Działka rekreacyjna

Oferta

Powrót do działek

Działka rekreacyjna

Pandemia koronawirusa i związana z nią przymusowa izolacja sprawiła, że mieszkańcy miast zaczęli mocno interesować się zakupem działek rekreacyjnych. I tak oto miejsca, które do tej pory kojarzone były głównie z rozrywką dla seniorów, stały się najbardziej pożądanymi posesjami w naszym kraju. Ten trend potwierdzają również pośrednicy handlu nieruchomościami, którzy obserwują niesłabnące zainteresowanie działkami letniskowymi. Dość powiedzieć, że przed pandemią takie obiekty trudno było sprzedać nawet w bardzo korzystnej cenie, a obecnie problemem jest ich dostępność. Po raz pierwszy od wielu lat popyt w tym zakresie zdecydowanie przekracza podaż, ponieważ zasoby są mocno ograniczone. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż miesiące spędzone w ciasnych mieszkaniach bez balkonów i ogródków boleśnie doświadczyły wielu. Gdy dostępna przestrzeń życiowa nagle musiała przyjąć na siebie zupełnie nowe funkcje np. biura, szkoły, przedszkola, do których rzadko była predestynowana, większość zatęskniła do niczym nieskrępowanego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ci, którzy mogli, zaczęli poważnie rozważać budowę domu na przedmieściach lub wsi – czego skutkiem jest gwałtowny wzrost wydanych pozwoleń na budowę i rozpoczętych inwestycji. Natomiast ci, których z różnych powodów budowa domu nie interesuje, znaleźli rozwiązanie na miarę swoich potrzeb i nierzadko również możliwości, jakim jest własna działka rekreacyjna.

Oferta New-House wychodzi naprzeciw potrzebom inwestorów w obu przypadkach, oferując zarówno kompleksowe usługi budowlane, jak i również te związane z racjonalnym zagospodarowaniem dostępnej przestrzeni co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku działek letniskowych, których powierzchnia jest z reguły ograniczona. Jeśli chcesz wiedzieć, co możemy dla Ciebie zrobić w tym zakresie, czytaj dalej!

Czym kierują się inwestorzy poszukujący działki rekreacyjnej?

Badania wskazują, że połowa poszukujących chce kupić działkę rekreacyjną z domem, natomiast drugą połowę stanowią inwestorzy, który planują kupić sam teren (ewentualnie teren z gotowymi nasadzeniami), na którym postawią budynek idealny do wypoczynku. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że nieruchomości rekreacyjnej nie musisz budować własnymi rękami. Z powodzeniem możesz zlecić to fachowcom z naszej firmy, którzy wybudują dla Ciebie murowany dom wypoczynkowy od przysłowiowego A do Z.

Oprócz obecności lub nieobecności domu inwestorzy zwracają również uwagę na usytuowanie działki rekreacyjnej. Najbardziej poszukiwane są te, które znajdują się w pobliżu zbiorników wodnych – linii brzegowej rzeki lub jeziora. Podobną popularnością cieszą się działki zlokalizowane w pobliżu lasu. Należy jednak mieć świadomość, że takie nieruchomości sprzedają się praktycznie od ręki a ceny, jakie osiągają, nierzadko przyprawiają o zawrót głowy.

Kupujący zwracają również uwagę na to, czy działka rekreacyjna ma dostęp do mediów tj. prąd, czy woda. Nie bez znaczenia jest również odległość działki od miejsca zamieszkania potencjalnego właściciela, ponieważ to od niej zależy, jak często inwestor będzie mógł na niej odpoczywać. Szacuje się, że górną granicą, na jaką zgadzają się klienci, jest 100 kilometrów. Powyżej tej wartości działka najczęściej staje się dla inwestora mniej atrakcyjna, nawet jeśli spełnia jego inne wymagania.

Za co kupić działkę letniskową?

Jeśli chciałbyś kupić działkę rekreacyjną jednak tym, co powstrzymuje Cię przed realizacją tego przedsięwzięcia, jest brak gotówki, z pewnością zainteresują Cię możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania na ten cel. Jeśli w grę wchodzi stosunkowo niewielka kwota i liczy się czas, inwestorzy najczęściej wspomagają się pożyczką gotówkową. Jeśli natomiast konieczna jest wyższa kwota, którą dodatkowo chcielibyśmy rozłożyć na większą ilość rat, można skorzystać z kredytu hipotecznego z przeznaczeniem na zakup działki rekreacyjnej lub budowę na niej domku letniskowego. Takie produkty mają w swojej ofercie niektóre banki. To czy i na jakich warunkach działkę rekreacyjną da się sfinansować kredytem hipotecznym, zależy od wielu czynników, wśród których wymienić można między innymi: lokalizację działki, jej wielkość, przeznaczenie itp. Jeśli natomiast chcemy sfinansować działkę lub budowę, która nijak nie przystaje do bankowych wymagań w zakresie kredytów hipotecznych, możemy skorzystać z oferty pożyczek hipotecznych, w przypadku których mamy dowolność w dysponowaniu pozyskanymi środkami. Jak widać, możliwości jest sporo i z pewnością każdy zainteresowany zakupem działki rekreacyjnej klient znajdzie wśród nich tę, która pozwoli mu na sfinansowanie swojego zakupu.

Oferta New-House w zakresie działek rekreacyjnych

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom inwestorów w zakresie zakupu oraz zagospodarowania działek rekreacyjnych oferujemy różnorodne usługi wspierające ich na każdym etapie tworzenia idealnego miejsca do wypoczynku. Pomagamy zarówno w znalezieniu i sfinalizowaniu zakupu działki rekreacyjnej, jak i również w wybudowaniu na niej domu murowanego. W tym zakresie zajmiemy się zarówno znalezieniem odpowiedniego projektu, jak i również zakupem i logistyką materiałów oraz wszystkimi robotami budowlanymi, jakie należy wykonać, aby dom powstał zgodnie ze sztuką, obowiązującym prawem oraz w ustalonym czasie. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w zakresie budowy domów całorocznych i letniskowych, mamy również stosowną wiedzę oraz zaplecze pracownicze i technologiczne, które pozwala nam realizować nawet najbardziej zaawansowane projekty dla najbardziej wymagających klientów.

Jednakże nasze wsparcie nie kończy się na budowie domu letniskowego, ponieważ oferujemy również kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni działki rekreacyjnej w postaci wykonania nasadzeń wybranej przez klienta roślinności – zarówno tej użytkowej, jak i ozdobnej. Wykonamy też ścieżki i chodniki zapewniające sprawną komunikację na działce. Zajmiemy się także stworzeniem i montażem elementów małej architektury tj. ławeczki, altany, pergole. Na życzenie klienta możemy wykonać także infrastrukturę wspierająca ulubione formy wypoczynku na świeżym powietrzu np. basen.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą w zakresie znalezienia, zakupu oraz zagospodarowania działki rekreacyjnej zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy są do dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00 gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pamiętaj, że możesz do nas zadzwonić także, jeśli planujesz budowę domu całorocznego i poszukujesz firmy, która zajmie się tym kompleksowo. Zapraszamy serdecznie.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt88@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new