Okna drewniane

Oferta

Contents:

Nowoczesne okna drewniane – czy to dobry wybór?

Okna drewniane były jeszcze niedawno najpopularniejszym wyborem inwestorów na polskim rynku budowlanym. Dzisiaj nie stosuje się ich aż tak często, ale wciąż są lubiane. Nowoczesne okna drewniane mają dużo lepsze parametry termoizolacyjności i izolacji akustycznej niż wcześniejsze ich wersje. Są w dodatku bardzo niesamowicie estetyczne.

Okna z drewna potrafią zapewnić budynkowi niesamowity efekt wizualny, dlatego mają wielu zwolenników. Jednak okna nie mogą spełniać wyłącznie warunków wizualnych – powinny być również funkcjonalne, trwałe, łatwe w konserwacji. Wiele osób zwraca również na czynnik finansowy. Czy montaż drewnianych okien jest dobrym rozwiązaniem? Może lepiej jest zdecydować się na zakup okien z PCV lub okien aluminiowych? Sprawdźmy!

Czym się charakteryzują nowoczesne okna drewniane?

Montaż okien drewnianych ma wiele zalet, ale nie brakuje mu również wad. Tak jak w przypadku każdego materiału! Wybór jest zawsze subiektywny i zależny od osobistych potrzeb inwestora. Warto więc zawsze zapoznać się z charakterystyką danego rodzaju okien i podjąć przemyślaną, świadomą decyzję.

Wiele osób boi się zdecydować na okna drewniane, ponieważ boi się ich nieszczelności. Należy jednak pamiętać, że stare materiały nie mają nic wspólnego z nowoczesnymi oknami drewnianymi. Technologia wciąż idzie do przodu, dzięki czemu możemy się cieszyć większą precyzją przy procesie produkcji. Nowoczesne okna drewniane zdecydowanie różnią się od tych, które były montowane w domach w poprzednich latach. Dzisiejsi producenci szczególną wagę przykładają do energooszczędności produktów. Energooszczędne okna drewniane składają się z trzech lub czterech szyb, są również wyposażone w silne okucia, specjalistyczne komory izolacyjne i powłoki. Zmienił się również sposób konserwacji okien, dzięki czemu pozostają w dobrym stanie jeszcze dłużej. Okna drewniane są wzmacniane ochronnymi lakierami, które zwiększają parametry ich odporności na różne czynniki zewnętrzne – biologiczne, chemiczne, atmosferyczne, a nawet mechaniczne.

Okna drewniane – zalety

Jednym z głównych z atutów, jeśli chodzi o drewniane okna, jest zdecydowanie ich wygląd. Takie okna są eleganckie i występują w wielu wariantach. Mogą być ciekawie zdobione oraz zrealizowane w różnej kolorystyce i kształcie. Dąb, orzech, machoń, sosna? Każde z tych rozwiązań może się świetnie prezentować. Co więcej, drewno jest bardzo elastycznym materiałem i można dzięki temu stworzyć okna w dowolnym kształcie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są ostatnio na przykład nowoczesne okna drewniane z wykończeniem w kształcie łuku.

Nowoczesne okna drewniane zapewniają również świetną izolację termiczną. Ich wskaźnik przenikania ciepła, czyli Uw, jest bardzo dobry. Decydując się na montaż okien drewnianych można mieć pewność, że uzyskamy optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Warto pamiętać, że to bardzo ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę w trakcie budowania domu. Szczelność okien znacząco wpływa na późniejsze koszty ogrzania budynku. Energooszczędna okna drewniane pozwolą na obniżenie tych kosztów. Co więcej, szczelność jaką zapewniają nowoczesne okna drewniane pozwala także na uzyskanie bardzo dobrej izolacji akustycznej.

Wiele osób docenia drewniane okna również za ich wytrzymałość. Stosowano je lata temu i wciąż można je zauważyć w starszych budynkach, wpływa na to ich wyjątkowa stabilność. Drewniane okna charakteryzują się niską rozszerzalnością termiczną, są również odporne na różne zjawiska atmosferyczne.

Okna drewniane – wady

Niestety, nawet najlepsze rozwiązania, nie przypadną do gustu każdemu. Niektórym inwestorom nie podobają się również okna drewniane. Dlaczego?

Największą wadą okien drewnianych jest ich cena. Są to produkty wykonane z naturalnego materiału, co powoduje większe koszta produkcji. Z tego też względu wielu inwestorów decyduje się na okna z drewna sosnowego, które mają jedną z najbardziej przyjaznych cen. Wielu inwestorów po porównaniu cen okien PCV i okien drewnianych, zdecydowanie wybiera okna plastikowe.

Wiele osób wskazuje również, że mimo nowoczesnych rozwiązań, eksploatacja okien nie jest wygodna i funkcjonalna. Drewniane okna, ze względu na użycie naturalnych materiałów wymagają częstej konserwacji, co bywa kosztowne i uciążliwe. Ramy okna wymagają co jakiś czas odświeżenia powłoki.

Niestety, okna drewniane gorzej niż inne rodzaje okien radzą sobie z wilgocią. Z tego względu mogą nie być odpowiednim rozwiązaniem w miejscach, gdzie poziom wilgoci jest wysoki.

Drewniane okna na wymiar

Szukają Państwo oryginalnych rozwiązań? Warto zdecydować się na drewniane okna na wymiar. Indywidualne zamówienie u producenta pozwoli na zastosowanie takich rozwiązań, które są Państwu najbliższe i które najlepiej wpasują się w stylistkę Państwa domu.

Coraz większą popularność zdobywają na przykład drewniane okna z okiennicami. Chociaż takie rozwiązanie uznaje się za nawiązanie do tradycji, to jest bez wątpienia oryginalne. Aktualnie w Polsce jest bardzo mało budynków, w których zastosowano drewniane okna z okiennicami. Takie rozwiązanie to gwarancja wyjątkowego efektu.

Nowoczesne okna drewniane są także często wykonywane w starym stylu. Okna drewniane retro to sposób na wykonywane z świetnej jakości materiałów, a swoją stylistyką nawiązują do dawnych budynków. Czasami ich użycie jest narzucone ze względu na to, że są wykorzystywane przy konserwacji zabytku. Warto jednak wiedzieć, że okna drewniane retro są również wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie, dają ciekawy efekt.

Drewniane okna na wymiar mogą mieć również niestandardowe wymiary i kształty. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na produkcję znacznie większych okien, bez straty na wynikach współczynnika przenikania ciepła.

Nowoczesne drewniane okna – montaż z New-House

Poszukują Państwo firmy, która zrealizuje montaż drewnianych okien w Państwa domu? Zachęcamy do współpracy z nami. Od 1991 roku świadczymy usługi budowlane, w tym również montaż okien. Mamy za sobą wiele realizacji i nie mniej zadowolonych klientów. Opinie na temat współpracy z nami mogą Państwo przeczytać na naszej stronie internetowej: https://new-house.com.pl/referencje. Już ponad dwustu klientów zdecydowało się wypowiedzieć na ten temat.

Zachęcamy również Państwa do zapoznania się z efektami naszych realizacji: https://new-house.com.pl/realizacje. W większości współprac wykonujemy budowę domu od A do Z, więc realizacje, które mogą Państwo obejrzeć pod linkiem, są przez nas również zaprojektowane. Nasi klienci mogą również liczyć na nasze wsparcie merytoryczne w trakcie realizowania projektu – zawsze chętnie doradzamy przy podejmowaniu decyzji.

Nie wiedzą Państwo, czy nowoczesne drewniane okna, to dobre rozwiązanie dla Państwa? Zapraszamy do kontaktu! Chętnie Państwa wesprzemy w realizacji projektu. Nasze dane kontaktowe, są dostępne pod linkiem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt58@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new