Budowa domu w województwie podlaskim

Budowa domu w województwie podlaskim

Wydaje się, że nieuchronnie kończą się czasy, w których zdecydowana większość społeczeństwa decydowała się na zamieszkanie w aglomeracjach miejskich. Obecnie wiele osób jest zmęczonych pośpiechem i wszechobecnym zgiełkiem panującym w miastach niezależnie od ich wielkości i świadomie wyprowadza się na znacznie spokojniejsze tereny podmiejskie oraz wiejskie. I nie chodzi bynajmniej o to, by przysłowiowo „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Wśród naszych klientów jest bowiem wiele osób, które zawodowo są związane z miastem, ale po zakończonej pracy chcą wracać do domu znajdującego się w spokojnej, zielonej okolicy, w której czas wydaje się płynąć nieco wolniej.

Dodatkowo trend ten został spotęgowany pandemią koronawirusa, która brutalnie uświadomiła mieszkańcom miast, jak ważny jest dostęp do choćby skrawka własnego trawnika, na którym można spędzić czas z rodziną, kiedy inne możliwości są mocno ograniczone. Inwestorzy w całej Polsce zaczęli więc poszukiwać spokojnych miejsc, w których mogliby wybudować dom i zamieszkać w gronie najbliższych. Ta tendencja nie ominęła również województwa podlaskiego. Mieszkańcy Białegostoku, Łomży, Suwałk oraz innych miejscowości chętnie wyprowadzają się na wieś, aby korzystać z uroków, jakie daje takie miejsce do życia.

Nie brakuje jednak osób, które boją się ogromu decyzji, formalności oraz innych spraw, których należy dopilnować podczas budowy domu. Niebagatelne znaczenie ma także czas, który pochłaniają wszelkie sprawy związane z wybudowaniem nieruchomości. Czas, którego żaden z inwestorów nie ma w nadmiarze. Czy w tej sytuacji należy porzucić marzenie o porannej kawie na własnym tarasie w promieniach letniego słońca? Na szczęście nie trzeba, ponieważ jest inne rozwiązanie – współpraca z New-House, czyli doświadczonym wykonawcą robót budowlanych, który zajmie się budową domu od A do Z.

Budowa domu z New-House

New-House to firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem sięgającym w praktyce roku 1991. W tym czasie wybudowaliśmy ponad 1500 nieruchomości na terenie całego kraju, z czego zdecydowaną większość stanowiły domy jednorodzinne. Dla wygody naszych klientów wspieramy ich nie tylko w czasie rzeczywistych prac budowlanych, ale także podczas załatwiania niezbędnych formalności urzędowych. Mamy odpowiednie kompetencje, wiedzę oraz zaplecze technologiczne do realizacji nawet najbardziej wymagających zleceń budowlanych. Wykorzystujemy sprawdzone technologie, gwarantujące sukces niezależnie od projektu, metrażu czy lokalizacji nieruchomości. Do zleconych nam prac podchodzimy w sposób indywidualny, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że nie ma dwóch takich samych inwestorów, a co za tym idzie również potrzeb, które wpływają na końcowy efekt wykonywanych przez nas prac, na które dajemy 10 lat gwarancji.

Kalkulator

Z naszą pomocą zamieszkasz we własnym domu już po 9 miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych (stan pod klucz). Jeśli zaś zlecisz nam wykonanie nieruchomości do stanu deweloperskiego, to prace zajmą nam nie więcej jak pół roku.  

Kalkulator

Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja, dowiedz się, na jaką pomoc możesz liczyć na każdym z etapów budowy domu?

Krok 1 – pomoc w wyborze i zakupie działki budowlanej

Działka budowlana to konkret, po którego zakupie plany związane z budową domu nabierają konkretnych kształtów. Warto jednak wiedzieć, że nie wystarczy znaleźć teren w interesującym nas miejscu, aby móc cieszyć się udanym zakupem. Wybór działki powinien być bowiem poprzedzony drobiazgową analizą aspektów technicznych terenu tj. jego powierzchnia, kształt, topografia, rodzaj gruntu, zalesienie czy dostęp do mediów. Należy zwrócić baczną uwagę również na bliskie i te nieco dalsze sąsiedztwo oraz planowane inwestycje.

Osobną kwestią są sprawy administracyjne. Sprawdzić należy bowiem zarówno Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego pod kątem szczegółów nieruchomości, jaką można wybudować na konkretnej działce, jak również stan prawny terenu, jego właścicieli oraz ewentualne obciążenia na nim ciążące. Na szczęście to wszystko można zlecić nam. Nasz zespół chętnie zajmie się zarówno analizą terenu pod kątem środowiskowym, jak i również administracyjnym. Dodatkowo możemy pomóc również w pozyskaniu źródła finansowania na korzystnych dla inwestora warunkach.

Krok 2 - pomoc w wyborze projektu budowlanego

W województwie podlaskim powstało wiele nieruchomości wybudowanych według projektów zakupionych w naszej firmie. Mamy odpowiednią bazę gotowych projektów domów z wyceną, z których każdy zainteresowany nimi inwestor może wybrać budynek, który spełni jego oczekiwania zarówno pod względem powierzchni, układu wnętrz, jak również preferowanej stylistyki. Warto również wiedzieć, że nasi architekci zajmują się także adaptacją gotowych projektów do specyfiki posiadanej działki budowlanej.

ADD

A tym którzy mają jasno sprecyzowane wymagania i chcą wprowadzić w życie swoje pomysły, oferujemy możliwość wykonania indywidualnego projektu domu. Oczywiście możemy wybudować dla Ciebie dom także na podstawie projektu, który już posiadasz. Jesteśmy w tym zakresie elastyczni.

Krok 3 - pomoc w pozyskaniu pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę to formalność, która powoduje stres u wielu inwestorów nie tylko w Sokółce, Augustowie czy Grajewie, ale również w innych miejscowościach województwa podlaskiego. Na szczęście także w tym momencie mogą oni liczyć na pomoc naszych profesjonalistów, którzy nie tylko pomogą w prawidłowym sporządzeniu wniosku, ale zadbają również o dołączenie wymaganych załączników, dzięki czemu cały proces przebiegnie tak sprawnie, jak to tylko możliwe.

Krok 4 – pomoc w wykonaniu przyłączy budowlanych

Działki budowlane wyposażone we wszystkie niezbędne przyłącza nie są wcale tak popularne, jak mogłoby się wydawać. W związku z tym część inwestorów świadomie decyduje się na zakup terenu nieuzbrojonego, na który doprowadzą przyłącza energetyczne, wodne, kanalizacyjne oraz gazowe we własnym zakresie. Jednak to wiąże się nie tylko z fizycznym wykonaniem prac, ale także z szeregiem formalności, jakie trzeba załatwić. Pomagamy w obu tych sprawach, wykorzystując wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności praktyczne naszego zespołu.

Krok 5 – budowa domu do stanu surowego zamkniętego

Etap ten w praktyce obejmuje wykonanie poniższych prac na placu budowy:

 • wykonanie fundamentów w wybranej technologii,

 • wybudowanie ścian,

 • wykonanie stropów,

 • wykonanie schodów wewnętrznych,

 • wybudowanie kominów,

 • montaż okien,

 • montaż drzwi zewnętrznych,

 • montaż dachu.

Krok 6 – budowa domu do stanu deweloperskiego

Aby uzyskać dom w stanie deweloperskim, wykonujemy między innymi:

 • wszystkie instalacje wewnętrzne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nieruchomości tj. instalacje elektryczne, gazowe, wodno-kanalizacyjne, TV, telefoniczne, monitoringu, telewizji przemysłowej itp.,

 • wykończenie ścian,

 • ocieplenie ścian,

 • wykonanie elewacji nieruchomości,

 • wykonanie wylewek podłogowych.

Krok 7 – budowa domu pod klucz

Po zakończeniu poniższych prac składających się na budowę domu pod klucz nieruchomość jest gotowa do zamieszkania:

 • malowanie ścian,

 • malowanie sufitów,

 • montaż wybranych rodzajów podłóg,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • montaż parapetów,

 • wykonanie podbitki dachowej.

Należy jednak uczciwie zaznaczyć, że powyższe prace nie wyczerpują katalogu działań, jakie możemy przeprowadzić na zlecenie inwestora. Nierzadko się bowiem zdarza, że nasi fachowcy wykonują także inne prace, mające na celu jak najlepsze przygotowanie domu do zamieszkania.

Krok 8 – zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości

Doświadczenie, wiedza i umiejętności naszych specjalistów pozwalają nam świadczyć także usługi związane z zagospodarowaniem terenów znajdujących się wokół wybudowanych przez nas domów. Na tym etapie zajmujemy się najczęściej:

 • różnorodnymi pracami ziemnymi,

 • wytyczeniem i fizycznym przygotowaniem niezbędnych ścieżek i chodników,

 • wykonaniem podjazdu,

 • wykonaniem tarasów,

 • montażem schodów zewnętrznych,

 • montażem ogrodzenia oraz bramy wjazdowej.

Jednakże podobnie jak w przypadku wykończenia domu pod klucz tak i na tym etapie możemy zająć się również innymi pracami, jeśli takie jest życzenie inwestora.

Krok 9 – pomoc w formalnym odbiorze budynku

To, że budynek jest wykończony i gotowy na przyjęcie domowników a trawnik kusi soczystą zielenią, nie oznacza bynajmniej, że możemy już podjeżdżać autem przeprowadzkowym. Zanim to nastąpi, należy jeszcze przeprowadzić formalny odbiór budynku przez uprawnione do tego służby. Aby go wykonać, konieczne jest wcześniejsze sporządzenie rzetelnej dokumentacji nieruchomości zawierającej wszystkie wymagane prawem załączniki. Inwestorzy korzystający z naszego wsparcia podczas budowy domu do A do Z mogą liczyć na naszą pomoc także w tym decydującym momencie praktycznie na finiszu przedsięwzięcia. Podczas odbioru kontrolowane jest czy dom został wybudowany zgodnie z wszystkimi założeniami projektu przedłożonego na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę i przeprowadzany jest:

 • odbiór instalacji elektrycznej,

 • odbiór instalacji gazowej,

 • odbiór instalacji wodno-kanalizacyjnej,

 • odbiór kominiarski.

Dopiero po pozytywnym zakończeniu tych formalności i pozytywnym odbiorze budynku nowi właściciele mogą się wprowadzić.

Jak pewnie zauważyłeś, możesz na nas liczyć na każdym etapie prac związanych z formalnymi i fizycznym wykonaniem domu. Kompleksowa budowa domu z New-House pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, jakie inwestorzy mogliby stracić, dokonując nietrafionych decyzji. Współpraca z naszymi fachowcami oszczędza również nerwy, ponieważ pewność, jaką zyskuje klient, polegając na doświadczeniu i wiedzy profesjonalistów, znacząco minimalizuje sytuacje stresowe. W tej sytuacji trudno się dziwić, że na budowę domu z naszą firmą decyduje się coraz więcej klientów z województwa podlaskiego oraz innych regionów naszego kraju.

Jeśli również Tobie podczas czytania powyższego tekstu zaświtała myśl o budowie własnego domu za miastem, zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią. Dla Twojej wygody nasi doradcy są dostępni przez 7 dni w tygodniu w godzinach 7.00 do 21.00.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły