Domy do 200m2

Projekty domów 100 m2 – 200 m2

Projekty domów o powierzchni użytkowej między 100 a 200 m2 określa się mianem projektów domów średnich. Z jednej strony, są one nadal ekonomiczne w budowie, z drugiej – dają inwestorom większe możliwości aranżacyjne, zapewniając jednocześnie komfort codziennego użytkowania. Szeroki wybór projektów domów średnich o powierzchni od 100 do 200 m2 znaleźć można w ofercie naszej firmy New-House.

Projekty domów o powierzchni od 100 do 200 m2 cieszą się sporym zainteresowaniem inwestorów i nie może to dziwić.

Po pierwsze – jeśli wybierze się projekt domu średniego o zwartej bryle, przykrytego tradycyjnym dachem dwuspadowym, budowanego dobrze znanymi metodami, inwestycja nadal może być ekonomiczna. Najbardziej korzystna finansowo jest budowa domu z poddaszem użytkowym, a koszt budowy domów piętrowych i parterowych jest z reguły bardzo porównywalny.

Po drugie – projekty domów średnich są idealną propozycją zarówno dla rodzin 5-6-, a nawet 7-osobowych, ale i mniejszych, 3-4-osobowych, której jednak oczekują od domu wysokiego komfortu użytkowania oraz większej przestrzeni.

Po trzecie – projekty domów o powierzchni między 100 a 200 m2 dają inwestorom spore możliwości aranżacyjne. Zazwyczaj nie ma problemu z tym, aby każdy domownik miał własną sypialnię, można bez trudu wyodrębnić wspólną strefę dzienną, a niekiedy nawet dodatkowe pomieszczenia, które podnoszą standard domu (np. gabinet albo sypialnia gościnna). Zalet jest więc całkiem sporo.

Projekty domów średnich z oferty New-House

W ofercie New-House znaleźć można projekty domów o powierzchni 100-200 m2 parterowych, z poddaszem użytkowym i piętrowych, nowoczesnych i klasycznych, z garażem jedno- i dwustanowiskowym, energooszczędnych oraz pasywnych. Oto kilka przykładów!

  • Rozwojowy

Dom Rozwojowy o powierzchni 123 m2 to dom parterowy z bryłą w kształcie litery L, dzięki czemu bardzo oryginalnie się prezentuje. Przykryty jest tradycyjnym dachem kopertowym, wytrzymałym i ekonomicznym w budowie. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Wnętrze domu Rozwojowy posiada bardzo wyraźny podział stref. Część dzienna to duży, przestronny salon z kominkiem, połączony z jadalnią, a także otwarta kuchnia z praktyczną spiżarką. Część nocna to z kolei trzy przestronne sypialnie, garderoba oraz łazienka, przy czym jedną z sypialni można np. zaaranżować jako gabinet. Dom jest budowany w tradycyjnej technologii murowanej.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/1151

  • Szmaragd

Dom Szmaragd posiada powierzchnię użytkową wynoszącą 133 m2. Jest to dom piętrowy, który uda się wybudować nawet na działce o średniej szerokości. Posiada prostą bryłę i tradycyjny dach, więc nie jest skomplikowany w realizacji. W projekcie uwzględniono wysunięty do przodu dwustanowiskowy garaż. Wnętrze domu Szmaragd cechuje się bardzo wyraźnym oddzieleniem strefy dziennej i nocnej. Parter to część dzienna – salon (z miejscem na kominek), jadalnia, zamknięta kuchnia oraz WC. Z kolei na piętrze znajdują się trzy komfortowe sypialnie oraz duża rodzinna łazienka. Zaplanowany taras jest doskonałym miejscem rekreacji dla całej rodziny.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/1425

  • Tytan 3

Tytan 3 to projekt średniego domu piętrowego o powierzchni użytkowej wynoszącej 149 m2, będący ciekawą propozycją dla osób posiadających działkę o średniej szerokości. Skierowana prostopadle do drogi kalenica jest częstym wymogiem uwzględnianym w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom Tytan 3 posiada prostą bryłę, przykryty jest dachem kopertowym, uwzględniono w nim dwustanowiskowy garaż. Wnętrze ma typowy podział. Parter to salon z miejscem na kominek połączony z jadalnią, zamknięta kuchnia ze spiżarnią, dodatkowy pokój (idealny np. na bibliotekę) oraz pełnowymiarowa łazienka. Z kolei na piętrze uwzględniono apartament rodziców z oddzielną łazienką i pojemną garderobą, a także trzy mniejsze sypialnie ze wspólną łazienką dostępną z holu. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/1176

  • Safona

Safona to projekt domu średniego piętrowego, z bryłą w kształcie litery L, o powierzchni użytkowej wynoszącej 152 m2. Przykryty jest dachem kopertowym. Wyróżnia się obecnością pięknego ogrodu zimowego, a także urokliwej werandy – są to rozwiązania, które znacznie podnoszą jego walory estetyczne, a także stanowią znakomitą przestrzeń wypoczynkową. Budynek został utrzymany w tradycyjnym stylu architektonicznym, dość typowy jest także podział funkcjonalny jego wnętrza. Parter to pełna przestrzeni strefa dzienna, składająca się z salonu i jadalni, kuchnią ze spiżarnią oraz łazienki. Na piętrze znajdują się z kolei trzy komfortowe sypialnie oraz duża, rodzinna łazienka.

Szczegóły -> https://new-house.com.pl/projekt/7371

Więcej projektów domów średnich znaleźć można w naszej wyszukiwarce -> https://new-house.com.pl/projekty-domow. Do Waszej dyspozycji pozostają również doradcy, którzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu!

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły