Budowa domu z poddaszem użytkowym

Offer

Contents:

Budowa domu z poddaszem użytkowym

Dom z poddaszem użytkowym to idealna propozycja na mniejsze działki budowlane, na których powierzchnia pod zabudowę jest ograniczona. Budując dom z poddaszem można uzyskać większą powierzchnię użytkową, a jednocześnie ograniczyć koszty budowy w porównaniu z domem piętrowym. Plusem jest również uniwersalność – domy z poddaszem można postawić w mieście, na przedmieściach, jak również na wsi.

Czym charakteryzuje się dom z poddaszem użytkowym?

Domy z poddaszem użytkowym są wznoszone na planie prostokąta i posiadają strop, na którym urządza się wnętrza użytkowe. Zwykle na parterze mieści się strefa dzienna, natomiast na poddaszu sypialnie. Domy z poddaszem najczęściej wieńczy dwuspadowy dach. Tego typu domy posiadają także ściany szczytowe, których wierzchołki łączyć będzie kalenica, czyli górna krawędź dachu. Wyróżniamy również domy z poddaszem zwieńczone dachem czterospadowym. Obecnie bardzo popularne są nowoczesne stodoły, czyli klasyczne domy prostokątne z dachem dwuspadowym pozbawionym okapu. To konstrukcja niezwykle uniwersalna i energooszczędna. Zaletą domu z poddaszem jest duża powierzchnia użytkowa w stosunku do powierzchni zabudowy.

Jak przebiega budowa domu z poddaszem użytkowym?

Pierwszym krokiem jest przeprowadzanie prac ziemnych i osadzenie fundamentów. Pod domy z poddaszem stosuje się ławy fundamentowe lub płyty fundamentowe. W przypadku domu na skarpie lub z częściowym podpiwniczeniem, dobrym rozwiązaniem są fundamenty schodkowe. Na fundamentach osadzone zostaną ściany nośne, najczęściej na bryle prostopadłościanu. Po wymurowaniu ścian przystępuje się do budowy więźby dachowej. Do jej produkcji wykorzystywane jest najczęściej drewno z drzew iglastych, np. sosna, świerk, modrzew. Więźba jest swoistym rusztowaniem, na którym umieszcza się deskowanie, izolację i pokrycie dachu.

Kolejnym krokiem jest wstawienie okien oraz drzwi zewnętrznych, co pozwoli osiągnąć stan surowy zamknięty. Następnie można przejść do ocieplenia domu, montażu sieci oraz instalacji, wzniesienia ścian działowych, zrobienia wylewek. Ostatnim etapem jest wykończenie: czyli biały montaż, położenie podłóg, tynkowanie, malowanie, montaż parapetów, wykończenie schodów, wykończenie poddasza. Na stronie firmy budowlanej New House dostępny jest kalkulator budowy, z pomocą którego można oszacować koszty budowy domu z poddaszem użytkowym pod klucz na podstawie kluczowych parametrów, takich jak: powierzchnia, technologia, rodzaj dachu.

Na jakiej działce sprawdzi się dom z poddaszem?

Domy z poddaszem użytkowym to idealne rozwiązanie na stosunkowo małe działki, w których nie można sobie pozwolić na dużą powierzchnię zabudowy. Wybierając ten rodzaj domu możemy „skondensować” większą powierzchnię użytkową na mniejszej przestrzeni. Domy na bryle długiego i wąskiego prostokąta są świetnym rozwiązaniem w przypadku wąskich działek budowlanych. Co ważne, domy z poddaszem użytkowym są niezwykle uniwersalne – spotkamy się z nimi zarówno w mieście, na przedmieściach, jak również na wsi. Zazwyczaj ten rodzaj domu nie koliduje z warunkami zabudowy, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego dachu i nieprzekroczenia maksymalnej wysokości.

Ile trwa budowa domu z poddaszem użytkowym?

Współczesna branża budowlana umożliwia błyskawiczną realizację projektów budowlanych. Dom z poddaszem użytkowym w technologii murowanej można wybudować w przeciągu jednego sezonu, zaczynając inwestycję wiosną, a kończąc przed nadejściem zimy. Mimo wszystko wciąż dużą popularnością cieszy się budowa z zimowaniem, czyli przerwą w pracach budowlanych na okres zimy. Na zimowanie pozostawia się domy w stanie zerowym lub surowym. Plusem tego rozwiązania jest mniejsza wilgoć technologiczna, a także możliwość elastycznego zarządzania dostępnym budżetem.

Komu dedykowane są projekty domów z poddaszem?

Domy z poddaszem użytkowym można polecić inwestorom, którzy marzą o komfortowym i klimatycznym domu dającym poczucie bezpieczeństwa. Jest to również idealny budżet w przypadku inwestorów dysponujących ograniczonym budżetem: domy z poddaszem użytkowym na planie prostokąta z dwuspadowym dachem należą do jednych z najtańszych propozycji. Inwestor nie musi od razu decydować się na wykańczanie poddasza. Początkowo może to być poddasze nieużytkowe, które w przyszłości zostanie zaadaptowane i wykorzystane na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne.

Gdzie kupić gotowy projekt domu z poddaszem?

Na stronie firmy budowlanej New House dostępny jest obszernych katalog produktów, w którym znajdą Państwo kilka tysięcy gotowych projektów domów z poddaszem użytkowym. W katalogu posiadamy zarówno domy w stylu klasycystycznym, tradycyjnym i rustykalnym, jak również bardziej modernistyczne projekty, jak chociażby nowoczesne stodoły w stylistyce skandynawskiej lub minimalistycznej. Dostępne projekty posiadają wycenę, którą można sprawdzić jeszcze przed zakupem projektu. W ten sposób mogą Państwo łatwiej dobrać projekty pod kątem indywidualnych potrzeb.
 

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt20@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new