Kostka ogrodowa

Offer

Contents:

Kostka przed domem – jak ją ułożyć?

Zakończona budowa domu to jeszcze nie koniec całej realizacji. Równie ważne, co funkcjonalna przestrzeń wewnątrz domu, jest przemyślane zagospodarowanie terenu wokół budynku. Świetnie sprawdza się w tym przypadku kostka przed domem. Utwardzony podjazd to nie tylko lepsze względy estetyczne, ale także duży większy poziom wygody.

Kostka przed domem powoli zaczyna się wpisywać w standardowy wygląd działek jednorodzinnych. Jest wykorzystywana między innymi do stworzenia podjazdów, chodników i ścieżek, schodów. Jednym z najlepszych i sprawdzonych materiałów do takich prac jest kostka brukowa. Jak wybrać najlepszą i jak ułożyć kostkę przed domem? Z chęcią Państwu pomożemy w tej kwestii!

Czemu warto zdecydować się na kostkę przed domem?

Układanie kostki brukowej przed domem wpływa przede wszystkim na walory estetyczne. Materiał jest dostępny w różnych wymiarach, kolorach i kształtach, a dobrze zaprojektowany montaż może dać piękne efekty. Wiele osób decyduje się na to, by ich kostka brukowa przed domem została ułożona w jakiś oryginalny wzór, co zdecydowanie przyciągnie wzrok i wzbudzi ciekawość. Z kolei osoby, które wysoko cenią sobie spójność całego projektu, powinny zdecydować się na użycie maksymalnie dwóch lub trzech różnych kolorów kostki, które będą jednocześnie dopasowane do elewacji budynku.

To, co przede wszystkim skłania inwestorów do wykonania kostki przed domem, to jej trwałość. Nieutwardzony podjazd może powodować powstawanie nieestetycznego błota i nierównej nawierzchni, układanie kostki na podjeździe pozwala temu zapobiec. Ponadto jest to materiał bardzo trwały i wytrzymały na nacisk zewnętrzny, różne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dzięki temu może świetnie służyć przez wiele lat. Wiele osób decyduje się również na to, by ich kostka przed domem została dodatkowo pokryta odpowiednimi środkami zabezpieczającymi przed powstawaniem plam i zabrudzeń.

Kostka brukowa przed dom – jaką wybrać?

Kostka brukowa występuje w różnych formach, a jej dokładny rodzaj trzeba zawsze dobierać do powierzchni, na której ma być układana. Ważne są również elewacja i dach budynku przy których ma leżeć kostka, efekt powinien być spójny. Aby wiedzieć, jak ułożyć kostkę przed domem, warto zapoznać się najpierw z jej rodzajami.

Kostka przed domem – rodzaj materiału

Układanie kostki przed domem pozwala na wykorzystanie trzech jej rodzajów: kostki betonowej, kamiennej i kostki z kamienia polnego. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady, jak i zalety, na które wpływają zarówno parametry wytrzymałościowe, jak i sam wygląd kostki.

Kostka betonowa – to przystępny cenowo materiał, więc jest bardzo chętnie wybierany przez inwestorów. Ponadto oferuje świetne parametry wytrzymałościowe, więc może być wykorzystywany zarówno do układania ścieżek, podjazdów, jak i schodów. Tego typu kostka brukowa występuje w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu aranżację łatwo dopasować do swojej wizji .

Kostka kamienna – ten rodzaj materiału bazuje na naturalnych produktach, a przoduje wśród nich granit. Często wykorzystuje się również granit, bazalt oraz piaskowiec. Kamienna kostka przed dom to gwarancja świetnego efektu wizualnego i sprawdzi się przy eleganckich i nowoczesnych domach jednorodzinnych. Ponadto charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu może być stosowana w różnych formach.

Kostka z kamienia polnego – inwestorzy, którym zależy na oryginalnym wyglądzie podjazdu, decydują się na układanie kostki brukowej wykonanej z kamienia polnego. Jej zastosowanie imituje dawniej stosowany bruk, ale z zapewnieniem znacznie lepszej funkcjonalności. Należy jednak pamiętać, że taka kostka brukowa przed domem wymaga zatrudnienia firmy, która miała wcześniej już styczność z takim materiałem.

Wielkoformatowe płyty brukowe – kolejną możliwością, którą często wybierają inwestorzy, są płyty brukowe. Jest to co prawda znacznie większy materiał niż kostka przed dom, ale równie funkcjonalny i trwały. To estetyczne, wytrzymałe rozwiązanie, które jest w dodatku bardzo praktyczne przy montażu – dużej wielkości płyty kładzie się znacznie szybciej niż kostkę.

Kostka przed domem – kształt i rozmiar

Kolejną kwestią, którą trzeba rozważyć, gdy wybierana jest kostka brukowa przed wejściem do domu, to jej rozmiar i kształt. Jest to istotna kwestia biorąc po uwagę ostateczny efekt.

Wśród kształtów kostki brukowej można wyróżnić przede wszystkim kwadraty, prostokąty, trapezy i fale. Zdecydowanie najczęściej do układania kostki brukowej przed domem wybiera się prostokąty lub kwadraty. To sprawdzone i łatwe w montażu kształty, można z nich ułożyć na przykład kolorowe rzędy lub zdecydować się na układanie kostki brukowej w jodełkę. Inwestorom, którym zależy na bardziej oryginalnym ułożeniu powinni wybrać kostkę na przykład w kształcie trapezu lub fal.

Natomiast jeśli chodzi o rozmiar kostki, powinno się ją wybierać pod kątem grubości. Ma to wpływ na odporność materiału pod naciskiem. Układanie kostki brukowej na podjeździe powinno się odbywać przy użyciu kostki o grubości sześciu centymetrów, ponieważ jest odporna na nacisk o wadze nawet 3,5 tony. Kostka czterocentymetrowa jest odporna tylko na ruch pieszych, więc można z niej ułożyć ścieżki ogrodowe. Trwalsze kostki brukowe mają grubość od 8 aż do 16 centymetrów, ale są przede wszystkim wykorzystywane w miejscach, gdzie używa się pojazdów ciężarowych i tirów.

Układanie kostki brukowej przed domem

Wiemy, że wielu inwestorów się zastanawia jak ułożyć kostkę przed domem. Z doświadczenia firmy działającej już od 1991 roku na rynku budowlanym, możemy poradzić zlecenie tego profesjonalistom. Aby uzyskać ładny, estetyczny efekt kostka powinna zostać ułożona według wcześniej obmyślanego projektu, realizacja nie powinna być intuicyjna. Co więcej, fachowcy będą w stanie Państwu doradzić, jaka kostka przed wejściem do domu najlepiej się u Państwa sprawdzi. Zaproponują także najbardziej dopasowany kształt – być może to będzie układanie kostki brukowej w jodełkę lub w tradycyjne rzędy.

Niejednokrotnie spotykaliśmy się również z prostymi błędami, gdzie na przykład kostka brukowa została położona jeszcze przed wykonaniem wszystkich przyłączy mediów. Najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy kostka brukowa przed domem zostanie wykonana przez tę samą firmę, która zajmuje się budową domu. Kompleksowa realizacja jest znacznie sprawniejsza i prostsza, ponieważ jedna firma jest w stanie nadzorować cały proces budowy.

Kostka przed dom w realizacji New-House

Firma New-House zajmuje się kompleksową budową domów jednorodzinnych, gdzie dbamy również o takie aspekty, jak aranżacja przestrzeni wokół domu (w tym układanie kostki brukowej). Działamy w ten sposób już od 1991 roku i mamy za sobą około tysiąca pięciuset zrealizowanych domów jednorodzinnych. Oferujemy budowę domu od A do Z, ponieważ to współpraca, która zapewnia klientowi spokój i pewność dobrze zrealizowanej całej pracy. Co więcej, nasze usługi są objęte dziesięcioletnią gwarancją. Zachęcamy do zapoznania się z nami referencjami: https://new-house.com.pl/referencje. Już ponad dwustu klientów podzieliło się opinią na temat współpracy z nami.

Interesuje Państwa nasza oferta? Mają Państwo pytanie o układanie kostki brukowej przed domem? Zachęcamy do kontaktu, nasze dane znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.


 

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt20@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new