Budowa domu w województwie opolskim

Budowa domu w województwie opolskim

Własny dom daje ogromne możliwości zarówno w zakresie stworzenia sobie idealnej przestrzeni do życia, jak i niezależności od rodziny, teściów, uciążliwych sąsiadów czy zgiełku dużego miasta. Perspektywa zamieszkania na spokojniejszych terenach podmiejskich lub na wsi kusi wielu. Co jednak sprawia, że jedni decydują się na budowę domu, a inni odwlekają realizację tego planu w nieokreśloną przyszłość, a często nawet porzucają bezpowrotnie, godząc się z aktualnym stanem rzeczy?

Z naszych blisko trzydziestoletnich obserwacji wynika, że klienci często boją się, że kolokwialnie mówiąc „nie ogarną” ogromu decyzji, spraw do załatwienia i dopilnowania na każdym z etapów składających się na kompletne przedsięwzięcie budowlane. Fakt, jest tego naprawdę sporo i osoba bez wiedzy fachowej i doświadczenia może mieć problem, aby poradzić sobie z tym zadaniem. Czy jednak oznacza, to, że powinna porzucić plany budowy domu za miastem? Zdecydowanie nie.

Powinna zlecić kompleksową budowę domu sprawdzonym fachowcom, którzy będą ją wspierać we wszystkich zadaniach związanych z budową od wyboru działki i projektu budowlanego przez uzyskanie pozwolenia na budowę i fizyczne prace na odbiorze nieruchomości kończąc. I taką firmą budowlaną jest właśnie New-House, który buduje domy w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Brzegu oraz innych miastach województwa opolskiego już od 1991 roku.

Dlaczego warto budować z New-House?

W naszej firmie budowy domów jednorodzinnych realizujemy od A do Z, co w praktyce oznacza, że wspieramy klientów z całego kraju na każdym etapie inwestycji. W czasie współpracy całe doświadczenie oraz wiedza fachowa naszego zespołu są do dyspozycji inwestora. Nie inaczej jest w przypadku profesjonalnego zaplecza technologicznego i maszynowego. Z naszą pomocą już ponad 1500 polskich rodzin cieszy się wygodą, jaką daje własny dom. Jeśli zastanawiasz się, na czym dokładnie polega nasza pomoc, zapraszamy do lektury dalszej części niniejszego tekstu.

Wsparcie w wyborze i zakupie działki pod budowę domu

Na wybór odpowiedniego miejsca pod budowę domu składa się nie tylko jego fizyczna lokalizacja i cena. Zanim podejmiemy decyzję o kupnie konkretnej działki, należy sprawdzić ją zarówno pod kątem technicznym, jak i administracyjnym oraz prawnym. Pozwoli to uniknąć kosztownych w skutkach pomyłek i niespodzianek, które mogą nawet całkowicie uniemożliwić wybudowanie domu jednorodzinnego. Na szczęście współpracując z New-House możesz liczyć na naszą pomoc już na tym etapie, co w praktyce oznacza, że niezależnie czy chcesz zamieszkać w Kluczborku, Prudniku, Strzelcach Opolskich, Namysłowie czy innej miejscowości zlokalizowanej w województwie opolskim drobiazgowo sprawdzimy wybraną przez Ciebie działkę. A co dokładnie sprawdzimy? Zerknij na listę poniżej.

 • powierzchnię, kształt, topografię oraz zalesienie działki,

 • rodzaj gruntu oraz poziom wód gruntowych,

 • możliwość uzbrojenia działki (jeśli takowego nie posiada),

 • otoczenie terenu pod kątem ewentualnych uciążliwości,

 • planowane inwestycje, które mogłyby takowe uciążliwości spowodować w przyszłości,

 • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego pod kątem tego, jaki dom można wybudować na konkretnym terenie,

 • Księgi wieczyste pod kątem stanu prawnego działki budowlanej oraz jej właścicieli.

Warto również dodać, że pomagamy inwestorom także w pozyskaniu odpowiedniego źródła finansowania zarówno zakupu terenu pod budowę, jak i samej budowy domu.

Wsparcie w wyborze i zakupie odpowiedniego projektu domu

Decydując się na budowę domu od A do Z z firmą New-House możesz liczyć na pomoc również w przypadku wyboru projektu nieruchomości, która idealnie wpisze się w posiadaną działkę budowlaną i wytyczne pochodzące z Miejscowego Planu Zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy. Projekt domu możesz wybrać z naszej bazy gotowych projektów z wyceną i zlecić naszym architektom jego adaptację. Możesz również zamówić u nas indywidualny projekt uwzględniający wszystkie Twoje wymagania dotyczące nieruchomości, którą chcesz wybudować. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyś wybudował z nami dom, którego projekt kupiłeś już wcześniej.

Wsparcie w uzyskaniu pozwolenia na budowę

Gdybyśmy mieli wytypować urzędową formalność, której podczas budowy domu najbardziej obawiają się inwestorzy, bez wątpienia wskazalibyśmy na uzyskanie pozwolenia na budowę. Dlaczego tak się dzieje? Przecież można by powiedzieć, że formalność jak formalność. Otóż nie do końca, ponieważ skompletowanie niezbędnej w tym przypadku dokumentacji stanowi nie lada wyzwanie, nie inaczej jest również w przypadku wniosku. W tej sytuacji nieocenioną pomocą jest wiedza i doświadczenie zespołu New-House, który niejedną tego typu procedurę z powodzeniem przeprowadził.

Wsparcie w wykonaniu przyłączy mediów.

Jeśli działka budowlana, na którą się zdecydujesz, będzie wyposażona w komplet mediów to doskonale – wtedy ten etap Cię nie dotyczy. Jeśli jednak konieczne będzie, wykonanie przyłączy, to pomożemy Ci zarówno podczas sporządzania dokumentacji niezbędnej do podpisania umów z dostawcami, jak i również podczas fizycznego wykonania przyłączy budowlanych na Twojej działce.

Właściwe prace budowlane

Praca na placu budowy może ruszyć wtedy, gdy inwestor ma w ręce prawomocne pozwolenie na budowę, a na działce wykonane są przyłącza. Budowa domu pod klucz w wykonaniu specjalistów z New-House podzielona jest na trzy następujące po sobie etapy. Przyjrzyjmy się bliżej jakie rodzaje prac wchodzą w skład każdego z nich. Pamiętając jednocześnie, że poniższy katalog nie wyczerpuje zakresu działań, jakich możemy się podjąć.

1. Stan surowy zamknięty – zakres prac:

 • wykonanie fundamentów w technologii odpowiedniej do rodzaju gleby występującej na konkretnej działce budowlanej,

 • budowa ścian oraz stropów,

 • budowa schodów,

 • budowa kominów,

 • montaż stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych,

 • montaż dachu.

2. Stan deweloperski – zakres prac:

 • wykonanie niezbędnych instalacji – elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, alarmowej, telefonicznej, telewizyjnej itp.,

 • wykonanie wylewek podłogowych,

 • ocieplenie i wykończenie ścian,

 • wykonanie elewacji zewnętrznej.

3. Dom po klucz – zakres prac:

 • malowanie lub tapetowanie ścian,

 • malowanie sufitów,

 • montaż podłóg w wybranych technologiach,

 • wykończenie okien i montaż parapetów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykonanie podbitki dachowej.

Po zakończeniu prac składających się na budowę domu pod klucz budynek jest fizycznie gotowy do zamieszkania, jednakże nie można się do niego wprowadzić do chwili zakończenia formalnego odbioru. Nasz zespół wspiera inwestorów także na tym etapie, służąc pomocą w skompletowaniu drobiazgowej dokumentacji, dzięki której odbiór przebiega sprawnie i bez zbędnych opóźnień.

Wsparcie w zagospodarowaniu terenu nieruchomości

Nawet najpiękniejsza i najbardziej okazała rezydencja wygląda jak niekompletna, jeśli teren wokół niej nie jest odpowiednio zagospodarowany. Dlatego pomocy przy wykończeniu otoczenia domu nie mogło zabraknąć w kompleksowej ofercie budowy domów przez New-House. Dla naszych inwestorów wykonujemy zarówno roboty ziemne, jak również wytyczamy szlaki komunikacyjne wokół budynku w postaci odpowiednio przygotowanych ścieżek i chodników, wykonujemy tarasy, podjazdy, schody zewnętrzne, montujemy ogrodzenia i bramy. A tak naprawdę to, co możemy wykonać w ramach tego etapu, zależy tylko i wyłącznie od aktualnych potrzeb klienta i jego wyobrażenia o tym, jak nieruchomość ma się prezentować w pełnej krasie.

Jak widzisz wsparcie, jakie oferujemy naszym klientom podczas budowy domu, nie ogranicza się li tylko do fizycznego postawienia budynku, ale obejmuje o wiele więcej aspektów technicznych i administracyjnych tego przedsięwzięcia. Z naszą pomocą budowa staje się naprawdę przyjemna i towarzyszy jej nastrój ekscytującego oczekiwania na nowy rozdział w życiu inwestora i jego rodziny. Potwierdzą to nie tylko klienci z województwa opolskiego, ale także z innych regionów naszego kraju.

Chcesz do nich dołączyć? Nie wahaj się i już dziś zadzwoń na naszą infolinię. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 do 21.00.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły