Budowa domu w województwie Dolnoslaskim

Budowa domu w województwie dolnośląskim

Decyzja o budowie domu wynika najczęściej z połączenia wielu pozornie drobnych spraw, które uwierają nas jak przysłowiowy kamień w bucie. Problematyczne mieszkanie z rodzicami lub teściami, uciążliwe sąsiedztwo w budownictwie wielorodzinnym lub nieciekawa okolica czy brak dostępu to terenów zielonych – to tylko niektóre z powodów, jakie wymieniają inwestorzy z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry oraz innych miejscowości województwa dolnośląskiego, którzy decydują się na kompleksową budowę domu z New-House.

W 2020 roku na znaczeniu zyskał aspekt związany z wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Niebagatelny wpływ miała na to pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia w przemieszczaniu się, które zamknęły Polaków w domach na długie tygodnie. W tej sytuacji wiele osób mieszkających w blokach i kamienicach usytuowanych w centrach miast boleśnie odczuło niemożność wyjścia choćby na spacer do pobliskiego parku. Aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości Polacy, którzy już wcześniej rozważali budowę domu, postanowili przyspieszyć realizację swoich planów. Wśród inwestorów nie brakuje również osób, które wcześniej w ogóle nie myślały o wybudowaniu domu za miastem, ale w zaistniałych okolicznościach podjęli taką decyzję praktycznie z dnia na dzień.

Budowa domu od A do Z

Klienci, którzy zgłaszają chęć budowy domu to najczęściej osoby ekstremalnie zajęte, które nie mają czasu, wiedzy a często również ochoty, aby pilnować aspektów prawnych, administracyjnych i technicznych związanych z przedsięwzięciem budowlanym. Dlatego od firmy budowlanej takiej jak New-House oczekują, że zdejmie z nich znaczną część spraw, które muszą być wykonane, aby budowa domu przebiegała tak szybko i sprawnie jak to tylko jest możliwe. Inwestorzy decydujący się na współpracę z naszym przedsiębiorstwem mogą liczyć na kompleksową usługę, która obejmuje wszystkie etapy związane z wybudowaniem domu od znalezienia odpowiedniej działki oraz projektu budowlanego poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę i prace konstrukcyjne na zagospodarowaniu terenu wokół nieruchomości kończąc.

Podczas blisko trzydziestoletniej historii New-House wybudowało ponad 1500 domów. Możemy więc powiedzieć, że mamy odpowiednie doświadczenie, wiedzę techniczną, umiejętności praktyczne oraz zaplecze technologiczne i maszynowe, aby przeprowadzić kompleksową budowę domu również dla Ciebie! Zainteresowany? W takim razie czytaj dalej!

Co możemy zaproponować w ramach kompleksowej budowy domu?

Pomoc w wyborze i zakupie działki pod budowę domu

Nasze wsparcie na tym etapie obejmuje:

 • znalezienie działki odpowiadającej wymaganiom inwestora,

 • sprawdzenie wybranego terenu pod kątem powierzchni, kształtu, topografii i zalesienia,

 • kontrolę rodzaju gruntu oraz poziomu wód gruntowych na działce,

 • sprawdzenie otoczenia pod kątem ewentualnych uciążliwości związanych z prowadzoną w pobliżu działalnością komercyjną,

 • kontrolę planowanych inwestycji, które mogłyby mieć wpływ na komfort mieszkania inwestora w przyszłości,

 • sprawdzenie działki budowlanej pod kątem administracyjnym w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego,

 • kontrola terenu pod budowę w księdze wieczystej.

Pomoc w wyborze i zakupie projektu domu

Współpracujący z nami inwestorzy mają do wyboru trzy drogi prowadzące do pozyskania projektu budowlanego:

 1. zakup gotowego projektu domu z wyceną z naszej bazy projektowej i zlecenie jego adaptacji naszym architektom,

 2. zakup gotowego projektu domu z innego źródła,

 3. zlecenie New-House przygotowania projektu nieruchomości na indywidualne zamówienie.

Niezależnie od źródła pozyskania projektu budowlanego możesz zlecić nam budowę domu od A do Z.

Pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę

Sprawne uzyskanie pozwolenia na budowę wymaga posiadania rozległej wiedzy oraz odpowiedniego doświadczenia, które pozwala uniknąć ewentualnych błędów zarówno na etapie kompletowania wymaganej dokumentacji, jak i przygotowania wniosku. Aby zminimalizować stres związany z tymi czynnościami, warto skorzystać z pomocy naszych fachowców, którzy już niejedno tego rodzaju przedsięwzięcie z powodzeniem doprowadzili do szczęśliwego końca. Pamiętaj – działamy na terenie całej polski, co w praktyce oznacza, że możemy Ci pomóc niezależnie od tego, w jakim mieście województwa dolnośląskiego mieszkasz.

Pomoc w wykonaniu przyłączy budowlanych

Jeśli zdecydujesz się na zakup tańszej, ale nieuzbrojonej działki będziemy wspierać Cię także w czasie kompletowania dokumentacji niezbędnej do podpisania umów z dostawcami mediów, jak również w czasie fizycznego wykonania przyłączy budowlanych na posiadanym przez Ciebie terenie.

Budowa domu – stan surowy zamknięty

Fizyczne prace na placu budowy rozpoczynamy od doprowadzenia nieruchomości do stanu surowego zamkniętego. Na ten etap składają się poniższe czynności:

 • przygotowujemy fundamenty,

 • wznosimy ściany,

 • przygotowujemy stropy, schody, kominy,

 • montujemy okna oraz drzwi zewnętrzne,

 • montujemy dach.

Budowa domu – stan deweloperski

Na ten etap składa się:

 • wyposażenie domu we wszystkie media, czyli kompletne instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne, alarmowe, ale również telefoniczne, telewizyjne czy CCTV, jeśli inwestor sobie tego życzy,

 • ocieplenie i wykończenie ścian,

 • wykonanie elewacji,

 • wykonanie wylewek na podłogach.

Budowa domu pod klucz

Dom wybudowany pod klucz:

 • ma zamontowane podłogi, drzwi wewnętrzne i parapety,

 • ma pomalowane ściany oraz sufity,

 • ma wykonaną podbitkę dachową.

Należy jednak pamiętać, że powyższy katalog prac nie obejmuje wszystkich zadań, jakich możemy się podjąć podczas budowy domu pod klucz. To jakie prace zostaną docelowo wykonane, zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Przyjmuje się, że po zakończeniu prac składających się na ten etap nieruchomość jest gotowa do zamieszkania.

Jednakże, aby móc się fizycznie wprowadzić konieczny jest jeszcze formalny odbiór budynku przez uprawnione do tego służby, które skontrolują:

 • zgodność wybudowanego domu z projektem budowlanym, który został przedłożony na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę,

 • sprawność instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej i kominowej.

Jednak zanim do niego dojdzie, konieczne jest skompletowanie szczegółowej dokumentacji dotyczącej budowy. I tego najbardziej boją się inwestorzy. Na szczęście nie dotyczy to klientów, którzy budowę domu zlecili New-House. Ponieważ w takim przypadku zebraniem  niezbędnych dokumentów zajmuje się nasz doświadczony zespół, dzięki czemu inwestor może spokojnie planować przeprowadzkę, ponieważ po pozytywnym zakończeniu odbioru przekazujemy mu klucze do nowego, wymarzonego domu.

Pomoc w zagospodarowaniu terenu wokół domu

Jeśli takie jest życzenie inwestora, możemy zająć się także tym etapem, kończącym budowę domu. Można nam zlecić np. poniższe prace:

 • wykonanie robót ziemnych,

 • stworzenie na posesji infrastruktury ścieżek i chodników,

 • wykonanie podjazdów oraz tarasów,

 • montaż ogrodzenia i bramy,

 • montaż schodów zewnętrznych.

Jak już pewnie zauważyłeś, decydując się na kompleksową budowę domu z New-House możesz liczyć na wiele usprawnień i udogodnień z naszej strony. Naszym celem jest to, aby budowa domu od A do Z zajęła jak najmniej Twojego cennego czasu i powodowała jak najmniejszy stres. Zależy nam również na tym, abyś podejmował całkowicie świadome decyzje na podstawie rzetelnej wiedzy posiadaną przez nasz zespół. Pozwoli Ci to uniknąć kosztownych w skutkach pomyłek i zapewni spokojny sen.

Jeśli więc mieszkasz w okolicy Bielawy, Bogatyni, Bolesławca, Bystrzycy Kłodzkiej lub innych miejscowości województwa dolnośląskiego i planujesz budowę domu, skontaktuj się z nami jak najszybciej. Dla Twojej wygody nasza infolinia jest dostępna od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Czekamy na Twój telefon!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły