Budowa domu w województwie slaskim

Oferta

Jesteśmy do dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7-21

Budowa domu w województwie śląskim

Budowa domu to duże przedsięwzięcie a co za tym idzie, wymaga zaangażowania nie tylko odpowiednich środków finansowych, ale również wiedzy i czasu. I właśnie dlatego tak wiele osób, które w skrytości ducha chciałyby zamieszkać we własnym domu, nie decyduje się na jego wybudowanie. Mieszkańcy aglomeracji śląskiej nie są tutaj wyjątkiem.

Choć w pandemicznym roku 2020 sytuacja związana z izolacją mocno nas wszystkich doświadczyła, w konsekwencji czego zainteresowania budownictwem jednorodzinnym wyraźnie wzrosło. Inwestorzy chcą się zabezpieczyć na przyszłość, aby już nigdy nie musieć spędzać czasu wyłącznie w czterech ścianach mieszkania w bloku lub kamienicy bez możliwości wyjścia na świeże powietrze. Dlatego dom z ogrodem położony na wsi lub terenach podmiejskich jest tym, do czego dążą nie tylko mieszkańcy Katowic, Częstochowy, Sosnowca, Gliwic oraz innych miejscowości województwa śląskiego, ale również innych regionów naszego kraju.

Jednak obawa przed tym, że nie podołają ogromnej ilości obowiązków związanych z budową domu, jest nadal żywa w rozmowach z naszymi klientami. Nie ukrywamy, że część z nich oddycha z ulgą, gdy dowiaduje się, że tak naprawdę większość formalności, spraw organizacyjnych oraz technicznych i stricte budowlanych możemy z powodzeniem wziąć na siebie. Kompleksowa budowa domów jest bowiem tym, czym zajmujemy się od 1991 roku. W tym czasie wsparliśmy swoją wiedzą, doświadczeniem oraz zapleczem technologicznym ponad 1500 inwestorów z całej polski a domy, które dla nich wybudowaliśmy, cieszą ich po dziś dzień. Pomagamy klientom zarówno podczas wyboru działki i projektu budowlanego, jak również w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę czy odbioru nieruchomości. Jeśli zaintrygowała Cię ta informacja, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co możesz liczyć na każdym etapie budowy domu od A do Z z firmą New-House?

Etap 1 – pomoc w wyborze i zakupie działki pod budowę domu

Jak Śląsk długi i szeroki wspieramy inwestorów poszukujących ciekawych terenów pod budowę. Tak więc niezależnie od tego, czy interesuje Cię urokliwa działka w Beskidach, czy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej możesz na nas liczyć. Jednak to nie wszystko, ponieważ po znalezieniu odpowiedniego miejsca sprawdzimy je dla Ciebie zarówno pod kątem administracyjnym, jak i technicznym. Dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i niepotrzebnego stresu, jaki w tej sytuacji towarzyszy większości inwestorów, którzy dokonują tego rodzaju zakupu po raz pierwszy. Nie wspominając już o pewności, jaką daje zakup sprawdzonej uprzednio działki pozwalający realnie zminimalizować ryzyko nietrafionej transakcji.

Co skontrolujemy dla Ciebie na tym etapie?

 • powierzchnię, kształt, topografię i zalesienie działki budowlanej,  

 • skład gruntu oraz poziom wód gruntowych,

 • możliwości w zakresie doprowadzenia mediów (jeśli mamy do czynienia z terenem nieuzbrojonym),

 • bliższe i dalsze otoczenie pod kątem ewentualnych uciążliwości,

 • plany inwestycyjne dotyczące okolicy,

 • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego,

 • stan prawny działki,

 • właścicieli działki,

 • zapisy w księdze wieczystej.

Możemy Ci również pomóc w uzyskaniu źródła finansowania na zakup działki oraz budowę domu.

Etap 2: pomoc w wyborze i zakupie projektu budowlanego

Z naszą pomocą kupisz gotowy projekt domu dopasowany do posiadanej działki budowlanej lub zamówisz projekt indywidualny uwzględniający wszystkie Twoje wymagania. A jeśli kupiłeś projekt domu w innym miejscu to również nie problem, ponieważ możemy zająć się dla Ciebie wybudowaniem domu według jego wytycznych.

Etap 3 – pomoc w pozyskaniu pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę nie musi oznaczać kilku dodatkowych siwych włosów na Twojej głowie. Z naszym wsparciem skompletujesz niezbędne dokumenty i poprawnie wypełnisz wniosek, dzięki czemu cały proces przebiegnie tak sprawnie, jak to tylko jest możliwe. Cała wiedza i doświadczenie naszych pracowników uzyskane podczas realizacji projektów budowlanych jest do Twojej dyspozycji niezależnie czy mieszkasz w Zabrzu, Bielsku-Białej, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Rybniku czy innej miejscowości zlokalizowanej w województwie śląskim.

Etap 4 – pomoc przy wykonaniu przyłączy budowlanych

Doprowadzenie przyłączy wody, kanalizacji, gazu oraz prądu to czasochłonny proces zarówno pod kątem formalnym, jak i budowlanym. Dlatego, zanim wykonamy dla Ciebie fizyczne przyłącza na działce, pomożemy Ci w załatwieniu niezbędnych spraw administracyjnych związanych z podpisaniem umów z dostawcami.

Etap 5 – działania prowadzone na placu budowy

Na doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego składają się poniższe prace:

 • budowa fundamentów metodą, która najlepiej sprawdzi się na posiadanym terenie,

 • budowę ścian, stropów oraz schodów wewnętrznych prowadzących na piętro lub poddasze użytkowe,

 • montaż stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych,

 • budowę dachu oraz kominów.

Na doprowadzenie budynku do stanu deweloperskiego składają się następujące działania:

 • montaż instalacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania domu,  

 • ocieplenie i wykończenie ścian,

 • wykonanie wylewek podłogowych,  

 • wykonanie ocieplenia domu i elewacji zewnętrznej.

Na doprowadzenie nieruchomości do stanu pod klucz składają się prace tj.

 • malowanie ścian oraz sufitów,

 • montaż drzwi wewnętrznych,

 • wykończenie stolarki okiennej i montaż parapetów,

 • wykonanie wybranych rodzajów podłóg,

 • inne prace zlecone przez klienta.

Warto nadmienić, że powyższe listy nie wyczerpują katalogu działań możliwych do wykonania podczas budowy domu od A do Z. To jakie prace zostaną zlecone firmie budowlanej New-House zależy każdorazowo od inwestora. Należy również pamiętać, że zakończenie prac na etapie budowy domu pod klucz oznacza, że nieruchomość jest fizycznie gotowa do zamieszkania. Jednakże wprowadzenie się mieszkańców nie jest możliwe do czasu przeprowadzenia formalnego odbioru domu przez odpowiednie służby.

Odbiór ten ma na celu sprawdzenie wszystkich działających w nieruchomości instalacji oraz kontrolę czy wybudowana nieruchomość zgadza się z projektem domu przedstawionym na etapie starania się o pozwolenie na budowę. Odbiór domu to złożona procedura wymagająca skompletowania obszernej dokumentacji, jednakże inwestorzy zlecający nam kompleksową budowę domu mogą liczyć na wsparcie również w tym momencie, dzięki czemu cała procedura przebiega znacznie sprawniej i bardziej bezstresowo.

Etap 6 – pomoc w zagospodarowaniu terenu

Kompleksowa budowa domu obejmuje najczęściej także zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości. Na tym etapie wykonujemy zarówno prace ziemne, jak również chodniki, ścieżki, tarasy, podjazd czy schody zewnętrzne. Montujemy także bramy i ogrodzenia. Wszystko po to, aby stworzony dom był doskonałym miejscem do życia oraz wypoczynku dla jego mieszkańców i ich gości.

Jak pewnie zdążyłeś zauważyć pomoc, na jaką możesz liczyć podczas budowy domu z New-House jest naprawdę szeroka i zdejmuje Ci z głowy wiele problemów i stresów. Jeśli więc masz ochotę dołączyć do grona klientów z Tychów, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Jastrzębia-Zdroju oraz innych śląskich miast to zapraszamy Cię do współpracy.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że możesz być osobą bardzo zajętą, dlatego dla Twojej wygody pracownicy naszej infolinii są do dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 do 21.00. Zadzwoń. Dowiedz się więcej i stwórz z nami swój wymarzony dom!

Budowa domu Śląsk – zajmiemy się tym kompleksowo!

Budowa domu to wymagający zaangażowania, czasu i dużych nakładów finansowych proces. Z tego względu robimy wszystko, co w naszej mocy, by możliwie ułatwić inwestorom ten proces. Budowa domu Śląsk? To nie musi być stresujący czas. Firma New-House zajmuje się kompleksowo całą realizacją, a klient jest maksymalnie odciążony z odpowiedzialności za budowę wymarzonego domu.

Dom na Śląsku to marzenie wiele osób – to region z szerokimi możliwościami zawodowymi i edukacyjnymi, a przy tym jest bogaty w ciekawe turystycznie i krajobrazowo miejsca. Trudno się dziwić, że w takim regionie, jak Śląsk budowa domu jest tak popularnym zagadnieniem. Firma New-House powstała po to, by poprowadzić Państwa przez proces realizacji sprawnie i bezstresowo. Dzięki naszemu wypracowanemu przez lata systemowi pracy jest to możliwe przy każdej z realizacji. Tak może wyglądać też budowa Państwa wymarzonego domu w województwie śląskim!

Budowa domu na Śląsku w wykonaniu firmy New-House

Kompleksowa budowa domów to usługa, którą oferujemy naszym klientom niezmiennie od 1991 roku na terenie całej Polski, w tym również na Śląsku. Jeśli chodzi o tak ciekawe regiony jak Śląsk budowa domów obejmowała zróżnicowane projekty pod kątem rodzaju, technologii, stylu i metrażu realizacji. Budowane przez nas domy jednorodzinne są dopasowane do indywidualnych oczekiwań klienta, dlatego mieliśmy możliwość realizacji wielu interesujących projektów. Wśród nich znalazły się domy parterowe, piętrowe, z poddaszem użytkowym, domy bliźniacze, w tym również były domy energooszczędne oraz pasywne. Nasze realizacje to także różnorodna stylistyka – budowaliśmy domy w stylu nowoczesnym, klasycznym, wiejskim, amerykańskim, skandynawskim i wielu innych.

Interesuje Państwa kompleksowa budowa domów (Śląsk)? Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wcześniejszymi realizacjami: https://new-house.com.pl/realizacje. Być może któryś z tych domów jednorodzinnych okaże się dla Państwa inspiracją, by zaprojektować w podobnym stylu własny, wymarzony dom na Śląsku. Warto pamiętać, że kompleksowa współpraca z naszą firmą to dziesięcioletnia gwarancja na wykonane usługi.

Podczas wielu lat pracy udało nam się zrealizować około tysiąca pięciuset domów jednorodzinnych, niejednokrotnie odbywała się właśnie w takich regionach jak Śląsk budowa domów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasza świetnie wykwalifikowana, doświadczona ekipa pracowników. Współpracujemy wyłącznie z zaufanymi, sprawdzonymi osobami, które pozwalają nam na zrealizowanie budowy precyzyjnie i sprawnie, zgodnie z określonymi wcześniej terminami i oczekiwaniami. Ich rzetelność sprawia, że od lat cieszymy się bardzo dobrymi opiniami wśród inwestorów. Jeżeli „budowa domu Śląsk” to słowa, które wpisują Państwo często w wyszukiwarkę, polecamy zapoznać się z naszymi referencjami i nie szukać dłużej firmy wykonawczej, warto zaufać profesjonalistom. Opinie klientów na temat współpracy z naszą firmą są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/referencje.

Kompleksowa budowa domu Śląsk – proces realizacji

Jak wygląda budowa domu na Śląsku, gdy realizacją zajmuje się firma New-House? To świetnie zorganizowany proces kompleksowej współpracy, gdzie dom może zostać zrealizowany od początku do końca, a inwestor nie będzie musiał się martwić nawet sprawami formalnymi. Decydując się na to, by budowa domu została zrealizowana przez naszą firmę, będą Państwo mieli zapewnione:

Pomoc w wyborze działki

Jeśli chodzi o Śląsk budowa domów może zostać zrealizowana zarówno na ternach wiejskich, podmiejskich, jak i w największych miastach województwa śląskiego: w Katowicach, Gliwicach, Bielsko-Białej, Rybniku, Rudzie Śląskiej, Bytomiu itp. Jak jednak wybrać działkę, która będzie spełniała najważniejsze warunki budowy? Doradzamy naszym klientom tak, aby teren pod budowę był dopasowany pod kątem kształtu, rozmiaru, rodzaju gruntów, poziomu wód gruntowych, zalesienia, a także dostępu do mediów. Oceniamy również korzystność warunków określonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Budując dom na Śląsku koniecznie trzeba bazować na dobrej jakości działce – to nie tylko ułatwi proces realizacji, ale również zagwarantuje optymalny koszt budowy.

Doprowadzenie mediów do działki

Czasami zdarza się tak, ze kompleksowa budowa domów, jeśli chodzi o śląskie województwo, jest wykonywana na działkach nieuzbrojonych. Nie stanowi to jednak dla problemu – gwarantujemy zrealizowanie wszystkich wymaganych w tej kwestii formalności oraz sprawne wykonawstwo. Realizujemy dla naszych klientów doprowadzenie instalacji wodnych, kanalizacyjnych, gazowych oraz elektrycznych.

Wybór projektu domu

Jako firma od wielu lat działająca na rynku budowlanym doskonale wiemy, że tak samo jak wiele realizacji tak samo wiele oczekiwań klientów. Właśnie dlatego prezentujemy szeroką ofertę, dzięki której klienci będą mogli z łatwością dopasować formę współpracy do swoich potrzeb. Kompleksowa budowa domu w woj. Śląskim może zostać zrealizowana na podstawie gotowego projektu (warto zapoznać się z naszą ofertą gotowych propozycji: https://new-house.com.pl/projekty-domow) lub na podstawie indywidualnie przygotowanego projektu u naszego architekta. Realizujemy również budowę domu na podstawie projektu, który został przez klienta zakupiony w zewnętrznej firmie projektowej.

Określenie kosztów realizacji

Budowane przez nas domy na Śląsku są realizowane z gwarancją jasno określonych kosztów. Już na etapie wstępnych rozważań współpracy mogą Państwo skorzystać z naszego darmowego kalkulatora budowlanego, gdzie zostanie wstępnie oszacowany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Narzędzie jest dostępne na naszej stronie internetowej pod linkiem: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Oczywiście, przed podpisaniem umowy wykonujemy również dla Państwa szczegółową wycenę współpracy.

Załatwienie spraw formalnych

Warto pamiętać, że budowa domu (Śląsk i każde inne miejsce) wymaga załatwienia również wielu spraw formalnych. Doskonale wiemy, że to żmudna i uciążliwa praca, dlatego bierzemy to na siebie! Inwestor nie musi się tym martwić. Zajmiemy się pozwoleniem na budowę, uzyskaniem warunków zabudowy, a także formalnościami związanymi z podłączeniem mediów.

Sprawna, terminowa budowa

Firma New-House spłynie z tego, że wykonuje swoją pracę terminowo i dokładnie. Interesują Państwa domy na Śląsku? Wymarzoną realizację do stanu deweloperskiego wykonamy dla Państwa w sześć miesięcy, natomiast budowa pod klucz zajmuje nam dziewięć miesięcy.

Zagospodarowanie terenu wokół domu

Nasi klienci mogą liczyć również na to, że wykonamy dla nich piękne otoczenie domu. Realizacja jest wykonywana zgodnie z funkcjonalnie przygotowanym projektem, który będzie obejmował wykonanie nasadzeń, ogrodzenia, podjazdu, bramy, a nawet tarasu, pergoli lub altany. Wszystko oczywiście zostanie dopasowane do powierzchni działki oraz do Państwa potrzeb.

Aranżacja wnętrza

Warto wiedzieć, że kompleksowa budowa domu (np. woj. Śląskie) może zostać zrealizowana wraz z aranżacją wnętrza wybudowanego domu. Dzięki temu uzyskają Państwo w szybkim tempie dom z pięknym, dopasowanym do całej aranżacji wnętrzem. Projekt wnętrza jest wykonywany w zgodzie z Państwa potrzebami i możliwościami finansowymi.

Odbiór budynku

Ostatnim etapem współpracy, gdy jest realizowana budowa domu na Śląsku, będzie odbiór budynku. Firma New-House gromadzi w tym celu wszystkie wymagane dokumenty: odbiory prac budowlano-instalacyjnych, protokoły odbioru, protokoły sprawdzeń przyłączy i instalacji, świadectwo charakterystyki energetycznej, dziennik budowy, dokumentację geodezyjną, a także kopię pozwolenia na budowę.

Wybuduj dom na Śląsku z New-House!

Jeżeli spodobała się Państwu nasza oferta, z chęcią zrealizujemy również dla Państwa kompleksową budowę domu jednorodzinnego na Śląsku. Wystarczy się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie w godzinach 7-21 w dowolnym dniu tygodnia. Nasze dane są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Zachęcamy również do zadawania ewentualnych pytań, chętnie na nie odpowiemy!

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt66@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new