Instalacje elektryczne

Oferta

Spis treści:

Usługi elektryczne z One to One

Dom bez dobrej instalacji elektrycznej jest całkowicie niefunkcjonalny. Mowa tu nie tylko o aspekcie oświetlenia czy też ogrzewania budynku. Usługi elektryczne obejmują szeroki zakres działań, które w znaczącym stopniu mogą podnieść funkcjonalność domu. Jak jednak znaleźć dobrego elektryka?

Wykonywane usługi elektryczne mają za zadanie zagwarantowanie domownikom komfortu. Część z nich jest realizowana już na etapie budowy (na przykład montaż instalacji elektrycznych), a na część inwestorzy decydują się z czasem (na przykład instalacje inteligentnego domu lub instalacje alarmowe). Kiedy można skorzystać z pomocy elektryka? Kto może takie usługi wykonywać? To ważne pytania, na które postaramy się dzisiaj odpowiedzieć.

Kto może oferować usługi elektryczne?

Elektryk to zawód określający osoby zajmujące się szeroko rozumianymi instalacjami elektrycznymi – ich projektowaniem, montażem, naprawą i regularnym przeglądem. Aby zostać elektrykiem należy nabyć wcześniej odpowiednią, specjalistyczną wiedzę. Można to zrobić w szkole średniej (zawodówce lub technikum) lub na studiach inżynierskich. Elektryk może także zdobyć uprawnienia przystępując do egzaminu, który będzie przeprowadzany na przykład przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Od osoby oferującej usługi elektryczne wymaga się również odbycia szkolenia BHP.

Montaż instalacji elektrycznej

Większa część instalacji elektrycznej jest wykonywana już na etapie budowy domu. Uprawniony elektryk na zlecenie inwestora wykonuje kolejne zadania, które mają się przysłużyć do późniejszej funkcjonalności budynku i wygody użytkowników. Jakie prace elektryczne wykonuje elektryk? Oto część z nich.

Przyłącza elektryczne

Instalacja elektryczna w domu jest wykonywana na wzór stworzonego wcześniej projektu. Okablowanie powinno być zgodne z przeprowadzoną uprzednio analizą pomieszczeń budynku i ich przeznaczenia. Instalacja elektryczna w domu może zostać podzielona na dwa podstawowe rodzaje: oświetleniowa oraz siłowa. Odpowiadają one kolejno za doprowadzenie światła w całym budynku oraz do zasilenia różnych urządzeń, które mają dużą moc znamionową. Usługi elektryczne muszą być koniecznie przeprowadzane przez profesjonalistę, ponieważ cała instalacja musi być wykonana zgodnie ze specjalistycznymi wyliczeniami.

Instalacja inteligentnego domu

Coraz więcej osób decyduje się na to, by została u nich wykonana instalacja inteligentnego domu. Nie jest to niezbędna usługa, ale zdecydowanie zwiększa funkcjonalność dom. Urządzenia typu Smart Home zwykle pozwalają również na zwiększenie oszczędności!

Czym jest instalacja inteligentnego domu? Są to różnego typu urządzenia, które zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszą technologią, a ich celem jest zapewnienie wygody domownikom. Przykładami takich rozwiązań mogą być automatyczne sterowniki do światła, inteligencja kontrola ogrzewania lub czujniki bezpieczeństwa.

Instalacje alarmowe

Na montaż instalacji alarmowych decyduje się coraz więcej osób, ponieważ zapewniają one domownikom poczucie większego bezpieczeństwa. Elektryk może na przykład wykonać dla Państwa takie instalacje alarmowe jak czujnik gazu oraz czadu, czujnik zalania, a nawet czujnik ruchu. Osoby decydujące się na montaż instalacji alarmowych, jako dopełnienie usługi wybierają bardzo często montaż monitoringu.

Instalacja sieci komputerowej

W dzisiejszych czasach dostęp do komputera jest standardem. Elektryk, w związku z tym, często otrzymuje zlecenie na wykonanie instalacji sieci komputerowej na przykład w domu lub biurze firmy. Instalacja sieci komputerowej wymaga przeprowadzenia odpowiedniego okablowania przez budynek. Co ważne, kable tej sieci powinny być oddalone od kabli elektronicznych i urządzeń o dużej mocy znamionowej.

Instalacje elektryczne w ogrodzie

Usługi elektryczne są wykonywane również poza przestrzenią budynku mieszkalnego. Wielu inwestorom zależy na efektownym, funkcjonalnym oświetleniu ogrodu, co wymaga od elektryka przeprowadzenia odpowiednich prac. Poza instalacją oświetleniową wykonywany jest też często montaż instalacji odgromowej. Prace elektryczne w tym zakresie obejmują stworzenie konstrukcji ze zwodów, przewodów odprowadzających, przewodów uziemiających oraz uziomów.

Sterowanie ogrzewaniem

Prace elektryczne mogą obejmować również przygotowanie instalacji umożliwiającej sterowanie ogrzewaniem. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na automatyczne, inteligentne sterowanie poziomem ciepła w domu. W ramach takiej usługi może być wykonane na przykład sterowane ogrzewanie podłogowe albo kaloryfery, które są obsługiwane z poziomu komputera lub telefonu.

Audyt energetyczny

Elektryk nie zajmuje się tylko montażem i projektowaniem instalacji elektrycznych. W jego usługach leży również audyt energetyczny. Jest to specjalistyczna ekspertyza, która ma pomóc określić, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne danego budynku. Audyt energetyczny budynku jest wymagany przez prawo budowlane, ponieważ służy jako dokładny opis energetycznej charakterystyki budynku.

Wyniki takiej ekspertyzy pozwalają na uzyskanie wszystkich potrzebnych informacji przy planowaniu termoizolacji, a także przy wnioskowaniu o dofinansowanie do jej wykonania.

Pogotowie elektryczne

Pojawił się nagły problem? Usterka? W takim wypadku pomoże pogotowie elektryczne. Instalacje elektryczne i prąd to niebezpieczne rzeczy i pod żadnym pozorem takich napraw nie powinna wykonywać osoba do tego nieuprawniona. Najlepiej podjąć współpracę z profesjonalistą. Pogotowie elektryczne wykonuje naprawy w przypadku problemów z prądem, ale również oferuje drobne zadania montażowe i wykonawcze. Usługi elektryczne, które wykonuje pogotowie, to na przykład montaż gniazdek elektrycznych, oplombowanie liczników, wymiana włączników światła i tym podobne.

Pogotowie elektryczne przyda się w każdej nagłej sytuacji, która jest związana z nieprawidłowym działaniem którejś z instalacji elektrycznych.

Dobry elektryk - jak go znaleźć?

Czy znalezienie dobrego elektryka z wolnymi terminami może być trudne? Niejednokrotnie tak się właśnie dzieje. Dlatego powstał serwis One to One, który ma za zadanie połączyć osoby poszukujące elektryka ze specjalistą.

Czym jest One to One? To serwis internetowy, który łączy fachowców z dziedzin remontowych i budowlanych. Znajdują się tutaj murarze, hydraulicy, cieśle, dekarze, a także elektrycy. Wystarczy, że wejdą Państwo na główną stronę One to One, określą poszukiwaną usługę i podadzą swoje dane kontaktowe. Po wykonaniu tych prostych kroków zostanie Państwu przydzielony specjalistyczny wykonawca usług elektrycznych. Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Z usługi mogą Państwo skorzystać zarówno wtedy, gdy interesuje Państwo pogotowie elektryczne, jak i wykonanie całej instalacji.

Usługi elektryczne z One to One pozwalają na to, by zaoszczędzić czas i przede wszystkim nerwy, które często się pojawiają przy poszukiwaniach fachowca. W naszym serwisie zostanie Państwu przydzielony doświadczony elektryk w przeciągu kilku minut. Jeżeli mają Państwa jakieś pytania o usługi elektryczne lub działalność serwisu One to One, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz opowiemy więcej o naszej działalności.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt58@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new