Kalkulator budowy domu cz.1

Jaki jest koszt budowy domu?

 

Budowa domu zawsze składa się z wielu etapów – zaczynamy od wyboru i zakupu działki, a następnie zastanawiamy się nad projektem przyszłego domu. Te dwa etapy pozwolą na podjęcie pierwszych prac budowlanych. Nie wiesz, jaka jest standardowa cena budowy domu w Polsce? Możesz to szybko sprawdzić.

Firma New-House ma za sobą wieloletnie doświadczenie w budowaniu domów i dlatego doskonale znamy ten rynek. Bazując na naszej wiedzy i latach pracy przygotowaliśmy specjalistyczny kalkulator budowy domu. Nasi klienci mogą łatwo i szybko zapoznać się z ceną domów, które ich interesują. Nie wiesz, na jaki projekt Cię stać? Korzystając z naszego kalkulatora, wszystkiego się dowiesz i przetestujesz różne możliwości.

koszt budowy domu z firmą New-House


Kalkulator budowy domu 2024

Autorskie narzędzie New-House to intuicyjny kalkulator budowy domu, który pozwoli klientowi przeanalizować potencjalne koszty z różnych perspektyw. Jest on całkowicie darmowy i bardzo prosty w użyciu. Uwzględniliśmy tam najważniejsze zależne wpływające na to, ile kosztuje budowa domu, aby nasi klienci mogli sprawdzić to możliwie najszybciej. Jak działa kalkulator budowlany 2024? Opiszemy to w kilku prostych podpunktach.

 • Wejdź na stronę: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu To tam możesz bezpłatnie sprawdzić wycenę budowy domu. Co ważne, dane uzyskane z przygotowanej przez nas kalkulacji, pozwolą Ci określić szacunkowy koszt budowy domu, na rok 2024, wskazując budżet, jaki należy przygotować, planując budowę domu.

 • Podaj powierzchnię użytkową domu – zastanów się nad tym jak duży dom, jest Twoim marzeniem. Możesz tu sprawdzić na przykład koszt budowy domu 150m2. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

 • Wybierz województwo – po kliknięciu w rubrykę pojawi się możliwość wyboru województwa. To ważny aspekt, ponieważ lokalizacja potencjalnego domu w dużym stopniu wpływa na wycenę budowy domu.

 • Wybierz rodzaj domu – nasz kalkulator budowlany pozwala na wybór spośród trzech różnych rodzajów domu. Jest tam dom parterowy, piętrowy oraz dom z poddaszem. Nasi klienci najchętniej wybierają domy parterowe oraz te z poddaszem. Jeśli chodzi o koszt budowy domu, kalkulator wykazuje, że najtańsze są właśnie domy z poddaszem użytkowym. Koszt budowy domu parterowego jest nieco wyższy, ale wciąż przystępny.

 • Wybierz rodzaj dachu – wolisz dach płaski czy spadzisty? Zastanów się nad wyborem i zaznacz odpowiedni rodzaj. Kalkulator budowy domu wskaże niższą cenę przy wyborze dachu spadzistego, natomiast wyższą przy nowoczesnym, płaskim dachu.

 • Wybierz rodzaj stropu – kalkulator New-House daje Ci możliwość wyboru pomiędzy stropem drewnianym oraz betonowym. Nie wiesz jeszcze, na jaki chcesz się zdecydować? Nic nie szkodzi – zaznacz opcję „Nie wiem”, nie przeszkadza to w obliczeniu jaka będzie szacunkowa wartość budowy domu.

 • Wybierz garaż – ostatnim aspektem jest wybór garażu. W tym wypadku warto zastanowić się nie tylko nad tym jakie są Twoje potrzeby teraz, ale jak one mogą wyglądać za kilka lat. Kalkulator budowy domu pozwala na wybór pomiędzy garażem na jedno auto lub na dwa. Można również sprawdzić ile kosztuje wybudowanie domu bez garażu.

To już wszystko – sprawdzenie, jaki jest wydatek związany z budową domu, jest szybkie i proste. Na końcu formularza wystarczy tylko wpisać swoje dane kontaktowe, abyśmy mogli na podany adres mailowy przesłać Ci informację, ile wynosi całkowity koszt budowy domu według Twojego pomysłu.

 

Jeśli interesują Cię projekty domów z kosztorysem, to możesz także zapoznać się z naszymi projektami z gotową wyceną. Znajdziesz je w bazie pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow.

 

Konstrukcja domu – koszt stanu deweloperskiego

Ile kosztuje wybudowanie domu? To pytanie, które zawsze słyszymy od naszych klientów i zawsze staramy się im odpowiedzieć najlepiej jak to możliwe, chociaż wiemy, że to trudne. Dlaczego? Ponieważ właściwą odpowiedzią na to pytanie jest: to zależy. Każda budowa domu koszt ma indywidualny, zależny od wielu różnych czynników. Na część z nich wskazuje nasz program obliczający koszty budowy domu.

 

Jeśli wypełnisz krótki formularz w naszym kalkulatorze budowlanym, otrzymasz mailową informację zwrotną na temat kosztów budowy Twojego domu. Wyliczone tam dane wskazują, jak wygląda cena budowy domu do stanu deweloperskiego. Jeśli interesuje Cię budowa domu pod klucz i chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej, skontaktuj się z nami: https://new-house.com.pl/kontakt.

Jeśli na Twoim mailu znalazła się już informacja np. na temat tego, jaka jest cena budowy domu parterowego to możesz się zastanawiać, co obejmie taka budowa. Budowa do stanu deweloperskiego oznacza, że zapewnimy:

 • Stan surowy zamknięty

 • Elewację budynku

 • Wykonanie instalacji wodnokanalizacyjnej oraz instalacji elektrycznej

 • Ocieplenie budynku

 • Wykonanie posadzki

 • Tynkowanie

Oczywiście, nie musisz podejmować współpracy dotyczącej akurat budowy domu w stanie deweloperskim. Na Twoją prośbę możemy dla Ciebie przygotować również wycenę wybudowania domu w stanie surowym, a także podać kosztorys budowy domu pod klucz. Zajmujemy się również zagospodarowywaniem terenu zielonego, jeśli inwestor wyrazi zainteresowanie taką usługą.

 

 

Szacunkowy koszt wybudowania domu

Zastanawiając się nad tym, ile kosztuje wybudowanie domu warto także pomyśleć o tym, od czego właściwie zależy jego cena. Jeszcze jakiś czas temu można było zauważyć domy tańsze niż dziś – od czego to zależy i co wpływa na zmianę ceny budowy domów? Czy można obniżyć koszty budowy domu?

Można analizować to z wielu perspektyw. Świat dynamicznie się zmienia, a to ma duży wpływ na gospodarkę, w tym również budownictwo. Jedne z podstawowych zmian, które można zauważyć to:

 • Ceny materiałów budowlanych – bazując na danych podawanych przez GUS, można zauważyć, że wzrosły ceny wszystkich grup towarowych w przemyśle budowlanym. Mowa tu o wzroście cen od kilku procent do nawet dwudziestu. Czym jest to spowodowane? Prawdopodobnie wynika to z faktu, że trwa wzrost zainteresowania budową domów i kupnem mieszkań.

 • Koszt prac robotniczych – to ile kosztuje wzniesienie domu, w dużym stopniu zależy od tego jakie są średnie koszty utrzymania pracowników budowlanych. Jeszcze kilka lat temu borykaliśmy się z bezrobociem, a średnia pensja krajowa była niższa niż aktualnie. Rozwój naszej gospodarki spowodował podwyższenie cen prac robotniczych, ale także można zauważyć deficyt pracowników. To wszystko ma znaczący wpływ na potencjalny koszt budowy domu.

 • Podwyższone wymogi – dzisiejszy koszt wybudowania domu różni się od tego przed laty również ze względu na obowiązywanie innych przepisów prawnych oraz zmieniające się preferencje klientów. Inwestorzy i ich potrzeby stale się zmieniają – inny tryb życia wymaga innych rozwiązań niż te stosowane jeszcze kilka lat temu. Pragnienie większej kuchni, wybudowanie piwnicy, garaż na dwa samochody, bogata przestrzeń zielona wokół domu to tylko część zmian, które mogliśmy zaobserwować na przestrzeni lat.

Co więcej, zmieniają się również przepisy prawne. Warto wiedzieć chociażby, że od 2021 roku zmieni się cena budowy domu jednorodzinnego – powinny być one energooszczędne i spełniać nowe wymogi termoizolacyjności. Będzie to się wiązało z zastosowaniem innych, droższych komponentów budowlanych. Od 2024 roku każdy dom będzie wymagał opatrzenia stosownym świadectwem energetycznym. Szczególnie wówczas, gdy dana budowla ma podlegać sprzedaży lub być objęta wynajmem.

Czy powinniśmy się tym martwić? Wszystko zależy od naszej perspektywy. Powinniśmy pamiętać o tym, że wyższe koszty budowy są w pewnym sensie czymś naturalnym – nasza gospodarka na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat silnie się zmieniła i zarobki przeciętnego obywatela również są wyższe. Można powiedzieć, że koszt wybudowania domu wzrósł proporcjonalnie do wzrostu naszych zarobków.

 

kalkulator budowy domu New-House

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły