Akademia Budowlana

Projekt Rezydencja Floryda – czym charakteryzuje się ten projekt?

Spis treści:

Rezydencja Floryda to gotowy projekt domu stworzony przez pracownię MG Projekt. Jest to duża, reprezentacyjna posiadłość odznaczająca się nowoczesną stylistyką i ciekawą bryłą. Projekt bardzo szybko zdobył duże zainteresowanie ze strony inwestorów i obecnie zalicza się do czołówki najpopularniejszych projektów przestronnych domów piętrowych o ekskluzywnej stylistyce. W tym artykule tłumaczymy, czym odznacza się projekt Rezydencja Floryda oraz jego drugi wariant. 

 

Rezydencja Floryda – kluczowe cechy tej posiadłości

 

Rezydencja Floryda to dom piętrowy o powierzchni użytkowej 857 m2. Rezydencja została zaprojektowana w stylistyce nowoczesnej, którą podkreślają takie elementy, jak chociażby: narożne i duże okna, podcienie, szeroko wysunięty okap dachu, oświetlenie elewacji, czy też ryzalit. Budynek wieńczy czterospadowy dach o kącie nachylenia 30 st. Miejscami bryłę domu wieńczy jednak dach płaski, co jest rozwiązaniem powszechnie spotykanym w modernistycznych domach. Budynek jest wyposażony w duży garaż z trzema miejscami parkingowymi.

 

Warto zauważyć, że projekt Rezydencja Floryda oferuje największą powierzchnię użytkową ze wszystkich gotowych projektów wchodzących w skład serii „Willa Floryda”, stworzonej przez pracownię architektoniczną MG Projekt. Propozycja ta jest adresowana zamożnych inwestorów, którzy chcą wybudować duży, luksusowy dom oferujący domownikom duże, otwarte przestrzenie, a także dodatkowe pomieszczenia wpływające na funkcjonalność posiadłości. Do budowy tego domu potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 46,37 x 45,72 m.

 

Rozkład wnętrz zastosowany w Rezydencji Floryda

 

Przed wejściem do domu zastosowano reprezentacyjny podcień. Do domu wkraczamy przez westybul, z którego można przejść w lewo do pomieszczenia gospodarczego, w prawo do szatni i gabinetu oraz na wprost do holu. Szatnia jest skomunikowana z garażem. Centralny punkt na parterze zajmuje strefa dzienna, na którą składa się: przytulny salon z kominkiem, obok którego położona jest toaleta, jadalnia, a także kuchnia wyposażona w spiżarnię. Z tyłu domu znajduje się przestronny taras z podcieniem. Hol obok salonu obejmuje spiralne schody prowadzące na piętro, a także windę. We wschodnim skrzydle parteru dostępny jest duży pokój z aneksem kuchennym i łazienką oraz domowe SPA, w skład którego wchodzą; jacuzzi, sauna, siłownia, strefa masażu i grota solna. Mamy także część gospodarczą z osobnym wejściem. Znajduje się tutaj warsztat, pomieszczenie ogrodowe i toaleta.

 

Na piętrze ulokowana jest przede wszystkim strefa nocna. W sumie dostępne są tutaj cztery sypialnie oraz kilka pomieszczeń dodatkowych: pokój kinowy, bawialnia, pokój wieczorowy, gabinet. Na piętrze dostępne są w sumie cztery łazienki oraz dodatkowa toaleta. Do dyspozycji domowników pozostają również cztery tarasy widokowe wpisane w bryłę budynku. To pokazuje, jak luksusową posiadłością jest Rezydencja Floryda i na jak wysoki komfort mogą liczyć domownicy.

 

 

Jakie rozwiązania konstrukcyjne zastosowano w tym projekcie?

 

Jeśli chodzi o fundamenty, zastosowano tradycyjne rozwiązanie z betonowymi ławami oraz ścianami fundamentowymi z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne wymurowano z pustaków ceramicznych porotherm i ocieplono styropianem. Nad parterem i piętrem zastosowano strop żelbetowy monolityczny. Czterospadowy dach pokrywa blacha na rąbek. Do wykończenia elewacji wykorzystano tynk cienkowarstwowy oraz płytki klinkierowe w kolorze białym i szarym. Tarasy widokowe zabezpieczono szklanymi balustradami.

 

Projekt Rezydencja Floryda w drugim wariancie

 

Jak już mówiliśmy, pracownia architektoniczna MG Projekt stworzyła całą serię gotowych projektów Willa Floryda, natomiast projekty Rezydencja Floryda i Rezydencja Floryda 2 to posiadłości najbardziej reprezentacyjne i luksusowe. Jeśli chodzi o drugi wariant powyższej rezydencji, jest to propozycja dla inwestorów, którzy chcą wybudować nieco mniejszy dom. Bazuje ona na podobnych rozwiązaniach architektonicznych i technologicznych, ale powierzchnia użytkowa domu wynosi 537 m2. Różnicą jest chociażby brak domowego SPA. Zostało ono zastąpione pokojem rekreacyjnym i sportowym.

 

Na piętrze zastosowano natomiast pięć sypialni – każda z nich posiada prywatną garderobę oraz łazienkę. Do tego dochodzi domowe biuro oraz pralnia z suszarnią. Zamiast tarasów widokowych zastosowano balkony. Rezydencja Floryda 2 posiada garaż dwustanowiskowy. Mniejsza powierzchnia zabudowy przełożyła się także na mniejsze wymiary działki, jaka będzie potrzebna do realizacji tego projektu. Min. wymiary wynoszą w tym przypadku: 35,86 x 34,47 m.

 

 

Komu możemy polecić projekt Rezydencja Floryda?

 

Rezydencja Floryda to projekt dla wszystkich inwestorów, którzy chcą wybudować modernistyczny dom piętrowy oferujący najwyższe standardy oraz luksus. Co za tym idzie, projekt jest adresowany do inwestorów dysponującym większym budżetem, a także większą działką, na której będzie można wybudować tak duży dom zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie ulega wątpliwości, że Rezydencja Floryda to wyjątkowo udany projekt pracowni MG Projekt. Jest on wymieniany w czołówce najpopularniejszych rezydencji piętrowych zachowanych w nowoczesnej stylistyce. Projekty Rezydencja Floryda i Rezydencja Floryda 2 są dostępne do kupienia w katalogu firmy New-House. Nasza firma oferuje także kompleksową realizację tych projektów w technologii murowanej.

Contact

* - required field
Yes   No
Yes   No
Information obligations.