Domy do 700 tys

Projekty dworków do 700 tysięcy

Interesują Państwa oryginalne, ciekawy projekty domów, których koszt budowy do stanu deweloperskiego nie przekroczy 700 tysięcy? Mamy ich wiele w naszej bazie i chętnie je Państwu przedstawimy. Ostatnio ulubionym typem wśród inwestorów są projekty dworków z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań.

Firma New-House oferuje swoim klientom zapoznanie się z szeroką bazą projektów domów z aktualną wyceną. Dzięki temu zyskują Państwo możliwość szybszego, sprawniejszego podjęcia wyboru, który projekt będą chcieli Państwo zrealizować. Baza, która wśród projektów obejmuje domy do 700 tysięcy jest dostępna pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow/domy-do-700tys. Oczywiście, podczas korzystania z bazy mogą Państwo wykorzystać dowolne filtry, zależnie od tego co będzie głównym czynnikiem decydującym: cena, metraż czy może rodzaj domu.

Wśród proponowanych projektów znajduje się coraz większa ilość domów w stylu tradycyjnego dworku szlacheckiego. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o projekt domu dworek potrafi zrobić niesamowite wrażenie niemal na każdym. Wpływa na to płynne połączenie tradycyjnej elegancji oraz nowoczesnych rozwiązań.

 

Projekty dworków – tradycyjne rozwiązania w nowym stylu

Co musi posiadać dom, żeby nawiązywał stylem do staropolskich dworków? Co zrobić by udoskonalić te rozwiązania i nadać im świeży wygląd? To pytania, na które warto sobie odpowiedzieć, to właśnie one nadają wyjątkowy wyraz, gdy realizujemy projekt dworku. Aby oddać duszę tradycyjnych, polskich domów architekci musieli zagłębić się w wiele projektów sprzed lat i znaleźć najbardziej charakterystyczne wspólne odniesienia. Przedstawiamy niektóre z nich.

Kolumny - projekt dworku z wykorzystaniem kolumn ozdabiających wejście do domu, to jeden z najbardziej charakterystycznych wizerunków. Warto jednak wiedzieć, że taki dworek projekt ma popularny dopiero od połowy XVIII wieku, kiedy to nastąpił rozkwit klasycyzmu. Ten styl architektoniczny mocno czerpie inspiracje z kultury starożytnych Greków i Rzymian, gdzie popularne były różnego rodzaju kolumny. Projekty dworków nowoczesnych zwykle wykorzystują jasne, proste kolumny bez dodatkowych zdobień. Są one używane jako podparcie dla zadaszenia nad frontowym wejściem lub jako wsparcie dla balkonu.

Podcień lub zadaszenie – jeśli chodzi o projekt domu dworek zwykle miał drzwi wejściowe okryte efektownym zadaszeniem lub podcieniem. Raczej nie spotykało się dworków, bez któregokolwiek z tych rozwiązań. Zwykle projekt dworku wykorzystywał zdobny portyk z kamiennymi kolumnami, ale zdarzało się również, że zamiast portyku było wykorzystywane belkowanie. Nowoczesne domy-dworki również wykorzystują te rozwiązania przy wejściu do domu, ponieważ jest to nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale również służy jako osłona.

Balkon, taras, ogród – staropolskie dworki charakteryzowały się silnym ubogaceniem pod kątem zieleni ogrodowej oraz balkonów. Niejednokrotnie projekt dom dworek w centralnym miejscu miał umiejscowiony piękny balkon, dzięki któremu domownicy mogli swobodnie oglądać to, co się dzieje od frontu domu. Wokół samego dworku często rozciągał się również spory, zielony ogród. Jeśli chodzi o nowoczesny dworek projekt warto zaplanować na nieco większej działce, by uzyskać miejsce na przydomowy ogródek. Dobrze zagospodarowana przestrzeń wokół domu podkreśla jego styl.

 

Gotowe projekty dworków nowoczesnych

Mamy nadzieję, że spodobały się Państwu rozwiązania, które charakteryzują projekt dworku. To modne, budzące coraz większe zainteresowanie domy. Jeśli chodzi o takie projekty domów Warszawa jest miastem, w którym można ich zauważyć coraz więcej. Trendy przechodzą również na inne miasta, jednak mimo stosowania podobnych rozwiązań domy nie tracą na oryginalności, wręcz przeciwnie – można zauważyć oryginalne, różnorodne wykorzystanie cech charakterystycznych, jakie ma projekt dom dworek. Chcielibyśmy Państwu przedstawić 3 przykładowe realizacje tego typu domów, których koszt budowy nie przekracza 700 tysięcy złotych.

Reprezentacyjny ED88 – to pierwszy projekt, który chcielibyśmy Państwu przedstawić. Został on wykonany przez pracownię Murator, z którą współpracujemy. Ten dworek projekt ma obejmujący 141 metrów kwadratowych. To rodzaj domu z poddaszem, wykorzystał on charakterystyczny dla dworków balkon w centralnej części budynku. Jeśli chodzi o ten projekt domu dworek obejmuje trzy sypialnie na poddaszu oraz dodatkowy, mieszczący się na parterze, pokój np. do pracy. W projekcie znajduje się również dwustanowiskowy garaż, a także budynek został wyposażony w wentylację mechaniczną i rekuperację. Do budowy tego domu będą Państwo potrzebowali działki o wymiarach minimum 26,9 metrów szerokości oraz 20,8 metrów długości. Szczegóły w linku: https://new-house.com.pl/projekt/5672.

Dobrodziej C176 – to kolejny projekt dom dworek, który powstał z rąk architektów pracowni Murator. To rodzaj domu z poddaszem, dzięki czemu zyskają Państwo niższy koszt za metr kwadratowy podczas budowy niż w przypadku innych rodzajów domów. Dobrodziej C176 obejmuje powierzchnię aż 184 metrów kwadratowych, co pozwala na uzyskanie aż cztery pokojów sypialnianych. Duża przestrzeń została również wykorzystana dla pokoju dziennego, który łączy w sobie salon z jadalnią. Jeśli chodzi o ten dworek projekt został wzbogacony o kolumny, które są tak charakterystyczne dla tradycyjnych dworków.  Aby wybudować ten dom potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach 22 metry na 21,4 metrów. W planie domu nie został ujęty garaż. Szczegóły projekty w linku: https://new-house.com.pl/projekt/5686.

Nasz dom M31 – projekt również został przygotowany w pracowni Murator. Jeśli chodzi o ten projekt domu dworek ma powierzchnię 139 metrów kwadratowych oraz dobudowany dwustanowiskowy garaż. W realizacji domu wykorzystano zarówno kolumny, jak i efektowny balkon umiejscowiony na samym środku budynku. Warto także wiedzieć, że z tylu domu przylega do budynku mały taras. Projekt dom dworek obejmuje trzy przestrzenne sypialnie na poddaszu. Aby wykonać ten projekt konieczne jest posiadanie działki o minimalnych wymiarach: 26,2 metry szerokości oraz 18,5 metrów długości.  Szczegóły projektu w linku: https://new-house.com.pl/projekt/5649.

Mamy nadzieję, że przedstawione projekty domów przypadły Państwu do gustu, ale jak zawsze zachęcamy również do samodzielnego zapoznania się z naszą pozostałą ofertą. Co więcej, jeżeli w Państwa głowie pojawił się pomysł na konkretny projekt zachęcamy do skorzystania z naszego intuicyjnego narzędzia – kalkulatora budowy domu. Pozwoli on Państwu na poznanie szacowanych kosztów budowy do stanu deweloperskiego domu według indywidualnego projektu. Może to być projektu domu dworek oraz każdy inny zamysł architektoniczny. W kalkulatorze można również wybrać miejsce budowy. Jeśli chodzi o projekty domów Warszawa i każda inna miejscowość są dobrym wyborem. Pracujemy na terenie całej Polski! Z kalkulatora budowy domu można skorzystać po wejściu w ten link: https://new-house.com.pl/projekt/5686.

Interesują Państwa projekty dworków do 700 tysięcy? Chętnie je wykonamy. Jesteśmy firmą z sukcesywnie zdobywanym doświadczeniem od 1991 roku. Mamy szeroką wiedzę specjalistyczną wiedzę i współpracujemy wyłącznie z profesjonalistami. Co więcej, na wykonaną budowę otrzymują od nas Państwo aż 10 lat gwarancji. Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów. Zapraszamy do kontaktu pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły