Akademia Budowlana

Projekty domów parterowych bez garażu – ciekawe propozycje

Spis treści:

Dom piętrowy to dobra propozycja dla inwestorów oczekujących funkcjonalności oraz wygody. Brak schodów oznacza lepszą komunikację pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami w domu, a jednocześnie poprawia bezpieczeństwo. Projekty domów parterowych bez garażu są dedykowane tym inwestorom, którzy na co dzień nie korzystają z samochodu, chcą postawić garaż wolnostojący lub mają zapewnione inne miejsce postojowe. W naszym katalogu możesz znaleźć wiele gotowych projektów domów parterowych cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów.

 

Czym charakteryzują się domy parterowe bez garażu?

 

Domy parterowe to konstrukcje bardzo funkcjonalne i komfortowe. Wszystkie wnętrza są tu rozplanowane na poziomie jednej kondygnacji, co gwarantuje szybką komunikację, a jednocześnie podnosi bezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne z perspektywy seniorów, ale również rodzin z małymi dziećmi. Brak garażu pozwala do maksimum wykorzystać dostępną przestrzeń na działce do uzyskania zadowalającej powierzchni użytkowej. To dobra opcja dla inwestorów, którzy na do dzień nie korzystają z samochodu, planują budowę garażu wolnostojącego lub też posiadają inne miejsce postojowe, np. wiatę nad podjazdem. Projekty domów parterowych bez garażu są bardzo różnorodne i zróżnicowane stylistycznie, dzięki czemu, każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

 

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego projektu?

 

Przeglądając dostępne projekty domów parterowych bez garażu warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób projektant rozłożył wszystkie pomieszczenia i jak oddzielił od siebie strefę dzienną od strefy nocnej. Liczba pokoi oraz łazienek decyduje o tym, do jakiej liczby domowników adresowany jest wybrany projekt. Inwestorzy szukający domu taniego w budowie powinni zwrócić uwagę na bryłę budynku – im jest ona prostsza, tym tańsza będzie budowa. Wśród nowoczesnych projektów dużym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe usytuowane na planie prostokąta i zwieńczone dwuspadowym dachem. To dobry wybór dla osób, którym zależy na niższych kosztach. Przeglądając dostępne projekty domów bez garażu warto również wrócić uwagę na udogodnienia, a także technologie wykorzystane w domyślnej wersji projektu.

 

Przykładowe projekty domów parterowych bez garażu

 

Szukasz funkcjonalnego i komfortowego domu parterowego bez garażu? Na naszej stronie internetowej można znaleźć kilkanaście tysięcy gotowych projektów domów pochodzących od wielu renomowanych pracowni architektonicznych w naszym kraju. Dzięki temu, inwestorzy mają dużą szansę odnaleźć projekt w pełni dostosowany do ich oczekiwań. Poniżej prezentujemy ciekawe i bardzo popularne projekty domów parterowych bez garażu:

 

Zx69

To dom parterowy zachowany w modernistycznej stylistyce i zwieńczony stropodachem. Dom usytuowano na planie prostokąta, ale w bryle zastosowano liczne podcienie, które sprawiają, że budynek prezentuje się ciekawiej. Powierzchnia użytkowa domu Zx69 wynosi 133 m2. W centralnym punkcie domu znajduje się hol, który oddziela strefę dzienną od nocnej. Na lewo od wyjścia położony jest pokój dzienny z kuchnią, łazienka oraz gabinet. Natomiast po prawej stronie położone są trzy sypialnie oraz łazienka. Dom posiada dwa tarasy w podcieniach – ogrodowy i od strony ściany frontowej. Projekt ten został stworzony przez pracownię Z500, a do jego realizacji potrzebna będzie działka budowlana o min. wymiarach: 16,01 x 27,70 m.