Akademia Budowlana

Projekt domu z garażem 3-stanowiskowym

Spis treści:

Ważnym udogodnieniem w domu jednorodzinnym dla wielu inwestorów jest duży garaż. Zwłaszcza, jeśli w rodzinie mamy już kilka zmotoryzowanych osób, a co za tym idzie, potrzebujemy kilku miejsc parkingowych. W naszym katalogu projektów dostępne są projekty domu z garażem 3-stanowiskowym. To dokonały wybór dla inwestorów, którzy chcą, aby ich wymarzony dom posiadał więcej przestrzeni do parkowania aut. W tym artykule prezentujemy kilka przykładów.

 

Kiedy warto wybrać projekt domu z garażem 3-stanowiskowym?

 

Projekt domu z garażem 3-stanowiskowym możemy polecić rodzinom, które już teraz posiadają przynajmniej dwa samochody. Aktualnie wiele małżeństw i par posługuje się dwoma osobnymi autami, a gdy dojdzie do tego dorosłe dziecko, które zaraz po 18-urodzinach zda prawo jazdy, na podjeździe może się zrobić naprawdę ciasno. Dlatego warto z dużym wyprzedzeniem pomyśleć o większym garażu, zwłaszcza, że koszty budowy nie są szczególnie większe, jeśli porównamy garaże z dwoma i trzema stanowiskami. Jedynym ograniczeniem może być tak naprawdę powierzchnia i ukształtowanie działki.

 

Warto również pamiętać, że na wielu terenach zurbanizowanych obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który nakłada na inwestorów obowiązek zadbania o dostatecznie dużą liczbę miejsc postojowych na działce. Chodzi o to, aby uniknąć problemu zastawionych ulic, co jest dość powszechnym problemem na starych osiedlach domów, gdzie działki są bardzo małe i nie każdy dom posiada garaż. W związku z tym, projekt domu z garażem 3-stanowisowym to dobry wybór także dla tych inwestorów, którzy muszą liczyć się z warunkami zabudowy i zapewnić na terenie swojej posesji odpowiednią liczbę miejsc parkingowych.

 

Przykładowe projekty domów z garażem 3-stanowiskowym

 

Szukasz nowoczesnego projektu domu z garażem 3-stanowiskowym? W katalogu firmy budowlanej New House znajdziesz wiele takich propozycji. Poniżej wyselekcjonowaliśmy siedem takich projektów cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Krótki opis pozwoli Ci sprawdzić, czy jest to projekt dostosowany do Twoich indywidualnych oczekiwań.

 

Willa Floryda 5

To bardzo popularna rezydencja piętrowa zachowana w nowoczesnej stylistyce. Duże przeszklenia, biało-szara stylistyka z panelami elewacyjnymi, szklane balustrady zabezpieczające duży taras widokowy nad garażem – to tylko niektóre z charakterystycznych elementów tego domu. Dom posiada 3-stanowiskowy garaż wyposażony w dwie bramy – jedną większą i jedną mniejszą. Istnieje możliwość przedzielenia garażu na dwie części – z jednym i dwoma stanowiskami. Willa Floryda 5 posiada 347,89m2, a do dyspozycji domowników pozostaje przestronny salon, jadalnia, kuchnia, pięć pokojów oraz trzy łazienki. Dom można wybudować na działce o min. wymiarach: 35,39 x 23,30 m.

 

 

Willa Panorama II

Willa Panorama II to dom z poddaszem użytkowym i podpiwniczeniem. Bryła domu została ułożona na planie litery T. We wschodniej części znajduje się wysunięty poza bryłę domu garaż 3-stanowiskowy skomunikowany z częścią mieszkalną pralnią oraz pomieszczeniem gospodarczym. Bramy garażowe są położone prostopadle do drzwi wejściowych, co oczywiście wymaga zastosowania dużego, reprezentacyjnego podjazdu. Willa Panorama II ma 324m2, a do dyspozycji domowników pozostaje strefa dzienna, pięć sypialni, duży pokój rekreacyjny oraz trzy łazienki i toaletę. Projekt będzie można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 30,70 x 44,20 m.

 

Illecebrosus VI G3

To minimalistyczny dom parterowy zwieńczony stropodachem. Budynek jest wyposażony w garaż 3-stanowiskowy z jedną, dużą bramą. Garaż jest nieco wysunięty przed ścianę frontową domu. Illecebrosus VI G3 posiada powierzchnię użytkową 162,82 m2, na którą składają się: przytulny salon z jadalnią, kuchnia wyposażona w spiżarnię, trzy pokoje, dwie łazienki oraz toaleta. Duża kotłownia sąsiadująca z garażem pozwala również na usytuowanie w niej pralni z suszarnią. Z tyłu domu nie mogło zabraknąć przestronnego tarasu, na który można wyjść z salonu i jadalni.

 

Ultra 3G

Projekt domu z garażem 3-stanowiskowym wymaga szerokiej działki? Niekoniecznie! Zaprzeczeniem tej tezy jest nowoczesny projekt Ultra 3G stworzony z myślą o węższych działkach. Można go zrealizować na działce o wymiarach: 19,4 x 32,85 m. Garaż z trzema bramami wjazdowymi jest wysunięty przed ścianę frontową budynku. Jest to dom parterowy pokryty płaskim dachem. W centralnej części domu znajduje się strefa dzienna, gabinet, łazienka, kotłownia i spiżarnia. Natomiast w części północnej położonej w głąb domu znajduje się strefa nocna z trzema sypialniami i dwoma łazienkami. Powierzchnia użytkowa tego domu wynosi 164,50 m2.