Projekty domów od New-House

  

 
 

 

Gotowe projekty domów od New-House

Kiedy zdecydujemy się na budowę domu stoi przed nami trudny wybór. W głowie krążą różnorodne, piękne projekty domów, a można wybrać tylko jeden. Gotowy projekt budowlany domu jednorodzinnego z kosztorysem mogą ułatwić ten wybór.

New-House buduje domy od 1991 roku na terenie całego kraju. Mamy za sobą więcej niż 1500 prac budowlanych. Stale się rozwijamy i poznajemy potrzeby naszych klientów. Wiemy jak trudno zdecydować się na to, jak ma wyglądać przyszły dom, dlatego stworzyliśmy dla inwestorów bazę bogatą w wyjątkowe projekty domów z planem kosztów. Można tam obejrzeć szereg gotowych koncepcji, które różnią się od siebie metrażem, rodzajem budynku, stylem projektowania i innymi zależnościami. Gotowe projekty domów parterowych i ich cenę można poznać pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego?

Jak można zaobserwować, w naszej bazie jest wiele projektów. Głównym podziałem, jaki stosujemy przy rozróżnianiu domów, są ich rodzaje. Czym się różnią te projekty budynków jednorodzinnych? Czym się kierować przy wyborze projektu domu? Jak wybrać idealny projekt domu? Spieszymy z pomocą i odpowiadamy:

Projekty małych domów parterowych

To jeden z najpopularniejszych wyborów wśród naszych klientów. Dom parterowy ma w sobie wiele atutów ze względu na prostą budowę – brak schodów i skośnych ścian znacznie ułatwia aranżację przestrzeni. Ponadto wybierając projekt budynku jednorodzinnego z jednym piętrem, sprawiamy, że całe rodzinne życie jest w jednym miejscu. Łatwiej jest wtedy dbać o bliskość relacji, a także łatwiejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim domownikom. Jeżeli mieszkamy z osobami starszymi lub z małymi dziećmi schody bez wątpienia mogą okazać się dużym utrudnieniem w funkcjonowaniu.

Parterowy dom jednorodzinny wcale nie musi być ciasny, wszystko zależy od możliwości finansowych inwestora oraz zakupionej działki. W naszej bazie można znaleźć projekty gotowe, o różnych wielkościach. Mogą to być domy o powierzchni stu metrów kwadratowych, dwustu metrów czy też trzystu. Jeśli nie znajdziesz w naszej bazie projektu, który odpowiadałby Ci metrażem – możemy wykonać dla Ciebie indywidualny projekt domu lub zmodyfikować, któryś z podobających Ci się projektów.

Projekty domów New-House

Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym

To drugie z najpopularniejszych projektów, które wykonujemy dla naszych klientów. Dużą zaletą tego rodzaju domu jest niska cena względem uzyskanej przestrzeni. Projekt jednorodzinnego domu z poddaszem to idealne rozwiązanie dla osób, które mają do wykorzystania małą działkę, a chcą uzyskać na niej względnie duży metraż domu.

Ponadto taki dom to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie urozmaicenia architektoniczne. Projekt domu z poddaszem może zostać wzbogacony na przykład o balkon albo efektowne okna dachowe. Nasze gotowe projekty domów tanich, to także domy z poddaszem. Galeria domów New-House jest bogata w projekty o różnym metrażu i różnym stylu projektowym. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

Projekty domów jednorodzinnych piętrowych

Chociaż nie są to najczęściej wybierane przez Polaków projekty, to powoli zyskują większe zainteresowanie. To idealne rozwiązanie dla osób, których interesują projekty na wąską działkę. Dom piętrowy łączy w sobie zalety domu parterowego i domu z poddaszem. Uzyskujemy możliwość łatwiej aranżacji, ponieważ nie mamy tutaj skośnych ścian, a co więcej otrzymujemy maksymalnie duży metraż domu na małej przestrzeni.

Projekty domów jednorodzinnych nowoczesnych

Nasi klienci coraz częściej interesują się nowinkami architektonicznymi i zamiast domów tradycyjnych wybierają projekty budynków nowoczesnych. Plany domów nowoczesnych różnią się przede wszystkim pod kątem zastosowanego stylu – to minimalistyczne, oryginalne budynki. Klienci często decydują się na wykorzystanie w nich inteligentnego oprogramowania sterującego alarmem lub oświetleniem.

Wśród nowoczesnych domów popularność zdobywa np. dom stodoła. Projekty w tym stylu to połączenie prostoty i nowoczesnej architektury. Nowoczesny dom stodoła to budynek w kształcie równej, prostokątnej bryły ze spadzistym dachem. Takie plany domów często oferują dużą ilość przeszkleń – dzięki temu dom zyskuje naturalne światło oraz poczucie większej przestrzeni

Projekty domów nowoczesnych to wciąż nowe rozwiązanie w Polsce i często wyróżniają się spośród innych. Jeżeli zależy Ci na innych, oryginalnych rozwiązaniach sprawdź projekty budynków nowoczesnych w naszej galerii.

Dom na Parkowej

To dom parterowy o powierzchni 120 metrów kwadratowych, ale architekt zajmujący się projektem uwzględnił możliwość zagospodarowania również poddasza, w przypadku zainteresowania inwestora. Projekt domu na Parkowej powstał na wzór tradycyjnych, polskich dworków, dlatego jego wygląd jest tak wyjątkowy i przypada do gustu wielu klientom. Wizualizacja gotowego projektu jest dostępna pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1068. Dom został zaprojektowany w kształcie litery L i został w nim uwzględniony garaż na dwa auta.

Willa Floryda

To piętrowy dom, który jest zupełnie inny niż ten wspomniany wcześniej. Projekt domu przedstawia dużą, ponad trzystumetrową powierzchnię z garażem na trzy samochody, tarasem oraz basenem. Dom jest utrzymany w nowoczesnym, komfortowym stylu. Pomieszczenia zostały rozmieszczone na powierzchni dwóch pięter, wszystko jest funkcjonalne i szczegółowo przemyślane. Pełny projekt domu można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1445

Projekty domów jednorodzinnych New-House

Dom z widokiem

To kolejny dom piętrowy, tym razem utrzymany w klimatach miejskiej nowoczesności. Ważną kwestią było uwzględnienie wysokiej funkcjonalności budynku, co widać po przemyślanym rozmieszczeniu pomieszczeń. Projektanci zadbali o dobre ocieplenie, więc jest to projekt domu energooszczędnego. Plan domu zawiera również garaż na dwa auta oraz zadaszony taras. Więcej na jego temat można przeczytać tutaj: https://new-house.com.pl/projekt/1074.

To tylko trzy projekty domów od New-House – jest ich znacznie więcej. Wszystkie gotowe projekty z kosztorysem można poznać w naszej galerii projektów. Oczywiście, wykonujemy również zlecenia indywidualne – jeśli masz w głowie jakiś plan i szukasz osoby do jego realizacji skontaktuj się z nami. Nasi architekci chętnie wykonają dla Ciebie projekt domu. Współpracujemy również z osobami, które mają już gotowy projekt i szukają wyłącznie wykonawcy.

Gotowe projekty domów z wyceną

Gotowe projekty budynków jednorodzinnych podbiły rynek budowlany. Coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na taki rodzaj współpracy z architektem. Gotowy projekt domu jest tańszy, a propozycji jest tak dużo, że z łatwością można znaleźć taką realizację, która idealnie będzie wpasowywać się w potrzeby inwestora.

Budowa domu jednorodzinnego może się odbywać na postawie projektu indywidualnego lub gotowego. Wśród inwestorów jest wyraźny podział pomiędzy zwolennikami każdej z tych wersji. Jednak jako firma budowlana z długoletnim doświadczeniem na rynku zauważamy, że gotowe projekty z wyceną zdobywają coraz większą popularność. Trudno się dziwić tej tendencji – takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele przekonujących zalet.

Jakie korzyści dają gotowe projekty domów?

Inwestorzy, którzy decydują się na gotowe projekty z wyceną, kierują się zazwyczaj kilkoma głównymi wyznacznikami.

Cena realizacji – gotowy projekt domu jest najtańszą z możliwych opcji. Propozycji realizacji jest w sieci całe mnóstwo, a ich ceny oscylują zazwyczaj w granicach 2 – 5 tysięcy złotych. To bardzo konkurencyjna cena, a dla wielu inwestorów kwestia finansowa jest jednym z głównych wyznaczników podejmowanych decyzji.

Czas oczekiwania – gotowe projekty można kupić w każdej chwili. Nie trzeba przeprowadzać analizy potrzeb i możliwości, nie trzeba czekać na propozycje ze strony architekta – wszystko jest już gotowe. Budowa nieruchomości z gotowego projektu nie ma w sobie elementów zaskoczenia. Jeszcze przed zdecydowaniem się na budowę mogą Państwo sprawdzić projekt, jego wizualizację, a często również zdjęcia wcześniejszych realizacji.

Szeroki wybór – budowa nieruchomości, której podstawą jest z gotowego projektu wielu osobom kojarzy się z nudną, nieciekawą realizacją. To bardzo mylne stwierdzenie. Gotowe projekty domów jednorodzinnych są aktualnie bardzo popularnym rozwiązaniem, dlatego firmy budowlane starają się oferować możliwie najciekawsze, najbardziej zróżnicowane rozwiązania. Z łatwością można dopasować projekt pod kątem metrażu, ceny realizacji, a nawet stylistyki.

Gotowy projekt domu czy indywidualny?

Wielu inwestorów kieruje do nas pytanie, czy lepiej jest wybrać gotowy projekt domu czy indywidualny. Trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź, bo każdemu z inwestorów będzie zależało na czymś zupełnie innym.

Pod uwagę zdecydowanie warto wziąć finanse. Gotowy projekt jednorodzinnego domu mogą Państwo kupić nawet za dwa tysiące złotych, natomiast indywidualna realizacja nie będzie tańsza niż dwanaście tysięcy. Zazwyczaj projekt indywidualny ma cenę w granicach 15-30 tysięcy.

Budowa nieruchomości z gotowego projektu może być ciekawą, niebanalną realizacją, ale nie sprawdzi się, jeżeli mają Państwo bardzo skonkretyzowane oczekiwania. Inwestorzy, którzy mają w głowie jasno określoną, bardzo oryginalną wizję powinni skorzystać z indywidualnej współpracy z architektem, ponieważ gotowy projekt może nie spełnić ich oczekiwań. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ponadprzeciętnie dużych realizacji, gotowe projekty trzymają się raczej standardowych wymiarów. Warto jednak pamiętać, że gotowy projekt domu nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z indywidualnych, dopasowanych do swoich potrzeb rozwiązań. Po zakupie gotowego projektu można wykonać jego adaptację, aby dom zgodny był z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, która wciąż jest bardzo opłacalna. Decydując się na małe zmiany w realizacji koszt przeprowadzenia adaptacji nie powinien być wyższy niż 800 złotych, natomiast duże modernizacje (zmiana kubatury, układu ścian nośnych itp.) będą generować koszt około 3 - 4 tysięcy złotych. Zazwyczaj suma zakupu gotowego projektu i wykonania adaptacji nie jest większa niż siedem - osiem tysięcy.

Gotowe projekty budynków jednorodzinnych z wyceną od New-House

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów przygotowaliśmy na naszej stronie dostęp do pełnej bazy, gdzie jest mnóstwo projektów domów z wyceną. Mogą je Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Jest to baza bardzo zróżnicowanych projektów pod każdym kątem. Filtry wyszukiwania dzielą wyniki ze względu na:

 • Koszt budowy do stanu deweloperskiego (Do 500 tysięcy złotych, do 600 tysięcy, do 700 tysięcy, do miliona, do 1,2 miliona, do 1,5 miliona, a także powyżej 1,5 miliona złotych);

 • Rodzaj budowy (dom parterowy, piętrowy, z poddaszem oraz dom bliźniak);

 • Powierzchnię użytkową ( Domy do 100 metrów kwadratowych, do 130, do 150, do 170, do 200, do 250, do 300 oraz projekty domów powyżej 300 metrów kwadratowych).

Każdy projekt domu jest wyposażony w informacje na temat swojej ceny, dodatkowo mogą Państwo sprawdzić dokładne wymiary realizacji, rzuty budynku, a także przyjrzeć się komputerowej wizualizacji zakończonej budowy. Wchodząc w dowolnie wybrany projekt mogą Państwo sprawdzić również koszt budowy do stanu deweloperskiego oraz koszt pojedynczej raty miesięcznej. Jeżeli interesują Państwa gotowe projekty z wyceną budowy pod klucz, wystarczy kliknąć w odnośnik „Zamawiam szczegółową wycenę”.

Gotowe projekty budynków jednorodzinnych od New-House to na przykład:

Aruba 2 – to parterowy dom o powierzchni 103 metrów kwadratowych. Znajdują się tam między innymi dwie sypialnie oraz przestrzenny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Na tyłach domu mieści się przytulny taras. W projekcie nie został uwzględniony garaż. Więcej o tej realizacji można przeczytać na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19673.

Medulin A – jest to gotowy projekt jednorodzinnego domu z poddaszem możliwym do zagospodarowania. Jego powierzchnia użytkowa obejmuje 156 metrów kwadratowych, w projekcie znajduje się dwustanowiskowy garaż oraz taras. To realizacja o prostej, lecz efektownej, nowoczesnej elewacji. Warto zapoznać się z wizualizacją budowy pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/19418.

Willa Floryda – ta realizacja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które interesują gotowe projekty dużych i nieprzeciętnych. Willa Floryda ma powierzchnię użytkową 363 metrów kwadratowych rozplanowanych na dwóch piętrach. Bryła budynku jest bardzo oryginalna i szybko przykuwa wzrok. Projekt został wzbogacony o wiele udogodnień takich jak basen, taras, balkony, wielostanowiskowy garaż. Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1445.

 

Projekty domów z kosztorysem – na jaką kwotę się przygotować?

Jak powszechnie wiadomo, gotowe projekty domów parterowych mają pomóc inwestorowi w poznaniu ceny realizacji wymarzonej budowy. Co jednak wpływa na wysokość kwoty realizacji? Decydując się na inwestorski kosztorys budowy warto jest skorzystać z kalkulacji szczegółowej. Cenę kosztorysową można obliczyć przy pomocy formuły:

 • Ck = Sigma L* (n*c +Kpj + Zj) + Pv

Dany wzór pozwala na obliczenie ceny kosztorysowej (Ck) w formie iloczynu konkretnych czynników:

 • ilości ustalonych jednostek przedmiarowych (L)

 • jednostkowych nakładów robocizny, materiałów, pracy sprzętu i transportu (n)

 • cen jednostkowych czynników produkcji, w tym między innymi stawkę robocizny, koszt nabycia materiałów, koszt pracy sprzętu oraz cenę transportu technologicznego (c)

 • koszty pośrednie na jednostkę przedmiarową (Kpj)

 • zysk kalkulacyjny na jednostkę przedmiarową (Zj)

 • podatek od towarów i usług (Pv)

Obliczona na podstawie takiego wzoru cena kosztorysowa jest proponowaną przez wykonawcę ceną, za którą zobowiązuje się zrealizować konkretną realizację. Jeśli jeszcze żaden projekt budowy domu z kosztorysem nie spodobał się Państwu na tyle, by zdecydować się na realizację, a chcą Państwo poznać szacunkowy koszt budowy, warto skorzystać z kalkulatora budowlanego. Po wpisaniu kilku podstawowych informacji dotyczących wymarzonej realizacji, narzędzie obliczy dla Państwa koszt budowy do stanu deweloperskiego. Kalkulator od firmy New-House jest dostępny pod adresem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Gotowe projekty z kosztorysem

Dla inwestorów, których interesują gotowe projekty z kosztorysem budowy, bardzo przydatna może się okazać baza gotowych projektów z wyceną od firmy New-House. Są one dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. To szeroko rozbudowana, bardzo zróżnicowana baza, dzięki której będą mogli Państwo z łatwością znaleźć wymarzona realizację.

Dlaczego jest to idealne miejsce dla osób, które interesują gotowe projekty z kosztorysem? Każdy z umieszczonych tam projektów jest uzupełniony w informacje o cenie zakupu, kosztach budowy do stanu deweloperskiego, wymiarach budynku i działki. Można również zapoznać się z rzutami budynku i komputerową wizualizacją budowy pod klucz. Na stronie mogą Państwo również zamówić szczegółową wycenę kompleksowej realizacji oraz plan kredytu. Warto również pamiętać, że każdy projekt domu może zostać poddany adaptacji i dopasowany do konkretnych oczekiwań.

Czy warto budować dom z antresolą?

Jak stworzyć dom, którego wnętrze będzie niebanalne? W jaki sposób maksymalnie wykorzystać przestrzeń? Idealnym rozwiązaniem będzie dom z antresolą! To świetny sposób na zagospodarowanie powierzchni domu i jednoczesne uzyskanie efektownego urozmaicenia aranżacyjnego.

Antresola choć nie stanowi osobnej, dodatkowej kondygnacji to jest umieszczona ponad częścią parterową budynku. Jest to tak zwane półpiętro, zazwyczaj jednopokojowe. Jest to dobry sposób na zagospodarowanie pomieszczeń o wysoko ulokowanych sufitach. Wielu inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie również z powodów czysto estetycznych – to ciekawe urozmaicenie klasycznych realizacji.

Dom z antresolą niesie ze sobą wiele zalet i warto wciąć to rozwiązanie pod uwagę już na etapie budowy domu. Ujęcie realizacji już we wstępnym projekcie pozwala na przyspieszenie i ułatwienie pracy wykonawczej, a także zmniejszenie kosztów budowy.

Jak są budowane domy z antresolą?

Oczywiście, antresola może zostać zrealizowana w już gotowym, wybudowanym domu. Warto jednak zdecydować się na to rozwiązanie szybciej. Dom budowany z myślą o umieszczeniu w nim antresoli będzie miał całościowo zdecydowanie lepiej zorganizowaną przestrzeń, będzie bardziej funkcjonalny. Dom z antresolą może zostać budowany według gotowego projektu lub na indywidualne zamówienie u architekta.

Gotowe projekty domów z antresolą można znaleźć w bazie przygotowanej przez firmę New-House. Są to realizacje zróżnicowane pod kątem stylistycznym, powierzchniowym, cenowym – z łatwością znajdą tam Państwo coś dla siebie. Każdy projekt może również zostać poddany adaptacji i dopasowany do konkretnych potrzeb. Projekty domów z antresolą znajdą Państwo pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. W dalszej części artykułu przedstawiamy bliżej konkretne realizacje z naszej bazy projektów.

Dobrym rozwiązaniem jest również budowa domu na podstawie projektu indywidualnego. Jest to co prawda droższe rozwiązanie, ale pozwala na znacznie lepsze dopasowanie całej realizacji do oczekiwań i możliwości inwestora. Zdecydowanie się na taką współpracę szczególnie poleca się osobom, które chcą zrealizować dom nieprzeciętnie duży lub mały albo gdy budowa ma być realizowana na wymagającej, niestandardowej działce. Indywidualny projekt domu z antresolą poleca się także osobom, które mają bardzo skonkretyzowane oczekiwania, co do efektu.

Dom z antresolą – warunki realizacji

Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby dom z antresolą mógł zostać zrealizowany? Głównym wyznacznikiem do realizacji jest posiadanie odpowiednio dużej przestrzeni. Aby antresola w salonie była możliwa do wykonania wymagany jest bardzo wysoki sufit. Poruszanie się po półpiętrze musi być wygodne dla domowników, dlatego zaleca się, żeby cała wysokość pomieszczenia wynosiła około czterech metrów.

Jeżeli chcą Państwo, by antresola w domu była wykorzystana jako sypialnia, wówczas minimalną jej wysokością będzie 1,2 metra. Natomiast, gdy ma to być pomieszczenie rekreacyjne (biblioteka, biuro, garderoba) wysokość powinna być zdecydowanie wyższa, tak aby domownik mógł się tam swobodnie wyprostować.

Projekt domu z antresolą od New-House

Dla osób, które interesuje na przykład projekt domu z antresolą nad salonem, bardzo dużym wsparciem mogą się okazać gotowe projekty budynków jednorodzinnych. To wśród inwestorów popularny teraz sposób na znalezienie wymarzonej realizacji, dla innych może to posłużyć jako źródło inspiracji do stworzenia własnego, indywidualnego projektu. Przedstawiamy Państwu kilka projektów domów z antresolą w salonie, które są zróżnicowane pod kątem ceny, powierzchni i stylu.

Riwiera 2

To piętrowy budynek o łącznej powierzchni użytkowej 163 metrów kwadratowych. Zostały tu zastosowane ciekawe przeszklenia, które zdobią efektowną elewację. Na parterze mieści się gabinet, toaleta, sień, kuchnia oraz obszerny (32,57 m2) salon z antresolą. Jest tu również część gospodarcza, natomiast na piętrze domu Riwiera 2 została umieszczona strefa nocna. Aby obejrzeć ten projekt domu z antresolą nad salonem, wystarczy wejść w link: https://new-house.com.pl/projekt/1144.

Dom z Widokiem 4

Jest to nieco większy dom z antresolą nad salonem niż wcześniejsza propozycja. Ma on dwa piętra i powierzchnię 285 metrów kwadratowych, mieszczą się tu cztery sypialnie, więc będzie idealny dla pięcioosobowej rodziny. Również salon z antresolą jest w tej realizacji znacznie większy, ponieważ liczy sobie 53,23 metry kwadratowe. Cały projekt można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1076.

Willa Floryda

Jeżeli marzy się Państwu wyjątkowy, bardzo duży dom z antresolą, to będzie idealne rozwiązanie. Willa Floryda obejmuje aż 363 metry kwadratowe, a sam salon z antresolą to niemal sześćdziesiąt metrów kwadratowych. Jest to bardzo rozbudowany projekt z wieloma udogodnieniami dla domowników, ma na przykład wielostanowiskowy garaż, gabinet, pokój rekreacyjny, szeroko rozbudowaną część gospodarczą i duży taras. Dla wielu osób ten dom z antresolą jest równoznaczny z wymarzoną realizacją. Projekt można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1445.

Czy warto zdecydować się na dom z antresolą?

Projekt domu jednorodzinnego musi być przede wszystkim dopasowany do potrzeb i oczekiwań samego inwestora. Dlatego trudno jest odpowiedzieć na pytanie, czy takie rozwiązanie będzie dla Państwa odpowiednie. Warto skonsultować swoje dylematy z projektantem.

Dom z antresolą to przed wszystkim dodatkowa przestrzeń do zagospodarowania. Wielu inwestorów decyduje się na stworzenie tam sypialni, gabinetu, kąta telewizyjnego lub miejsca do zabawy dla dzieci. Można tam spędzać czas z całą rodziną i przyjaciółmi. Dużą zaletą antresoli jest to, że po prostu wzbogaca ona aranżację – to niebanalne, przyciągające wzrok rozwiązanie.

Czy domy z antresolą mają jakieś wady? Niestety, decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać o zadbaniu o odpowiednie ogrzewanie całego budynku. Niedopasowany do takiej realizacji system ogrzewania może skutkować dużą różnicą temperatur (na przykład na antresoli będzie gorąco, podczas gdy w salonie chłodno). Dom z antresolą powinien również mieć dobrze poprowadzoną wentylację powietrza. Konieczne jest też zadbanie o dobry projekt oświetlenia

 

 

Zestawienie gotowych projektów domów parterowych

Domy parterowe to lubiane, klasyczne rozwiązanie – nie brakuje takich realizacji w naszej bazie. Wiemy, że dla osób, które interesują gotowe domy cennik też jest ważny – z tego względu przedstawiamy realizacje w różnych zakresach cenowych.

Cytrus 6 – to gotowy projekt domu parterowego o powierzchni 164 metrów kwadratowych. Realizacja obejmuje dwustanowiskowy garaż. Elewacja domu jest nowoczesna i wykorzystuje różne formy architektoniczne. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19661.

Wymarzony 11 - to realizacja domu jednorodzinnego o 119 m2. Projekt został wzbogacony o jednostanowiskowy garaż, a także taras znajdujący się na tyłach domu. Budynek ma duże, efektowne przeszklenia, które gwarantują nowoczesny wygląd. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19630.

Bora Bora – to gotowy projekt domu o małej powierzchni (92 m2). Został on dobrze zaprojektowany, dzięki czemu powierzchnia jest maksymalnie funkcjonalna. Przy budynku jest także garaż jednostanowiskowy. Elewacja domu łączy kontrastową kolorystkę, dzięki czemu przykuwa wzrok. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19485.

Lista gotowych projektów domów piętrowych

Inwestorzy, którym zależy na większej przestrzeni i oryginalnej stylistyce, chętniej wybierają domy piętrowe niż parterowe. Gotowe projekty budynków piętrowych od New-House są bardzo zróżnicowane – być może któryś z nich będzie Państwa wymarzonym domem jednorodzinnym.

Achilles – to nowoczesny, ciekawy dom o niebanalnej bryle. Zostały tu zastosowane różne materiały, co zdecydowanie zwraca uwagę. Achilles to gotowy projekt domy z powierzchnią użytkową 177 metrów kwadratowych i garażem na jedno auto. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/6859/

Bitola – jeśli interesują Państwa projekty domów gotowych do realizacji z dużą przestrzenią użytkową, ten dom może się Państwu spodobać. Oferuje on 179 metrów kwadratowych, dwustanowiskowy garaż, duży balkon. W tym domu można się poczuć bardzo komfortowo. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19400.

E-166 – ta realizacja to idealne rozwiązanie dla osób, które interesują gotowe projekty budynków jednorodzinnych w stylu eleganckich rezydencji. W projekcie jest taras, balkon, a także podwójny garaż. Graficzna wizualizacja pokazuje także, jak dom może się prezentować z wybudowanym basenem. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3639.

Gotowe projekty z poddaszem użytkowym

Domy z poddaszem to wciąż najczęściej wybierane projekty przez polskich inwestorów. Jednym z najważniejszych czynników przemawiających za tym wyborem jest najniższa cena za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Dlatego też tego typu gotowe projekty z wyceną są częstym zakupem wśród naszych klientów. Poniżej przedstawiamy unikalne projekty domów z poddaszem.

Morfeusz II - ten projekt domu zdecydowanie spodoba się inwestorom poszukującym realizacji przypominającej klasyczny dworek. To elegancki dom z ciekawą bryłą, jego powierzchnia zajmuje 151 metrów kwadratowych. Ma także podwójny garaż. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/7286.

Zr5 – to realizacja o szczególnie dużym metrażu, ponieważ obejmuje aż 345 metrów kwadratowych. To dom dla osób, które lubią niebanalne rozwiązania – podkreśla to już sama bryła budynku, która jest w ciekawym kształcie wykorzystującym załamania i łuki. To budynek z podwójnym garażem. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3211/.

Brygida – tym razem propozycją jest projekt domu, który w elewacji wykorzystuje elementy kamienne i duże przeszklenia. Oryginalny efekt jest pewny. Realizacja jest wykonywana na 143 metrach kwadratowych. Więcej informacji na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3211.

Projekty domów na wąskie działki – New-House

Działka budowlana ma bardzo duży wpływ na późniejszy przebieg realizacji. Istotne są jej warunki gruntowe, a także jej kształt i wymiary. Zdarza się, że inwestorzy dostaną działkę w spadku lub znajdą teren w wymarzonej lokalizacji, ale działka okazuje się być wyjątkowo wąska. Wówczas pojawia się pytanie, czy trudno jest znaleźć projekty domów na wąskie działki. Zdecydowanie nie! Mają Państwo szerokie pole wyboru wśród projektów.

Inwestorzy często szukają projektu domu na wąską działkę do 18m, a nawet projekty domów na wąską działkę do 14 metrów i węższe. Niestandardowe działki nie są rzadkością, dlatego znalezienie odpowiedniego projektu nie powinno być dla Państwa trudne. W zależności od Państwa oczekiwań i możliwości finansowych, mogą Państwo skorzystać z oferty projektu domu na zamówienie lub z szerokiej bazy gotowych projektów. Wśród interesujących rozwiązań mieści się również wykonanie adaptacji gotowego projektu, tak by go bardziej dostosować do indywidualnych oczekiwań klienta. Jakie rozwiązanie będzie dla Państwa najkorzystniejsze? Pomożemy w wyborze!

Gotowe projekty budynków na wąską działkę

Aktualnie najpopularniejszym rozwiązaniem wśród inwestorów są gotowe projekty. Inwestorzy chętnie je wybierają z wielu względów. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest bardzo tanie, bo ceny gotowych projektów domów na wąską działkę zaczynają się już od dwóch tysięcy złotych. Co więcej, pracownie projektowe wiedząc, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania oferuje bardzo dużo ciekawych projektów. Baza propozycji jest bardzo szeroka i różnorodna pod względem ceny, stylistyki, technologii i wymiarów, która dopasowana jest do indywidualnych potrzeb inwestorów. To właśnie dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że bez trudu znajdą Państwo interesujące gotowe projekty na wąską działkę.

Poniżej przedstawiamy Państwu przykładowe projekty domów na wąską działkę, które można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Gwiazdka III – to projekt piętrowego domu jednorodzinnego bez garażu. Cały budynek obejmuje dokładnie 121,5 metrów kwadratowych. Aby wybudować ten dom konieczna będzie działka o minimalnych wymiarach 17,77 metrów na 18,42 metrów. Powierzchnia użytkowa domu została funkcjonalnie, praktycznie zaplanowana, dlatego świetnie odnajdzie się tutaj nawet sześcioosobowa rodzina. W części dziennej umieszczono pokój łączący salon i jadalnię, ma on kominek i wyjście do ogrodu. Jest tu także gabinet, który w razie potrzeby może służyć, jako dodatkowa sypialnia. Parter obejmuje również łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano trzy sypialnie, łazienkę oraz garderobę. Ten projekt domu został wykonany w eleganckim stylu, budynek przywodzi na myśl staropolskie dworki. Ta propozycja bez wątpienia spodoba się osobom, które interesują projekty domów na wąską działkę do 18m. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/7123.

Z45 – jest to piękny projekt domu na wąską działkę, który został zrealizowany w formie budynku z poddaszem. Jego powierzchnia użytkowa obejmuje 105 metrów kwadratowych, a sam projekt przedstawia prostą bryłę z tradycyjnym, dwuspadowym dachem. Elewacja została wykonana w białych tonach i połączona z drewnem, dzięki czemu daje poczucie nowoczesnej elegancji. Niewielka kubatura budynku sprawia, że może on zostać zrealizowany na wielu działkach, a przy tym wciąż będzie odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Dom Z45 ma w projekcie trzy funkcjonalne sypialnie i łazienkę na poddaszu, natomiast parter to strefa dzienno-gospodarcza i obejmuje przestrzenny salon, kuchnię, łazienkę i przedsionek. W planie budowy nie został uwzględniony garaż. Ten projekt będzie odpowiadał osobom, którym zależy na tym, by znaleźć projekty domów na wąską działkę do 14 m. Ta realizacja wymaga działki o szerokości 13,98 metra na 17,78 metra długości. Aby lepiej zapoznać się z projektem zapraszamy na stronę: https://new-house.com.pl/projekt/2640.

Dylan – następną propozycją dla Państwa będzie dom o nieco większej przestrzeni użytkowej – posiada on 145 metrów kwadratowych i został zrealizowany, jako dom dwupiętrowy. Dylan wymaga działki o wymiarach minimum 18,11 metrów szerokości na 23,55 długości. Jego elewacja jest bardzo jasna, minimalistyczna, więc bez wątpienia spodoba się osobom poszukującym nowoczesnych rozwiązań. Warto również podkreślić, że jest to realizacja wzbogacona o jednostanowiskowy garaż samochodowy. Dom Dylan może wybrać większa rodzina, ponieważ posiada on na piętrze aż cztery sypialnie, garderobę, pralnię i wspólną łazienkę. Z kolei na parterze mieści się dodatkowa łazienka, kuchnia, pokój dzienny, garderoba wejściowa oraz pomieszczenie gospodarcze. Ten dom to świetnie zaprojektowana, funkcjonalna przestrzeń, która spodoba się inwestorom, których interesują projekty domów na wąską działkę do 19m. Więcej informacji na temat projektu jest dostępnych na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/7041.

Projekty domów na wąską działkę na indywidualne zamówienie

Jeżeli posiadają Państwo wyjątkowo problematyczną działkę warto zdecydować się na indywidualną współpracę z architektem. Wówczas mogą mieć Państwo pewność, że projekt domu na wąską działkę będzie idealnie dopasowany do zakupionego przez Państwa terenu. Co więcej, projekty indywidualne na wąską działkę są również polecane dla osób, które mają bardzo konkretne oczekiwania co do technologii budowania, stylistyki realizacji i rozmieszenia pomieszczeń. Chociaż współpraca z architektem jest droższa niż gotowe projekty (ceny zaczynają się od 12 tysięcy złotych), to pozwoli Państwu na zrealizowanie takiego projektu domu, który będzie dopasowany do Państwa pod dosłownie każdym względem.

Przed rozpoczęciem współpracy zachęcamy również Państwa do zweryfikowania możliwych kosztów budowy domu. Nasz kalkulator budowlany w przeciągu kilku minut pomoże Państwu sprawdzić wymagany nakład finansowy na realizację do stanu deweloperskiego. Kalkulator budowy domu od New-House jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

 

Przy budowie domu, uwzględniamy gotowe projekty domów dostępne w naszej pracowni. Posiadamy projekty bliźniaków, spełniające oczekiwania inwestorów, w zakresie gotowego projektu domu. Nasz projekt techniczny, uwzględnia koszty budowy domu, układ pomieszczeń, a także warunki zabudowy.

Dom z piwnicą czy bez? Czy warto zdecydować się na taką realizację?

Jeszcze niedawno domy z piwnicą były oczywistym rozwiązaniem. Dlaczego? Wbrew pozorom nie chodziło o uzyskanie dodatkowej przestrzeni gospodarczej. Kiedyś podpiwniczenie były wykonywane przez wszystkim po to, by uzyskać lepszą izolację termiczną budynku. Dodatkową zaletą było oczywiście to, że dzięki zapewnieniu niskiej temperatury była idealnym miejscem na przechowywanie zapasów żywnościowych, przetworów – pełniła funkcję spiżarni.

Dzisiaj, gdy domy jednorodzinne, są wykonywane ze świetną izolacją, nie ma konieczności realizowania dodatkowej przestrzeni w formie podpiwniczenia. Spiżarnia czy kotłownia są teraz znacznie częściej umieszczane na parterze.

Czy w takim razie dom z piwnicą jest złym rozwiązaniem? Skądże! Inwestorzy wciąż wybierają gotowe projekty z piwnicą i być może, dla Państwa to również okaże się idealnym rozwiązaniem. Decydując się na dom z piwnicą zyskuje się dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać w dowolny sposób. Podpiwniczenie jest odizolowane od części dziennej i sypialnianej budynku, więc można tam znaleźć miejsce na chwilę spokoju i wytchnienia. Podpiwniczenie jest aktualnie często wykorzystywane do stworzenia siłowni, sali bilardowej, kina domowego, pralni, suszarni, biura, domowej biblioteki – wybór jest szeroki i zależny od Państwa osobistych preferencji.

Szczególnie warto rozważyć projekty domów z piwnicą w poniższych przypadkach:

 • Mała działka budowlana – jeżeli posiadają Państwo szczególnie małą działkę, warto poszukiwać różnych sposobów na pozyskanie większej przestrzeni użytkowej. Dom z piwnicą zdecydowanie to Państwu umożliwi.

 • Realizacja basenu wewnętrznego – chcąc wybudować basen wewnątrz domu, najlepiej będzie wybudować dom z piwnicą. To najlepsza, najbezpieczniejsza lokalizacja dla domowej pływalni.

 • Wykonanie garażu bez utraty przestrzeni mieszkalnej – inwestorzy decydują się na domy z piwnicą, w momencie gdy nie chcą poświęcać przestrzeni domu lub ogrodu na wykonanie garażu. Wówczas dobrym pomysłem może być garaż podziemny.

Ile kosztuje dom z piwnicą?

Szacuje się, że cały koszt budowy domu z piwnicą będzie wyższy o około 30% niż realizacja domu bez podpiwniczenia. Jeśli natomiast chcą Państwo sprawdzić, ile może wynieść koszt budowy samego domu jednorodzinnego, zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora budowlanego: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Korzystanie z naszego narzędzia jest całkowicie darmowe oraz nielimitowane. Dzięki niemu w kilka minut sprawdzą Państwa koszt budowy swojej wymarzonej realizacji.

Zestawienie gotowych projektów domów z piwnicą

Jeżeli chcą Państwo wybudować dom z piwnicą, mają Państwo dwie możliwości: budować dom na podstawie indywidualnie przygotowanego projektu domu lub wybrać gotowe projekty z piwnicą. Oba rozwiązania są świetne! Gotowe rozwiązania zapewnią Państwu zdecydowanie niższy koszt, natomiast indywidualne realizacje będą idealnie odpowiadać Państwu oczekiwaniom i potrzebom.

Firma New-House ma dla swoich klientów przygotowaną szeroko wyposażoną bazę gotowych projektów, w których znajdą Państwo tysiące propozycji domów jednorodzinnych: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Wśród nich bez problemu znajdą Państwo również nie jeden projekt domu z piwnicą. Jeśli są Państwo zainteresowani gotowymi projektami domów z piwnicą, to poniżej przedstawiamy kilka z nich:

Rezydencja Parkowa 3 – to duży dom jednorodzinny z poddaszem użytkowy, cały budynek obejmuje 259 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Bez problemu zmieści się tutaj nawet siedmioosobowa rodzina, dzięki odpowiedniej liczbie sypialni oraz sporej przestrzeni integracyjnej. Co więcej, warto podkreślić, że jest to projekt domu z piwnicą i garażem dwustanowiskowym. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/1142.

Carmen Magdalena A – to projekt domu piętrowego z garażem dwustanowiskowym oraz piwnicą. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 154 metry kwadratowe i będzie odpowiednia dla cztero- lub pięcioosobowej rodziny. Dom jest wykonany w nowoczesnym stylu i maksymalnie wykorzystuje przestrzeń. Bez wątpienia doceni to wielu inwestorów. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego projektu domu, wystarczy wejść w link: https://new-house.com.pl/projekt/19636.

Warto również pamiętać, że nasi architekci mogą wykonać dla Państwa adaptację wybranego gotowego projektu. Warto wiedzieć, że projekt nie musi mieć ujętego podpiwniczenia, a mimo to w większości z nich można dokonać adaptacji i zrealizować projekt, jako dom z piwnicą. Wystarczy skontaktować się z naszymi specjalistami! Są oni dostępni codziennie w godzinach 7-21 i chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Gotowe projekty bez garażu od New-House

Czy każdy z gotowych projektów domów jednorodzinnych musi być wyposażony w garaż? Oczywiście, że nie! Idealny projekt domu wcale nie musi mieć garażu. Potrzeby inwestorów się zmieniają, a życie w mieście coraz częściej pozwala na rezygnację z prywatnego środka komunikacji. Bez problemu mogą Państwo znaleźć interesujące, funkcjonalne projekty domów bez garażu. Wskażemy Państwu konkretne rozwiązania!

Wiele gotowych projektów domów jednorodzinnych jest oferowanych z wbudowanym w bryłę budynku garażem (niejednokrotnie dwu- lub wielostanowiskowym). Tymczasem nie każdego inwestora interesują takie rozwiązania, a budowa domu powinna być przede wszystkim możliwie najbardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb inwestora i przyszłych mieszkańców danego domu. Dlaczego coraz więcej osób interesują projekty domów bez garażu?

Przede wszystkim warto mieć na uwadze fakt, że realizacja domu bez garażu to duża oszczędność finansowa. Aspekt kosztu budowy jest dla wielu inwestorów jednym z najważniejszych wyznaczników w trakcie realizacji. Zdecydowanie się na projekt domu bez garażu daje możliwość zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy, co mogą Państwo zauważyć dokonując obliczeń na naszym autorskim kalkulatorze budowlanym: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Korzystając z niego mogą Państwo sprawdzić koszt budowy domku z garażem oraz bez niego. To bardzo dokładne narzędzie bazujące na aktualnych kosztach z rynku budowlanego. Inwestorzy bardzo sobie cenią takie informacje.

Projekty domów bez garażu chętnie są wykorzystywane również przez inwestorów, którzy są w posiadaniu działek budowlanych o nietypowych wymiarach. Sprawdzą się doskonale jako projekty na wąskie działki, a także na małe lub nieforemne działki. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać teren pod przestrzeń mieszkalną, co się szczególnie ceni, gdy do dyspozycji jest wąska działka.

Dodatkowo coraz więcej osób mieszkających w mieście rezygnuje całkowicie z aut. Największe polskie aglomeracje są świetnie skomunikowane, a poruszanie się po nich autem niejednokrotnie okazuje się bardziej uciążliwe i trudniejsze niż pokonanie wybranej drogi komunikacją miejską. Dla wielu osób utrzymywanie auta okazuje się w tej sytuacji najzwyczajniej w świecie nieopłacalne. Tym bardziej nie potrzebny będzie im garaż.

Projekty domów gotowych bez garażu - propozycje

Oto przykładowe projekty domów bez garażu z bazy projektowej firmy New-House:

Ryś

To świetnie zrealizowany projekt domu do 100m2, który idealnie nada się na mniejszą działkę. Jego powierzchnia użytkowa obejmuje dokładnie 91 metrów kwadratowych, które zostały zaplanowane na dwóch kondygnacjach (to rodzaj domu z poddaszem użytkowym). Dzięki małej powierzchni i sposobie budowy jest to dom o przystępnym, niewygórowanym koszcie realizacji. Na niską cenę budowy wpływa znacząco fakt, że jest to projektu domu bez garażu. Aby wybudować dom Ryś konieczne będzie posiadanie działki o minimalnych wymiarach 22,15 metrów na 9,75 metrów. W projekcie zostały uwzględnione trzy sypialnie, w tym dwie z nich są dwuosobowe, dzięki czemu dom pomieści nawet pięcioosobową rodzinę. W projekcie są również dwie łazienki i przestrzenny salon, dzięki czemu dom jest bardzo funkcjonalny. Aby dokładniej poznać projekt domu Ryś wystarczy wejść na stronę: https://new-house.com.pl/projekt/2436.

Lucca LMB71

To kolejna propozycja dla osób, które interesują małe domy. Projekt domu Lucca LMB71 obejmuje powierzchnię użytkową pięćdziesięciu czterech metrów kwadratowych, dzięki czemu sprawdzi się na małych i wąskich działkach. By go zrealizować wystarczy mieć do dyspozycji działkę o powierzchni 16,7 metrów szerokości i 18 metrów długości. Jeżeli interesują Państwa projekty domów parterowych bez garażu – ten może się Państwu spodobać. Na całej kondygnacji domu mieszczą się dwie sypialnie, łazienka, kuchnia ze spiżarką, salon z jadalnią oraz przedsionek. W tym domu idealnie odnajdzie się mniejsza, trzyosobowa rodzina. Warto zwrócić uwagę również na oryginalną elewację domu, która została wzbogacona o duże, efektowne okna. Cały projekt oraz jego komputerową wizualizację można obejrzeć na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3850.

Rademenes II

Małe domy bez garażu potrafią wyglądać bardzo elegancko i interesująco. Zdecydowanie udowadnia to projekt domu Rademenes II. Jest to realizacja, którą szczególnie doceniają osoby lubiące projekty domów parterowych bez garażu. Jego powierzchnia użytkowa obejmuje 80 metrów kwadratowych, które są zaplanowane na jednej kondygnacji. Aby go zrealizować konieczna będzie działka o minimalnych wymiarach 19,12 metrów na 17,28 metrów. W projekcie domu mieszczą się dwie dwuosobowe sypialnie, otwarta kuchnia, salon z jadalnią, łazienka, pomieszczenie gospodarcze i wiatrołap. Ten dom będzie idealną propozycją dla klasycznej rodziny 2+2. Aby sprawdzić dokładne informacje o projekcie, zapraszamy na stronę: https://new-house.com.pl/projekt/7350.

Warto mieć na uwadze fakt, że każdy z projektów może zostać poddany adaptacji tak by był dopasowany do Państwa indywidualnych oczekiwań i potrzeb, a także do warunków panujących na Państwa działce budowlanej. Nasi specjaliści wezmą pod uwagę wszystkie najważniejsze czynniki i wykonają profesjonalną adaptację zgodną z Państwa wskazówkami. Oczywiście, możemy również wykonać dla Państwa indywidualny projekt domu bez garażu. Wówczas cały projekt od A do Z będzie do Państwa dopasowany.

Ładne domy – projekty, realizacje, koszt

Jako firma budowlana wykonaliśmy już ponad 1500 realizacji domów jednorodzinnych, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla każdego inwestora pojęcie „ładny dom” oznacza coś zupełnie innego. Właśnie dlatego oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań, tysiące gotowych projektów, realizację adaptacji, a także możliwość zamówienia indywidualnego projektu u jednego z naszych architektów. Ładne domy to różnorodne domy, a my mamy dla Państwa tysiące interesujących propozycji.

New-House działa na rynku budowlanym już od 1991 roku, współpracowaliśmy z wieloma inwestorami i wiemy, że każdy z nich ma nieco inne oczekiwania. Mały, klasyczny domek czy duża, ekskluzywna rezydencja? Nowoczesna realizacja czy dom w stylu dworkowym? Innowacyjne rozwiązania czy klasyczne, sprawdzone sposoby budowy? Dom parterowy, piętrowy czy z poddaszem użytkowym? Realizacja z garażem czy bez? Pytań jest wiele, a każde z nich ma znaczący wpływ na to, z jakim ostatecznie efektem będą mogli się Państwo spotkać.

Dlatego przedstawimy Państwu różne projekty domów z naszej bazy, a także wskażemy na sposoby znalezienia projektu, który będzie idealnie odpowiadał na każde z Państwa oczekiwań.

Gdzie znaleźć ładne domy?

Na pierwszym etapie poszukiwań wymarzonego projektu domu jednorodzinnego, zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie udostępniliśmy tysiące zróżnicowanych propozycji realizacji. Projekty domów od topowych pracowni projektowych z kraju, mogą Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow.

Przede wszystkim mogą Państwo wybrać jedną z przygotowanych przez nas grup. Projekty zostały pogrupowane pod kątem wielkości, kosztu realizacji, stylu realizacji, rodzaju budowy (projekty domów parterowych, piętrowych, z poddaszem, z garażem). Drugim sposobem na znalezienie wymarzonego projektu będzie skorzystanie z zaawansowanej wyszukiwarki projektowej. Wystarczy, że określą Państwo szacowaną powierzchnię domu, rodzaj budowy, a także rodzaj dachu oraz garażu. Na podstawie tych informacji zostaną przedstawione Państwu tylko te projekty, które będą spełniać Państwa kryteria.

Warto pamiętać, że wszystkie proponowane przez nas projekty domów mogą zostać poddane adaptacji. Wówczas niewielkim kosztem wprowadzą Państwo indywidualną część do projektu. Adaptacja może objąć zmiany kosmetyczne, takie jak zmiana koloru elewacji, ale może być znacznie poważniejsza. Inwestorzy, którzy chcą mieć ładny dom w swoim stylu, zmieniają na przykład położenie okien, kubaturę budynku, wykorzystywane materiały budowlane, ułożenie pomieszczeń.

Ładne domy – projekty garaży wolnostojących gotowe do realizacji

W naszej bazie projektowej znajdują się różnorodne realizacje, więc bez problemu znajdą Państwo projekty budynków z poddaszem, projekty domów parterowych, jak i piętrowych. W każdym z nich znajdą Państwo ładne domy, a być może któryś z nich będzie idealnie pasował do Państwa oczekiwań.

Domy parterowe

Sardynia B – to nieduży dom jednorodzinny w eleganckim stylu. Jego powierzchnia użytkowa obejmuje dokładnie 81,9 metrów kwadratowych. W projekcie został wykorzystany wielospadowy dach o 28-stopniowym kącie nachylenia z grafitowym pokryciem. Dom obejmuje trzy sypialnie, więc będzie dobrym rozwiązaniem na przykład dla pary z dwójką dzieci. Dużą zaletą realizacji jest również pokój dzienny łączący salon z jadalnią – mieści się tam kominek oraz szerokie, przeszklone drzwi w wyjściem na taras. Szczegóły projektu są dostępne pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/19523.

HomeKONCEPT-36 wariant 1 – kolejną propozycją dla osób, które interesują projekty domów parterowych, będzie nowoczesna realizacja o powierzchni 131 metrów kwadratowych. Dom ma ciekawą elewację, w której łączy się płyty elewacyjne z tynkiem oraz elementami drewnianymi. Wszystko zostało w ciemnej kolorystyce, co daje niesamowity, nowoczesny efekt. Dom został zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie – wnętrze posiada między innymi trzy sypialnie z możliwością bezpośredniego wyjścia na taras, duża łazienka, mniejsza toaleta z prysznicem, kuchnia ze spiżarnią oraz przestronny pokój dzienny. Szczegóły realizacji zostały opisane na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19785.

Domy z poddaszem

Markus G1 – to kolejny ładny dom w nowoczesnym stylu. Ma ciekawą bryłę, która szybko rzuca się w oczy i zostaje na dłużej w głowie. Nowoczesne rozwiązania podkreślono poprzez zrealizowanie kontrastowej elewacji w czerni i bieli z połączeniem z dużymi przeszkleniami. Wnętrze domu podzielono na strefy dzienną i gospodarczą (parter) oraz nocną (poddasze). Na wyższej kondygnacji zaplanowano trzy sypialnie oraz dużą, wspólną łazienkę. Dom obejmuje 143 metry kwadratowe, więc idealnie odnajdzie się tu rodzina cztero- lub pięcioosobowa. Projekt domu obejmuje również jednostanowiskowy garaż. Wszystkie szczegóły oraz graficzną wizualizację mogą Państwo sprawdzić pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/19785.

Edek G2 Mocca – tym razem naszą propozycją jest dom w klasycznym stylu, choć zdecydowanie wyróżnia się ciekawą bryłą. Jego elewacja została zaplanowana w ciepłych, brązowych tonacjach, dzięki czemu dom automatycznie kojarzy się z rodzinnym, przyjemnym miejscem. Wnętrze zostało funkcjonalnie zorganizowane dla rodziny pięcioosobowej. Powierzchnia użytkowa obejmuje 177 metrów kwadratowych, cztery sypialnie oraz dodatkowy pokój do dowolnej aranżacji (może to być dodatkowa sypialnia w razie takiej potrzeby), dwie łazienki, otwartą kuchnię ze spiżarnią oraz przestrzenny salon połączony z jadalnią. Projekt obejmuje także dwustanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Szczegóły realizacji znajdują się pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/4436.

Domy piętrowe

MONTANA 1a – wiemy, że wielu inwestorów interesują nowoczesne projekty z płaskim dachem i taka też jest nasza kolejna propozycja. MONTANTA 1a to interesująca realizacja obejmuje 174 metry kwadratowe, które zostały rozłożone na dwóch kondygnacjach. Dom obejmuje cztery sypialnie, w tym dwie z nich są zaplanowane jako pokoje dwuosobowe, więc dom może być idealną propozycją nawet dla sześciu osób. Dużą zaletą realizacji jest interesujący, efektowy salon z pustką przestrzenną ponad powierzchnią. Projekt obejmuje również dwustanowiskowy garaż. Informacje o projekcie znajdują się pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/8022.

Willa Słoneczna – to kolejna propozycja z grupy projekty budynków z płaskim dachem. Wśród inwestorów w Polsce jest coraz więcej osób, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania architektoniczne – Willa Słoneczna zdecydowanie im odpowiada. To dwupiętrowy dom z płaskim dachem, który ma jasną, minimalistyczną elewację, a jego powierzchnia obejmuje 223 metry kwadratowe. To propozycja dla osób, które poza innowacjami cenią sobie również komfort. Projekt został podzielony na strefy dzienną i gospodarczą (parter) oraz nocną (piętro). W części nocnej znajdują się cztery przestrzenne sypialnie. Projekt domu został dodatkowo wzbogacony o takie udogodnienia jak domowe spa, jacuzzi i sauna. Ten ładny dom mogą Państwo obejrzeć po wejściu w link: https://new-house.com.pl/projekt/1453.

Zalety projektów domów z garażem

Takie projekty mają szereg zalet. Należą do nich między innymi:

 • Zaoszczędzenie miejsca na działce – garaż, który zostanie wbudowany w bryłę domu jednorodzinnego, pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca na działce. To dobre rozwiązanie nie tylko dla wąskich i małych działek, warto to rozważyć również w przypadku większych posiadłości – wolna przestrzeń może zostać funkcjonalnie i efektownie zaaranżowana.

 • Funkcjonalność realizacji – tak wybudowany garaż jest dużą zaletą pod kątem wygody użytkowej. Z łatwością mogą się Państwo przemieszczać pomiędzy częścią mieszkalną domu a garażem nie wychodząc przy tym z domu. Co więcej, dla wielu inwestorów wykorzystuje również garaż lub jego część, jako strefę gospodarczą. Warto podkreślić, że garaż będący elementem domu nie musi być dodatkowo ogrzewany, a i tak temperatura jego wnętrza będzie komfortowa ze względu na przenikanie części ciepła przez ściany budynku.

 • Oszczędność finansowa – warto również podkreślić, że tego typu realizacja wiąże się również z uzyskaniem zdecydowanych oszczędności w trakcie budowy. Decydując się na projekt domu z garażem realizują Państwo de facto jeden budynek, więc zyskują Państwo możliwość zaoszczędzania przy zakupie materiałów. Nie było by takiej możliwości przy realizowaniu garażu jako osobnego budynku. Natomiast decydując się na garaż w podpiwniczeniu trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami realizacji wykopów i izolacji.

Gotowe projekty budynków z garażem jedno- i dwustanowiskowym

Baza projektowa firmy New-House jest wyposażona w tysiące różnorodnych projektów domów jednorodzinnych. Wiele z nich to właśnie realizacje z garażem. Proponowane przez nas domy są zróżnicowane pod wieloma kątami, tak aby każdy z inwestorów miał możliwość znalezienia projektu, który będzie idealnie odpowiadał jego oczekiwaniom. W związku z tym znajdą tam Państwo klasyczne i nowoczesne domy, duże rezydencje i standardowe domy jednorodzinne, realizacje parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym. Jeżeli interesują Państwa wyłącznie projekty uwzględniające w realizacji garaż, zachęcamy do zapoznania się z poniższą podstroną: https://new-house.com.pl/projekty-domow/z-garazem-domy. Wśród nich znajdą Państwo na przykład:

Projekt domu Szmaragd

To dwupiętrowy dom o powierzchni użytkowej 133 metrów kwadratowych. Jego powierzchnia została funkcjonalnie podzielona na strefę dzienną oraz nocną, dzięki czemu domownicy mają zapewniony pełen komfort oraz prywatność. W projekcie zaplanowano trzy sypialnie, więc dom będzie idealną propozycją dla rodziny czteroosobowej. Garaż jest dwustanowiskowy i połączony bezpośrednio z przestrzennym pomieszczeniem gospodarczym. Szczegóły projektu są dostępne na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/1425.

Projekt domu Dom na Parkowej 3

Tym razem proponujemy Państwu projekt domu z poddaszem użytkowym, który wyróżnia się swoją elegancką, jasną elewacją. Sam budynek ma 109 metrów kwadratowych, w tym trzy pokoje sypialnie. Poddasze użytkowe zostało zaplanowane na strych, ale jego rzeczywiste wykorzystanie zależy od potrzeb i oczekiwań inwestora. Dom na Parkowej 3 to projekt domu z garażem jednostanowiskowym. Szczegóły realizacji zostały opisane na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/1248.

Projekt domu Ofelia

To propozycja dla osób, które interesują projekty domów energooszczędnych o nieco większej powierzchni użytkowej. Ofelia obejmuje 170 metrów kwadratowych, w czym zostały uwzględnione cztery pokoje sypialniane oraz dodatkowy pokój, który może być wykorzystany na przykład jako gabinet lub dodatkowa sypialnia. Dzięki temu dom pomieści nawet pięcio- lub sześcioosobową rodzinę. Jest to bardzo funkcjonalny, dom z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem. Więcej informacji o projekcie jest dostępnych na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/1123.

Projekt domu Sardynia B

Ostatnią z naszych propozycji jest mały, elegancki dom o powierzchni użytkowej 89 metrów kwadratowych. W domu mieszczą się trzy sypialnie, salon z jadalnią, kuchnia z pomieszczeniem gospodarczym, łazienka oraz dodatkowa toaleta. To idealne rozwiązanie dla osób, które interesują projekty domów parterowych z garażem na małe działki. Dom Sardynia B może zostać zrealizowany na działce o minimalnej powierzchni 22,84 x 18,05 m. Sam budynek jest bardzo elegancki i funkcjonalny, a projekt zagospodarowania działki zapewnia niskie koszty realizacji i użytkowania. Szczegóły projektu są dostępne na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/19523.

Warto pamiętać, że każdy z projektów może zostać również poddany adaptacji i dopasowany do konkretnych wymogów działki i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a także do Państwa indywidualnych oczekiwań. Nasi architekci mogą również wykonać dla Państwa indywidualny projekt domu z garażem. Aby poznać szczegóły naszej oferty zapraszamy na stronę: https://new-house.com.pl/oferta. Budujemy domy od A do Z w sposób sprawny, solidny i terminowy, a przy tym zapewniamy aż dziesięć lat gwarancji na całą realizację.

Zapraszamy do kontaktu i nawiązania współpracy. Z chęcią zrealizujemy dla Państwa wymarzony dom z garażem!

Projekt domu

Firma New-House działa na rynku budownictwa jednorodzinnego w Polsce nieprzerwanie od 1991 roku. W związku z tym mamy nie tylko doświadczenie w zakresie kompleksowej budowy domów, ale również wiedzę zdobytą we współpracy z inwestorami reprezentującymi różnorodne podejście do realizacji inwestycji budowlanych. Jednak gdybyśmy mieli wskazać najbardziej czasochłonne, energochłonne i problematyczne etapy podczas budowy to bez wątpienia na podium znalazłby się wybór właściwego projektu domu. Z pewnością dzieliłby to zaszczytne miejsce z wyborem działki budowlanej oraz poszukiwaniem odpowiednich fachowców. A przynajmniej na to wskazują nasze wieloletnie kontakty z klientami. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie ułatwić inwestorom poszukiwanie projektu odpowiedniej nieruchomości.

W tym celu na naszej stronie internetowej stworzyliśmy obszerną bazę gotowych projektów domów jednorodzinnych. Znajdziesz w niej domy zaprojektowane przez czołowe polskie pracownie. To nieruchomości reprezentujące różne style architektoniczne od nieśmiertelnej klasyki, która jest zawsze w modzie po modernistyczne budynki rodem z filmów science fiction. Mamy w zasobach nowoczesne domy parterowe, klasyczne domy z poddaszem oraz wygodne nieruchomości piętrowe o różnorodnej powierzchni użytkowej. Wśród nich znajdziesz również takie przeznaczone na działki o problematycznym ukształtowaniu.

Jak wybrać gotowy projekt domu?

Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie odpowiedniego projektu domu może nastręczać niemałych trudności, ponieważ na tym etapie należy wziąć pod uwagę naprawdę sporo zmiennych. Sprawy nie ułatwia również to, że dom to inwestycja na lata a nierzadko i na całe życie. W tej sytuacji nasze aktualne potrzeby i oczekiwania to jedno, drugim natomiast są nasze plany na przyszłość oraz ewentualna zmiana sytuacji życiowej związana np. z narodzinami dzieci lub starzejącymi się rodzicami. Do tego dochodzą obecne możliwości finansowe, ponieważ dom trzeba za coś wybudować, wymiary działki, bo nieruchomość musi się zmieścić, a dobrze byłoby, gdyby zostało jeszcze miejsce na ogród. Nie można zapomnieć również o preferencjach inwestorów w zakresie estetyki, bo przecież dom powinien się im zwyczajnie podobać. A to tylko niektóre ze zmiennych, jakie należy wziąć pod uwagę, przeglądając gotowe projekty domów piętrowych. Nic dziwnego, że w obliczu takiego nagromadzenia informacji przyszłego inwestora może zwyczajnie dopaść niemoc.

Aby ułatwić klientom wybór projektu domu, na naszej stronie internetowej zamieściliśmy praktyczną wyszukiwarkę obejmującą najważniejsze warunki, jakie warto wziąć pod uwagę, poszukując idealnej nieruchomości. Stanowi ona realną pomoc na tym niełatwym etapie. Wykorzystaliśmy w niej nasze doświadczenie oraz wiedzę zdobytą w trakcie wieloletnich kontaktów z klientami.

Wyszukiwarka gotowych projektów domów

Wyszukiwarka gotowych projektów domów znajdująca się na stronie internetowej New-House została zaprojektowana w taki sposób, by realnie ułatwiała znalezienie domów, które wpisują się w oczekiwania inwestora.

Można w niej sprecyzować poniższe informacje o poszukiwanej nieruchomości:

 • powierzchnia domu,

 • rodzaj domu – parterowy, z poddaszem użytkowym, piętrowy,

 • rodzaj dachu – płaski, spadzisty,

 • rodzaj garażu – na jeden lub dwa pojazdy.

W ofercie mamy zarówno klasyczne domki z ogródkiem, jak i również zaawansowane w budowie wille oraz obszerne zapierające dech w piersiach rezydencje. Wśród dostępnych nieruchomości każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie czy jest fanem klasyki, zaawansowanego minimalizmu czy nowoczesnych rozwiązań technologicznych w codziennym użytkowaniu. A każdy z dostępnych w naszej bazie projektów jest od Ciebie zaledwie o kilka kliknięć myszką.

Gotowy projekt domu z aktualną wyceną

Oprócz tysięcy projektów, które możesz łatwo przeglądać, dzięki intuicyjnej wyszukiwarce nasza baza projektowa ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – każdy projekt domu, który się z niej znajduje, posiada aktualną wycenę budowy. W praktyce oznacza to, że gdy jakiś projekt spodoba Ci się na tyle, że zaczniesz poważnie rozważać jego realizację, możesz błyskawicznie sprawdzić, na jakiego rzędu koszty powinieneś się przygotować. Nie ma łatwiejszej metody sprawdzenia, czy konkretny projekt mieści się w naszym budżecie. Kosztorysy budowy domów według projektów znajdujących się w zasobach New-House są na bieżąco aktualizowane na podstawie obecnych cen materiałów budowlanych, stawki robocizny oraz wynajmu sprzętu niezbędnego w trakcie realizacji inwestycji budowlanej.

Projekty posiadają zarówno kosztorys uproszczony wskazujący całkowity koszty przedsięwzięcia, jak i również kosztorys szczegółowy wskazujący, na jakie wydatki należy się przygotować na każdym z etapów budowy nieruchomości. Dzięki temu możesz drobiazgowo zaplanować wydatki i uniknąć niepotrzebnych stresów w trakcie budowy. Co ważne kosztorys przyda się także, jeśli inwestor ma w planach pozyskanie finansowania na budowę w postaci kredytu hipotecznego, ponieważ większość banków wymaga dołączenia go do dokumentacji niezbędnej do rozpatrzenia wniosku o kredytowanie. Nie trzeba więc niczego dodatkowo zamawiać ani tworzyć.

Jak poznać koszt budowy domku znajdującego się w bazie New-House?

 1. Odwiedź już dziś stronę internetową New-House i w górnej belce z menu odnajdź zakładkę zatytułowaną – Projekty z gotową wyceną.

 2. Na dedykowanej podstronie znajdziesz prostą w obsłudze wyszukiwarkę, o której już wspominaliśmy w niniejszym tekście – skorzystaj z niej, wykorzystując parametry podstawowe lub zaawansowane, aby znaleźć domy, które spełniają Twoje oczekiwania.

 3. Z wyników wyszukiwania wybierz projekt, który wzbudził Twoje zainteresowanie i którego wycenę budowy chciałbyś poznać.

 4. Na stronie konkretnego projektu znajdź przycisk opisany komunikatem: Zamów dokładną wycenę i kliknij go.

 5. Zostaniesz przeniesiony do formularza – wypełnij w nim wszystkie obowiązkowe pola, zwracając szczególną uwagę na poprawność wpisanych danych, ma to kluczowe znaczenie w przypadku adresu e-mail, ponieważ to na niego wyślemy Ci wycenę budowy nieruchomości.

 6. Wyślij formularz, a my w odpowiedzi na korespondencje prześlemy Ci wycenę budowy nieruchomości aktualną na dzień wysyłki.

 7. Dodatkowo w ramach podziękowania za zaufanie i poświęcony czas otrzymasz od nas dostęp do wycen budowy domów na podstawie innych projektów znajdujących się w naszych zasobach.

 8. UWAGA – w trakcie przeglądania bazy gotowych projektów na naszej stronie internetowej możesz natrafić na dom opisany informacją: wycena wkrótce. Jeśli chcesz poznać wycenę jego budowy, nie zrażaj się tym. Postępuj zgodnie z powyższymi krokami, a wycena znajdzie się na twojej skrzynce mailowej w ciągu kilku dni roboczych.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że New-House zajmuje się także adaptacją gotowych projektów domów do wymogów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub uzyskanych warunków zabudowy, jak również specyficznych warunków gruntowych panujących na posiadanej parceli. Możemy również zrealizować dla Ciebie kompleksową budowę domu od przysłowiowego A do Z. Zrobimy to niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup projektu z naszych zasobów, czy z innego miejsca.

A może indywidualny projekt domu?

Jeśli żaden z projektów znajdujących się w bazie New-House nie spełnia Twoich oczekiwań, chętnie wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt domu. Na takie rozwiązanie najczęściej decydują się inwestorzy, którzy posiadają działkę o nietypowym kształcie. Nierzadko korzystają z niego także klienci planujący wybudowanie domu o metrażu przekraczającym 200 metrów kwadratowych. Nasi architekci to profesjonaliści specjalizujący się w różnorodnych stylach dlatego jesteśmy pewni, że znajdziemy fachowca, który z sukcesem zaprojektuje dom spełniający oczekiwania każdego z domowników.

Realizacja projektu budowlanego z New-House!

Gdy masz już działkę budowlaną i projekt domu, który możesz na niej zrealizować, musisz podjąć decyzję, w jaki sposób wybudujesz swój dom? Ze swojej strony rekomendujemy budowę domu z New-House! To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni swój czas i spokój. Nasza firma tym różni się od innych przedsiębiorstw specjalizujących się w budownictwie jednorodzinnym, że do budowy domów podchodzimy kompleksowo. W praktyce oznacza to, że nie tylko stawiamy mury i wyposażamy budynek we wszystkie niezbędne instalacje oraz systemy, ale zajmujemy się także stroną administracyjną i prawną tego przedsięwzięcia. Z naszą pomocą znajdziesz teren pod budowę i drobiazgowo go sprawdzisz, aby nic Cię nie zaskoczyło ani teraz, ani w przyszłości. Pomożemy Ci również na etapie wyboru projektu domu, kompletowania dokumentów niezbędnych do uruchomienia przyłączy mediów i uzyskania pozwolenia na budowę, fizycznego wykonania przyłączy, aranżacji wnętrz i terenu wokół domu, jak również podczas formalnego odbioru budynku przez wyznaczone do tego służby. Wszystko po to, abyś przez cały proces budowy przeszedł tak sprawnie, spokojnie i bezstresowo jak to tylko jest możliwe. W czasie realizacji inwestycji budowlanej będziesz więc normalnie pracować i żyć, ponieważ wszystkim, co ważne zajmą się nasi oddelegowani specjaliści.

Jeśli taka budowa Ci odpowiada, zachęcamy do współpracy. Jej szczegóły chętnie przedstawią Ci nasi doradcy, którzy dla Twojej wygody dyżurują od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 -21.00. Możesz zwrócić się do nich również z nurtującymi Cię pytaniami. Zapraszamy serdecznie!  

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły