Budowa domu w województwie małopolskim

Budowa domu w województwie małopolskim

Dawno nie było w naszym kraju takiego poruszenia w kwestii budowy domu jak w roku 2020. Wydaje się, że osoby, które do tej pory rozważały tego rodzaju inwestycję w kontekście dalekich planów zamknięte w domach w czasie wiosennego lockdownu nabrały pewności, że wybudowanie własnego domu z ogrodem to jednak ich droga. Ograniczenia związane z pandemią boleśnie uświadomiły nam bowiem, jak ważny jest niczym nieskrępowany kontakt z otaczającą przyrodą i możliwość decydowania, kiedy wychodzimy z domu, a kiedy w nim pozostajemy. Z tego samego powodu prawdziwy renesans przeżywają obecnie ogródki działkowe, które do tej pory wielu kojarzyły się bardziej z epoką słusznie minioną niż z komfortowym wypoczynkiem na łonie natury.

W ogólnym zainteresowaniu budownictwem jednorodzinnym zauważamy jednak jedną prawidłowość – część potencjalnych inwestorów nie podejmuje się budowy domu ze strachu. Jak to ze strachu? Już wyjaśniamy. Boją się ogromu decyzji, formalności oraz spraw, których będą musieli w tej sytuacji dopilnować, szczególnie jeśli nigdy wcześniej tego nie robili i często nie mają również odpowiedniej wiedzy. Zasadne jest więc zastanowienie się, czy wszystkie sprawy związane z budową inwestor musi załatwiać sam? Nie musi! I to jest doskonała informacja!

Wybuduj dom razem z New-House!

Każdy klient, który zdecyduje się na budowę domu od A do Z z firmą New-House może liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym z etapów realizacji inwestycji. I nie mamy tutaj na myśli jedynie prac wykonywanych na placu budowy, ale także pomoc w zakupie działki i projektu budowlanego oraz formalności urzędowe związane z pozwoleniem na budowę, doprowadzeniem mediów czy odbiorem budynku. Dzięki wsparciu naszych fachowców inwestorzy minimalizują stres, oszczędzają swój czas a nierzadko również pieniądze, które mogłyby zostać stracone np. w przypadku nietrafionej inwestycji w ziemię lub projekt domu, którego nie da się wybudować na posiadanej działce budowlanej albo niskiej jakości materiały budowlane niemożliwe do wykorzystania.

Firma budowlana New-House buduje domy jednorodzinne od blisko trzydziestu lat. W tym czasie zdobyliśmy wszechstronne doświadczenie oraz rozległą wiedzę fachową, którą nieustannie aktualizujemy i poszerzamy. Dysponujemy także zaawansowanym zapleczem technologicznym. Takie połączenie sprawia, że jesteśmy w stanie realizować projekty o różnorodnym poziomie zaawansowania dla nawet najbardziej wymagających klientów. Nieustannie śledzimy najnowsze trendy zarówno w architekturze, jak i w zakresie nowoczesnych technologii, aby oferować topowe rozwiązania ze świata i świadczyć usługi na prawdziwie europejskim poziomie.

Na co możesz liczyć, podejmując współpracę z New-House?

Profesjonalna pomoc w wyborze działki budowlanej

Mieszkańcy Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Oświęcimia i innych miejscowości znajdujących się w województwie małopolskim mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie znalezienia, wyboru i zakupu działki budowlanej, która spełni ich oczekiwania. W imieniu inwestora sprawdzimy teren zarówno pod kątem technicznym (powierzchnia, kształt, topografia, zalesienie, rodzaj gruntu, media, otoczenie itp.), jak i administracyjnym (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, stan prawny, właściciele, obciążenia, planowane inwestycje w okolicy itp.). Dzięki temu klient uniknie niepotrzebnego stresu oraz ewentualnych błędów mogących mieć wpływ na realizację całej inwestycji budowlanej.

Fachowe doradztwo w wyborze odpowiedniego projektu budowlanego

Jeśli chodzi o projekt domu to inwestorzy współpracujący z New-House mają trzy możliwości jego zakupu:

 • gotowy projekt domu pochodzący z naszej bazy projektów z wyceną, którego adaptację do warunków terenowych wykonają nasi architekci,

 • projekt domu przygotowany na indywidualne zamówienie przez naszych specjalistów,

 • projekt domu zakupiony w innym miejscu.

Każdy z powyższych projektów może zostać zrealizowany przez naszą firmę.

Wsparcie podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę

Decydując się na kompleksową budowę domu z New-House możesz liczyć na pomoc także w tak skomplikowanym etapie, jakim jest uzyskiwanie pozwolenia na budowę. Ogrom dokumentów, jakie należy skompletować oraz spraw formalnych, jakich trzeba w tej sytuacji dopilnować, przeraża nawet najbardziej odważnych inwestorów. Jednak z naszą pomocą załatwisz wszystko sprawnie i tak szybko, jak to tylko możliwe niezależnie czy planujesz budowę w Chrzanowie, Olkuszu, Nowym Targu czy Zakopanem.

Pomoc formalna i fizyczna w wykonaniu przyłączy budowlanych

Uzbrojenie działki wymaga w pierwszej kolejności skompletowania niezbędnych dokumentów i podpisania umów z dostawcami mediów. Dopiero kiedy mamy umowy w ręce możemy przystąpić do fizycznego wykonania przyłączy na terenie posiadanej działki budowlanej. Każdy z tych etapów nierzadko trwa zbyt długo. Aby tego uniknąć, warto powierzyć te zadania naszym specjalistom, którzy niejedno tego rodzaju zlecenie doprowadzili do szczęśliwego i co najważniejsze szybkiego końca.

Działania na placu budowy

Gdy wydano prawomocne pozwolenie na budowę, a na działce podłączone są niezbędne media, przychodzi czas na właściwe działania budowlane. W przypadku budowy domu pod klucz mamy do czynienia z trzema etapami prac obejmujących konkretne zadania. Warto jednak pamiętać, że przedstawiony poniżej katalog bynajmniej nie wyczerpuje zakresu prac, jakich możemy podjąć się w ramach współpracy z klientami z województwa małopolskiego oraz innych regionów naszego kraju.

1. Stan surowy zamknięty obejmuje następujące prace:

 • wykonanie fundamentów,

 • wykonanie ścian oraz stropów,

 • wykonanie schodów wewnętrznych,

 • montaż okien oraz drzwi zewnętrznych,

 • wykonanie dachu oraz kominów.

2. Stan deweloperski obejmuje prace tj.:

 • wyposażenie w niezbędne instalacje np. wodno-kanalizacyjna, elektryczna, alarmowa, CCTV, telefoniczna itp.,

 • ocieplenie i wykończenie ścian oraz elewacji,

 • wykonanie wylewek podłogowych.

3. Stan pod klucz obejmuje poniższe prace:

 • malowanie i tapetowanie ścian,

 • malowanie sufitów,

 • montaż podłóg w wybranej technologii,

 • wykończenie stolarki okiennej i montaż parapetów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykonanie podbitki dachowej.

Wsparcie podczas zagospodarowania terenu wokół budynku

Zagospodarowanie terenu wokół nowo wybudowanego domu jest przysłowiową wisienką na torcie, dzięki której nieruchomość staje się w pełni funkcjonalna zarówno do zamieszkania, jak również rekreacji i wypoczynku. W ramach współpracy z New-House inwestorzy mogą liczyć na wykonanie niezbędnych robót ziemnych, ścieżek, chodników, oczek wodnych, podjazdów, tarasów czy budowę schodów zewnętrznych. W zakresie kompleksowej budowy domu możemy zaproponować również montaż wybranego typu ogrodzenia oraz bramy wjazdowej do nieruchomości. To jakie prace adaptacyjne zostaną docelowo wykonane, zależy od indywidualnych potrzeb klienta i jego bliskich.

Pomoc podczas formalnego odbioru nieruchomości przez właściwe służby

Choć budynek jest fizycznie gotowy do zamieszkania de facto po zakończeniu prac składających się na budowę domu pod klucz, to myli się jednak ten, kto myśli, że w takiej sytuacji wystarczy podjechać autem przeprowadzkowym, aby się wprowadzić. Zanim to nastąpi, konieczny jest jeszcze formalny odbiór nieruchomości przez wyznaczone do tego służby. Mają one za zadanie skontrolować zgodność powstałego budynku z projektem przedłożonym na etapie starania się o pozwolenie na budowę oraz sprawność wszystkich działających w domu instalacji. W praktyce kontroli podlega instalacja elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna oraz kominowa. Jakby tego było mało, do sprawnego odbioru konieczne jest również przedłożenie niezwykle drobiazgowej dokumentacji. W tej sytuacji nic dziwnego, że ten etap kończący przedsięwzięcie budowlane jest przysłowiową solą w oku wielu inwestorów. Na szczęście z naszą pomocą cały proces przebiega tak sprawnie, jak to tylko jest możliwe.

Mamy nadzieję, że udało nam się miło zaskoczyć Cię zakresem współpracy, na jaki możesz liczyć zlecająca nam budowę domu od A do Z? Nie ukrywamy, że większość inwestorów korzystających z naszego profesjonalnego wsparcia uważa, dzięki kompleksowej współpracy z naszymi profesjonalistami budowa była dla nich nie tylko łatwa, ale również przyjemna. Jeśli więc i Ty chcesz wybudować swój dom bez stresu, wybierz New-House!

Skontaktuj się z naszą infolinią i opowiedz o swoim projekcie. Zrobimy wszystko by pomóc Ci zrealizować Twoje marzenie szybko, sprawnie i bezpiecznie. Dla Twojej wygody jesteśmy do Twojej dyspozycji przez siedem dni w tygodniu w godzinach 7.00 do 21.00. Czekamy na Twój telefon!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły