Domy nowoczesne

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych to nie tylko śmiałe rozwiązania architektoniczne, ale także stosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych oraz technologii, które mają ułatwiać codzienne korzystanie z domu. Czym konkretnie charakteryzują się projekty domów nowoczesnych? Jakie projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych znaleźć można w ofercie naszej firmy New-House? Podpowiadamy!

Styl nowoczesny w architekturze i budownictwie to bardzo szerokie pojęcie, w ramach którego można jednak wyodrębnić pewne cechy wspólne. Otóż projekty domów nowoczesnych charakteryzują się prostą, nawet minimalistyczną formą oraz bryłą. Są to zazwyczaj domy zbudowane na planie prostokąta, kwadratu lub litery L, choć oczywiście dopuszczalna jest także zabawa formą i projektowanie domów o fantastycznych, nawet futurystycznych bryłach. Wszelkie detale architektoniczne są wykonane bardzo precyzyjnie, choć nie ma tu mowy o zbytnim zdobnictwie – dekoracyjne elementy są rzadkością, a jeśli już występują, to i tak nie cechują się bogatą ornamentyką. Często występujące są nowoczesne domy z płaskim dachem, choć oczywiście mogą mieć także dachy dwuspadowe lub wielospadowe – nowoczesność może wówczas przejawiać się np. licznymi przeszkleniami, inteligentnym oświetleniem czy rozwiązaniami ekologicznymi.

Projekty domów nowoczesnych – architektura

Choć w Polsce bardzo często spotykane są tradycyjne, klasyczne domy, nawiązujące architektonicznie do stylu dawnych dworków szlacheckich, to jednak projekty domów nowoczesnych z roku na rok zyskują wśród inwestorów na popularności. Czym cechuje się ich architektura? Przede wszystkim oszczędnością – są one proste w swoich bryłach, bardzo lekkie jeśli chodzi o konstrukcję, mają liczne i duże przeszklenia, dzięki którym wydają się otwarte na otaczające je ogrody. Pozbawione są niepotrzebnych detali oraz bogatych dekoracji.

Projekty nowoczesnych domów to również ciekawe rozwiązania kolorystyczne – czystą biel łączy się w nich z czernią, popularne są różne odcienie szarości oraz beżu. Rzadziej spotykane są ciepłe odcienie brązów czy żółci, tak chętnie wykorzystywane w domach o architekturze tradycyjnej.

Projekty domów nowoczesnych – materiały

Projekty domów nowoczesnych – parterowych, piętrowych i z poddaszem użytkowym, małych oraz dużych, z dachem płaskim i wielospadowym – bywają zbudowane z różnych materiałów. Oczywiście stosuje się znane i sprawdzone cegły, pustaki, kamień czy drewno, ale architekci uwzględniają także drewno egzotyczne, kamień sprowadzany z egzotycznych stron świata, a także bardzo twarde i odporne na działanie warunków atmosferycznych szkło hartowane.

Kolejna sprawa to stosowane coraz szerzej nowoczesne technologie, które sprawiają, iż dom jest funkcjonalny, energooszczędny oraz inteligentny. Mogą to być np. kolektory słoneczne, monitoring, oświetlenie solarne ogrodu, inteligentne i energooszczędne sprzęty RTV i AGD oraz wiele innych różnych rozwiązań. Dzięki nim korzystanie z domu jest wygodne, ale zarazem niedrogie.

Domy jednorodzinne nowoczesne z oferty New-House

W ofercie naszej firmy New-House znaleźć można wiele przeróżnych projektów nowoczesnych domów jednorodzinnych. Oto kilka ciekawych przykładów!

 • Zx117

Zx117 to projekt nowoczesnego domu parterowego z płaskim dachem, bez podpiwniczenia. Zamiast standardowego garażu, w bryle budynku zaplanowano garaż-wiatę osłonięty z dwóch stron, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na etapie adaptacji projektu przekształcić go w standardowy garaż w pełni zabudowany. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej, wynoszącej w przybliżeniu 100 m2, nowoczesny dom parterowy z płaskim dachem Zx117 jest bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu – część dzienna to ustawny salon z wyjściem na zadaszony taras, miejscem na kominek i aneksem jadalnianym, zamknięta kuchnia oraz WC z natryskiem. Część nocna to trzy sypialnie (jedna z osobną łazienką i wyjściem na taras) oraz wspólna łazienka.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/3155

 • Parterowy

Dom Parterowy – jak sama nazwa wskazuje – to parterowy dom nowoczesny na planie litery T, przykryty ciekawym dachem wielospadowym. Jego nowoczesność podkreślają zarówno zastosowane materiały (m.in. dach z grafitowych dachówek), jak i kolorystyka (szare ramy drzwi i okien, białe ściany, drewniane elementy elewacji) oraz nowoczesne wejście (duże przeszklenia z ciekawym oświetleniem). Nowoczesny dom Parterowy ma bardzo funkcjonalny rozkład wnętrza. Część gospodarcza to garaż, kotłownia oraz strych nad garażem. Na część dzienną składają się ustawny salon, jadalnia oraz kuchnia, połączone w jedno wnętrze rozdzielone kominkiem. Antresola jest dodatkowym miejscem na urządzenia gabinetu, biblioteki lub bawialni. Z kolei część nocna to apartament rodziców z garderobą, dwie sypialnie z wbudowanymi szafami, wygodna łazienka oraz oddzielne WC.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/1375

 • Oliwia

Oliwia to projekt domu nowoczesnego z poddaszem użytkowym oraz garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Dom cechuje się prostą bryłą, posiada efektowny wielospadowy dach, który podkreśla jego nowoczesną architekturę. Na parterze zaplanowana została strefa dzienna – salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia z praktyczną spiżarnią. W salonie uwzględniono miejsce na kominek. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem we wnętrzu jest antresola. Z kolei na poddaszu znajdują się cztery sypialnie, dzięki czemu dom jest idealny dla 4-6-osobowej rodziny. Charakterystyczna dla stylu nowoczesnego jest także obecność tarasu, stanowiącego komfortową przestrzeń rekreacyjną.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/7311

 • Agawa VI

Inny ciekawy projekt domu nowoczesnego z poddaszem użytkowym to Agawa VI. Cechuje się on bardzo stonowanym, minimalistycznym wyglądem elewacji utrzymanej w kolorze białym oraz odcieniach szarości. Zgodnie z trendami architektury nowoczesnej, od strony ogrodu zaplanowano ciekawy pod względem konstrukcji zadaszony taras, stanowiący przyjemną strefę rekreacyjną. W głównej bryle budynku na parterze znajduje się strefa dzienna – przestrzenny pokój dzienny, jadalnia, kuchnia ze spiżarnią oraz dodatkowy pokój, idealny np. na gabinet. Na poddaszu zaplanowano komfortową strefę nocną – apartament rodziców z własną łazienką i garderobą, a także trzy sypialnie oraz ogólnodostępną łazienkę.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/8975

 • Kastylia A

Kastylia a to nowoczesny dom piętrowy z garażem dwustanowiskowym wysuniętym w bryle budynku do przodu. Ze względu na swoją konstrukcję pasuje nawet na działkę o średniej szerokości, a mimo wyraźnie nowoczesnego designu doskonale współgra zarówno z otoczeniem miejskim, jak i podmiejskim oraz wiejskim. Podział wnętrza jest bardzo funkcjonalny – parter to przestrzenny salon z kominkiem połączony z jadalnią, kuchnia z praktyczną spiżarnią, a także łazienka. Nowoczesnym rozwiązaniem jest antresola, a także efektowny taras, który otwiera dom na otaczający ogród. Na piętrze znajdują się trzy wygodne sypialnie oraz dwie łazienki.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/8094

Więcej interesujących projektów domów nowoczesnych o różnych powierzchniach, domów nowoczesnych z dachem płaskim, parterowych i piętrowych znaleźć można w naszej wyszukiwarce -> https://new-house.com.pl/projekty-domow. Do dyspozycji klientów pozostaje również nasz autorski kalkulator budowy domu (https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu), dzięki któremu można szybko i wygodnie oszacować koszt realizacji wybranego projektu. Zachęcamy do kontaktu – doradcy New-House odpowiedzą na każde Wasze pytanie!

 

Projekty domów nowoczesnych parterowych

Domy parterowe stanowią znaczącą część gotowych projektów nieruchomości oferowanych na stronie internetowej New-House. Dzieje się tak dlatego, iż cieszą się one dużą popularnością wśród inwestorów poszukujących wysokiego poziomu estetyki, wygody oraz funkcjonalności w codziennym użytkowaniu. Zarówno w naszej ofercie projektowej, jak i w innych serwisach internetowych znaleźć można nowoczesne domy różnorodnej wielkości, co sprawia, że każdy poszukujący z pewnością wybierze z nich ten idealnie spełniający jego oczekiwania. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju nieruchomość wymaga od inwestora zakupu większej działki niż w przypadku, gdyby planował wybudowanie domu o większej ilości kondygnacji, ponieważ parterówki mają większą powierzchnię zabudowy.

Małe, średnie oraz duże parterowe wille jako pokrycie najczęściej wykorzystują stropodach nachylony pod kątem od 25 do 35 stopni. Jest to rozwiązanie nie tylko atrakcyjne od strony wizualnej, ale dodatkowo sprawdza się a naszej szerokości geograficznej, ponieważ w jego przypadku nie ma problemu z zalegającym śniegiem.

 

Nowoczesny dom parterowy i jego zalety

Dom parterowy pozwala na jasny podział wnętrz

Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że precyzyjne oddzielenie części dziennej domu od części nocnej jest możliwe wyłącznie w nowoczesnych domach piętrowych, to praktyka pokazuje, że to nie prawda. Parterówki pozwalają na jasny podział przestrzeni na część wspólną nieruchomości użytkowaną w ciągu dnia przez wszystkich domowników oraz część prywatną, w której znajdują się sypialnie. W praktyce dla wygody mieszkańców najczęściej lokalizuje się je w dwóch przeciwległych częściach domu, które dodatkowo oddziela się pomieszczeniami uzupełniającymi. Odpowiednio zaplanowana komunikacja pozwala na sprawne przemieszczanie pomiędzy nimi.

 

Dom parterowy daje wyjątkowe poczucie przestrzenności

Nieruchomość zlokalizowana w całości na jednym poziomie najczęściej postrzegana jest jako o wiele większa, niż wskazuje na to ilość metrów kwadratowych. Dzieje się tak dlatego, że nie dzielimy wnętrz na dwie kondygnacje, co przy odpowiedniej aranżacji i braku przeładowania pozwala uzyskać minimalistyczny efekt przestrzenności. Dodatkowo dom parterowy pozwala na łatwą komunikację pomiędzy pomieszczeniami i daje duże możliwości, jeśli chodzi o dopasowanie wnętrz do indywidualnych potrzeb.

 

Dom parterowy pozwala na bliższe połączenie z naturą

Wiele z dostępnych projektów nowoczesnych domów parterowych zapewniają bezpośrednie połączenie z ogrodem z praktycznie każdego pomieszczenia. Standardem jest zaś taka lokalizacja salonu, aby jego naturalne przedłużenie stanowił przestronny taras. Dzięki czemu ogród sprawnie przenika do wnętrza, stając się jego integralną częścią. Aby zapewnić sobie ten niewątpliwy komfort, należy zakupić odpowiednich rozmiarów działkę budowlaną, która pozwoli nam na aranżację zarówno tarasu, jak i okazałego ogrodu. W przeciwnym wypadku nieruchomość znacznie straci na atrakcyjności.

 

Dom parterowy jest doskonały dla rodzin z małymi dziećmi

Dom bez piętra oznacza automatycznie dom bez niebezpiecznych schodów i znajdujących się na dużej wysokości okien. Tę niewątpliwą zaletę docenią szczególnie rodziny z małymi dziećmi. Kiedy cała rodzina znajduje się na jednej kondygnacji, czyli w praktyce w zasięgu wzroku lub głosu łatwiej jest utrzymać maluchy pod nadzorem, pozwalając im jednocześnie na sporą swobodę w działaniu. Kontroli sprzyja także bliskość strefy dziennej i nocnej, co sprawdza się nie tylko podczas popołudniowych drzemek, ale i nocnego wypoczynku.

Warto również dodać, że brak piętra sprzyja dodatkowo zacieśnianiu więzów rodzinnych w przestrzeni dziennej, a jednocześnie pozwala na niezbędną dawkę intymności w części nocnej domu. Dzięki temu można utrzymać niezbędny balans, co znacznie zmniejsza ryzyko występowania konfliktów.

Co niemniej ważne, kiedy dzieci dorosną i konieczne stanie się wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni, można rozważyć wykorzystanie nieużywanego wcześniej poddasza.

 

Dom parterowy jest idealny dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Każdy inwestor powinien myśleć przyszłościowo, ponieważ naturalne jest, że jego sytuacja życiowa z biegiem czasu może ulec zmianie. I mówimy tutaj nie tylko o powiększeniu rodziny, ale także o konieczności zaopiekowania się seniorami lub własnej starości. Warto rozważyć te zmienne decydując się na budowę domu, który najczęściej jest przecież inwestycją na lata.

Nowoczesny dom parterowy jest pod tym kątem niezwykle uniwersalny, ponieważ sprawdzi się zarówno w przypadku młodych ludzi, rodzin z dziećmi, jak i osób w podeszłym wieku. Jego walory z pewnością docenią również rodziny, w których są osoby niepełnosprawne oraz takie o obniżonej sprawności ruchowej. Brak schodów jest w tym przypadku sprawą kluczową, aby mogły one bez zbędnych przeszkód korzystać z całej przestrzeni nieruchomości.

 

Prosta konstrukcja domu parterowego oznacza szybszą i tańszą budowę

Dostępne w sieci gotowe projekty domów parterowych to w przeważającej większości konstrukcje proste. To sprawia, że są one łatwiejsze i szybsze w budowie. Nie bez znaczenia są w tym przypadku również niższe koszty przedsięwzięcia. Co nie oznacza bynajmniej mniejszej funkcjonalności czy komfortu codziennego użytkowania. Ograniczenie lub rezygnacja z kosztownych elementów konstrukcyjnych tj. ściany nośne czy schody pozwala obniżyć koszt budowy domu nowoczesnego, a tym samym zaoszczędzić sporo środków, które można przeznaczyć na wyposażenie nieruchomości lub aranżację terenów zielonych znajdujących się w bezpośredniej okolicy.

 

Dom parterowy pozwala wykorzystać potencjał poddasza

Niemal wszystkie gotowe projekty domów nowoczesnych z jedną kondygnacją przewidują, choć niewielkie poddasze, a zdarza się też, że znajduje się ono nad całą przestrzenią nieruchomości. Jeśli więc inwestor odczuwa taką potrzebę, może zaaranżować poddasze praktycznie w każdej chwili (także, gdy już użytkuje dom). To, że aktualnie niepotrzebne są nam dodatkowe pomieszczenia, nie znaczy przecież, że nie może się tak zdarzyć za kilka lub kilkanaście lat.

Posiadając dom parterowy z poddaszem nieużytkowym i odpowiednim rodzajem stropu, możemy zaprojektować dodatkową kondygnację w wybranej przez siebie chwili, zyskując tym samym dodatkową przestrzeń do życia. Na taki krok decydują się najczęściej rodziny, których dzieci weszły w fazę bycia nastolatkami lub młodymi dorosłymi oraz osoby, które chcą wykorzystać część domu do prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

 

Podsumowanie

Nowoczesne domy parterowe są uniwersalnym rozwiązaniem dla niemal każdego typu inwestora poszukującego nieruchomości jednorodzinnej. Ich niewątpliwe zalety sprawiają, że tego typu projekty cieszą się dużą popularnością, a architekci prześcigają się w dostarczaniu coraz ciekawszych budynków wyposażonych w najnowsze zdobycze techniki. Decydując się na tego typu dom, można być pewnym, że spełni on nasze oczekiwania zarówno teraz, jak i w bliższej i dalszej przyszłości. Gotowe projekty parterówek znajdziesz w naszej wyszukiwarce domów.

 

 

Projekty domów z płaskim dachem

Dom z płaskim dachem był w naszym kraju symbolem budownictwa okresu PRL-u – przypominające kostki domy piętrowe budowano wówczas na potęgę, co niestety nie wpłynęło dobrze na estetykę zabudowy wielu terenów Polski. Teraz jednak dom z płaskim dachem nie musi być prosty, a nawet toporny – w ofercie naszej firmy New-House naleźć można projekty domów z płaskim dachem, które zachwycają architekturą i wyjątkową funkcjonalnością!

Na początek warto uświadomić sobie, że dom z dachem płaskim… nie jest do końca płaski. Otóż każdy dach musi posiadać pewien spadek, dzięki któremu będzie z niego swobodnie spływać woda deszczowa oraz zsuwać się śnieg. Nowoczesne domy z płaskim dachem, budowane według żelaznych zasad sztuki budowlanej, powinny tak naprawdę mieć nachylenie wynoszące co najmniej 3 stopnie.

Dom z płaskim dachem – zalety

Dom z płaskim dachem posiada zalety, o których często zapominają inwestorzy szukający swojego wymarzonego projektu. Po pierwsze – dach płaski jest o wiele bardziej odporny na nawet bardzo silne podmuchy wiatru. To ważne, bo niestety w naszych szerokościach geograficznych coraz częściej dochodzi do anomalii pogodowych, włącznie z jesiennymi orkanami oraz letnimi trąbami powietrznymi. Dom z płaskim dachem – zarówno parterowy, jak i piętrowy, jest o wiele wygodniejszy w serwisowaniu niż dach spadzisty. Można na niego łatwo wejść (wystarczy do tego przystawiona do elewacji drabina), da się po nim swobodnie chodzić, można bez problemu oczyścić rynnę, przeprowadzić konserwację anteny telewizyjnej itp.

Nie można zapominać, że domy z płaskim dachem dają o wiele większe możliwości aranżacyjne niż dachy spadziste. Na płaskim dachu można urządzić taras – powierzchnię dachu pokrywa się ceramiką, zasypką żwirową, drewnem lub nowoczesnymi podłogami modułowymi, ustawia się meble rekreacyjne, donice z iglakami i kwiatami. To doskonałe rozwiązanie, gdy dom stoi na niewielkiej działce, na której trudno wyodrębnić miejsce rekreacyjne. Coraz częściej – w ramach budownictwa ekologicznego – stropodachy aranżuje się jako zielone ogrody. Ograniczają one przenikanie hałasu (nawet o 40-50 dB), przyczyniają się do zatrzymywania wód opadowych przez rośliny, są bardzo ciekawym rozwiązaniem pod względem estetycznym. Rzadziej na płaskim dachach umieszcza się zbiorniki wodne albo baseny.

Parterowy lub piętrowy dom z płaskim dachem? Nie dla każdego!

Oczywiście należy mieć świadomość, że zarówno duże, jak i małe domy z płaskim dachem mają również wady. Choć jak już wcześniej wspomniano posiadają niewielkie nachylenie, to jednak przy bardzo obfitych opadach śniegu może być konieczne ich odśnieżanie. Co prawda nowoczesne domy z płaskim dachem są w stanie udźwignąć naprawdę spore ilości śniegu, to jednak dla bezpieczeństwa w przypadku wyjątkowych śnieżyc trzeba go usuwać.

Kolejna kwestia to pewnego rodzaju przywiązanie do tradycji. W Polsce lubimy urocze domki z dachem spadzistym, przypominające dworki z czasów szlacheckich – białe ściany i czerwona dachówka to powszechne wyobrażenie idealnego domu. Z kolei domy z płaskim dachem wielu osobom kojarzą się z dość siermiężną i toporną zabudową charakterystyczną dla okresu PRL-u. Oczywiście współczesne parterowe i piętrowe domy z płaskim dachem również zachwycają stylową architekturą, ciekawymi detalami oraz funkcjonalnością, ale mimo wszystko nie są dla każdego atrakcyjne.

Należy też mieć świadomość, że budowa domu z płaskim dachem na danym terenie może być wykluczona na mocy zapisów w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.

Projekty domów z płaskim dachem

Marzy Ci się dom piętrowy z płaskim dachem? A może wolisz mały dom z płaskim dachem? Interesuje Cię styl nowoczesny, a może jednak oczekujesz, że projekt będzie nieco nawiązywał do architektonicznej klasyki? W ofercie New-House znajdziesz projekty domów z płaskim dachem o różnym metrażu i w wielu stylach!

 • Zx96 – dom parterowy z płaskim dachem

Zx96 to parterowy nowoczesny dom z płaskim dachem, jednostanowiskowym garażem oraz odwróconym układem pomieszczeń – sypialnie zostały zaplanowane w skrzydle od frontu. Bryła budynku to trzy wzajemnie przenikające się sześciany – najwyższy wykończony jest czarnym kamieniem, dwie pozostałe – szarym betonem oraz białym tynkiem. Środkowy sześcian mieści w sobie strefę dzienną (salon z kominkiem, jadalnia, kuchnia z wyspą, spiżarnia, WC), doskonale doświetloną dużymi przeszkleniami. Latem można je otworzyć na oścież, tworząc pełne uroku wyjście na tarasy i do ogrodu. Część nocna to trzy sypialnie – jeden główny apartament z garderobą i prywatną łazienką oraz dwa mniejsze pokoje z garderobami oraz wspólną łazienką.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/3119

 • Riwiera 3 – dom piętrowy z płaskim dachem

Jeśli inwestorom zależy na wyjątkowym komforcie codziennego użytkowania, powinni koniecznie zapoznać się ze szczegółami projektu domu piętrowego z płaskim dachem Riwiera 3. Budynek cechuje się nowoczesną architekturą, idealnie wpasowującą się do tkanki miejskiej. W projekcie uwzględniono miejsce na dwustanowiskowy garaż. Na parterze zlokalizowana została wygodna strefa dzienna – piękny, otwarty salon z kominkiem, połączony z jadalnią oraz aneksem kuchennym, a także dodatkowy pokój (idealny na gabinet), spiżarnia oraz łazienka. Na piętro wchodzi się pięknymi schodami. Tam zaplanowana jest zapewniająca spokój i intymność strefa nocna – luksusowy apartament z łazienką, garderobą i wyjściem na taras, a także trzy sypialnie, ogólnodostępna łazienka i pralnia.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/1145

 • HomeKONCEPT-41 – projekt domu nowoczesnego z płaskim dachem

HomeKONCEPT-41 to dom piętrowy o powierzchni użytkowej 219 m2, przeznaczony dla miłośników nowoczesnych rozwiązań. Ma bardzo ciekawą stylistykę, zastosowano w nim interesujące detale architektoniczne, cechuje się nietypowym układem funkcjonalnym. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia się bardzo oryginalną elewacją z kamienia połączonego z czarnym i białym tynkiem. Nowoczesną architekturę domu podkreślają dekoracyjne belkowania parteru i piętra, duże przeszklenia, a także drzwi przesuwne w salonie, otwierające dom na taras i ogród. Projekt HomeKONCEPT-41 to zlokalizowana na parterze strefa dzienna (salon, jadalnia, kuchnia), apartament z łazienką i garderobą, gabinet z małą łazienką, a także część gospodarcza: garderoba przy wiatrołapie, spiżarnia przy kuchni, kotłownia i dwustanowiskowy garaż. Piętro to dodatkowe dwie sypialnie, łazienka, przestrzeń rekreacyjna oraz pomieszczenie gospodarcze.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/1516.

Więcej projektów domów z płaskim dachem – małych i dużych, nowoczesnych i klasycznych, parterowych i piętrowych – znaleźć można w naszej wyszukiwarce -> https://new-house.com.pl/projekty-domow. Zapraszamy!

 

 

Projekty nowoczesnych domów

Jako firma budowlana od 1991 roku możemy obserwować zachodzące zmiany wśród preferencji inwestorów. Od jakiegoś czasu klienci stawiają coraz częściej na oryginalność i projekty nowoczesnych domów.  Można to zauważyć obserwując jak się prezentują nowe domy, na tle tych, które zostały wybudowane jeszcze dziesięć lat temu.

Projekty nowoczesnych domów charakteryzują się nie tylko innowacyjną bryłą budynku, ale również ciekawymi zastosowaniami aranżacyjnymi wnętrza domu, a także energooszczędnymi, ekologicznymi materiałami i nowoczesnymi technologiami. Projekty domów nowoczesnych znajdują zastosowanie zarówno przy budowie domów piętrowych, parterowych, jak i domów z poddaszem użytkowym.

Projekty domów nowoczesnych i ich charakterystyka

Co wykorzystuje się przy budowaniu nowoczesnych domów? Jak wygląda ich bryła? Jakie aranżacje wnętrz są dla nich charakterystyczne? Te i wiele innych pytań pada z ust inwestorów. Zawsze staramy się na nie możliwie szczegółowo odpowiedzieć, chociaż nowoczesne rozwiązania mają tę cechę charakterystyczną, że lubią zaskakiwać – nawet nas. Trendy zmieniają się dynamicznie i właśnie to jest w nich najpiękniejsze. Są jednak pewne cechy, które są szczególnie chętnie wykorzystywane w nowoczesnych projektach.

Bryła budynku

Projekty nowoczesnych domów są często łączone z minimalizmem. W związku z tym nowoczesne domy są zwykle prostą bryłą na planie prostokąta lub kwadratu. Czasami projekt zostaje rozłożony na planie litery L, co daje też ciekawe możliwości aranżacyjne. Jeśli decydują się Państwo na projekt nowoczesnego domu można dowolnie się bawić i eksperymentować z bryłą budynku – daje to zazwyczaj ciekawe, oryginalne efekty.

Przy budowie często rezygnuje się z dodatkowych upiększeń elewacji na rzecz wysokich, szerokich przeszkleń. Interesujący efekt dają na przykład okna narożne lub okna z wykończeniem w kształcie łuku. Projekty domów nowoczesnych często mają też w planie dużą ilość balkonów. Nowoczesny efekt nadają też kontrastowe połączenia kolorów elewacji i dachu.

Materiały budowlane

Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych skupiają się także na możliwie najbardziej ekonomicznych rozwiązaniach budowlanych. Poza tradycyjnymi rozwiązaniami stosuje się na przykład konstrukcję żelbetową wypełnioną cegłami Porotherm. Pozwala to na lepszą izolację cieplną domu.

Coraz częściej spotykamy się również z tym, że inwestorzy chcą by przy budowie domu zostały zastosowane nowe, oryginalne materiały. W związku  z tym nowoczesne projekty domów są czasem budowane z wykorzystaniem egzotycznego drewna lub kamienia.

Dach nowoczesnego domu jednorodzinnego

Nowoczesne rozwiązania budowlane dotyczą również tego aspektu. Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych coraz częściej są realizowane z zastosowaniem dachu płaskiego. Daje to niesamowity efekt pięknego minimalizmu oraz prostoty. Jednak wśród najczęściej wybieranych dachów wciąż królują dachy spadziste z zastosowaniem pokryć ceramicznych, cementowych lub tradycyjnej blachodachówki.

Nowoczesna technologia

Jeśli chodzi o nowoczesne domy projekty często są również wzbogacone o innowacyjne rozwiązania technologiczne z wykorzystaniem AI. Dzięki nim dom jest dużo bardziej funkcjonalny, a często również wpływa to na wyższy poziom energooszczędności. Projekty nowoczesnych domów są często wyposażane w panele fotowoltaiczne, światło reagujące na czujnik ruchu, monitoring oraz energooszczędne sprzęty domowe.Projekty nowoczesnych domów od New-House

Firma New-House ma za sobą niemal trzydzieści lat doświadczenia w budowaniu domów, część z nich powstało właśnie na wzór projektu nowoczesnego domu. Wiele z nich można obejrzeć w naszej galerii domów, która została wykonana z pomocą naszych architektów. Udostępniony jest tam nie tylko cały projekt domu, ale również jego wizualizacja oraz informacja o tym jakie mają nowoczesne domy koszt budowy. Oto przykładowe projekty domów nowoczesnych wykonanych przez firmę New-House.

 

Projekty nowoczesnych domów piętrowych

Jednym z projektów domów, które zostały wybudowane w nowoczesnym stylu, jest bez wątpienia Willa Floryda. Całokształt projektu oraz jego wizualizację można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1445. W linku znajdują się również informacje dotyczące tego jakie są koszty budowy domu nowoczesnego.

Willa Floryda to dom piętrowy o skomplikowanej, lecz bardzo efektownej bryle. Elewacja została wzbogacona o jasne kamienie, które nadają domu elegancki wygląd. Warto również podkreślić, że Willa Floryda to idealne rozwiązanie dla osób, których interesują projekty nowoczesnych domów z basenem.

Projekty nowoczesnych domów piętrowych będą dobrym pomysłem dla osób, które chcą uzyskać maksymalnie duży metraż domu na małej przestrzeni.

Projekty nowoczesnych domów parterowych

Kolejny ciekawy projekt nowoczesnego domu to zdecydowanie HomeKoncept-69. Szczegóły budowy, aranżacji oraz koszty budowy domu znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/1551. Ten projekt obejmuje 115 metrów kwadratowych powierzchni i jest domem parterowym. Nowoczesny styl można zauważyć już przy projekcie elewacji, którą wzbogacają duże, efektowne przeszklenia. Kontrastowe połączenie koloru ścian zewnętrznych i dachu domu również dają oryginalny, przykuwający wzrok rezultat.

Projekty nowoczesnych domów parterowych to świetne rozwiązanie, kiedy szukają Państwo domu o niewielkim metrażu lub wręcz przeciwnie chcą Państwo uzyskać efektowną, dużą rezydencję – rozplanowanie całego metrażu na jednej kondygnacji, podkreśli efekt. Na projekty nowoczesnych domów parterowych często decydują się również osoby, które wiedzą, że w domu będą mieszkać osoby starsze lub malutkie dzieci, dla których schody byłyby problemem.

Projekty nowoczesnych domów z poddaszem

Kolejnym interesującym domem w nowoczesnym stylu jest dom Nowoczesny 3. To budynek z poddaszem użytkowym o powierzchni 293 metrów kwadratowych. Jego projekt jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/5149. Warto się z nim szczegółowo zapoznać, bo to dom, który odpowiada najnowszym trendom – jest to tzw. dom-stodoła.

Projekty nowoczesnych domów z poddaszem użytkowym, w wypadku domu typu stodoła, są budowane z nieco węższym kątem nachylenia dachu, niż to zwykle bywa. Dom ma również ciekawe przeszklenia na linii ścian.

Po wejściu w link znajdą Państwo zarówno projekt domu, jak i jego wizualizację, ale również koszt budowy domu nowoczesnego do stanu deweloperskiego. 

Zbuduj dom z New-House

Interesują Państwa nowinki architektoniczne i budowlane? Szukają Państwo osoby, która wykona dla Was efektowny projekt nowoczesnego domu? Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami – New-House to firma z długoletnim doświadczeniem w branży, a także fachową wiedzą. Znamy aktualne trendy i wciąż szukamy nowych, wiemy co się sprawdzi przy danym projekcie, a co lepiej przemyśleć pod kątem funkcjonalności. Wykonane przez nas projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych to domy oryginalne, efektowne, ale również pełne wygody i funkcjonalności.

Zachęcamy do kontaktu – nasze dane kontaktowe znajdują się pod linkiem: https://new-house.com.pl/kontakt.
 

Projekty domów z płaskim dachem – 5 ciekawych propozycji

Budowa domu pozwala na wykorzystanie wszelkich zasobów kreatywności. Chociaż na rynku nieruchomości w Polsce królują tradycyjne domy z poddaszem użytkowym, to inwestorzy coraz chętniej sięgają po niekonwencjonalne rozwiązania. Jednym z nich są chociażby projekty domów z płaskim dachem. Gwarantują nie tylko oryginalny wygląd, niosą ze sobą znacznie więcej zalet.

Gotowe projekty domów z płaskim dachem to coraz częściej pojawiające się rozwiązania. Dlaczego? Inwestorom znudziły się klasyczne projekty, chcą iść z duchem czasu. W modzie coraz silniej usytuowane są realizacje minimalistyczne, nastawione na wygodę i funkcjonalność domu jednorodzinnego. Projekty domów z płaskim dachem idealnie wpisują się w tę tematykę. Baza gotowych projektów z wyceną, którą mogą Państwo znaleźć na stronie firmy New-House (https://new-house.com.pl/projekty-domow) jest szeroko wyposażona w różnego rodzaju realizacje, w tym również w gotowe projekty domów z płaskim dachem. Przedstawiamy Państwu TOP 5 ciekawych, oryginalnych realizacji tego typu.

Gotowe projekty domów z płaskim dachem od New-House

Jako firma od 1991 roku zajmująca się kompleksową budową domów jednorodzinnych, jesteśmy świadomi, że za każdym inwestorem stoją różne potrzeby i możliwości. Dokładnie tak samo wygląda sytuacja, jeśli chodzi o projekty domów z płaskim dachem. Jest to bardzo pojemne określenie kwalifikujące szeroki zestaw projektów. Z tego względu oferujemy naszym klientom propozycje domów o różnej powierzchni użytkowej, wykonywanych różnymi technikami oraz domów o różnym koszcie realizacji. Dzięki temu inwestor z łatwością będzie mógł znaleźć taki dom z płaskim dachem, który będzie najbardziej zbliżony do jego oczekiwań.

Modern House

To nowoczesny projekt domu z płaskim dachem, jego powierzchnia użytkowa obejmuje 143 metry kwadratowe. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają wąską działkę lub którym zależy na uzyskaniu maksymalnie dużej przestrzeni ogrodowej. Budynek przyciąga uwagę niebanalną formą składającą się z kilku geometrycznych brył. Dom jest dwupiętrowy i uwzględnia podział na strefę nocną (trzy sypialnie) oraz dzienną. W projekcie znajdują się również: niezadaszony taras, przeszklone duże balkony, a także jednostanowiskowy garaż.

Ten projekt domu z płaskim dachem jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/9035.

Jubileuszowy M100

Tym razem propozycją jest budynek w kształcie litery L, który został złożony z brył o różnych wymiarach i dwukolorowej elewacji. To dwupiętrowy dom z płaskim dachem, dzięki czemu uzyskuje się szeroką przestrzeń użytkową (dokładnie 190,60 metrów kwadratowych). Ten dom będzie świetnym rozwiązaniem dla większej rodziny, ponieważ uwzględnia aż pięć pokojów oraz duży salon. Projekt Jubileuszowy M100 obejmuje również garaż o dwóch stanowiskach oraz dwa przestrzenne tarasy umieszczone z tyłu budynku.

Ten projekt domu z płaskim dachem jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/5895.

Nokia II DCB84a

Dla osób, które interesują energooszczędne projekty domów z płaskim dachem, to będzie świetne rozwiązanie. Nokia II DCB84a to prosty, lecz funkcjonalny budynek odpowiadający potrzebom pięcio- lub czteroosobowej rodzinie. Mieści się tutaj duży (ponad pięćdziesięciometrowy) taras oraz przestrzenny salon, które będą świetnym miejscem dla integracji rodzinnej i spotkań z przyjaciółmi. Ten projekt domu z płaskim dachem został również wzbogacony o dwustanowiskowy garaż umieszczony w części frontowej, dzięki czemu budowa może być zrealizowana na węższej działce. Oryginalność projektu podkreślają ciekawe, wysokie okna umieszczone w tyle budynku.

Ten projekt domu z płaskim dachem jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/3744.

Widoczny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) EC264

Ten gotowy projekt domu z płaskim dachem został stworzony z myślą osobach, które szczególnie sobie cenią energooszczędne rozwiązania. Ten budynek generuje zapotrzebowanie na energię użytkową konieczną do ogrzewania na poziomie EUco równym 27,01 kWh na metr kwadratowy na rok w III strefie klimatycznej. Dom obejmuje 149 metrów kwadratowych, w których mieszczą się między innymi cztery sypialnie. Znajduje się tu również taras oraz garaż na jeden samochód.

Ten projekt domu z płaskim dachem jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/6077.

Koge DCP402

Tym razem proponujemy Państwu prosty dom z płaskim dachem, który wyróżnia się jednak swoją nietypową elewacją. Dom ma duże przeszklenia umieszczone po południowo-zachodniej stronie, co gwarantuje dostęp do dużej ilości naturalnego światła. Warto również podkreślić, że jest do budynek energooszczędny realizowany z pompą ciepła, panelami fotowoltaicznymi, rekuperacją oraz energooszczędną stolarką. Cały projekt obejmuje 138 metrów kwadratowych, w których zostały uwzględnione cztery pokoje sypialnianie. Koge DCP402 nie uwzględnia budowy garażu, zamiast tego mieści się tu wiata na jeden samochód.

Ten projekt domu z płaskim dachem jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/4181.

Dlaczego warto wybierać projekty domów z płaskim dachem?

Polscy inwestorzy stopniowo coraz częściej decydują się na nowoczesne projekty domów z płaskim dachem. To dobra decyzja, za którą przemawiają konkretne zalety.

 • Odporność na trudne warunki pogodowe

Wichury i silne wiatry to często powód zniszczeń dachów. Zdecydowanie się na dom z płaskim dachem gwarantuje większą odporność na tego typu sytuacje. Jest odporny na silne podmuchy i ssanie wiatru, dzięki czemu zerwanie pokrycia dachowego jest niemal niemożliwe.

 • Świetne podłoże dla paneli fotowoltaicznych

Osoby decydujące się na nowoczesne projekty domów często wybierają również energooszczędne rozwiązania, takie jak na przykład panele słoneczne. Domy z płaskim dachem pozwalają na stworzenie idealnego miejsca na ich montaż. Ekspozycja na słońce jest wówczas znacznie łatwiejsza.

 • Energooszczędność

Poza zastosowaniem paneli fotowoltaicznych, domy z płaskim dachem wpływają na energooszczędność również poprzez redukcję strat ciepła. Mniejsza powierzchnia dachu z jednoczesną mocną izolacją pozwalają na to, by budynek zachował znacznie lepsze parametry współczynnika przenika ciepła.

 • Ciekawa forma

Chociaż projekty nowoczesnych domów z płaskim dachem są niezwykle ciekawe i ładne, to wciąż są rzadkim wyborem wśród polskich inwestorów. Zdecydowanie się na taką realizację zapewnia wyróżnienie się z tłumu tradycyjnych domów jednorodzinnych .

 • Dodatkowe możliwości

Na projekt domu z płaskim dachem decydują się często inwestorzy, którzy bardzo cenią sobie funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Posiadając dom z płaskim dachem zyskuje się jednocześnie szereg dodatkowych możliwości. Taka przestrzeń może zostać wykorzystana do stworzenia niebanalnego miejsca do wypoczynku – na przykład tarasu lub ogrodu.

Projekty domów z płaskim dachem od New-House

Marzy się Państwu piękny dom z płaskim dachem? Warto tę realizację zlecić firmie New-House. Zajmujemy się kompleksową budową domów jednorodzinnych już od 1991 roku cieszymy się świetnymi opiniami wśród naszych klientów (https://new-house.com.pl/referencje).

Jeżeli interesuje Państwa współpraca z nami – zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy dostępni codziennie w godzinach 7-21, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Nasze dane kontaktowe są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

Jak wyglądają nowoczesne domy parterowe?

Projekt domu parterowego to szerokie pole do popisu dla architekta. Coraz częściej są wprowadzane nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na stworzenie bardziej funkcjonalnej przestrzeni i jednoczesne wyróżnienie się na tle tradycyjnych domów. Nowoczesne domy parterowe to stylowe budynki, które podbijają polski rynek budowlany.

Inwestorzy coraz chętniej poszukują innowacyjnych rozwiązań. W tym artykule postaramy się przybliżyć Państwu cechy charakterystyczne dla domów jednorodzinnych budowanych zgodnie z najnowszymi wytycznymi, a także przedstawimy gotowe projekty nowoczesnych domów parterowych, które będą mogli Państwo wykorzystać do budowy własnych wymarzonych czterech kątów.

Nowoczesne domy parterowe – czym się wyróżniają?

Warto podkreślić na początku, że brakuje jakiejkolwiek sztywnej reguły określającej dokładnie to, jak wygląda nowoczesny dom parterowy. Właśnie na tym polega ich innowacyjność, że łamią reguły i utarte schematy. Są jednak rozwiązania, które szczególnie mocno przypadły do gustu zarówno inwestorom, jak i wykonawcom. Przedstawiamy pięć najczęściej powtarzanych cech nowoczesnego domu, warto je wziąć pod uwagę i rozważyć w trakcie własnej realizacji.

Interesująca bryła budynku

Nowoczesne domy parterowe przyciągają wzrok już w pierwszej chwili. Aby osiągnąć pożądany efekt często stosuje się asymetryczne ułożenie bryły budynku, zastosowanie różnych materiałów przy wykonywaniu elewacji – tynk łączy się z kamieniem, drewnem lub betonem. Bardzo często wykorzystywane są również okna o skrajnie różnych rozmiarach – od przeszkleń rozciągających się na całą ścianę budynku po małe, skromne okienka. Wybranie dużych przeszkleń pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni w domach parterowych.

Fachowe materiały

Bardzo ważnym elementem, jeśli chodzi o nowoczesne domy parterowe, są wykorzystywane materiały budowlane. Zdecydowanie odchodzi się od produktów stosowanych jeszcze przed kilku laty. Inwestorzy budujący nowoczesny dom parterowy lubią rozmawiać ze specjalistami, aby znaleźć materiały, które będą w pełni odpowiadać ich potrzebom. Najważniejszymi wyznacznikami są zazwyczaj jakość i trwałość.

Mocna izolacja

Nowoczesny dom parterowy musi być wykonany z zastosowaniem dobrej izolacji. Ma to niebywały wpływ na późniejszą ergonomię budynku, ponieważ roczne koszta ogrzewania będą znacznie niższe. Co ważne, im mniejsze zapotrzebowanie na ogrzewanie budynku, tym lepiej dla środowiska, co również jest bardzo często ważne dla inwestorów.

Ekologia i energooszczędność

Poza izolacją ważne są również inne elementy wpływające na poziom energooszczędności budynku. Coraz częściej stosowane są sprzęty i urządzenia wspierające oszczędzanie energii. Coraz większą popularnością cieszą się także nowoczesne domy parterowe wspierane energią pozyskiwaną z alternatywnych źródeł, na przykład przy pomocy paneli fotowoltaicznych. Dla osób decydujących się na nowoczesne projekty domów parterowych istotne jest bardzo często to, by realizacja była możliwie najbardziej przyjazna środowisku.

Minimalistyczne wnętrze

Jaka powinna wyglądać aranżacja wnętrza dla nowoczesnego domu parterowego? Okazuje się, że inwestorzy najczęściej stawiają na prostotę i funkcjonalność. Minimalistyczne wnętrza to coś, co od kliku lat nie traci na popularności. Taka aranżacja to gwarancja wygody i przejrzystości, dzięki czemu wnętrze wygląda na eleganckie i optycznie większe.

Projekty nowoczesnych domów parterowych

Państwa marzeniem jest nowoczesny dom parterowy? Aby pozyskać odpowiedni projekt są dwa sposoby – można nawiązać indywidualną współpracę z architektem lub skorzystać z bazy gotowych projektów.

Indywidualny projekt domu zostanie idealnie dopasowany do wszystkich Państwa potrzeb. Architekt zanim przygotuje nowoczesny projektu domu parterowego dokładnie sprawdza Państwa oczekiwania, możliwości finansowe, a także zapoznaje się dokładnie z wymiarami i specyfiką działki pod budowę. Taka forma współpracy jest droższym i dłuższym rozwiązaniem, ale zapewnia stuprocentową satysfakcję z uzyskanego efektu.

Natomiast jeżeli wolą Państwo tańszą opcję, dobrym rozwiązaniem są gotowe projekty nowoczesnych domów parterowych. Firma New-House oferuje szeroko rozbudowaną bazę propozycji do wykorzystania: https://new-house.com.pl/projekty-domow/nowoczesne-domy. Każdy z projektów jest uzupełniony o poniższe informacje:

 • Cena projektu,

 • Rzuty budynku,

 • Dokładne wymiary realizacji,

 • Wizualizacja komputerowa efektu końcowego,

 • Koszt budowy do stanu deweloperskiego,

 • Możliwość zamówienia szczegółowej wyceny.

Wszystkie projekty domów parterowych są mocno zróżnicowane, więc łatwiej jest znaleźć coś, co będzie idealnie dopasowane do Państwa potrzeb. Warto również podkreślić, że każda realizacja może zostać poddana adaptacji, tak by była bardziej dopasowana do Państwa indywidualnych potrzeb. Jako przykładowe projekty nowoczesnych domów parterowych mogą posłużyć trzy poniższe propozycje.

Nokia II DCB84a

Jest to nowoczesny dom parterowy o powierzchni 120 metrów kwadratowych, obejmuje trzy sypialnie, garderobę, dwie łazienki, toaletę, kuchnię ze spiżarnią, duży pokój dzienny (salon połączony z jadalnią). Jest tu też dwustanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Warto również zwrócić uwagę na ciekawą elewację budynku. Dokładne informacje o projekcie są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/3744.

E-205

To budynek o prostej, minimalistycznej bryle z dużymi przeszkleniami i użyciem drewnianych elementów. W projekcie znajdują się trzy sypialnie, więc będzie to idealny dom dla rodziny czteroosobowej. Do realizacji zaliczają się również dwa tarasy na tyłach domu, gdzie można spędzać wspaniały czas z rodziną i przyjaciółmi. Ten nowoczesny projekt domu parterowego spodobał się już niejednemu inwestorowi. Jego szczegóły można obejrzeć pod adresem: https://new-house.com.pl/projekt/3672.

E-182

Ta realizacja jest idealną propozycją dla osób posiadających średniej wielkości działkę. Nowoczesny dom parterowy został zaprojektowany w kształcie litery „L”, dzięki czemu wnętrze jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne. Cały budynek obejmuje 107 metrów kwadratowych i ma dwie sypialnie, więc będzie dobrym wyborem dla mniejszej rodziny lub bezdzietnej pary i singli. Więcej informacji o projekcie E-182 na stronie: https://new-house.com.pl/projekt/3656.

Nowoczesne domy parterowe od New-House

Podobają się Państwu tego typu realizacje? Może Państwa marzeniem jest właśnie nowoczesny dom parterowy? Chętnie wesprzemy Państwa w tej realizacji. Działamy na rynku budowlanym już od 1991 roku i mamy za sobą około 1500 realizacji. Zapewniamy dziesięć lat gwarancji na wykonane kompleksowo usługi.

W przypadku ewentualnych pytań lub chęci nawiązania współpracy, zachęcamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Pracujemy przez wszystkie dni w tygodniu w godzinach 7-21. Nasze dane są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Zapraszamy do kontaktu! Zapewniamy sprawną, profesjonalną współpracę.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły