Akademia Budowlana

Projekty rezydencji z basenem - ciekawe propozycje

Spis treści:

Rezydencja z basenem to posiadłość zaprojektowana z myślą o zagwarantowaniu domownikom maksymalnego komfortu. Tego typu domy odznaczają się dużą powierzchnią użytkową, nowoczesną stylistką, a także zaawansowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi. W rezultacie, projekty rezydencji z basenem są adresowane do inwestorów dysponujących większym budżetem i oczekujących ekskluzywnej i reprezentacyjnej posiadłości. W niniejszym artykule omówimy kilka ciekawych projektów nowoczesnych rezydencji z basenem.

 

Czym charakteryzują się rezydencje z basenem?

 

Rezydencja z basenem to z definicji luksusowa posiadłość, która ma zapewnić domownikom wysoką funkcjonalność oraz maksymalny komfort. Współczesne rezydencje najczęściej są zachowane w modernistycznej stylistyce, która charakteryzuje się m.in. minimalistyczną, geometryczną bryłą, płaskim dachem, dużymi przeszkleniami, podcieniami oraz naturalną kolorystyką. Rezydencja z natury jest domem wyjątkowo reprezentacyjnym, który łączy w sobie estetyczny wygląd z funkcjonalnością. Powierzchnia użytkowa takich domów często wynosi ponad 400 m2, oferując domownikom duże pomieszczenia dające dużą swobodę w aranżacji.

 

W omawianych tu rezydencjach zastosowano basen wewnętrzny, z którego można korzystać przez okrągły rok. Bardzo często hala z basenem obejmuje także dodatkowe pomieszczenia, takie jak chociażby: siłownia, jacuzzi, bar, sauna, garderoba. Na uwagę zasługuje funkcjonalny rozkład wnętrz z zachowaniem podziału na strefy: dzienną, rekreacyjną oraz nocną. W rezultacie, domownicy korzystający z pomieszczeń w danej strefie nie zakłócają spokoju domownikom przebywającym w pozostałych strefach. Projekty rezydencji z basenem to w zdecydowanej większości przypadków domy piętrowe, często z podpiwniczeniem.

 

Przykładowe projekty rezydencji z basenem

 

Przeglądając projekty rezydencji z basenem warto zwrócić uwagę na to, jaką powierzchnię oferuje wewnętrzny basen, a także, jakie pomieszczenia są dostępne obok basenu. Bardzo często projektant decyduje się na umieszczenie w sąsiedztwie basenu sauny, jacuzzi, pokoju sportowego, a także baru. W rezultacie otrzymujemy przestrzeń, która służy nie tylko wypoczynkowi, ale również aktywności fizycznej. Przeglądając projekty luksusowych rezydencji nie można oczywiście zapomnieć o kluczowych cechach domu, które decydować będą o tym, czy sprosta on potrzebom domowników. Warto zatem zwrócić uwagę na powierzchnię użytkową, liczbę pokoi, liczbę łazienek, garaż, a także dodatkowe pomieszczenia. Poniżej omawiamy popularne projekty rezydencji z basenem znanego studia LK&Projekt Architects:

 

LK&1699

 

To nowoczesna rezydencja o powierzchni 781 m2 zwieńczona stropodachem. Krawędzie dachu są wysunięte poza bryłę budynku tworząc efektowne podcienie. Wewnętrzna hala z basenem w rezydencji LK&1699 ma powierzchnię ponad 130 m2. Do dyspozycji domowników pozostaje basen, siłownia, jacuzzi, sauna i bar. Przed wejściem do hali basenu dostępna jest szatnia z łazienką. Na parterze znajdują się również: strefa dzienna, trzy pokoje, łazienka, toaleta oraz pralnia. Budynek jest wyposażony w dwa garaże oferujące w sumie sześć miejsc parkingowych. Na piętrze dostępne są cztery sypialnie, dwie łazienki oraz pralnia. Ważnym udogodnieniem są trzy tarasy widokowe. Do realizacji projektu LK&1699 potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 36,50 x 52,15 m.

 

LK&1640

 

To piętrowa rezydencja odznaczająca się modernistyczną bryłą, zachowana w szaro-brązowej kolorystyce. Budynek ten posiada podpiwniczenie, w którym mieszczą się: garaż z sześcioma miejscami parkingowymi, pokój rozrywkowy z barem, piwniczka na wino, toaleta, garderoba, kotłownia oraz pomieszczenie techniczne basenu. Powierzchnia użytkowa domu LK&1640 wynosi 484 m2. Pomieszczenie basenu jest dzielone z jacuzzi, a obok znajdują się również: siłownia, sauna, łazienka i garderoba. Na parterze domu LK&1640 dostępna są: pokój dzienny, jadalnia, kuchnia wyposażona w spiżarnię, gabinet i toaleta. Na piętrze dostępne są cztery pokoje, dwie łazienki oraz pralnia. Projekt zakłada także trzy tarasy widokowe. W sumie, powierzchnia użytkowa domu LK&1640 wynosi 484 m2. Do budowy tej rezydencji z basenem potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 38,10 x 31,50 m. 

 

LK&1076

 

To modernistyczna rezydencja zwieńczona wielospadowym dachem. Elewację wykończono elementami drewna oraz okładziną elewacyjną w kolorze biało-szarym. Budynek posiada podpiwniczenie, w którym mieszczą się pomieszczenia gospodarcze i techniczne oraz pokój rozrywkowy. Hala basenu oferuje domownikom także jacuzzi, saunę oraz łazienkę. Powierzchnia użytkowa domu LK&1076 wynosi 614 m2. Na parterze mieszczą się: przestronna strefa dzienna, dwa pokoje oraz dwie łazienki. Na piętrze znajduje się pięć pokoi i cztery łazienki. Do dyspozycji domowników pozostają także dwa tarasy widokowe. Do realizacji tego projektu potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 32,50 x 44,42 m.

 

LK&1265

 

To nowoczesna posiadłość zachowana w biało-szarej stylistyce posiadająca duże i efektowne przeszklenia. Budynek posiada podpiwniczenie, w którym mieszczą się garaże i pomieszczenia gospodarcze. Hala basenu znajduje się w osobnej części domu skomunikowanej z holem przeszklonym korytarzem. Znajduje się tu basen, przebieralnia, łazienka, toaleta oraz sauna. Obok hali dostępny jest także dodatkowy pokój. Powierzchnia użytkowa domu LK&1265 wynosi 620 m2. Poza omówionymi już pomieszczeniami, na parterze mieści się także: pokój dzienny z jadalnią, duża kuchnia wyposażona w spiżarnię, gabinet oraz łazienka. Na piętrze dostępne są cztery pokoje, dwie łazienki oraz pralnia. Do budowy tego domu potrzebna będzie działka budowlana o min. wymiarach: 42,20 x 38,65 m.

 

LK&1495

 

To wyjątkowa posiadłość wyposażona w zewnętrzny basen, który stanowi integralną część modernistycznej bryły domu. Powierzchnia użytkowa rezydencji LK&1495 wynosi 493 m2. W podpiwniczeniu obiektu mieszczą się: garaż z sześcioma miejscami parkingowymi, siłownia, toaleta oraz pomieszczenia gospodarcze. Na parterze dostępne są: pokój dzienny z kominkiem, pokój telewizyjny, kuchnia współdzielona z jadalnią, trzy pokoje, dwie łazienki oraz toaleta. Zewnętrzny basen jest częścią przestronnego tarasu. Na piętrze dostępne są cztery pokoje, pięć pomieszczeń na garderobę oraz cztery łazienki. Do dyspozycji domowników pozostają trzy tarasy widokowe. Projekt LK&1495 będzie można zrealizować na działce budowlanej o min. wymiarach: 38,20 x 35,50 m.

 

LK&1407

 

To minimalistyczna rezydencja odznaczająca się zwartą bryłą typową dla nowoczesnego budownictwa. Wieńczy ją płaski dach. Budynek posiada podpiwniczenie, w którym mieszczą się: kino domowe, piwniczka na wino, solarium, grota solna, toaleta i pomieszczenia gospodarcze. Na parterze dostępna jest przestronna strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią, dwa pokoje, garderoby, łazienka i toaleta. Hala z basenem obejmuje także siłownię, jacuzzi, toaletę, saunę oraz pokój myśliwski wyposażony w kominek. Na piętrze domu znajdziemy cztery pokoje oraz dwie łazienki. Wnętrza mają dostęp do trzech tarasów widokowych. LK&1407 to rezydencja z basenem o powierzchni użytkowej 883 m2. Projekt ten można zrealizować na działce o min. wymiarach: 56,40 x 45,00 m.

 

Gdzie znajdziesz ciekawe projekty rezydencji z basenem?

 

Firma budowlana New-House może zaoferować inwestorom katalog kilkunastu tysięcy gotowych projektów domów. Są to projekty stworzone przez cenione pracownie architektoniczne. Wśród nich dostępne są projekty rezydencji z basenem adresowane do inwestorów, którzy chcą przeznaczyć posiadany kapitał na budowę luksusowej i reprezentacyjnej posiadłości, która zaoferuje domownikom funkcjonalność oraz maksymalny komfort. W naszym katalogu można sprawdzić koszty budowy domu przed zakupem projektu, co na pewno ułatwi dokonanie w pełni satysfakcjonującego wyboru. Firma budowlana oferuje inwestorom kompleksową budowę rezydencji w technologii murowanej. Poszczególne gotowe projekty rezydencji z basenem można dostosować pod kątem oczekiwań inwestora na etapie adaptacji.

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*
Obowiązki informacyjne.
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.