwestorów dwie możliwości zapoznania się z tym, ile kosztuje budowa domu.

Baza gotowych projektów – na naszej stronie internetowej, pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow, można znaleźć szereg interesujących projektów z gotową wycenę. Mogą Państwo dopasować wyniki do swoich potrzeb i oczekiwań . Znajdą tam Państwo wspaniałe projekty bez względu na to, czy interesuje Państwa budowa małego domu pod klucz czy też dużego, czy interesują Państwa domy parterowe, piętrowe czy też domy z poddaszem użytkowym. Każdy dom zostawał na stronie uzupełniony o cenę projektu, ale można tam również poznać szczegółową wycenę.

Kalkulator budowy domu – to narzędzie, które przygotowaliśmy dla klientów, którzy chcą budować dom według indywidualnego projektu. Po podaniu kilku konkretnych danych na temat planowanej budowy, kalkulator wyliczy dla Państwa przewidywany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Jeśli chcą Państwo poznać dokładniejsze ceny dotyczące wykonania prac pod klucz – zachęcamy do kontaktu. Nasi architekci przeprowadzą z Państwem wstępną rozmowę i zaproponują przebieg tych prac dostosowany do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Z kalkulatora budowlanego można z niego skorzystać po wejściu w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Budowa domu pod klucz z firmą New-House

Jeśli szukają Państwo odpowiedniej firmy, która sprawnie, szybko i profesjonalnie wykona dla Państwa budowę domu – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy firmą, która pracuje na rynku budowlanym od 1991 roku i mamy za sobą wiele przeprowadzonych realizacji. Zawsze dbamy o zadowolenie naszych klientów, co przekłada się na naszą dobrą, silną renomę. Już ponad 200 osób wystawiło nam referencje, mogą się Państwo z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje.

Budowa domu pod klucz z firmą New-House to gwarancja satysfakcji!
 

Czy warto budować dom pod klucz?

Budowę domu można podzielić na trzy etapy – stan surowy, stan deweloperski oraz budowa domu pod klucz. Inwestorzy decydują się zazwyczaj na zlecenie firmie wykonawczej działań do jednego z dwóch ostatnich etapów. Jednak my z doświadczenia wiemy, że warto jednak zdecydować się na dom pod klucz – to świetne rozwiązanie.

Budowa domu pod klucz to kompleksowa usługa, dzięki której inwestor nie musi się o nic martwić. Firma wykonawcza – na przykład firma budowlana New-House – poprowadzi budowę od A do Z. Współpraca może zacząć się już na etapie wyboru działki lub samego projektu domu, a kończy się w momencie uzyskiwania koniecznych odbiorów budynku u specjalistów.

Jak wygląda budowa domu pod klucz?

Domy budowane pod klucz są realizowane kompleksowo, dlatego z łatwością można określić przebieg wszystkich prac, które powinny zostać wykonane w tym procesie.

Wybór i zakup działki

Pierwszym etapem prac jest znalezienie oraz zakupienie odpowiednio dużej działki w wybranej przez inwestora lokalizacji. Firma New-House pomaga klientom już na tym etapie, jeżeli wyrażą taką potrzebę.

Wybór i zakup projektu

Budowa domu pod klucz musi być realizowana na podstawie wybranego projektu. Decydując się na współpracę z firmą New-House mogą Państwo skorzystać z trzech rozwiązań: indywidualny projekt, gotowy projekt domu pod klucz lub jego adaptacja. Jeżeli zależy Państwu na oryginalności i idealnym spełnieniu wszystkich oczekiwań, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z projektu indywidualnego. Koszt wymarzonej budowy mogą Państwo obliczyć przy pomocy naszego intuicyjnego kalkulatora budowlanego: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Z kolei, jeśli wolą Państwo projekt domu z kosztorysem pod klucz, warto zapoznać się z bazą gotowych propozycji od firmy New-House: https://new-house.com.pl/projekty-domow.

Uzyskanie pozwolenia

Zanim rzeczywiście rozpocznie się budowa domu pod klucz, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na realizację budowy w lokalnym urzędzie. Wniosek wraz z odpowiednimi dokumentami składa się do starostwa lub urzędu miasta. Odpowiedź powinna zostać przekazana przed upływem 65 dni,

Wykonanie przyłączy budowlanych

Domy budowane pod klucz wymagają podłączenia mediów do budynku. Bez tego etapu trudno jest wykonać prace budowlane, a co dopiero sprawnie funkcjonować w domu. Niestety, trzeba mieć na uwadze, że wykonanie przyłączy budowlanych wiąże się również z załatwieniem wielu formalności, co może zająć nawet 4 miesiące.

Budowa domu do stanu surowego

Teraz może już się zacząć budowa domu pod klucz. Pierwszym etapem jest wykonanie stanu surowego budynku, który obejmuje: wykonanie prac ziemnych, fundamentów, ścian, stropu i dachu.

Prace deweloperskie

Kolejny krok to wykonanie tynków wewnętrznych, posadzki, ociepleń. Realizowane jest również wykończenie elewacji budynku – przyklejenie płyt kartonowo-gipsowych, tynkowanie, dekorowanie itp.

Prace pod klucz

To jeden z ostatnich etapów realizacji, po jego zakończeniu dom będzie gotowy bezpośrednio do użytku. Budowa domu pod klucz obejmuje wykonanie tynków, malowanie ścian i sufitów, położenie podłogi, montaż drzwi, okien i parapetów, wykończenie węzła sanitarnego, wykonanie podbitki dachowej, a także montaż sprzętu elektrycznego. Wykonywane jest także domowa kotłownia. Co więcej, decydując się na projekt domu pod klucz mogą Państwo również skorzystać z usług architekta wnętrz.

Zagospodarowanie terenu

Ostatnim krokiem do zakończenia budowy domu pod klucz jest wykonanie zagospodarowania terenu. To idealne dopełnienie całego projektu, dzięki czemu ostateczny efekt jest spójny i estetyczny. Zagospodarowanie terenu może obejmować przygotowanie podjazdu, ścieżek, a także tarasu, schodów oraz ogrodzenia i bram wjazdowych.

Budowa domu pod klucz – czy warto?

Budowa domu pod klucz, które zawsze polecamy naszym klientom. Taka realizacja pozwala na zaoszczędzanie czasu, pieniędzy, a także nerwów inwestora! Domy budowane pod klucz są realizowane od A do Z przez specjalistów, którzy są zobowiązani do dokładnego, profesjonalnego wykonania swoich obowiązków. Co więcej, firma New-House na zrealizowany projekt domu pod klucz oferuje także dziesięć lat gwarancji, dzięki czemu mogą mieć Państwo pewność dobrze wykonanych prac.

Co więcej, budowa domu pod klucz zlecona jednej firmie to także znaczne szybsze zrealizowanie wszystkich prac. Płynność wykonywania poszczególnych usług wynika z dobrej komunikacji pomiędzy pracownikami i znajomością wykonanego już zakresu prac. Zakończenie współpracy na etapie stanu deweloperskiego nie pozwoli na wprowadzenie się do domu. Prace pod klucz i tak muszą zostać wykonane.

Wiele osób nie decyduje się na dom pod klucz, bojąc się ostatecznych kosztów realizacji. Jest to jednak błędne myślenie, które powinien zostać zmienione. Prace pod klucz muszą być zrealizowanie, a zarezerwowanie odpowiednich funduszy i zlecenie prac jednej firmie, może być bardzo korzystne finansowo. Wiele firm budowlanych oferuje korzystniejsze warunki współpracy przy umowie obejmującej kompleksową realizację.

Warto również pamiętać, że budowa domu pod klucz to bardzo elastyczne określenie, a jego definicja może być dowolnie formowana przez inwestora. To od Państwa potrzeb i oczekiwań zależy dokładny zakres prac wykonywanych w ramach realizacji usługi.

Dom pod klucz od New-House

Marzy się Państwu własny dom pod klucz? To świetne rozwiązanie, które przyniesie same korzyści. Warto jednak oddać realizację tego przedsięwzięcia w ręce zaufanych, sprawdzonych fachowców.

Firma New-House wykonuje takie usługi już od 1991 roku. Mamy za sobą tysiące wybudowanych domów jednorodzinnych, a wiele z nich powstało właśnie, jako domy budowane pod klucz. W czasie realizowanych usług oferujemy naszym klientom także wsparcie merytoryczne i doradztwo – odpowiadamy na wszystkie pytania, rozwiewamy wątpliwości oraz doradzamy. Już ponad dwustu klientów zdecydowało się podzielić opinią na temat współpracy z nami. Nasze referencje mogą Państwo przeczytać na stronie: https://new-house.com.pl/referencje. Zachęcamy również, by sprawdzić realizowane przez nas domy pod klucz: https://new-house.com.pl/realizacje.

Budowa domów pod klucz – Poznań

Planują Państwo budowę domu w Poznaniu? To wspaniałe, świetnie prosperujące miasto, które oferuje wiele możliwości swoim mieszkańcom. Przez firmę New-House niejednokrotnie była realizowana budowa domów pod klucz w mieście Poznań. Inwestorzy chętnie się tam budują, a my dokładamy wszelkich starań by zrealizować dla nich wymarzony dom jednorodzinny.

Budowa domów pod klucz Poznań – to jedna z naszych głównych usług, chociaż działamy na terenie całej Polski już od 1991 roku. Firma New-House przez wiele lat swojej działalności zdążyła zrealizować około tysiąca pięciuset domów jednorodzinnych, były one bardzo zróżnicowane ze względu na różnorodne potrzeby i oczekiwania klientów. Naszym celem jest przygotowanie dla inwestora takiej oferty, która będzie dla niego interesująca i będzie pozwalała na zrealizowanie budowy pięknego, solidnego domu.

Jak przebiega budowa domów pod klucz (Poznań)?

Zarówno, gdy realizowana jest budowa domów w Poznaniu, jak i w każdym innym mieście, przebieg prac wygląda podobnie. Rzeczywista forma współpracy zależy przede wszystkim od inwestora – to do niego zostanie dopasowana realizacja. Kompleksowa budowa domów z New-House może objąć dokładnie każdy szczegół prac, tak aby inwestor nie musiał się przejmować żadnym aspektem realizacji. To nasi specjaliście o wszystko zadbają.

Budowa domów pod klucz (Poznań) obejmuje następujące elementy:

 • Pomoc w znalezieniu odpowiedniej działki – specjaliści firmy New-House są dostępni dla Państwa w wielu kwestiach, wspieramy naszych klientów nie tylko w momencie, gdy jest wykonywana sama budowa domów, ale na długo przed rozpoczęciem realizacji. Chętnie pomagamy inwestorom w znalezieniu odpowiedniej działki pod budowę – sprawdzamy jej parametry, warunki gruntowe, poziom wód gruntowych, dostęp do mediów, cenę i tym podobne.

 • Wybór i zakup projektu domu jednorodzinnego – klienci, których interesuje budowa domów pod klucz w Poznaniu mogą skorzystać z naszej oferty gotowych projektów domów jednorodzinnych, a także zamówić indywidualny projekt u jednego z naszych architektów. Nie mogą Państwo znaleźć wymarzonego projektu? Nasi specjaliście chętnie Państwa w tym wesprą.

 • Uzyskanie pozwolenia na budowę domu – w każdej miejscowości w Polsce, również w takim miasto, jak Poznań kompleksowa budowa domów z New-House daje inwestorom gwarancję świętego spokoju. Dbamy również o załatwienie niezbędnych spraw formalnych. Klient jest maksymalnie odciążony z obowiązków, może czekać i patrzeć, jak realizacja jego domu spranie pnie się coraz dalej.

 • Wykonanie przyłączy budowlanych – w naszej ofercie znajduje się również taka usługa, jak wykonanie przyłączy instalacji na terenie działki budowlanej. Zapewniamy instalacje gazowe, elektryczne, kanalizacyjne, wodne.

 • Budowa domu do stanu deweloperskiego – budowa domów pod klucz w mieście Poznań przebiega bardzo szybko, jeżeli zajmuje się nią New-House. Dom w stanie deweloperskim realizujemy w sześć miesięcy! Są już wtedy wykonane fundamenty, ściany, strop, dach, ocieplenia, posadzki, elewacja.

 • Prace pod klucz – jednym z ostatnich etapów prac nad budową domów jest wykonanie prac pod klucz, które przygotowują dom pod zamieszkanie. Wykonujemy tynki, malujemy ściany i sufity, kładziemy podłogę, montujemy drzwi, okna i parapety, zajmujemy się również wykonaniem podbitki dachowej, wykończeniem węzła sanitarnego. Budowa domów pod klucz w Poznaniu zajmuje nam tylko dziewięć miesięcy!

 • Zagospodarowanie terenu – klienci decydujący się na współpracę z firmą New-House mogą skorzystać również z naszej usługi zaprojektowania i wykonania aranżacji terenu wokół domu. Wykonujemy nasadzenia, podjazdy, ogrodzenie, bramy, tarasy, altanki itp.

 • Aranżacja wnętrza domu – osoby, którym zależy na maksymalnie kompleksowej współpracy, chętnie decydują się również na projekt aranżacji wnętrza od naszych architektów. Zajmujemy się również jego realizacją.

Budowa domów pod klucz to gwarancja satysfakcji – uzyskają Państwo zrealizowany dom, który będzie od razu gotowy do zamieszkania. Co więcej – decydując się na współpracę z New-House mogą mieć Państwo spokojnego przebiegu realizacji, to my bierzemy całą odpowiedzialność za budowę Państwa domu. Ponadto zakończona współpraca wiąże się z dziesięcioletnią gwarancją na zrealizowane przez nas usługi.

Budowa domów pod klucz Poznań – wybierz z nami projekt

Aby została zrealizowana budowa domu w Poznaniu, konieczne jest wybranie konkretnego projektu do realizacji. Gdzie go znaleźć? Jaki projekt będzie najlepszy? Mamy dla Państwa trzy rozwiązania:

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

Jako firma budowlana oferujemy naszym klientom bazę gotowych projektów domów jednorodzinnych, która jest bogato wyposażona. Znajdą ją Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Budowa domów pod klucz w Poznaniu może obejmować różnorodne realizacje. Nasze projekty są zróżnicowane pod kątem cenowym, pod kątem metrażu, rodzaju budowy, stylistyki. Bez wątpienia znajdą tam Państwo coś dla siebie.

Projekt domu na zamówienie

Budowa domów pod klucz Poznań – taka realizacja może się również odbyć na bazie indywidualnego projektu. Nasi doświadczeni, cenieni w branży architekci mogą dla Państwa wykonać projekt domu na zamówienie lub zrealizować adaptację jednego z gotowych projektów.

Projekt domu z zewnętrznej firmy

Budowa domu z firmą New-House odbywa się również poprzez bazowanie na projektach z firm zewnętrznych. Niektórzy inwestorzy przychodzą do nas z zakupionym już projektem, natomiast my zajmujemy się jego realizacją.

Mają Państwo problem ze znalezieniem odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego? Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami – pomogą Państwu w poszukiwaniach projektu, który będzie dopasowany do Państwa potrzeb oraz możliwości finansowych.

Budowa domów pod klucz Poznań – ile kosztuje?

Każdy inwestor przed rozpoczęciem realizacji budowy domu zawsze zadaje sobie pytanie, o to ile kosztuje budowa domu. Odpowiedź na to pytanie, nie może być jednoznaczna. Zależy to od wielu czynników, między innymi od lokalizacji, od wielkości planowanej budowy i wybranej technologii. Jednak, aby mogli Państwo sprawdzić ile może kosztować budowa domu w Poznaniu, przygotowaliśmy dla Państwa intuicyjny kalkulator budowlany. Pozwala on na obliczenie kosztów budowy domu do stanu deweloperskiego. Wykonujemy również na zamówienie szczegółową wycenę realizacji pod klucz.

Aby skorzystać z naszego kalkulatora budowlanego wystarczy wejść w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Wybuduj swój dom w Poznaniu z firmą New-House

Spodobała się Państwu nasza oferta? Zapraszamy Państwa do współpracy, chętnie wykonamy dla Państwa budowę domu pod klucz w Poznaniu. Gwarantujemy sprawną budowę oraz dobrze wykonaną pracę. Nasze usługi są objęte dziesięcioletnią gwarancją! Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami, którzy są dostępni dla Państwa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7-21. Nasze dane kontaktowe są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Prace pod klucz

Inwestorzy decydujący się na zlecenie budowy domu mają do wyboru różne formy takiej współpracy. Dom można bowiem wybudować do stanu surowego (zarówno otwartego, jak i zamkniętego), do stanu deweloperskiego lub do stanu pod klucz. Ten ostatni oznacza, że inwestor otrzyma dom kompletnie wykończony, do którego może się wprowadzić. W przypadku współpracy z New-House klienci mogą liczyć na maksymalnie kompleksowe podejście do realizacji prywatnej inwestycji budowlanej. Nasze usługi obejmują bowiem wszystkie zadania, z jakimi trzeba się zmierzyć od podjęcia decyzji o budowie domu jednorodzinnego. Nasi specjaliści służą wsparciem i pomocą zarówno w zakresie fizycznych prac budowlanych, jak i również wszystkich formalności niezbędnych do przeprowadzenia zgodnej z prawem budowy. Przyjrzyjmy się zatem bliżej jak wygląda budowa domu pod klucz realizowana przez nasze przedsiębiorstwo budowlane?

Budowa domu pod klucz – co bierze na siebie New-House?

 1. Znalezienie działki budowlanej na wskazanym przez inwestora terenie.

 2. Drobiazgowe sprawdzenie działki budowlanej pod kątem technicznym, lokalizacyjnym i administracyjnym.

 3. Wybór gotowego projektu domu lub wykonanie projektu na indywidualne zamówienie inwestora.

 4. Formalności związane z wykonaniem przyłączy mediów.

 5. Fizyczne wykonanie przyłączy prądu, gazu, wody oraz kanalizacji.

 6. Formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

 7. Doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego – wykonywane są fundamenty, ściany nośne, strop, komin, okna, drzwi zewnętrzne, brama garażowa. Połowa realizacji domu.

 8. Doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego – wykonywane są tynki zewnętrzne, ocieplenie dachu, wykończenie ścian, wylewki podłogowe, podłączenie mediów.

 9. Doprowadzenie domu do stanu pod klucz – wykonane są różnorodne prace wykończeniowe, które dokładniej opiszemy w dalszej części niniejszego tekstu.

 10. Zagospodarowanie terenu wokół domu – wykonanie nasadzeń, elementów małej architektury, basenów, tarasów, podjazdów, chodników, oświetlenia, ogrodzenia, bramy wjazdowej itp.

 11. Odbiór techniczny budynku.

Jakie prace pod klucz są wykonywane przez New-House?

Poniżej przedstawiamy katalog prac, które najczęściej wykonujemy w ramach budowy domu pod klucz. Należy jednak pamiętać, że nie wyczerpuje on zakresu naszych usług na tym etapie. To jakie prace pod klucz zostaną wykonane w przypadku konkretnego domu, zależy bezpośrednio od potrzeb i oczekiwań inwestora oraz budżetu, jakim dysponuje.

Najczęściej wykonywane prace pod klucz obejmują:

 • kompletne wykonanie kotłowni pozwalające na jej uruchomienie,

 • wykonanie tynków wewnętrznych,

 • malowanie ścian,

 • malowanie sufitów,

 • montaż glazury, terakoty, paneli podłogowych, parkietu zależnie od wymagań inwestora,

 • pełne wyposażenie stolarki okiennej i drzwiowej,

 • wykonanie i wykończenie wszystkich elementów węzła sanitarnego,

 • wykonanie podbitki dachowej,

 • montaż parapetów wewnętrznych,

 • montaż osprzętu elektrycznego.

Jak długo trwa budowa domu pod klucz?

To, ile potrwa budowa domu jednorodzinnego pod klucz, zależy od wielkości oraz skomplikowania wybranego przez inwestora projektu. Inny będzie bowiem czas budowy niewielkiego domu a inny kilkusetmetrowej willi. Jednakże bazując na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu naszej firmy w zakresie kompleksowej budowy domów na terenie całego kraju, możemy roboczo przyjąć, że budowa domu pod klucz zajmuje najczęściej około roku z poniższym podziałem na kolejne etapy prac:

 • załatwienie pozwolenia na budowę – 3 miesiące,

 • doprowadzenie domu do stanu surowego – 3 miesiące

 • doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego – 3 miesiące,

 • doprowadzenie domu pod klucz – 3 miesiące.

Ile kosztuje budowa domu pod klucz?

Niestety na postawione powyżej pytanie nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ koszt budowy domu pod klucz zależy od wielu różnorodnych zmiennych. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czynnik finansowy jest kluczowy dla inwestorów. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zdecydowaliśmy się na dwa rozwiązania, dzięki którym można poznać cenę budowy domu jeszcze przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu tego przedsięwzięcia.

 1. Baza gotowych projektów z wyceną znajdująca się na stronie internetowej New-House https://new-house.com.pl/projekty-domow.

Każdy projekt domu znajdujący się w naszych zasobach posiada aktualną wycenę jego wybudowania. Dzięki temu już na etapie poszukiwania wymarzonego projektu możesz sprawdzić jakich środków finansowych będziesz potrzebował do jego realizacji.

 1. Kalkulator budowy domu jednorodzinnego dostępny na stronie internetowej New-House https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Kalkulator pozwala na wstępne określenie, jaki będzie koszt budowy domu w oparciu o konkretne wymagania inwestora dotyczące jego powierzchni, rodzaju, typu dachu i stropu oraz garażu.

Czy warto zdecydować się na prace pod klucz?

Inwestorzy kontaktujący się z New-House często zastanawiają się, czy budowa domu pod klucz się opłaca? Naszym zdaniem zdecydowanie się opłaca. I przemawiają za tym nie czcze przechwałki a fakty. Realizacja pod klucz pozwala zaoszczędzić zarówno czas, pieniądze, jak i nerwy inwestora. To doskonałe rozwiązania dla wszystkich zapracowanych klientów, którzy nie mają czasu a często również ochoty na zajmowanie się milionem drobnych i całkiem poważnych spraw koniecznych do kolokwialnie mówiąc ogarnięcia w trakcie realizacji domu jednorodzinnego. Dodatkowo – umówmy się – inwestorzy rzadko są specjalistami w zakresie budownictwa, co oznacza, że nie mają odpowiedniego doświadczenia, wiedzy oraz umiejętności choćby w zakresie oceny jakości wykonanych prac. Współpraca ze specjalistami np. z New-House w praktyce oznacza, że są oni zobowiązani do rzetelnego i profesjonalnego wywiązania się ze swoich obowiązków i zapewnienia tym samym odpowiedniej jakości robót. Potwierdzeniem najwyższej jakości usług budowlanych świadczonych przez naszą firmę jest dziesięcioletnia gwarancja.

Budowa domu pod klucz zlecona jednemu wykonawcy to jednak nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy inwestora. To również szybsza realizacja prac, a więc i szybsze wybudowanie domu. Doskonała komunikacja pomiędzy poszczególnymi ekipami pozwala na płynne wykonywanie kolejnych zaplanowanych w harmonogramie działań i uniknięcie przestojów związanych z opóźnieniami. Dodatkowo budowa pod klucz przez jedną firmę może okazać się docelowo tańsza niż samodzielne zajęcie się wykończeniem domu w stanie deweloperskim, ponieważ wiele przedsiębiorstw budowlanych oferuje korzystne ceny inwestorom, którzy decydują się wszystkie prace powierzyć jednemu podmiotowi.

Jeśli więc planujesz budowę domu, jednak martwisz się, jak podołasz tak złożonemu przedsięwzięciu, zdecyduj się na kompleksową współpracę z New-House. Domy jednorodzinne na terenie całej polski budujemy nieprzerwanie od 1991 roku. W tym czasie z powodzeniem zrealizowaliśmy ponad 1500 projektów budowlanych, co potwierdzają rozliczne referencje uzyskane od naszych inwestorów. Współpracując z naszym przedsiębiorstwem, masz do dyspozycji zespół specjalistów reprezentujących różnorodne dziedziny bliżej i dalej związane z budownictwem jednorodzinnym. Ich wiedza, doświadczenie i umiejętności praktyczne pozwalają na sprawną realizację wszystkich zadań, jakie konieczne są do wykonania podczas każdego z etapów budowy domu. Nadrzędnym celem naszej działalności jest bowiem maksymalne odciążenie klientów, dzięki czemu budowa z okresu pełnego stresów i obaw staje się dla nich czasem radosnego oczekiwania na nowy etap w życiu. Jeśli dokładnie taką budową jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy dyżurują od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Zadzwoń i poznaj dostępne możliwości, bo zasługujesz na własny dom!


 

  

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły