Budowa domu w województwie slaskim

Budowa domu w województwie śląskim

Budowa domu to duże przedsięwzięcie a co za tym idzie, wymaga zaangażowania nie tylko odpowiednich środków finansowych, ale również wiedzy i czasu. I właśnie dlatego tak wiele osób, które w skrytości ducha chciałyby zamieszkać we własnym domu, nie decyduje się na jego wybudowanie. Mieszkańcy aglomeracji śląskiej nie są tutaj wyjątkiem.

Choć w pandemicznym roku 2020 sytuacja związana z izolacją mocno nas wszystkich doświadczyła, w konsekwencji czego zainteresowania budownictwem jednorodzinnym wyraźnie wzrosło. Inwestorzy chcą się zabezpieczyć na przyszłość, aby już nigdy nie musieć spędzać czasu wyłącznie w czterech ścianach mieszkania w bloku lub kamienicy bez możliwości wyjścia na świeże powietrze. Dlatego dom z ogrodem położony na wsi lub terenach podmiejskich jest tym, do czego dążą nie tylko mieszkańcy Katowic, Częstochowy, Sosnowca, Gliwic oraz innych miejscowości województwa śląskiego, ale również innych regionów naszego kraju.

Jednak obawa przed tym, że nie podołają ogromnej ilości obowiązków związanych z budową domu, jest nadal żywa w rozmowach z naszymi klientami. Nie ukrywamy, że część z nich oddycha z ulgą, gdy dowiaduje się, że tak naprawdę większość formalności, spraw organizacyjnych oraz technicznych i stricte budowlanych możemy z powodzeniem wziąć na siebie. Kompleksowa budowa domów jest bowiem tym, czym zajmujemy się od 1991 roku. W tym czasie wsparliśmy swoją wiedzą, doświadczeniem oraz zapleczem technologicznym ponad 1500 inwestorów z całej polski a domy, które dla nich wybudowaliśmy, cieszą ich po dziś dzień. Pomagamy klientom zarówno podczas wyboru działki i projektu budowlanego, jak również w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę czy odbioru nieruchomości. Jeśli zaintrygowała Cię ta informacja, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co możesz liczyć na każdym etapie budowy domu od A do Z z firmą New-House?

Etap 1 – pomoc w wyborze i zakupie działki pod budowę domu

Jak Śląsk długi i szeroki wspieramy inwestorów poszukujących ciekawych terenów pod budowę. Tak więc niezależnie od tego, czy interesuje Cię urokliwa działka w Beskidach, czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej możesz na nas liczyć. Jednak to nie wszystko, ponieważ po znalezieniu odpowiedniego miejsca sprawdzimy je dla Ciebie zarówno pod kątem administracyjnym, jak i technicznym. Dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i niepotrzebnego stresu, jaki w tej sytuacji towarzyszy większości inwestorów, którzy dokonują tego rodzaju zakupu po raz pierwszy. Nie wspominając już o pewności, jaką daje zakup sprawdzonej uprzednio działki pozwalający realnie zminimalizować ryzyko nietrafionej transakcji.

Co skontrolujemy dla Ciebie na tym etapie?

 • powierzchnię, kształt, topografię i zalesienie działki budowlanej,  

 • skład gruntu oraz poziom wód gruntowych,

 • możliwości w zakresie doprowadzenia mediów (jeśli mamy do czynienia z terenem nieuzbrojonym),

 • bliższe i dalsze otoczenie pod kątem ewentualnych uciążliwości,

 • plany inwestycyjne dotyczące okolicy,

 • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego,

 • stan prawny działki,

 • właścicieli działki,

 • zapisy w księdze wieczystej.

Możemy Ci również pomóc w uzyskaniu źródła finansowania na zakup działki oraz budowę domu.

Etap 2: pomoc w wyborze i zakupie projektu budowlanego

Z naszą pomocą kupisz gotowy projekt domu dopasowany do posiadanej działki budowlanej lub zamówisz projekt indywidualny uwzględniający wszystkie Twoje wymagania. A jeśli kupiłeś projekt domu w innym miejscu to również nie problem, ponieważ możemy zająć się dla Ciebie wybudowaniem domu według jego wytycznych.

Etap 3 – pomoc w pozyskaniu pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę nie musi oznaczać kilku dodatkowych siwych włosów na Twojej głowie. Z naszym wsparciem skompletujesz niezbędne dokumenty i poprawnie wypełnisz wniosek, dzięki czemu cały proces przebiegnie tak sprawnie, jak to tylko jest możliwe. Cała wiedza i doświadczenie naszych pracowników uzyskane podczas realizacji projektów budowlanych jest do Twojej dyspozycji niezależnie czy mieszkasz w Zabrzu, Bielsku-Białej, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Rybniku czy innej miejscowości zlokalizowanej w województwie śląskim.

Etap 4 – pomoc przy wykonaniu przyłączy budowlanych

Doprowadzenie przyłączy wody, kanalizacji, gazu oraz prądu to czasochłonny proces zarówno pod kątem formalnym, jak i budowlanym. Dlatego, zanim wykonamy dla Ciebie fizyczne przyłącza na działce, pomożemy Ci w załatwieniu niezbędnych spraw administracyjnych związanych z podpisaniem umów z dostawcami.

Etap 5 – działania prowadzone na placu budowy

1. Na doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego składają się poniższe prace:

 • budowa fundamentów metodą, która najlepiej sprawdzi się na posiadanym terenie,

 • budowę ścian, stropów oraz schodów wewnętrznych prowadzących na piętro lub poddasze użytkowe,

 • montaż stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych,

 • budowę dachu oraz kominów.

2. Na doprowadzenie budynku do stanu deweloperskiego składają się następujące działania:

 • montaż instalacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania domu,  

 • ocieplenie i wykończenie ścian,

 • wykonanie wylewek podłogowych,  

 • wykonanie ocieplenia domu i elewacji zewnętrznej.

3. Na doprowadzenie nieruchomości do stanu pod klucz składają się prace tj.

 • malowanie ścian oraz sufitów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykończenie stolarki okiennej i montaż parapetów,

 • wykonanie wybranych rodzajów podłóg,

 • inne prace zlecone przez klienta.

Warto nadmienić, że powyższe listy nie wyczerpują katalogu działań możliwych do wykonania podczas budowy domu od A do Z. To jakie prace zostaną zlecone firmie budowlanej New-House zależy każdorazowo od inwestora. Należy również pamiętać, że zakończenie prac na etapie budowy domu pod klucz oznacza, że nieruchomość jest fizycznie gotowa do zamieszkania. Jednakże wprowadzenie się mieszkańców nie jest możliwe do czasu przeprowadzenia formalnego odbioru domu przez odpowiednie służby.

Odbiór ten ma na celu sprawdzenie wszystkich działających w nieruchomości instalacji oraz kontrolę czy wybudowana nieruchomość zgadza się z projektem domu przedstawionym na etapie starania się o pozwolenie na budowę. Odbiór domu to złożona procedura wymagająca skompletowania obszernej dokumentacji, jednakże inwestorzy zlecający nam kompleksową budowę domu mogą liczyć na wsparcie również w tym momencie, dzięki czemu cała procedura przebiega znacznie sprawniej i bardziej bezstresowo.

Etap 6 – pomoc w zagospodarowaniu terenu

Kompleksowa budowa domu obejmuje najczęściej także zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości. Na tym etapie wykonujemy zarówno prace ziemne, jak również chodniki, ścieżki, tarasy, podjazd czy schody zewnętrzne. Montujemy także bramy i ogrodzenia. Wszystko po to, aby stworzony dom był doskonałym miejscem do życia oraz wypoczynku dla jego mieszkańców i ich gości.

Jak pewnie zdążyłeś zauważyć pomoc, na jaką możesz liczyć podczas budowy domu z New-House jest naprawdę szeroka i zdejmuje Ci z głowy wiele problemów i stresów. Jeśli więc masz ochotę dołączyć do grona klientów z Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia-Zdroju oraz innych śląskich miast to zapraszamy Cię do współpracy.

Pierwszym krokiem do jej nawiązania będzie kontakt z naszą infolinią, która dla Twojej wygody czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Skontaktuj się z nami, aby już niedługo zamieszkać we własnym domu z ogrodem. Pomyśl, jak miło będzie pić poranną kawę na tarasie w promieniach letniego słońca? Zapraszamy!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły