Zaprojektuj z architektem

Oferta

Projekt indywidualny pozwala od podstaw stworzyć wymarzony dom, funkcjonalne biuro lub nowoczesny budynek usługowy. To propozycja dla inwestorów, którzy pragną mieć pewność, że przyszła inwestycja będzie w pełni dostosowana do ich indywidualnych potrzeb. Firma budowlana New House zatrudnia wykwalifikowanych architektów, którzy pomogą inwestorom w zrealizowaniu ich celów i oczekiwań. Indywidualny projekt domu to świetne rozwiązanie zwłaszcza na działkach budowlanych cechujących się problematycznymi uwarunkowaniami. 

 

Co to jest projekt indywidualny?

Biura projektowe najczęściej tworzą ogólnodostępne gotowe projekty domów, które następnie trafiają do katalogu. Każdy inwestor może kupić taki projekt, aby następnie zlecić jego realizację firmie budowlanej. Projekt indywidualny jest natomiast tworzony na zamówienie inwestora. Stworzenie takiego projektu wymaga ścisłej współpracy, ponieważ architekt bierze pod uwagę wszystkie oczekiwania oraz cele inwestora. Projekt nieruchomości na indywidualne zamówienie jest automatycznie dostosowany do uwarunkowań działki budowlanej. W ten sposób można zatem uwzględnić problematyczne ukształtowanie terenu czy też surowe ograniczenia wynikające z MPZP.
Pomimo tego, że katalogi gotowych projektów udostępniane przez pracownie architektoniczne są bardzo obszerne, czasami bardzo ciężko jest znaleźć projekt, który byłby idealnie dostosowany do potrzeb inwestora. W takich właśnie sytuacjach dobrym rozwiązaniem są właśnie indywidualne projekty na zamówienie. Firma budowlana New House zatrudnia doświadczonych i wykwalifikowanych architektów oraz projektantów, z pomocą których możesz stworzyć projekt na miarę swoich potrzeb. 

 

Czym różni się gotowy projekt domu od projektu indywidualnego?

Gotowe projekty domów są adresowane do wszystkich inwestorów. Każdy może taki projekt odnaleźć w katalogu, zakupić, a następnie zrealizować. Co za tym idzie, gotowe projekty są bardzo uniwersalne i mają wpasować się w potrzeby większości inwestorów. Z kolei projekt indywidualny jest tworzony na zamówienie inwestora i bierze się w nim pod uwagę zarówno ukształtowanie i uwarunkowania działki budowlanej, na której wzniesiony zostanie budynek, jak również indywidulne potrzeby inwestora. 
Gotowy projekt zawsze można odsprzedać, jako iż nie jest przypisany do działki. Z kolei projekt indywidualny można sprzedać wyłącznie w pakiecie z działką, ponieważ jest on opracowywany już z myślą o budowie na konkretnym terenie. Indywidualne projekty domów jednorodzinnych obejmują projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania działki lub terenu, a także projekt techniczny. Architekci uzupełniają projekt o wszystkie dokumenty niezbędne do załatwienia wszelkich formalności i uzyskania pozwolenia na budowę domu. 

 

Jak powstaje indywidualny projekt domu?

Projektowanie domu na miarę indywidualnych potrzeb może zająć nawet kilka miesięcy. Wiele zależy od tego, jak skomplikowany będzie budynek, a także czy skorzystamy z usług pojedynczego architekta, czy też dużego biura projektowego, w którym architekt może liczyć na wsparcie innych pracowników. Indywidualne projekty rezydencji, domów czy biur powstają w kilku etapach: 

Krok 1: Omówienie potrzeb i oczekiwań inwestora
W pierwszej kolejności architekt poznaje oczekiwania, potrzeby oraz cele inwestora. Kluczową kwestią jest oczywiście budżet na inwestycję budowlaną. Projektant zdaje także pytania o szczegóły, aby uzyskać pełny obraz oczekiwań swojego klienta. Warto nadmienić, że współpraca projektanta z inwestorem ma miejsce niemal na wszystkich etapach projektowania, tak, aby uzyskać stuprocentową pewność, że wszystkie rozwiązania zadowolą inwestora.

