X

Jaka jest rola architekta w procesie budowy domu?

Budując dom nie obejdziemy się bez architekta, ale to na czym polega dokładnie praca architekta będzie zależało w dużej mierze od podjętych przez inwestora decyzji. Z tego względu architekt podczas wykonywana konkretnego projektu zawsze dba o stałą współpracę i kontakt z klientem. Daje to gwarancję dobrze wykonanego projektu, zgodnego z oczekiwaniami i możliwościami inwestora. Wiele osób zastanawia się jednak, czym zajmuje się architekt dokładnie i jaki jest zakres jego obowiązków. Ten artykuł rozwieje wszystkie wątpliwości.

New-House to firma, w której usługi wchodzi kompleksowa budowa domów. Zajmujemy się nie tylko samą realizacją budowy, ale również wspieramy klientów już na etapie projektowym. Kompleksowa budowa domów z New-House to współpraca w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Klient może zdecydować się na pracę z nami na każdym etapie – od momentu wyboru projektu, poprzez budowę do stanu surowego, deweloperskiego i budowę domu pod klucz, a także prace zagospodarowania terenu, prace ogrodowe.

W zakres naszych usług wchodzi również doradztwo przy wyborze odpowiedniej działki, projektowanie domów, wykonywanie przyłączy budowlanych, zagospodarowywanie terenu, a nawet uzyskiwanie dokumentów odbiorów końcowych. Kompleksowa budowa domu pod okiem profesjonalnej firmy to przede wszystkim spokój i pewność dobrze wykonanej pracy.

Dla naszych klientów istotnym aspektem jest to, że podczas współpracy z nami mają do dyspozycji duży wybór projektów domów. Mogą skorzystać z naszej szerokiej bazy gotowych projektów z aktualną wyceną, ale mogą również zamówić indywidualny plan lub poprosić o wykonanie adaptacji gotowego już projektu. Takie rozwiązania są możliwe, wystarczy się tylko z nami skontaktować.

Architekci Warszawa, Poznań, Kraków – czym się zajmują?

Dzisiaj nie ma już znaczenia czy wpiszą Państwo w wyszukiwarkę frazę „architekci Warszawa” czy też „architekci Poznań”. Aktualny rozwój technologii umożliwia już sprawne projektowanie online, więc nie muszą Państwo ograniczać swojego wyboru do danego miasta. Dziś najważniejszym wyznacznikiem powinny być: profesjonalizm, wiedza oraz doświadczenie.

Praca architekta to wieloetapowy proces, którego efektem ma być stworzenie odpowiedniego projektu budowlanego. Przygotowany dokument posłuży do wybudowania przyszłego domu, więc powinien być zgodny z oczekiwaniami i potrzebami klienta, ale również z jego możliwościami finansowymi. Zaletą projektowania domu pod okiem naszego architekta jest to, że na bieżąco możemy korygować koszty inwestycji.Niestety, koszty budowy domów stale rosną, a powodem jest wzrost cen materiałów budowlanych oraz wzrastające koszty robocizny. Zdarza się, że inwestorzy nie są tego świadomi i bazują na szacunkowych kwotach budowy domu sprzed kilku lat. Architekci zorientowani w tych problemach pomogą stworzyć projekt, który będzie mieścił się w zakresie możliwości finansowych inwestora.

Architekt to osoba, która bez problemu odnajdzie się wśród potrzeb klienta. Powinien z łatwością stworzyć indywidualny projekt domu, a także wykonać projekt przebudowy domu. Architekci współpracujący z New-House to osoby, które podejmą się każdego wyzwania. Część naszych realizacji stworzonych projektów mogą Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje. Znajdują się tam domy jednorodzinne o różnym metrażu oraz tworzone w różnych stylach, są również nowoczesne wille i efektowne, przestrzenne rezydencje. Bez względu na to jaki dom jest Państwa marzeniem - jesteśmy w stanie kompleksowo zająć się jego wykonaniem.

Gotowy czy indywidualny projekt domu?

Od jakiegoś czasu na rynku projektowym królują gotowe plany domów. Wielu inwestorów decyduje się na skorzystanie właśnie z tego rozwiązania, a wybór jest bardzo szeroki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, my również przygotowaliśmy bogato wyposażoną bazę, w której są gotowe projekty domów.

Projekty domów , które przygotowali współpracujący z nami architekci lub zaprzyjaźnione biura architektoniczne, można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekty-domow. New-House współpracuje z najlepszymi pracowniami projektowymi w kraju, więc oferowane domy spełniają najwyższe wymogi. W bazie projektów zostały udostępnione filtry wyszukiwania, dzięki czemu znacznie łatwiej znajdą Państwo to, co odpowiada waszym potrzebom. Filtry dotyczą cen budowy domu do stanu deweloperskiego, metrażu powierzchni użytkowej, a także rodzaju budowanego domu (bliźniaczy, parterowy, piętrowy, z poddaszem użytkowym, z garażem, nowoczesny). Tak szeroką bazę projektową można uznać jako bardzo dobrą alternatywę zastępującą projektowanie online. Gotowy projekt domu daje możliwość zaoszczędzania przy tworzeniu planu, a także pozwala na przyjrzenie się wielu rozwiązaniom zupełnie za darmo.

Każdy projekt udostępniony w naszej bazie przedstawia dokładny plan domu, jego metraż, a także cenę. Co więcej, klienci z łatwością mogą poznać koszt budowy domu do stanu deweloperskiego oraz kwotę raty miesięcznej, zamówić plan kredytu, a także poprosić o szczegółową wycenę budowy domu pod klucz. Każdy projekt został również wzbogacony o profesjonalne, komputerowe wizualizacje przygotowanej realizacji. Wizualizacje stworzyli architekci i są one dokładnym odwzorowaniem efektu, którego mogą się Państwo spodziewać po zakończeniu budowy. Jeśli chcą Państwo zrealizować projekt, który przygotował nasz architekt z Warszawy, Poznania, Katowic i każdego innego miasta, to prosimy o kontakt. Wykonujemy kompleksową budowę domów na terenie całego kraju , wybór miejsca zależy od Państwa. Zdarza się jednak czasami, że gotowy projekt domu nie jest wystarczającym rozwiązaniem. Warto wówczas podjąć współpracę ze sprawdzonym, profesjonalnym architektem, który będzie potrafił się dostosować do potrzeb klienta. Z doświadczenia polecamy również zdecydowanie się na kompleksową budowę domu w jednej firmie, wówczas współpraca pomiędzy architektem i wykonawcami przebiega znacznie sprawniej oraz skuteczniej.

W jakich sytuacjach inwestorzy najczęściej decydują się na indywidualny projekt domu?
 • Trudna, wymagająca indywidualnych rozwiązań, działka pod budowę domu;
 • Silnie skonkretyzowane preferencje klientów;
 • Plan budowy bardzo dużego domu.

W tym momencie zawsze szczegółowo badamy oczekiwania naszego klienta, a także jego preferencje finansowe w zakresie budowanego domu. Dopiero po takich konsultacjach jest możliwe przedstawienie przykładowej koncepcji. Indywidualne projekty domów mają tę zaletę, że w każdej chwili można nanieść na nie poprawki korygując na przykład ostateczne koszty inwestycji. Aby wesprzeć naszych klientów przy podejmowaniu decyzji stworzyliśmy intuicyjne narzędzie służące do obliczania tego, jakie będą szacowane koszty budowy domu według pomysłu inwestora. Nasz kalkulator budowy domu jest dostępny dla każdego, za darmo. Można z niego skorzystać wchodząc w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Kalkulator budowlany od New-House potrzebuje kilku podstawowych informacji na temat planowanego domu: wielkość powierzchni użytkowej, miejsce budowy, wybrany rodzaj dachu i ewentualnie również stropu, a także to czy dom ma być z garażem. Dzięki tym informacjom zostanie oszacowany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego i przesłany na Państwa maila. Takie wyliczenia są również bardzo dobrą podstawą do wykonania indywidualnego projektu domu przez architekta. Oczywiście, bezpośredni kontakt z architektem da Państwu dużo konkretniejsze propozycje, architekt zaoferuje także rozwiązania, które najlepiej się sprawdzą w wizji Państwa przyszłego domu, dlatego zachęcamy do kontaktu osobistego z naszą firmą.

Jak wyglądają etapy pracy architekta?

Czym zajmuje się architekt, jak dokładnie wygląda jego praca? Co wchodzi w zakres jego kompetencji, a co go przekracza? Wbrew pozorom to nie są proste pytania. Wszystko zależy od tego czy współpraca z architektem została nawiązana w celu przygotowania indywidualnego projektu czy może jego adaptacji. Proces projektowania może się także nieco różnić zależnie od tego czy jest to projektowanie online czy też stacjonarnie. Przeanalizujmy standardowy proces, przez jaki przechodzi architekt przygotowując indywidualny projekt domu.

Omówienie potrzeb inwestora i ich analiza

To pierwszy etap współpracy, której efektem ma być budowa wymarzonego przez Państwa domu. Z tego względu jest ważne, by przedstawić wszystkie swoje oczekiwania, a także przedstawić planowaną kwotę inwestycji. Warto również powiedzieć architektowi, ile osób i w jakim wieku będzie miało zamieszkiwać dom – taka informacja pozwoli, by architekt lepiej dopasował projekt do domowników pod kątem funkcjonalności budynku.

architekt newhouse
Analiza mapy do celów projektowych

Stanowi integralną część projektu architektonicznego i jest opracowaniem, które wykonuje geodeta przy wykorzystaniu mapy zasadniczej. Wykonanie mapy do celów projektowych jest konieczne, by uzyskać pozwolenie na budowę w urzędzie. Zawierają się na niej informacje o rzędnych terenu, jego uzbrojeniu, a także ewentualnym zagospodarowaniu przez inne budynki, słupy itp. Architekt na podstawie takiej mapy wykonuje projekt zagospodarowania.

Projekt koncepcyjny

To wstępny projekt, który przedstawia architekt inwestorowi. Jest on dopasowany do możliwości technicznych, a także lokalizacyjnych, które zostały ujęte w mapie oraz do oczekiwań klienta i jego możliwości finansowych. Projekt koncepcyjny ma na celu stworzenie możliwości na zweryfikowanie czy tworzony projekt jest zgodny z ideą klienta, a także pozwala na szybkie wprowadzenie ewentualnych zmian.

Projekt budowlany

Architekt domu tworzy go w celu złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Zawiera on szczegółowe informacje na temat tego, jak będzie przebiegać budowa domu. Obejmuje przedstawienie rozwiązań technicznych, konstrukcyjnych i wykorzystywanych materiałów. Projekt budowlany, który przygotowuje architekt domów, nie obejmuje szczegółów wykonawczych, taki jak np. przyłącza instalacyjne. Ich przygotowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Inwestor po zapoznaniu się z projektem budowlanym wciąż ma możliwość wprowadzenia zmian w całej koncepcji, ale jest to możliwe tylko do momentu złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Jeśli taki dokument zostanie już złożony, a klient będzie chciał nanieść jakieś poprawki – wniosek będzie musiał być złożony ponownie.


Projekt wykonawczy

Ten etap tworzenia indywidualnego projektu domu, zawiera najwięcej szczegółów. Opisuje on całą konstrukcję budynku poprzez przedstawienie rzutów oraz przekrojów planu. Projekt wykonawczy to dokument, który stanowi podstawę do wykonania prac budowlanych. Architekt domu musi ująć tutaj dokładne rozmieszczenie pomieszczeń budynku, a także przedstawić materiały konieczne do realizacji. Projekt wykonawczy jest również traktowany, jako podstawa do stworzenia szczegółowego kosztorysu.

Na czym polega projekt przebudowy domu?

Wiedzą już Państwo czym zajmuje się architekt, gdy tworzy indywidualne projekty domów, jednak projekt przebudowy domu wygląda nieco inaczej. Na samym początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest adaptacja projektu. Polega to na dokładnym dostosowaniu gotowego już projektu do indywidualnych potrzeb klienta.

Znaleźli Państwo projekt, który bardzo się Państwu podoba, ale nie jest on odpowiednio dopasowany do wymagań działki?Właśnie w takim momencie przydaje się projekt przebudowy domu. Wykwalifikowany architekt domu może z łatwością dostosować projekt do wymagań lokalizacyjnych, a także do indywidualnych potrzeb klienta. Wprowadzone modyfikacje mogą obejmować na przykład zmianę kąta nachylenia dachu, zwiększenie lub zmniejszenie kubatury domu.

Ważne, żeby adaptacja projektu była wykonywana przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.Należy także pamiętać, że każdy projekt domu jest objęty prawem autorskim i zanim zostaną wprowadzone konkretne zmiany należy się zorientować czy ich zastosowanie jest w ogóle zgodne z prawem. Dobry architekt domów będzie wiedział jak sprawdzić czy dany projekt można wykorzystać do adaptacji.

Projektowanie online czy architekt lokalny?

„Architekt Kraków”, „Architekt Warszawa” to frazy, które są wciąż często wpisywane w wyszukiwarkach przez inwestorów. Czy w dzisiejszych czasach poszukiwanie architekta, bazując na przyszłej lokalizacji domu, jest dobrym rozwiązaniem? Nasze doświadczenie pokazuje, że nie jest to złe rozwiązanie, ale nie jest ono również konieczne. Rozwój dzisiejszej technologii z łatwością pozwala na to, by ustalać szczegóły projektu swojego domu, siedząc jednocześnie w fotelu z kubkiem gorącej kawy lub herbaty. Niejednokrotnie projektowanie online okazuje się nie tylko wygodniejszym rozwiązaniem, ale także znacznie przyspiesza pracę. Spotkanie z architektem można wykonać za pomocą wideokonferencji o wcześniej umówionej godzinie, a przy tym nie trzeba się nigdzie przemieszczać w celu spotkania – zaoszczędza się wtedy swój czas. Przedstawienie gotowych projektów oraz wstępnych propozycji nie musi czekać do najbliższego spotkania, zostaną one Państwu dostarczone drogą mailową od razu, gdy będą przygotowane.

Poszukują Państwo projektu domu? Zapraszamy do współpracy, firma New-House od 1991 roku zajmuje się kompleksową budową domów. Oferujemy zarówno gotowe projekty domów, jak i projekt przebudowy domu przygotowany przez uprawnionego do tego architekta lub stworzenie dla Państwa indywidualnego planu. Zapraszamy do kontaktu, nasze dane są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Wśród naszych współpracowników są profesjonalni architekci, którzy przygotowali dla nas już wiele wspaniałych projektów. Kolejny z nich może być projektem Państwa wymarzonego domu.

Ile kosztuje projekt domu?

Zastanawiają się Państwo nad rozpoczęciem budowy domu? To poważna i trudna decyzja, ale wiemy z doświadczenia, że niemal nikt jej nie żałuje. Własny dom to miejsce, w którym można czuć się bezpiecznie i swobodnie. Jak się okazuje, wiele osób decyduje się na budowę, ponieważ nie odpowiada im życie w ciasnym mieszkaniu w bloku lub kamienicy. Dom budowany według Państwa idei może mieć dowolny metraż i styl, wszystko zależy od Państwa potrzeb i możliwości finansowych. Jednak, jeśli chodzi o finanse, warto zacząć analizę od pytania ile kosztuje projekt domu.

W tym artykule chcielibyśmy Państwu przedstawić podstawowe aspekty i koszty współpracy z architektem, podczas projektowania domu. Jesteśmy firmą, która od 1991 roku wykonuje kompleksowe budowy domów dla różnych inwestorów. Latami zdobywaliśmy wiedzę na temat rynku budowlanego i projektowego, dziś chcielibyśmy się nią z Państwem podzielić. Kompleksowa budowa domu to współpraca z klientem, która zaczyna się już na etapie wyboru działki lub przygotowania projektu, dlatego wśród naszych współpracowników znajdują się profesjonalni, sprawdzeni architekci.

Niemal trzydziestoletnie doświadczenie w branży sprawia, że z łatwością rozumiemy potrzeby klientów. W pracy, gdzie w głównej mierze zajmowała nas kompleksowa budowa domów, współpracowaliśmy z klientami na różnych etapach – zaczynając od profesjonalnego doradztwa przy wyborze działki, przez wykonywanie projektu, budowę domu (do stanu surowego, deweloperskiego lub pod klucz), aż do usługi zagospodarowania przestrzeni zielonej wokół budynku. Połączenie wszystkich etapów to współpraca w tak zwanej formule „zaprojektuj i wybuduj”. Klienci bardzo chętnie się na nią decydują, ponieważ mają świadomość, że kompleksowa budowa domu wykonana w jednej firmie ma wiele zalet – przede wszystkim jest to niższa cena, ale ważną zaletą jest również usługa wykonana znacznie szybciej i sprawniej. Jako profesjonalna firma, New-House po wykonanej realizacji zapewnia swoim klientom dziesięć lat gwarancji.

New-House to silna renoma również jeśli chodzi o architektów, którzy z nami współpracują. Lata doświadczenia sprawiły, że w drużynie naszych stałych współpracowników są wyłącznie najlepsi architekci z profesjonalnych, krajowych pracowni projektowych.

architekt newhouse

Czym zajmuje się architekt?

To pytanie może wydać się banalne, ale część osób okazuje się zdziwiona, gdy dowiaduje się, jak w rzeczywistości prezentuje się wieloetapowy proces pracy architekta. Wbrew pozorom nie ogranicza się to wyłącznie od stworzenia jednego dokumentu. Aby odpowiedzieć na pytanie, czym zajmuje się architekt i co wchodzi w zakres jego kompetencji, warto rozpocząć analizę już od pierwszego etapu jego pracy, czyli poznania oczekiwań klienta.

Omówienie potrzeb oraz możliwości finansowych inwestora to bardzo ważny aspekt współpracy. Niestety, wiele osób nie jest świadomych tego, jak rokrocznie wzrastają ceny materiałów budowlanych, a razem z nimi koszty budowy domu. Zadaniem architekta jest przedstawienie inwestorowi takiego projektu, który będzie możliwie najbardziej zbliżony do jego oczekiwań, ale jednocześnie nie będzie przekraczał jego możliwości finansowych. Spotkanie architekta z klientem może odbyć się na przykład w biurze firmy New-House, ale równie dobrze można je przeprowadzić w formie wideokonferencji, o ile zdecydują się Państwo na projektowanie domu online.

Po poznaniu oczekiwań i możliwości klienta, architekt przedstawia albo gotowy projekt domu albo wykonuje na zamówienie inwestora indywidualny projekt domu. Wówczas musi podjąć się analizy wybranego terenu pod budowę. Mapa do celów projektowych, przygotowana przez geodetę, jest w tym momencie ważnym źródłem informacji. Na podstawie danych na niej przedstawionych, architekt stwarza projekt koncepcyjny domu.

Projekt koncepcyjny jest jednym z pierwszych dokumentów, które są przedstawione klientowi. Jego zadaniem jest umożliwienie zweryfikowania, czy powstający projekt jest zgodny z konkretną wizją inwestora. Na tym etapie podejmuje się decyzję o wszystkich zmianach w projekcie domu.

Następny etap to projekt budowlany, który wykorzystuje się do uzyskania pozwolenia na budowę. Obejmuje on informacje techniczne, konstrukcyjne oraz mówi o planowanych do wykorzystania materiałach. Przed złożeniem wniosku o budowę inwestor może podjąć jeszcze decyzję o dokonaniu zmian w projekcie. Natomiast jakiekolwiek modyfikacje po złożeniu wniosku, będą wymagały ponownego wnioskowania o pozwolenie na budowę.

Jeden z ostatnich elementów pracy architekta to przygotowanie projektu wykonawczego. Mieszą się w nim wszystkie szczegóły budowy, czyli np. przekroje budynku i plan rozmieszczenia pomieszczeń. Projekt wykonawczy przedstawia najważniejsze informacje potrzebne do rozpoczęcia prac budowlanych, na ich podstawie wykonuje się również dokładny kosztorys.

Projekt domu jednorodzinnego – na jaki się zdecydować?

Po podjęciu decyzji o budowie domu, trzeba podjąć kolejną ważną decyzję – jaki ma to być dom. Piętrowy? Parterowy? Z poddaszem użytkowym? Jest wiele rozwiązań i każde z nich ma swoje wady oraz zalety. Dobry architekt doradzi Państwu najlepszy wybór, zgodny Waszymi z oczekiwaniami i możliwościami. Podstawowe rodzaje architektury domów jednorodzinnych w Polsce to:

Dom parterowy – jeden z najczęstszych wyborów na krajowym rynku budowlanym. Są one bardzo przyjazne w aranżacji, a także łatwiejsze w ogrzewaniu niż inne rodzaje budynków. Jedna kondygnacja domu pozwala na dłuższe utrzymanie stałej temperatury i generuje niższe koszty ogrzewania. Projekt domu jednorodzinnego parterowego szczególnie doceniają rodziny wielopokoleniowe lub rodziny z małymi dziećmi, gdzie schody mogą okazać się dużym problemem. Co więcej, projekt domu parterowego jest jednym z tańszych wyborów w realizacji.

Dom piętrowy – to domy, które wciąż rzadko królują w wyborach inwestorów. Zauważamy jednak wzrost zainteresowania domami nowoczesnymi, a domy piętrowe, połączone z płaskim dachem, idealnie sprawdzają się w takich realizacjach. Co więcej, domy piętrowe to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają wąską, małą działkę – dzięki temu, że powierzchnia jest rozmieszczona na dwóch kondygnacjach, projekt domu jednorodzinnego wymaga dwa razy mniejszej działki niż w przypadku domu parterowego. W domach piętrowych łatwiej jest również wydzielić strefę dzienną oraz nocną.

Dom z poddaszem użytkowym – ten rodzaj architektury króluje na polskim rynku budowlanym. Decydując się na tę budowę zyskają Państwo najniższy koszt za każdy metr kwadratowy. Pozwala na to prosta budowa, przy której wykorzystuje się ścianę kolankową. Projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym bardzo dobrze sprawdzi się na mniejszych, nieforemnych działkach. Podobnie do domu piętrowego, tutaj również z łatwością można określić strefą dzienną oraz nocną. Decydując się na dom z poddaszem użytkowym należy pamiętać, że skośne ściany na poddaszu potrafią znacznie utrudnić aranżację przestrzenni.

architekt newhouse

Ile kosztuje projekt domu?

Kompleksowa budowa domu to coś, czym zajmujemy się od lat. Wiemy, jak trudne jest podjęcie decyzji dotyczącej wyboru projektu. Składają się na to nie tylko osobiste preferencje, ale również możliwości finansowe. Ile kosztuje projekt domu – to pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto stoi przed decyzją o budowie. Z tego względu przygotowaliśmy dla inwestorów bazę, gdzie znajdują się gotowe projekty domów. To zbiór interesujących projektów, które zostały przygotowane przez współpracujących z nami architektów. Filtry w bazie pozwalają na dopasowanie wyników wyszukiwania do własnych preferencji – ceny, metrażu, a także rodzaju budynku.

Kiedy analizując gotowe projekty domów, znajdą Państwo ten, który idealnie pasuje do Waszych oczekiwań, wystarczy w niego kliknąć, by poznać szczegóły jego budowy oraz ceny. Chcemy, by nasza baza maksymalnie ułatwiła Państwu wybór.

Gotowe projekty domów w naszej bazie są wzbogacone o informacje, takie jak:

 • Cena projektu
 • Koszt budowy domu (stan deweloperski)
 • Rata miesięczna (stan deweloperski)
 • Dokładny metraż i projekt domu
 • Komputerowa wizualizacja projektu

Aktualnie coraz więcej inwestorów decyduje się właśnie na budowę domu z wykorzystaniem gotowego już projektu. To dobre rozwiązanie, ponieważ można szybko poznać koszt projektu domu, a także jego plan i konkretną wizualizację. Warto przeanalizować różne propozycje projektowe. Baza New-House, które oferuje gotowe projekty domów, jest naprawdę bogato wyposażona i z łatwością można znaleźć coś dla siebie. Oto przykładowe projekty domów jednorodzinnych z naszej bazy:

HomeKONCEPT-38 – to parterowy dom o powierzchni 105 metrów kwadratowych. Ten projekt domu jednorodzinnego obejmuje również garaż dwustanowiskowy oraz narożny taras na tyłach domu. Architekci ujęli w projekcie trzy pokoje sypialniane. Koszt projektu domu, jego wizualizację oraz sam projekt można poznać pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1513.

Dom z Widokiem 2 – to projekt domu jednorodzinnego piętrowego, który obejmuje 221 metrów powierzchni użytkowej. Pracowali nad nim architekci ze znanej pracowni MG Projekt. W planie domu zostały uwzględnione między innymi: garaż na dwa auta, spory taras, duży salon z otwarciem przestrzennym oraz trzy sypialnie. Ten projekt domu piętrowego uwzględnia trzy strefy – dzienną, nocną oraz gospodarczą. Wszystkie szczegóły oraz koszt projektu domu mogą Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1074.

Home-KONCEPT-13 – ten projekt domu jednorodzinnego został zaplanowany na 221 metrach kwadratowych. To dom z poddaszem użytkowym, więc z łatwością uzyskano podział domu na strefy. Architekci ujęli na poddaszu trzy sypialnie, trzy garderoby oraz dwie łazienki. Na parterze domu ma miejsce centrum życia domowników – kuchnia ze spiżarnią, jadalnia, salon z otwarciem przestrzennym, gabinet. Nie zabrakło również miejsca na taras, którego przestrzeń obejmuje łącznie ponad 40 metrów kwadratowych. Jest tutaj również garaż dwustanowiskowy. Plan budynku, wizualizację oraz koszt projektu domu można poznać po wejściu w link: https://new-house.com.pl/projekt/1486.

Oczywiście, wszystkich projektów jest znacznie więcej i zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi, są naprawdę interesujące. Nasi architekci dołożyli wszelkich starań, aby były możliwie różnorodne, dzięki czemu łatwiej jest dopasować projekt do oczekiwań inwestora. Jednak nie zawsze jest możliwość, by wykorzystać przy budowie gotowe projekty domów. Czasami jedynym rozwiązaniem jest, by architekt domu przygotował indywidualny projekt.

architekt newhouse

W jakich sytuacjach gotowy projekt domu może nie być dobrym rozwiązaniem?

 • Nietypowa działka – zdarza się, że klient ma do wykorzystania działkę o niestandardowych wymiarach, np. wyjątkowo wąską. Gotowe projekty domów są zwykle tworzone dla uniwersalnych terenów i trudno jest znaleźć projekt domu dla działki tak nietypowej.
 • Projekty domów powyżej 300 m2 – projekty dużych domów nie są tak powszechne, jak tradycyjne domy jednorodzinne, dlatego trudniej będzie znaleźć odpowiadający Państwu projekt. Wiele osób decyduje się wówczas na podjęcie indywidualnej współpracy z architektem.
 • Domy z senioratką, domy dwurodzinne – to bardzo rzadkie rozwiązanie wśród inwestorów, z tego powodu brakuje gotowych projektów uwzględniających dokładnie taki plan budowy. Najlepszą decyzją będzie, gdy architekt domu przygotuje dla Państwa indywidualny projekt.
 • Oryginalne projekty domów – jeżeli interesują Państwa projekty domów, które będą mocno się wyróżniać na tle innych budynków, to zdecydowanie warto zdecydować się na indywidualny projekt domu od architekta. Będzie on w stanie ująć nie tylko wszystkie Państwa oczekiwania, ale również zaproponuje najciekawsze, interesujące rozwiązania architektoniczne.
Ile kosztuje indywidualny projekt domu? To trudne pytanie, na które brakuje jednoznacznej odpowiedzi. W głównej mierze zależy to od Państwa i tego, czy ma być to dom o dużym metrażu, od tego jaki rodzaj budowy Państwo wybiorą, czy projekt domu ma uwzględniać garaż bądź taras, a nawet to czy ma być on wykonany w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym. Być może interesuje Państwa projekt przebudowy domu? To wiele czynników, które trudno jednoznacznie zdefiniować pod kątem wyceny. Aby dowiedzieć się ile kosztuje projekt domu, należy skontaktować się i opowiedzieć architektowi o swoich oczekiwaniach, a także możliwościach. Dopiero takie rozwiązanie pozwoli, by architekt podał Państwu koszt projektu domu.

Podczas szacowania łącznych kosztów, warto również wziąć pod uwagę, cenę jaką wyniesie nadzór autorski. Zgodnie z prawem budowlanym inwestor może zobowiązać architekta do nadzorowania realizacji pracy na budowie. Koszt, który obejmuje profesjonalny nadzór autorski projektanta, jest również zależny od tego, jaki projekt będzie realizowany.

architekt newhouse

Projektowanie domu online

W dzisiejszych czasach wszystkie czynności związane z projektowaniem domu mogą Państwo zrobić bez ruszania się z domu. Coraz więcej inwestorów, jako metodę współpracy z architektem, wybiera właśnie projektowanie online.

Siedząc w domu, w wygodnym fotelu, mogą Państwo wykonać wideokonferencję, aby wybrany architekt poznał Państwa oczekiwania względem projektu. Natomiast drogą mailową mogą Państwo odbierać wszystkie projekty i propozycje. To znacznie szybsza i sprawniejsza forma współpracy.

Co więcej, nie wychodząc z domu mogą się Państwo również dowiedzieć, ile kosztuje budowa domu. Przygotowaliśmy intuicyjne narzędzie, które pozwala na obliczenie szacowanej kwoty - jest to kalkulator budowy domu. Jeżeli podadzą Państwo przewidywany metraż domu, miejsce budowy, rodzaj budynku, dachu i stropu, a także to czy w planie ma być garaż – zostanie dla Państwa wyliczony koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Kalkulator działa bardzo szybko i sprawnie, a wyniki jego obliczeń zostaną dostarczone Państwu na podany adres mailowy. Korzystanie z niego jest darmowe i nie obejmuje żadnych ograniczeń. To narzędzie zostało przygotowane z myślą o inwestorach, którzy się zastanawiają, jaki jest koszt budowy domu. Wierzymy, że nasz kalkulator budowlany pomoże rozwiać Państwa wątpliwości. Można z niego skorzystać przechodząc w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Projekt gabinetu stomatologicznego na zamówienie

Firma New-House zajmuje się kompleksową budową, ale nie obejmuje to wyłącznie domów jednorodzinnych. Nasze usługi są szerokie i znajduje się w nich miejsce również na projekt gabinetu stomatologicznego. Jest to usługa wymagająca uwzględnienia konkretnych wymagań sanitarnych i lokalowych, ale dla naszych architektów nie jest to problemem. To jedni z najlepszych specjalistów w całym kraju.

Jesteśmy firmą budowlaną, która oferuje swoje usługi już od 1991 roku. Przez ten czas udało nam się wykonać wiele ciekawych projektów o różnorodnym przeznaczeniu. Niemal trzydziestoletnie doświadczenie sprawiło, że aktualnie współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi osobami, profesjonalistami. Architekci, którzy znajdują się w naszej grupie współpracowników, to osoby ze specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem, co potwierdza nasza wieloletnia współpraca. W ofercie firmy New-House znajdują się projekty gotowe, a także usługa obejmująca projekty gabinetów stomatologicznych wykonywane na specjalne zamówienie inwestora. Nasi projektanci wiedzą, jakie projekt gabinetu stomatologicznego wymagania musi spełnić i zawsze to uwzględniają w realizacji. Ponadto plan gabinetu jest wykonywany zgodnie z Państwa oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Architekt, który wykonuje na Państwa prośbę projekt gabinetu stomatologicznego, może w każdej chwili nanieść dowolne zmiany i poprawki, jeżeli na takowych będzie Państwu zależało.

Projekt gabinetu stomatologicznego - wymagania

Zamierzają Państwo stworzyć nowe miejsce dla swojej pracy? Na to, by gabinet był dobrze zaprojektowany wpływa wiele czynników. Powinien być przecież funkcjonalnym i wygodny, ale nie należy zapominać o estetyce wykonania i designie – to wpływa na komfort pacjentów i samych osób pracujących. Powinno się jednak pamiętać, że kiedy jest tworzony projekt gabinetu stomatologicznego najważniejszym wyznacznikiem zawsze powinny być wymagania sanepidu oraz wymagania lokalowe, aby przyjmowanie pacjentów w gabinecie było w ogóle możliwe.

Jeśli chodzi o projekt gabinetu stomatologicznego wymagania ujęte w rozporządzeniach mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu. Co jednak dokładnie obejmuje ich zakres? Wyszczególniamy najważniejsze z nich:

 • Projekty gabinetów stomatologicznych nie określa minimalna powierzchnia użytkowa, powinna ona jednak umożliwiać odpowiednie zainstalowanie wszystkich koniecznych urządzeń stomatologicznych.
 • Pomieszczenie służące jako gabinet nie może być pomieszczeniem przechodnim.
 • Podłoga, miejsce łączenia ze ścianami, a także meble umieszczone w gabinecie, muszą być wykonane z materiałów umożliwiających ich mycie oraz dezynfekcję.
 • Projekty gabinetów stomatologicznych powinny uwzględniać umywalkę z ciepłą oraz zimną wodą, dozowniki z mydłem i płynem do dezynfekcji, pojemnik na ręczniki jednorazowe oraz pojemnik na zużyte ręczniki.
 • W gabinecie musi być również umieszczony zlew z baterią w celu mycia i sterylizowania narzędzi wielokrotnego użytku. To wymaganie może zostać pominięte pod warunkiem, że dane czynności są umożliwione w innym pomieszczeniu.
 • Architekt, który przygotowuje projekt gabinetu stomatologicznego, powinien dostosować to miejsce również do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.
 • Użycie wentylacji lub klimatyzacji w projekcie wymaga późniejszego poddawania sprzętu okresowemu przeglądowi, czyszczeniu, a także odpowiedniej dezynfekcji.

Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o projekt gabinetu stomatologicznego wymagania sanitarne zmieniają się nieco, jeżeli pomieszczenie jest wyposażone w aparat RTG. Dodatkowe obostrzenia są spowodowane generowaniem promieniowania, które wymaga zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom. Odpowiednio wykwalifikowany architekt zawsze przygotowuje projekty gabinetów stomatologicznych, które są zgodne z obowiązującymi wymaganiami prawnymi.

Warto jednak podkreślić, że praca architekta nie ogranicza się wyłącznie do przygotowania projektu zgodnego z wytycznymi sanitarnymi bądź lokalowymi. Jeśli chodzi o projekt gabinetu stomatologicznego wymagania inwestora są równie istotne. Zadaniem architekta jest wsłuchanie się w potrzeby, oczekiwania i prośby klienta, tak by ostateczny efekt w pełni go zadowalał. Ważne jest by plan pomieszczenia pozwalał pracownikom na swobodne wykonywanie swojej pracy, a także zapewniał im komfort. Funkcjonalność gabinetu jest bardzo ważna, ponieważ wpływa w późniejszym czasie na efektywność wykonywanej pracy. Istotnym aspektem jest także to, by klienci czuli się dobrze w pomieszczeniu, w którym będzie wykonywany im zabieg. Jeśli projekt gabinet stomatologiczny ma wzbogacony o przyjazny, nieagresywny design pacjent będzie się tam czuł zdecydowanie bardziej komfortowo. Pod uwagę warto również wziąć to czy w gabinecie są również przyjmowane małe dzieci – co odwróci ich myśli od strachu? Co sprawi, że poczują się na fotelu stomatologicznym bezpieczniej? Dobry architekt pomoże w odpowiedzi na te pytania.

Projekty gabinetów stomatologicznych od architekta

Aby pomieszczenie do Państwa przyszłej pracy było zgodne z wszystkimi wymaganiami prawnymi, ale również z Państwa oczekiwaniami i możliwościami, najlepiej jest zdecydować się na projekt gabinetu stomatologicznego wykonywanego na indywidualne zamówienie. W dzisiejszych czasach nie muszą Państwo nawet szukać pracowni projektowej w pobliżu miejsca swojego zamieszkania.

Projekty gabinetów stomatologicznych mogą zostać wykonane całkowicie w formie współpracy online. To wygodne rozwiązanie dla architekta i inwestora, które jednocześnie przyspiesza tryb pracy. Spotkanie w celu omówienia przyszłej realizacji może się odbyć przez internet jako wideokonferencja, natomiast wstępne propozycje, wymagane dokumenty oraz finalny projekt mogą być przekazywane mailowo. Projekt gabinetu stomatologicznego wykonany w ten sposób nie traci na wartości i niczego mu nie brakuje, a współpraca jest wykonywana znacznie szybciej i sprawniej, ponieważ nie uwzględnia czasu spędzonego na dotarcie na spotkanie i trudności z wybraniem terminu rozmowy. Wideokonferencja i przesyłanie dokumentów mailem mogą się odbyć w każdym momencie, bez konieczności wychodzenia z domu. Oczywiście, firma New-House pracuje również stacjonarnie, a projektowanie online to tylko proponowana alternatywa.

Poszukują Państwo osoby, która wykona na zamówienie projekt gabinetu stomatologicznego? Zachęcamy do współpracy z firmą New-House – pracujemy w formie „zaprojektuj i wybuduj”, więc możemy kompleksowo zająć się zleconą realizacją. Wśród projektów, które wykonywaliśmy są biura, gabinety, domki jednorodzinne, wille, a nawet rezydencje. Na zrealizowane przez naszą firmę projekty dajemy zawsze 10 lat gwarancji, więc mogą być Państwo pewni naszego profesjonalizmu.

Jeśli chcą Państwo nawiązać z nami współpracę, ponieważ profesjonalny projekt gabinetu stomatologicznego jest czymś, czego Państwo poszukują – zapraszamy do kontaktu. Nasze dokładne dane znajdują się pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Dlaczego warto zamówić projekt domu z kosztorysem?

Na ostateczny wybór projektu domu wpływają głównie dwa czynniki: osobiste preferencje i możliwości finansowe. Wiele osób zastanawia się jeszcze przed podjęciem decyzji o budowie, jaki jest koszt budowy domu, a nawet ile kosztuje sam jego projekt. W podjęciu decyzji może pomóc projekt domu z kosztorysem.

Firma New-House zajmuje się kompleksową budową domów od 1991 roku. Ten czas pozwolił nam na to, by móc się dokładnie przyjrzeć zmieniającym się stale cenom projektów, wzrósł również koszt budowy domu. Wpływa na to rosnąca inflacja, za którą podążają ceny materiałów budowlanych oraz robocizny. Projekt domu z kosztorysem to rozwiązanie, które jest niemal konieczne, by móc podjąć racjonalnie przemyślaną decyzję. Dane tam umieszczone dają możliwość jasnego poznania czynników wpływających na ostateczną kwotę realizacji, a co więcej – pozwalają na to, by na bieżąco wprowadzać zmiany i optymalizować wycenę.

Warto również wiedzieć, że kupując gotowy projekt z kosztorysem unikają również Państwo kosztów indywidualnego zakupu kosztorysu, który jest konieczny przy realizacji projektu na zamówienie. Korzystając z usług profesjonalnej firmy budowlanej, takiej jak New-House, projekt domu można dopasować do swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych.

projekt domu z kosztorysem newhouse

Jakie dane zawiera projekt domu z kosztorysem?

Zastanawiają się Państwo, jakich informacji można się spodziewać po kosztorysie? Służymy z pomocą. Przez wszystkim projekt domu z kosztorysem to dokument, który wyszczególnia poszczególne etapy pracy nad realizacją domu, wraz z kosztami robocizny, materiałów i użytego sprzętu.

Projekty domów z kosztorysem budowy obejmują zwykle uśrednione oraz minimalne ceny, które obowiązują na ten czas w kraju. Zestawienie kwot składa się na dokładną kalkulację tego, ile wyniesie koszt budowy domu, a także analizę kolejnych etapów realizacji. Warto wiedzieć, że projekt domu z kosztorysem może obejmować dwa rodzaje zestawienia kosztów – kosztorys skrócony lub kosztorys szczegółowy. Jeśli chodzi o projekt domu z kosztorysem skróconym to inwestor otrzymuje podsumowanie tylko najważniejszych kosztów budowy, a w przypadku kosztorysu szczegółowego informacje są dostosowane do wybranego regionu, a dokument zawiera także listę sugerowanych przez architekta materiałów budowlanych. Oczywiście, inwestor ma zawsze wpływ na ostateczny wybór materiałów. Współpraca z architektem pozwala na to, by projekt domu był dopasowany do oczekiwań klienta i na różnych etapach można dokonywać modyfikacji, np. by zoptymalizować koszty budowy domu lub by wybudować dom z wykorzystaniem najnowszych materiałów termoizolacyjnych.

Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia możemy zasugerować, że warto jest zainwestować w kosztorys szczegółowy, który jest dopasowany do konkretnej działki i przedstawia sugerowane materiały budowlane.

Do czego jest potrzebny projekt domu z kosztorysem?

Na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie każdy inwestor przed rozpoczęciem realizacji budowy. Czy informacje, które są zawarte w kosztorysie są przydatne dla przeciętnego inwestora? Jako fachowcy, którzy zajmują się kompleksową budową domów, możemy śmiało odpowiedzieć, że tak. Projekty domów z kosztorysem to przydatne dokumenty, które pozwalają inwestorom na dokładne zaplanowanie wszystkich prac i analizę kosztów. Do czego można wykorzystać projekty domów z kosztorysem?

 • Będą Państwo mogli dokładnie zaplanować proces budowy;
 • Pozwoli to Państwu zaoszczędzić, na ostatecznej kwocie realizacji, dzięki zapoznaniu się z dokładną wyceną;
 • Nadzór realizacji projektu będzie znacznie łatwiejszy i sprawniejszy, z planem domu i szczegółowym kosztorysem w ręku.

Pamiętajmy również, że projekt domu z kosztorysem jest konieczny do uzyskania kredytu w banku! Jest to jeden z głównych wyznaczników, którymi kieruje się bank, przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu inwestorowi kredytu. Kosztorys wskazuje na to, jak duże wydatki są związane z budową oraz przedstawia etapowy plan pracy – to informacje, na których bank w głównej mierze będzie się opierał. Warto, by taki projekt domu z kosztorysem był przygotowywany przez profesjonalistę, ponieważ jego stworzenie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresy budownictwa, a także znajomości aktualnych cen na rynku. Jak się okazuje, w Internecie często można znaleźć nieaktualne informacje np. na temat cen materiałów budowlanych. Wówczas kosztorys nie będzie spełniał swojego głównego celu, czyli nie pozwoli obliczyć realnego kosztu budowy domu.

projekt domu z kosztorysem newhouse

Gotowy projekt domu z wyceną

New-House, jako firma budowlana, w której pracują profesjonaliści z szeroką wiedzą specjalistyczną i doświadczeniem, wie, jakie kwestie są częstym punktem rozważań inwestorów. Jaki jest koszt budowy domu? Jaka cenę ma projekt domu z wyceną? To są pytania, które często w naszą stronę kierują klienci. Staramy się zawsze wyjść naprzeciw ich potrzebom oraz problemom.

Jednym z proponowanych przez nas rozwiązań jest gotowa baza, która oferuje projekty domów z wyceną. Są tam oferty domów jednorodzinnych o różnym metrażu, cenie, rodzaju budowy, a także stylu wykonania. Każdy projekt jest wzbogacony o gotowy plan domu, jego wizualizację, cenę projektu i koszt budowy domu. Co więcej, na stronie wybranego projektu mogą Państwo zamówić szczegółową wycenę oraz plan kredytu lub poznać koszt budowy domu do stanu deweloperskiego w rozłożeniu na raty. Filtry wyszukiwania w naszej bazie pozwalają na łatwe znalezienie projektu, który najbardziej Państwu odpowiada. Mogą to być projekty domów nowoczesnych, miejskie wille, budzące zachwyt przestrzenne rezydencje lub tradycyjne projekty domów jednorodzinnych. Projekty domów z wyceną od New-House są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow.

Projekt domu z kosztorysem od architekta

Kompleksowa budowa domów, która oferujemy naszym klientom, nie ogranicza się tylko do gotowych projektów. Współpracujemy z jednymi z najlepszych architektów w kraju, a nasi inwestorzy mogą zamówić u nich projekt domu z kosztorysem.

Zamówienie indywidualnego projektu bezpośrednio u architekta daje możliwość na to, by został dla Państwa zaprojektowany taki dom, który uwzględni wszystkie istotne dla Państwa czynniki, w tym np. styl budowy lub metraż działki. Poszukują Państwo rozwiązania na małą działkę? Nasi architekci mogą przygotować projekty domów z kosztorysem do 100m2. Projektanci pracujący dla New-House podejmują się również realizacji projektów o bardzo dużej powierzchni, czego przykładem może być nasza realizacja wyjątkowego domu piętrowego w Warszawie: https://new-house.com.pl/realizations/house/635.

projekt domu z kosztorysem newhouse

iNdywidualna współpraca z architektem pozwala również na to, by kosztorys był od razu zgodny z Państwa oczekiwaniami, bez konieczności nanoszenia poprawek i modyfikacji. Dobry architekt dopasuje koszt budowy domu do Państwa możliwości finansowych oraz uwzględni inne oczekiwania.

Chcą Państwo wybudować dom i szukają firmy, która oferuje projekty domów z kosztorysem? Zapraszamy do współpracy z New-House. Jesteśmy rzetelną firmą z wieloletnim doświadczeniem, na wykonane realizacje oferujemy zawsze 10 lat gwarancji. Nasze dokładne dane kontaktowe znajdują się pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.Architekt, praca zdalna przy projektowaniu domu

Co powinno być najważniejszym wyznacznikiem wyboru architekta, który zajmie się projektowaniem Państwa przyszłego domu? Wiele osób decyduje się na szukanie architekta w najbliższej okolicy, ale czy ważniejszym wyznacznikiem niż lokalizacja, nie jest profesjonalizm, wiedza i doświadczenie architekta? Jeśli chcą Państwo by projekt wykonał dobry architekt praca zdalna nie powinna być problemem! Projektowanie domów online to w dzisiejszych czasach wspaniałe rozwiązanie.

New-House jest firmą, która od lat wykonuje kompleksową budowę domów dla swoich klientów. W zakres takiej usługi wchodzi również przygotowanie odpowiedniego projektu budowy domu dla klienta. W naszej ofercie są zarówno gotowe projekty domów, ich adaptacje, jak i projekty domów jednorodzinnych wykonywane na zamówienie. Od 1991 roku działamy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, a tak długi staż pracy sprawił, że wśród naszych współpracowników znajdują się wyłącznie profesjonaliści. Dla architektów, którzy działają wraz z New-House, nie ma rzeczy niemożliwych. To osoby o szerokiej wiedzy, które wykonały już wiele interesujących projektów. Nasi architekci to osoby bardzo elastyczne, wciąż szukają nowych rozwiązań i łatwo się do nich przystosowują– w tym do pracy zdalnej.

Wykonanie profesjonalnego projektu nie powinno być trudnością dla architekta projektowanie zdalne może w tym tylko pomóc. Inwestorzy dzielą się na fanów tradycyjnych rozwiązań i osoby, które wciąż poszukują najnowszych, najbardziej optymalnych rozwiązań. Projektowanie domu online pozwala na przyspieszenie i znaczne ułatwienie takowej współpracy. Jak wygląda zdalny kontakt z architektem? Dla kogo będzie to dobrym rozwiązaniem? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

architekt zdalnie z newhouse

Architekt praca zdalna – co wchodzi w zakres jego obowiązków?

Czy architekta, który wykonuje projektowanie domu online i architekta, który pracuje stacjonarnie, różni zakres wykonywanych obowiązków? Zdecydowanie nie! Bez względu na to, na jaką współpracę się Państwo zdecydują wszystkie etapy pracy architekta muszą zostać spełnione.

Jeśli projekt wykonuje profesjonalny architekt praca zdalna jest dla niego tylko niego ułatwieniem i przyspieszeniem procesu projektowania, ale nie jego skróceniem. Projektowanie domu online i stacjonarnie obejmuje kilka etapów, o których inwestor powinien wiedzieć:

1. Poznanie potrzeb i możliwości klienta
Aby projekt domu został wykonany zgodnie z oczekiwaniami inwestora, a także jego możliwościami finansowymi, konieczne jest przeprowadzenie wstępnej rozmowy. Podczas projektowania domu online takie spotkanie może odbyć się w formie wideokonferencji np. przez Skype’a lub Zoom’a. Zaletą rozmowy zdalnej jest to, że znacznie łatwiej jest ustalić wspólny termin, ponieważ można ją wykonać z każdego miejsca na ziemi, oszczędza się nie tylko na czasie, ale również na kosztach dojazdu. Zadaniem architekta jest poznanie największej ilości szczegółów, które są istotne w dalszym procesie jego pracy, by ostateczny projekt zadowalał inwestora.

2. Projekt koncepcyjny
Jego przygotowanie wymaga zapoznania się najpierw z mapą do celów projekcyjnych, która uwzględnia istotne szczegóły wybranej przez inwestora działki. Dzięki zdecydowaniu się na projektowanie domu online dostarczenie architektowi koniecznych dokumentów jest znacznie szybsze – wystarczy przesłać je mailem. Gotowy projekt koncepcyjny również może zostać dostarczony klientowi przez pocztę online. Co więcej, jeśli tworzeniem projektu zajmuje się dobry architekt praca zdalna pozwoli inwestorowi na szybkie, bezproblemowe wdrożenie zmian w zaproponowanym planie.

projektowanie zdalne z newhouse

3. Projekt budowlany
Ten etap pracy architekta jest konieczny do uzyskania pozwolenia na budowę domu. Są w nim zawarte konkretne szczegóły odpowiadające za zastosowane rozwiązania techniczne i konstrukcyjne. Projekt budowlany powinien również wskazywać na planowane do wykorzystania w budowie materiały. Projektowanie online również na tym etapie pozwala na wprowadzenie zmian w ostatecznym projekcie domu, ale konieczne jest ich wprowadzenie jeszcze przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę.

4. Projekt wykonawczy
Architekt tworzy ten projekt z uwzględnieniem wszelkich szczegółów. Projekt wykonawczy jest podstawą rozpoczęcia prac budowlanych i przygotowania kosztorysu, więc obejmuje przekroje, rzuty planu budynku i materiały konieczne do wykonania realizacji.

Ważne, by podkreślić, że projektowanie domów online może się odbywać w ramach kompleksowej budowy domu. W dzisiejszych czasach nie trzeba się skupiać na lokalizacji wykonywanej budowy, zdecydowanie ważniejszy powinien być oferowany przez firmę profesjonalizm. Przykładowo New-House wykonuje realizacje na terenie całego kraju. Nasze realizacje mogą Państwo sprawdzić na stronie internetowej firmy: https://new-house.com.pl/realizacje. Wykonywaliśmy już projekty domów jedno- i wielorodzinnych, biur, gabinetów, nowoczesnych willi, a także przestrzennych rezydencji. Bez względu na to, jaki projekt Państwa interesuje, zawsze oferujemy 10 lat gwarancji na wykonaną usługę.

projektowanie z architektem zdalnie z newhouse

Projektowanie domu online – ile kosztuje?

Wielu inwestorów zwraca się do nas z pytaniem o to, ile kosztuje projektowanie domu online lub jaki jest koszt budowy domu. To trudne pytanie, na które niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Koszt, z którym trzeba się liczyć podczas zlecania projektu, jest zależny od przedstawionych oczekiwań. Na jego wysokość wpływa stan i metraż działki pod budowę, a także rodzaj, wielkość i styl projektowanego domu. Dopiero kontakt z architektem może pozwolić na szczegółowe poznanie szacowanej wyceny. Możemy jednak doradzić, że kompleksowa budowa domu zlecona jednej firmie pozwala obniżyć ostateczne koszty budowy domu i projektowania.

Firma New-House oferuje również gotowe projekty domów z aktualną wyceną: https://new-house.com.pl/projekty-domow. Mogą tam Państwo poznać cenę projektu oraz koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Jeśli jednak zależy Państwu na oryginalnym, indywidualnym projekcie, zapraszamy do kontaktu. Taki wybór zapewnia, że architekt dopasuje ostateczny projekt do Państwa możliwości finansowych. Co więcej, jeśli chcą Państwo by to na finanse szczególnie zwrócił uwagę architekt praca zdalna może się okazać dobrym rozwiązaniem. Taka współpraca pozwala na oszczędzenie czasu i przyspieszenie procesu pracy, co może również mieć przełożenie na ostateczny koszt projektu.

Kiedy mają już Państwo w głowie pewną wizję, która mogłaby być zrealizowana w projekcie domu, warto sprawdzić ile kosztowałaby budowa tego domu. Wiemy, że koszt budowy domu to temat szczególnie ważny uwagi, ze względu na wciąż zmieniające się ceny materiałów budowlanych i robocizny. Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy specjalistyczny kalkulator budowlany: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Przedstawia on szacunkowy koszt budowy domu do stanu deweloperskiego, w oparciu o aktualne ceny na polskim rynku budowlanym i podane przez Państwa szczegóły planowanego projektu

Jeśli chcą Państwo, by projekt Waszego przyszłego domu wykonał profesjonalny architekt praca zdalna, jak i stacjonarna może się okazać dobrym rozwiązaniem. Dobry architekt charakteryzuje się przede wszystkim wiedzą oraz doświadczeniem i to powinno być dla Państwa najważniejszym wyznacznikiem. Firma New-House wykonuje kompleksową budowę domów i współpracuje z najlepszymi architektami w kraju, którzy wykonują projektowanie domów online, jak i tradycyjnie. Ostateczny wybór zawsze należy do inwestora. Zapraszamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt.Projekt Indywidualny

Projekt domu na zamówienie od architekta

Stoją Państwo przed decyzją o budowie domu? To czas, kiedy należy wybrać pomiędzy gotowym a indywidualnym projektem domu. Oba te rozwiązania mogą być świetnym wyborem – pod warunkiem, że będą dopasowane do wymagań działki i oczekiwań inwestora. Projektu domu na zamówienie pozwala na zdecydowanie lepsze dopasowanie do wszystkich indywidualnych potrzeb, warto mieć to na uwadze.

Jaki powinien wyglądać Państwa wymarzony dom jednorodzinny? Ma być duży czy mały? Piętrowy czy parterowy? Powinien mieć w projekcie garaż, taras lub balkon? Jeżeli mają Państwo przed oczyma konkretną realizację, może się okazać, że żaden z gotowych projektów nie przypadnie Państwu do gustu. Projekt domu na zamówienie przyda się również w momencie, gdy mają Państwo do dyspozycji nietypową, wymagającą działkę. Architekt będzie w stanie dopasować projekt do wszelkich wymagań terenu. Jednak czy indywidualny projekt domu to same zalety? Warto spojrzeć na to z dwóch perspektyw.

Indywidualny projekt domu – wady i zalety

Wiele osób staje przed wyborem: projekt domu z Internetu czy od architekta? Rzeczywiście, gotowe projekty domów jednorodzinnych są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jest ich coraz więcej na rynku budowlanym, dzięki czemu inwestorzy mają szeroką ofertę do wyboru. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie i czasami lepiej będzie zdecydować się na indywidualny projektu domu.

Projekt domu na zamówienie to gwarancja, że przygotowana przez architekta propozycja będzie idealnie dopasowana do Państwa konkretnych oczekiwań. Szczególnie poleca się to rozwiązanie osobom, które planują budowę wyjątkowo dużego domu lub mają mocno skonkretyzowane oczekiwania wobec ostatecznego efektu. Indywidualny projekt domu jednorodzinnego sprawdzi się również przy niestandardowych działkach – wyjątkowo małych, wąskich lub z problematycznym gruntem. Profesjonalny architekt zbierze od Państwa informacje na temat oczekiwań oraz możliwości finansowych, zapozna się dokładnie z działką, a następnie zaoferuje indywidualnie dopasowane rozwiązania. Indywidualny projekt domu jest wykonywany w stałej konsultacji z inwestorem, dlatego w każdym momencie można nanieść na niego poprawki lub większe zmiany.

Należy jednak pamiętać, że projekt domu na zamówienie wiąże się jednak z większymi kosztami niż w przypadku gotowego rozwiązania bądź adaptacji. Projekty domów indywidualnych zaczynają się od około dwunastu tysięcy złotych, podczas gdy adaptacja gotowego projektu zazwyczaj nie jest wyższa niż siedem tysięcy złotych. Sam gotowy projekt może być jeszcze tańszy. Projekt domu na zamówienie jest droższy, ale jest dopasowany w każdym szczególe do indywidualnych oczekiwań. Inwestor musi sam zdecydować, co jest dla niego ważniejsze.

Projekt Indywidualny

Jak jest wykonywany projekt domu na zamówienie?

Architekt domu to osoba o szerokiej, specjalistycznej wiedzy, która jest przez niego zdobywana latami zarówno pod kątem teoretycznym, jak i praktycznym. Zlecając komuś indywidualny projekt domu warto mieć pewność, że to osoba o odpowiedniej wiedzy i dużym doświadczeniu zawodowym. Projekt domu na zamówienie to wieloetapowa praca, na którą składa się:

Wstępna rozmowa i analiza – architekt domu jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac odbywa z inwestorem wstępną rozmowę, by poznać jego oczekiwania oraz plany. Ma to na celu zapewnienie, że indywidualny projekt domu będzie wykonany zgodnie z wizją klienta.

Praca z mapą do celów projektowych – jeśli chodzi o projekt domu architekt musi przeanalizować dokładnie mapę przygotowaną wcześniej przez uprawnionego geodetę. Taka mapa zawiera wszelkie informacje na temat działki po budowę – można się z niej dowiedzieć czy teren jest uzbrojony, czy ma jakieś budynki, a także jakie są rzędne działki. Analiza mapy do celów projektowych jest konieczna, by wykonany projekt domu na zamówienie był odpowiednio przygotowany pod teren.

Wykonanie projektu koncepcyjnego – to wstępny indywidualny projekt domu. Architekt określa tam zarys koncepcji i przedstawia klientowi. Ten etap współpracy ma zweryfikować zgodność projektu z oczekiwaniami klienta.

Wykonanie projektu budowlanego – gdy projekt koncepcyjny zostanie zaakceptowany przez klienta, architekt domu może przejść do realizacji projektu budowlanego. Jest on uzupełniony o wszystkie informacje konieczne do uzyskania zgody na budowę z urzędu.

Przygotowanie projektu wykonawczego – gdy zostanie zaakceptowany w urzędzie projekt domu architekt może przygotować dokładny plan realizacji. Tutaj zostają uwzględnione wszystkie szczegóły, które mają ułatwić firmie budowlanej wykonawstwo. Jest przedstawiona dokładna konstrukcja budynku, przekrój i rzuty.

Projekt aranżacji wnętrza – coraz więcej inwestorów poza zdecydowaniem się na indywidualny projekt domu, wybierają również projekt aranżacji wnętrza od architekta. Takie rozwiązanie pozwala na osiągnięcie spójnego, pięknego efektu.

Projekt Indywidualny

Profesjonalny projekt domu na zamówienie – gdzie wykonać?

Gdy zdecydowali już Państwo czy wybrać projekt domu z Internetu czy od architekta, należy jeszcze wybrać odpowiedniego specjalistę. Dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają inwestorom na to, by przy wyborze architekta nie kierować się tylko lokalizacją. Najważniejszymi wyznacznikami powinny być profesjonalizm oraz doświadczenie, dlatego coraz popularniejsze są współpracę z architektami online. Architekci z firmy New-House działają zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Rodzaj współpracy jest dostosowany do potrzeb klienta i jego oczekiwań. Realizacje domów, które powstały na bazie projektów wykonywanych przez architektów z New-House, można obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje.

Dlaczego warto wybrać architektów z New-House? To profesjonaliści cenieni na terenie całej Polski. Ich propozycje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, ponieważ potrafią projekt domu idealnie dopasować do oczekiwań i możliwości finansowych klienta. Projekt domu na zamówienie, wykonywany przez architektów New-House, będzie ponadto wykonywany w świetnym stylu – efekt będzie spójny i przykuwający wzrok. Co więcej, współpraca z firmą New-House może odbywać się w formie kompleksowej usługi. Wykonujemy nie tylko indywidualne projekty domów, ale również zajmujemy się budową domu od A do Z. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej ekonomiczne, ale także gwarantuje szybsze i sprawniejsze wykonanie wszystkich prac. Zachęcamy do sprawdzenia opinii naszych klientów na temat współpracy: https://new-house.com.pl/referencje. Na wykonane przez nas domy jednorodzinny zapewniamy dziesięć lat gwarancji.

Jeśli interesują Państwa indywidualne projekty domów i chcieliby Państwo nawiązać współpracę z profesjonalną firmą – zachęcamy do skontaktowania się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania lub wątpliwości. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 7-21. Nasze dokładne dane kontaktowe znajdą Państwo w linku: https://new-house.com.pl/kontakt. Indywidualne projekty domów i ich realizacja to coś, czym zajmujemy się od 1991 roku!Indywidualny Architekt

Architekt indywidualny – czy taka współpraca się opłaca?

Projekt budowy domu powinien być możliwie najbardziej dopasowany do potrzeb i oczekiwań inwestorów. Na jego bazie powstanie budynek, w którym spędzi się wiele kolejnych lat. Z tego względu warto się zdecydować, by dom projektował architekt indywidualny.

Taka forma współpracy niesie ze sobą bardzo dużo zalet, o których opowiemy Państwu w tym artykule. Indywidualne projekty domów leżą w ofercie firmy New-House od 1991 roku, nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na kompleksową, sprawną współpracę z inwestorami. Chcąc przybliżyć Państwu szczegóły takiej pracy opiszemy proces indywidualnej współpracy z architektem, a także podpowiemy kiedy się na nią zdecydować, przedstawimy wady i zalety tego rozwiązania.

Jak powstaje indywidualny projekt domu?

Indywidualna współpraca z architektem to proces wymagający dwustronnego zaangażowania i poświęcenia swojego czasu. Wynagradza to jednak niesamowity efekt, który jest idealnie dopasowany do oczekiwań i potrzeb inwestora. Architekt indywidualny rozpoczyna współpracę z klientem od przeprowadzenia wstępnej rozmowy, dopiero po poznaniu wytycznych można przejść do dalszej pracy. Cały proces można opisać w kilku krokach.

Rozmowa i poznanie terenu

Zadaniem architekta jest stworzenie takiego projektu domu, który będzie spełnieniem marzeń inwestora. Aby to osiągnąć konieczne będzie przeprowadzenie dokładnej rozmowy z klientem. Indywidualny architekt będzie dopytywał o różne istotne aspekty – jaki ma być to rodzaj domu (parterowy, piętrowy, z poddaszem, bliźniak), jaką ma mieć powierzchnię użytkową, ile sypialni, czy ma mieć dodatkowe udogodnienia, takie jak taras, balkon, basen, garaż i tym podobne. Ważne jest również to, jaki styl podoba się inwestorowi, jaki efekt chciałby osiągnąć. Aby przygotować indywidualny projekt domu konieczne jest również zapoznanie się z działką pod budowę – jej stanem, wymiarami. Taka analiza jest podstawą do stworzenia wstępnej propozycji projektu.

Projekt koncepcyjny

Na tym etapie inwestor dostaje w swoje ręce wstępną propozycję realizacji. Jest on wykonywana w oparciu o mapę do celów projektowych i wcześniejszą rozmowę. Zadaniem inwestora jest dokładne zapoznanie się z propozycją i ustosunkowanie się do niej. W projekcie można wprowadzić większe lub mniejsze zmiany.

Projekt budowlany

To bardzo ważny element tworzenia indywidualnego projektu domu. Wstępna propozycja zostaje odpowiednio rozbudowana o konkretne rozwiązania konstrukcyjne, techniczne i materiałowe. Indywidualny architekt przygotowuje projekt budowlany, aby wraz z innymi dokumentami został złożony w urzędzie podczas wnioskowania o pozwolenie na budowę. Po złożeniu wniosku nie mogą zostać wprowadzane już żadne zmiany, ponieważ będzie to wymagało ponownego uzyskiwania zgody z urzędu.

Projekt wykonawczy

To ostatni etap tworzenia projektu. Architekt indywidualny ma za zadanie opisać wszystkie szczegóły realizacji, ponieważ to na tym dokumencie będzie się opierać ekipa realizująca budowę. Powinny tu zostać uwzględnione takie aspekty, jak przekroje i rzuty budynku. Ważne jest również wypisanie wszelkich materiałów, które będą konieczne do realizacji.

Kiedy warto podjąć indywidualną współpracę z architektem?

Indywidualny projekt domu opłaca się w kilku konkretnych przypadkach. Warto rozważyć taką współpracę w wymienionych poniżej przypadkach.

Precyzyjne oczekiwania

Jeżeli oczekują Państwo konkretnego efektu, zdecydowanie pomoże Państwu architekt indywidualny. Decydowanie się na projekt z katalogu ograniczy w znacznym stopniu możliwości architektoniczne i aranżacyjne. Indywidualne projekty domów spełniają wszystkie (nawet najbardziej abstrakcyjne) potrzeby.

Specyficzne warunki budowy

https://new-house.com.pl/kontaktwiązanie przydaje się także w przypadku, gdy teren ma wymagającą glebę lub gdy na działce znajduje się już jakaś zabudowa architektoniczna.

Nietypowe, oryginalne rozwiązania

To także dobry plan dla osób poszukujących maksymalnie oryginalnych rozwiązań, które będą wykorzystywać najnowsze style i wyróżniać się na tle tradycyjnych projektów. Architekt indywidualny bez żadnego problemu przygotuje projekt domu spełniający te cechy.

Budowa bardzo dużego domu

Dla osób, którym marzy się bardzo przestronny dom, gotowe projekty domów mogą nie być dobrym rozwiązaniem ze względu na małą ilość propozycji o nieprzeczenie dużym metrażu. W takiej sytuacji lepiej jest zdecydować się na indywidualne projekty domów.

Indywidualny Architekt

Architekt indywidualny - wady i zalety współpracy

Jak wszystko, również indywidualne projekty domów mają swoje silne i słabe strony. Warto je znać i poddać analizie przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Architekt indywidualny, zalety współpracy

 • Spełnienie wszystkich oczekiwań - bez wątpienia współpracując indywidualnie z architektem uzyskają Państwo możliwość spełnienia wszystkich swoich potrzeb i oczekiwań.

 • Wysoka estetyka i funkcjonalność - dużą zaletą tego rozwiązania, że projekt zostanie idealnie dopasowany pod działkę i ilość domowników, dzięki czemu wybudowany dom będzie znacznie bardziej funkcjonalny. Styl realizacji również zostanie dopasowany do Państwa preferencji.

 • Oryginalność - indywidualny projekt domu zapewnia Państwu niepowtarzalność, nie będzie drugiego takiego samego domu.

 • Dopasowanie się do potrzeb finansowych - architekt indywidualny we wstępnej rozmowie ma za zadanie dowiedzieć się, jakie są Państwo możliwości finansowe, a następnie dopasować do nich swoje propozycje projektowe.

Architekt indywidualny, wady współpracy

 • Drogie rozwiązanie - niestety trzeba przyznać, że indywidualne projekty domów nie należą do najtańszych rozwiązań. Chcąc uzyskać niepowtarzalny dom trzeba się przygotować, że sam projekt będzie nie tańszy niż dwanaście tysięcy złotych. Pod kątem finansowym zdecydowanie lepiej wypadają gotowe projekty domów.

 • Dłuższy czas pracy - kupując gotowy projekt domu pomija się cały proces przygotowawczy. Z kolei indywidualne projekty domów wymagają dużo czasu i uwagi, by ich efekt był dokładnie taki, jak oczekuje tego inwestor.

Indywidualny Architekt

Indywidualny projekt domu od New-House

Jeżeli marzy się Państwu projekt domu wykonany przez indywidualnego architekta, warto zdecydować się na współpracę z firmą New-House. Nasza firma działa efektywnie od 1991 roku, mamy za sobą wiele świetnych realizacji, część z nich mogą Państwo obejrzeć na nasze stronie internetowej:https://new-house.com.pl/realizacje.

Polecamy Państwu również nasz Kalkulator Budowy Domu, dzięki któremu szybko i w prosty sposób można sprawdzić, jaki będzie koszt budowy wymarzonego domu do stanu deweloperskiego. Kalkulator jest dostępny za darmo do nielimitowanego użytku. By z niego skorzystać wystarczy wejść w link:https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Jak zrealizować projektowanie domu online?

Świat się rozwija i proponuje nam coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Nie ominęło to również dziedziny budownictwa i projektowania domów jednorodzinnych. Inwestorzy coraz częściej mogą znaleźć ofertę na projektowanie domów online. Czy to dobre rozwiązanie? Wiele osób ma co do tego wątpliwości, jednak niesłusznie. To świetne rozwiązanie!

Projektowanie domów online to świetnie rozwijający się sposób na współpracę z architektem, który powoli zdobywa popularność również w Polsce. Internet pozwala na zapomnienie o ograniczeniach lokalizacyjnych. Teraz miejsce budowy nie musi być głównym wyznacznikiem przy wyborze architekta, dzięki rozwojowi technologii można zdecydować się na współpracę z dowolnym architektem na terenie całej Polski. Jedynymi wyznacznikami powinny być jakość, wiedza, doświadczenia i cena.

Sposoby na projektowanie domu online

Aby uzyskać wymarzony projekt domu nie trzeba jeździć na kolejne spotkania z architektem. Wszystko może się odbyć w dowolnym, dogodnym dla Państwa terminie, podczas gdy będą Państwo siedzieć wygodnie przed swoim komputerem, a w ręku będzie kubek gorącej kawy lub herbaty. Jak jednak zrealizować projektowanie domu online? Polecamy dwa sprawdzone sposoby.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

To sposób, który cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Gotowe projekty domów jednorodzinnych są bardzo zróżnicowane, a przy tym zaskakująco tanie. Indywidualny projekt domu kosztowałby Państwa w granicach 15 – 30 tysięcy złotych, podczas gdy świetnie zaprojektowana gotowa propozycja realizacji jest możliwa do zakupienia nawet za niecałe trzy tysiące. Dzięki takiej możliwości projektowanie domu online jest nie tylko tanie, ale szybkie i proste. Nie muszą Państwo nawet przechodzić przez długi proces wykonywania projektu koncepcyjnego, budowlanego i wykonawczego, bo wszystko zostało już wcześniej przygotowane.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych, które mogą Państwo znaleźć w internetowej bazie firmy New-House (https://new-house.com.pl/projekty-domow) są szeroko zróżnicowane. Filtry wyszukiwania pomogą odnaleźć dokładnie taki projekt, który będzie najbliższy Państwa oczekiwaniom. Projekt domu online może być dopasowany do Państwa potrzeb i możliwości pod kątem powierzchni użytkowej przyszłego domu, kosztu budowy do stanu deweloperskiego oraz rodzaju budowy (dom z poddaszem użytkowym, parterowy, piętrowy czy też bliźniak).

Niejednokrotnie spotykaliśmy się z obawami inwestorów, że tego typu projekt domu online nie będzie odpowiednio dopasowany do ich oczekiwań lub wymogów działki budowlanej. Nic bardziej mylnego – gotowe projekty domów jednorodzinnych mogą zostać poddane adaptacji. Wykonanie zmian w gotowym projekcie może obejmować chociażby przesunięcie położenia otworów okiennych, jak i zmianę ułożenia pomieszczeń czy też zwiększenie/zmniejszenie kubatury całego budynku. Wszystko zależy od Państwa oczekiwań. Warto jednak podkreślić, że projektowanie domu online wraz z wykonaniem adaptacji to wciąż bardzo opłacalne rozwiązanie!

Indywidualne projektowanie domu online

Drugim sposobem na projektowanie domów online jest indywidualna współpraca z architektem. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na konkretnym efekcie i oryginalnej realizacji. Decydują się na to również osoby, którym marzy się dom wyjątkowo duży lub wyjątkowo mały, a także inwestorzy, którzy mają do dyspozycji nietypową działkę. Indywidualne projektowanie domu online to świetne rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić inwestorom wiele czasu.

Jak przebiega tego typu współpraca? Najpierw inwestor i architekt muszą określić dowolną platformę do przeprowadzenia wideokonferencji. Podczas przeprowadzonej rozmowy projektant dowiaduje się wszystkich szczegółów na temat działki i oczekiwań klientów. Rozmowa wygląda dokładnie tak samo, jak przy spotkaniu na żywo. W następnych krokach architekt wykonuje swoją tradycyjną pracę – projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy. Wszystkie dokumenty, propozycje i projekty są przekazywane przy pomocy sieci internetowej, dzięki czemu można zyskać na dużej oszczędności czasowej. Projekt będzie wykonany szybko, sprawnie i będzie idealnie dopasowany do Państwa oczekiwań.

Jeżeli mają już Państwo wstępną wizję na projekt domu online, warto sprawdzić prawdopodobną cenę jego realizacji do stanu deweloperskiego. Można to sprawdzić korzystając z kalkulatora budowy domu od firmy New-House. To intuicyjne narzędzie bazujące na aktualnych danych z rynku budowlanego. Wystarczy, że podadzą Państwo:

 • Planowaną powierzchnię użytkową domu,
 • Województwo w którym ma mieć miejsce realizacja,
 • Rodzaj domu,
 • Rodzaj dachu i ewentualnie stropu,
 • Wielkość garażu.

Po określeniu tych informacji na podanego przez Państwa maila zostanie dostarczony szacowany koszt budowy domu do stanu deweloperskiego. Aby skorzystać z kalkulatora, wystarczy wejść w link: https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Dlaczego warto zdecydować się na projektowanie domu online?

Wiemy, że wielu inwestorów wciąż zastanawia się nad podjęciem ostatecznej decyzji na temat formy współpracy z architektem. Lepiej jest wybrać lokalnego, niesprawdzonego architekta czy projektanta z innego miasta, ale za to z dużym doświadczeniem i świetnymi opiniami poprzednich klientów? Wniosek raczej nasuwa się sam. Projektowanie domu online to rozwiązanie, które niesie ze sobą przeważające zalety.

Oszczędność czasu – decydując się projekt domu online mogą Państwo współpracować z architektem z dowolnego miejsca na świecie. Dokumenty mogą być przesyłane i sprawdzane w dogodnym momencie dnia. Codzienność nie musi być podyktowana pod projektowanie domu. Współpraca online zapewnia pełną wygodę i komfort.

Gwarancja wysokiej jakości – projektowanie domów online pozwala na wybór sprawdzonego specjalisty z dowolnej lokalizacji. To jakość powinna być najważniejszym wyznacznikiem przy zlecaniu tak ważnej usługi.

Szeroki wybór – bardzo ważną zaletą takiej decyzji jest również to, że mają Państwo dowolność wyboru. Nie chodzi tu tylko o wybór architekta, ale samej formy współpracy. Gotowe projekty domów jednorodzinnych to szeroka oferta na polskim rynku – być może taka forma współpracy będzie dla Państwa najbardziej korzystna. Wybór należy do Państwa!

Projektowanie domów online z firmą New-House

Firma New-House działa na rynku budowlanym od 1991 roku i stale się rozwija. Oferujemy swoje usługi na terenie całej Polski, a żeby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby inwestorów – oferujemy także projektowanie domu online. Współpraca z naszymi architektami może się odbywać w dogodny dla Państwa sposób. Zapewniamy, że będą Państwo zadowoleni z naszych usług. Nasi pracownicy to wykwalifikowane, doświadczone osoby z dużą wiedzą specjalistyczną. To ich praca i profesjonalizm wpływają na pozytywne opinie naszych klientów, mogą się Państwo z nimi zapoznać pod linkiem: https://new-house.com.pl/referencje.

Zachęcamy do współpracy zarówno wtedy, gdy interesuje Państwa projektowanie domu online, jak i wtedy gdy wolą Państwo tradycyjną, stacjonarną współpracę. Dopasowujemy się do oczekiwań inwestora. Nasze dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

* - pole wymagane
contact_form_checkbox_unchecked Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz New-House Robert Skulimowski telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz New-House Robert Skulimowski skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawie przy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl oraz New-House Robert Skulimowski NIP 824-000-68-45, REGON 710346743 Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.

Contact

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.Chętnie odpowiemy na każde pytanie.Zachęcamy do kontaktu.


kontakt20@new-house.com.pl

+48 504 125 130

* - required field
Yes   No
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Yes   No
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*
Information obligations.
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.