Jak wykonać montaż systemu nawadniania ogrodu

Oferta:

Po budowie domu:

Jak wykonać montaż systemu nawadniania ogrodu?

Wymarzony, piękny dom to nie tylko sam budynek, ale również wiele prac wokół niego. Bardzo ważne jest chociażby odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni wokół samego domu. Piękny, funkcjonalny ogród podkreśli stylistykę wybudowanego domu i dopełni całą realizację. Ważne jest jednak, by odpowiednio wcześnie wybrać system nawadniania na działce. Jaki będzie dla Państwa odpowiedni? Pomożemy w podjęciu decyzji.

Firma New-House od 1991 roku współpracuje z inwestorami, zrealizowaliśmy już ponad 1500 domów jednorodzinnych. W większości są to domy budowane kompleksowo, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować klientowi zadbanie o cały przebieg realizacji. Pomagamy znaleźć odpowiedni projekt domu, wykonujemy montaż przyłączy budowlanych, dbamy o uzyskanie pozwolenia na budowę domu, a także zajmujemy się zagospodarowaniem terenu wokół działki – wykonujemy ogrodzenia, podjazdy, nasadzenia, tarasy, altany, a także montaż systemu nawadniania trawnika. Nasi klienci mają różne potrzeby, a my staramy się zaproponować im rozwiązania, które będą najlepiej do nich dopasowane, dlatego nasze realizacje tak się od siebie różnią. Różnorodność dotyczy także system nawadniania ogrodu – istnieją jego różne rodzaje, a każdy z nich może się okazać interesującym rozwiązaniem. Szczególnie jednak polecamy zdecydowanie się na automatyczny system, jest on wielokrotnie lepszy niż ręczne dbanie o odpowiednie nawodnienie ogródka.

Dlaczego warto wybrać automatyczny system nawadniania ogrodu?

Budując dom jednorodzinny większość inwestorów zwraca szczególną uwagę na jego funkcjonalność i wygodę użytkowania. Warto jednak te cechy przełożyć także na system nawadniania ogrodu. Niestety, samodzielne, ręczne podlewanie ogrodu jest bardzo czaso- i pracochłonne, niejednokrotnie bywa również problematyczne. Decydując się na automatyczny system nawadniania ogrodu bardzo dużo Państwo zyskają.

Wysoka efektywność – decydując się na tego typu montaż systemu nawadniania trawnika, zyskają Państwo możliwość zdalnego sterowania urządzeniem, które sprawi, że nawadnianie będzie idealne dopasowane do potrzeb danej roślinności. Co więcej, automatyczny system nawadniania ogrodu może zostać również wyposażony w czujnik deszczowy, który będzie monitorował poziom wilgotności gleby i dostosowywał do niej poziom otwarcia zawrotów nawadniających. Takie rozwiązanie znacząco wpłynie na rozwój ogrodu, a także jego walory estetyczne. Systematyczne, odpowiednio dostosowane nawodnienie to klucz do uzyskania pięknego ogrodu.

Oszczędność pieniędzy – warto podkreślić fakt, że automatyczny system nawadniania ogrodu pozwoli Państwu również na ograniczenie zużywanej wody. System można dostosować do rodzaju roślinności, warunków gleby oraz stopnia nasłonecznienia, dzięki temu podlewanie ogrodu będzie znacznie bardziej ekonomiczne, a przy tym również ekologiczne.

Zaoszczędzenie czasu – nie trzeba ukrywać, że największym problemem w utrzymaniu efektownego ogrodu jest konieczność poświęcania mu wiele pracy i czasu. Regularne podlewanie potrafi pokrzyżować plany, szczególnie w momencie, gdy ma się dużą rodzinę, sporo pracy albo różnego typu obowiązki. Jak to pogodzić z dbaniem o stan ogrodu? Najlepiej jest zdecydować się na montaż systemu nawadniania trawnika, który zadba o to za Państwa.

Jaki wybrać system nawadniania działki?

Zdecydowanie polecamy Państwu wybór automatycznego systemu nawadniania, pojawia się jednak pytanie – który konkretnie najlepiej będzie wybrać. Na rynku są dostępne różne rodzaje, szczególnie polecamy jednak poniższe rozwiązania:

Zraszacze stałe – to jedne z popularniejszych rozwiązań wybieranych przez polskich inwestorów. W tym przypadku nawadnianie ogrodu jest wykonywane pryz użyciu specjalistycznych dysz, które generują strumień wody na działkę. Zraszacze stałe są systemem z regulacją ciśnienia wody, co pozwala na dostosowanie intensywności nawodnienia do rodzaju roślinności. Dużą zaletą tego systemu jest to, że pozwala na równomierne rozprowadzenie wody po całym terenie działki.

Zraszacze ruchome – te urządzenia są najczęściej wykorzystywane, jako system nawadniania trawnika. Umożliwiają nie tylko regulację ciśnienia wody, ale również zakresu pracy zraszacza, który dzięki swojej mobilności może zmieniać ułożenie o 360 stopni.

Linia kroplująca – to jest z kolei nowoczesne, a przy tym bardzo funkcjonalne urządzenie. System nawadniania kropelkowe jest najbardziej efektywnym, ponieważ dostarcza wodę bezpośrednio do korzeni roślin. Sieć nawadniająca jest poprowadzona pod powierzchnią ziemi, przy użyciu przewodów, które posiadają odpowiednie kroplowniki. Ten system nawadniania ogrodu szczególnie poleca się dla osób, które posiadają duże działki, ogrody z warzywami i dużymi nasadzeniami kwiatów.

Montaż systemu nawadniania ogrodu z New-House

Aby ogród był odpowiednio nawodniony warto zlecić montaż systemu nawadniania odpowiedniej firmie. Miejsca zraszania powinny być odpowiednio dopasowane pod projekt ogrodu i zagospodarowanie terenu działki. Firma New-House wykonuje montaż systemu nawadniania w ramach kompleksowej współpracy z klientem w trakcie budowy domu jednorodzinnego. Takie podejście pozwoli na to by, mogli Państwo wprowadzić się do gotowego, wykończonego pod każdym względem domu.

Pierwszym etapem naszej współpracy z klientem jest rozmowa, która pozwoli nam poznać oczekiwania inwestora względem wyglądu ogrodu. System nawadniania działki powinien być dobrany pod kątem ilości i rodzaju nasadzeń. Jeżeli planują Państwo posiadać wyłącznie trawnik lepszym rozwiązaniem będą zraszacze. Natomiast gdy planują Państwo realizację ogródka warzywnego, rabat, wiele krzewów i kwiatów, wówczas lepiej się sprawdzi linia kroplująca. Czasami stosuje się również mini linię kroplującą, jest on wykorzystywana przy skalnikach i żywopłotach. Przed rozpoczęciem realizacji nasi specjaliści pomogą Państwu wybrać odpowiedni system nawadniania, który będzie dopasowany zarówno pod kątem planów ogrodowych, jak i możliwości finansowych.

Gdy już zostanie wybrany odpowiedni system nawadniania działki zrealizujemy dla Państwa plan przebiegu instalacji, a następnie go zrealizujemy. Wykonując montaż systemu nawadniania ogrodu możemy dla Państwa zrealizować również okablowanie pod nowoczesny, inteligentny system koszący oraz zamontować przewody elektryczne do zrealizowania odpowiedniego oświetlenia działki. Zajmujemy się również wykonywaniem nasadzeń, realizacją ogrodzeń, bram, podjazdów, oczek wodnych, basenów, tarasów i tym podobne.

Warto zlecić montaż systemu nawadniania firmie New-House

Dobrze wykonany projekt ogrodu z asomatycznym system nawadniającym pozwala stworzyć piękną, funkcjonalną przestrzeń, która nie wymaga wielkich nakładów pracy, żeby się rozwijać i… zachwycać! Zachęcamy Państwa do współpracy z naszą firmą – New-House może zrealizować dla Państwa budowę domu pod klucz i wykonać zagospodarowanie terenu wokół niego. Taka praca zajmuje nam 9 miesięcy, a na całą realizację otrzymują Państwo aż dziesięć lat gwarancji. Zachęcamy do sprawdzenia wykonanych przez nas domów i ogrodów: https://new-house.com.pl/realizacje, a także do zapoznania się z opiniami klientów o współpracy z New-House: https://new-house.com.pl/referencje.

Zapraszamy do współpracy!


 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt25@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new