Krok 2: Analiza mapy do celów projektowych
Architekt analizuje ukształtowanie i uwarunkowania działki budowlanej. Do tego wystarczy mapa do celów projektowych, aczkolwiek w wielu przypadkach autor indywidualnego projektu chce najpierw osobiście odwiedzić działkę budowlaną. Architekt może także zlecić badanie geotechniczne, aby sprawdzić warunki wodno-gruntowe. Indywidualny projekt domu powstaje z myślą o konkretnej działce budowlanej. 

Krok 3: Projekt koncepcyjny
Na wstępie architekt przygotowuje projekt koncepcyjny, który obejmuje liczne wizualizacje, które pozwolą inwestorowi sprawdzić, jaki będzie efekt końcowy. Inwestor może zapoznać się także z precyzyjnym kosztorysem inwestycji. Jeśli indywidualny projekt koncepcyjny spełnia oczekiwania inwestora, można przejść do następnego kroku. Jeśli pojawiają się pewne rozbieżności, wówczas architekt wprowadza niezbędne zmiany. 

Krok 4: Projekt budowlany
Czas na przygotowanie kompletnego projektu budowlanego, w skład którego wejdzie: projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt techniczny, a także wszelkie dokumenty niezbędne do załatwienia niezbędnych formalności. To najbardziej czasochłonny etap, który w zależności od stopnia skomplikowania projektu może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. Inwestor wciąż ma możliwość wprowadzenia pewnych zmian po zakończeniu tego etapu, ale tylko do momentu złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. 

Krok 5: Projekt wykonawczy
Zawiera szczegółowe opracowania, przekroje, schematy, a także opisy rozwiązań, jakie mają zostać wykorzystane w trakcie prac budowlanych. To bardzo dokładna instrukcja dla wykonawcy, jak krok po kroku zrealizować indywidualny projekt domu zgodnie z koncepcją architekta oraz zgodnie z oczekiwaniami inwestora. Obejmuje pełny kosztorys i harmonogram prac. 

 

Kto sporządza indywidualne projekty domów i rezydencji?

Indywidualne projekty domów są tworzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych architektów posiadających stosowne uprawnienia budowlane, a także wpisanych na listę członków okręgowej izby samorządu zawodowego. Inwestor może wybrać biuro projektowe lub architekta działającego samodzielnie. Tworząc projekty indywidualne z New House inwestor zyskuje gwarancję, że za stworzenie projektu odpowiadają wykwalifikowani architekci z dużym doświadczeniem. Nasza firma budowlana posiada specjalistów w swoim fachu, odpowiedzialnych za projektowanie domów jednorodzinnych, rezydencji, biur czy budynków usługowych.  

 

Indywidualne projekty biur i budynków usługowych

Z firmą budowlaną New House współpracują także inwestorzy, którzy chcą zrealizować indywidualny projekt budynku usługowego. Należy pamiętać, że takie projekty muszą spełniać szereg wymogów i norm, a rozpoczęcie budowy wymaga nieco bardziej skomplikowanych formalności. Dlatego też, firma budowlana New House zatrudnia architektów, którzy specjalizują się w tworzeniu indywidualnych projektów biur oraz budynków usługowych. Mają się one charakteryzować wysoką funkcjonalnością oraz pełną zgodnością z oczekiwaniami inwestora. 

 

Jakie korzyści oferuje indywidualny projekt domu?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać indywidualny projekt domu. Projektowanie oparte na ścisłej współpracy architekta oraz inwestora pozwala uzyskać najlepsze rezultaty. Oto niektóre z korzyści, jakie mogą zaoferować projekty indywidualne: 

 • Projekt indywidualny jest w stu procentach dostosowany do potrzeb i oczekiwań inwestora,
 • Możliwość stworzenia projektu pod kątem problematycznej działki budowlanej,
 • Gwarancja w pełni unikatowej i oryginalnej nieruchomości,
 • Realny wpływ inwestora na końcowe efekty projektowania,
 • Kompletna dokumentacja ułatwiająca załatwianie wszelkich formalności,
 • Wysoka funkcjonalność i gwarancja komfortu dla przyszłych domowników/użytkowników,
 • Możliwość zaprojektowania dowolnego budynku: domu jednorodzinnego, domu wielorodzinnego, biura, budynku usługowego.

Szeroki wachlarz korzyści sprawia, że wielu inwestorów dysponujących odpowiednio dużym budżetem decyduje się na indywidualne projekty domów realizowane na zamówienie. 

 

Czy indywidualne projekty domów mają minusy?

Łatwo się domyślić, że indywidualny projekt na zamówienie jest dużo droższy od gotowego projektu. W związku z tym jest to rozwiązanie adresowane do inwestorów dysponujących odpowiednio większym budżetem. Minusem jest także czas oczekiwania. O ile gotowe projekty są dostępne od ręki i wystarczy je zaadaptować do uwarunkowań działki budowlanej, o tyle projekty indywidualne na zamówienie mogą powstawać nawet kilka miesięcy. Do tego dochodzi konieczność zaangażowania czasu inwestora, który w każdej chwili powinien być gotowy na uzupełniające pytania od architekta. 
 

W jakich sytuacjach warto wybrać projekt indywidualny?

Wiemy już, jak prezentują się zalety i wady projektów indywidualnych. Nie każdy inwestor może sobie pozwolić na wybór takiego rozwiązania. Komu możemy polecić indywidualny projekt domu jako optymalne i godne zastanowienia rozwiązanie?

 • Inwestorzy dysponujący większym budżetem na budowę domu,
 • Inwestorzy o bardzo skonkretyzowanych oczekiwaniach względem budynku,
 • Inwestorzy dysponujący problematyczną działką budowlaną (trudne ukształtowanie, surowe ograniczenia wynikające z warunków zabudowy, trudne ukształtowanie),
 • Inwestorzy planujący budowę bardzo dużego domu lub budynku usługowego,
 • Indywidualiści pragnący posiadać unikalną i oryginalną nieruchomość,
 • Inwestorzy oczekujący gwarancji budynku w pełni dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Firma budowlana New House realizuje indywidualne projekty domów jednorodzinnych, indywidualne projekty rezydencji, a także indywidualne projekty budynków usługowych oraz biur. Niezależnie od oczekiwań inwestora nasza firma jest w stanie stworzyć projekt na miarę potrzeb każdego Klienta. 

 

Ile kosztuje indywidualny projekt domu?

Cena projektu indywidualnego jest oczywiście dużo wyższa w porównaniu z gotowymi projektami domów. Na koszty projektów indywidualnych wpływa kilka czynników, a mianowicie: powierzchnia budynku, poziom skomplikowania, lokalizacja i uwarunkowania działki budowlanej. Wiele zależy także od zakresu świadczonych usług. Warto powiem zaznaczyć, że inwestor może zobowiązać architekta do nadzorowania realizacji projektu, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. O ile gotowy projekt domu można kupić za kilka tysięcy złotych, o tyle koszty projektu indywidualnego zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych, a nierzadko pochłaniają nawet 10% wartości inwestycji. 

 

Profesjonalne projekty indywidualne z New House!

Firma budowlana New House świadczy usługi w zakresie projektowania i budowy domów. Dysponujemy ponad 30-letnim doświadczeniem w branży. Zatrudniamy wykwalifikowanych architektów specjalizujących się w różnych typach budynków. Naszym Klientom możemy zaoferować indywidualne projekty domów jednorodzinnych i rezydencji, a także indywidualne projekty budynków usługowych oraz biur. Gwarantujemy pełne zaangażowanie i troskliwe podejście do potrzeb oraz oczekiwań każdego inwestora. Finalny projekt indywidualny obejmuje wszelkie dokumenty i opracowania niezbędne do załatwienia niezbędnych formalności i prawidłowej realizacji. Firma budowlana New House oferuje także kompleksową realizację projektów indywidualnych. 

 

 

 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt40@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new