Budowa domu parterowego

Offer

Contents:

Budowa domu parterowego

Domy parterowe to dobry wybór dla inwestorów mających skonkretyzowane oczekiwania względem swojego wymarzonego domu. To także optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy w przyszłości nie planujemy powiększania rodziny i mamy pewność, że wybrana powierzchnia użytkowa w zupełności wystarczy. Z domkami parterowymi powszechnie spotkamy się na przedmieściach miast w okolicach lasów. Często wynika to z miejscowego planu zagospodarowania.

Czym charakteryzuje się dom parterowy?

Domy parterowe w Polsce można powszechnie spotkać na przedmieściach miast, a także na wsiach. Wynika to z faktu, ze na tych terenach często obowiązują ograniczenia związane z maksymalną wysokością budynku. Dom parterowy bez poddasza zazwyczaj wieńczy spadzisty dach czterospadowy o lekkim kącie nachylenia, aczkolwiek można również zastosować stropodach. W domu parterowym z dachem spadzistym można zastosować strop. Najczęściej wykorzystywane rodzaje stropów w takich domach to: Teriva oraz strop żelbetowy. W mniejszych domkach dobrze sprawdza się strop drewniany. Oczywiście domy parterowe nie muszą posiadać stropu. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb inwestora i tego, czy dom ma posiadać poddasze.

Jak przebiega budowa domu parterowego?

Budowa domu parterowego zaczyna się od prac ziemnych i osadzenia fundamentów. Zazwyczaj stosuje się ławy fundamentowe, ewentualnie płytę fundamentową. Jeśli dom jest wznoszony na skarpie, dobrym rozwiązaniem są fundamenty schodkowe. Po osadzeniu fundamentów można wykonać ślepą wylewkę i przejść do wymurowania ścian nośnych. Gdy będą one gotowe, montowany jest dach. Może to być stropodach pokryty warstwą żwiru i papą termozgrzewalną, jak również dach spadzisty zbudowany z więźby dachowej, izolacji oraz pokrycia dachowego w formie dachówek czy blachy. Po wstawieniu okien i drzwi zewnętrznych osiągamy stan surowy zamknięty.

Dalej prowadzone są prace związane z wykonaniem niezbędnych instalacji, ociepleniem budynku, wykonaniem ścian działowych i wylewek, co pozwala osiągnąć stan deweloperskim. Ostatnim etapem są prace wykończeniowe pod klucz: biały montaż, montaż osprzętu elektronicznego, wykonanie podłóg, tynkowanie, malowanie, parapety. Na stronie firmy budowlanej New House znajdą Państwo kalkulator budowy domu, z pomocą którego można oszacować koszty realizacji projektu. Pozwala to lepiej przygotować się do rozpoczęcia budowy domu.

Na jakiej działce sprawdzi się dom parterowy?

Domy parterowe są powszechnie spotykane na przedmieściach miast, w miejscowościach położonych w sąsiedztwie dużego miasta, a także na wsiach. Warto pamiętać, że na dużym obszarze naszego kraju obowiązują liczne warunki zabudowy wynikające z miejscowego planu zagospodarowania, jak również przepisów związanych z ochroną środowiska. Na niektórych terenach możliwa jest budowa w niskiej zabudowie, co oznacza, że dom piętrowy lub dom z poddaszem użytkowym może nie wchodzić w grę. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest właśnie dom parterowy.

Ile może trwać budowa domu parterowego?

W dobie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, budowa domu parterowego w technologii murowanej może być zakończona w przeciągu jednego sezonu – od wiosny do jesieni. Wiele zależy jednak od wybranych materiałów budowlanych. W przypadku betonu architektonicznego zaleca się jednak zimowanie, czyli okres przerwy w budowie na czas zimy. Plusem jest ograniczenie wilgoci technologicznej. W takim trybie, budowa domu trwa od wiosny do jesieni drugiego roku, a kończy się wiosną lub latem roku następnego. Plusem tego rozwiązania jest także możliwość elastycznego zarządzania budżetem na poszczególne etapy pracy.

Komu można polecić budowę domu parterowego?

Domy parterowe są dedykowane inwestorom posiadającym bardzo konkretne oczekiwania od swojego wymarzonego domu. Wśród projektów domów parterowych dominują niewielkie domy o powierzchni użytkowej 60 – 120m2. Tego typu domy są odpowiednie dla 2 – 5 osobowej rodziny. Biorąc pod uwagę, że w klasycznych domach parterowych nie ma możliwości zaadaptowania poddasza bez modyfikowania konstrukcji dachu, jest to wybór dla osób, które nie planują już powiększania rodziny. Jeśli chodzi o układ wnętrz, domy parterowe są bardzo podobne do mieszkań w blokach.

Gdzie można znaleźć najlepsze projekty domów parterowych?

Podstawą udanej inwestycji budowlanej jest dobrze dobrany projekt domu. Na stronie firmy budowlanej New House dostępny jest obszerny katalog zawierający kilka tysięcy gotowych projektów domów parterowych. Z pomocą dostępnej wyszukiwarki inwestorzy mogą łatwiej zawęzić poszukiwania do domów lepiej spełniających indywidualne oczekiwania. Plusem jest również to, że gotowe projekty dostępne na naszej stronie posiadają wycenę, którą można sprawdzić przed zakupem. Tym samym inwestor może łatwiej dobrać projekt domu parterowego pod kątem budżetu.

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt59@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new